Michael Myers při převozu do márnice po autonehodě pohřebního auta ožije a po roce, kdy se skrývá v polích coby bezdomovec, se na Halloween opět vrací do ospalé venkovské díry, Haddonfieldu, kde kdysi žil se svou rodinou, než ji jako desetileté dítě vyvraždil. Michael je nutkán představou své psychopatické matky a svého dětského já k tomu, aby našel svou sestru Laurie, zabil ji, a tak ji přivedl ke své podivné rodince, zřejmě do pekla. Michael tedy vyrazí do městečka a cestou vraždí každého, kdo mu přijde pod ruku. Myersovi však nestačí své oběti zabít, on je musí utlouct, ubodat, rozmlátit na kaši, a tak dále. Postupně se Myers dostává blíž a blíž ke své sestře, která zatím díky nenažranému a hloupému psychiatrovi Loomisovi  a jeho knize zjišťuje, že je příbuznou největšího psychopatického vraha v dějinách USA. Nakonec Myers Laurie unese opět do jejich starého domu, když ji předtím zase zmasakruje její kamarádky... (TV Prima)

iamek

Zombie mi opět dokázal, že neumí nic solidního natočit. Tohle s původním Halloweenem nemělo nic společného. Nebo v původní sérii byl doktor Loomis člověk kterého zajímají jen peníze a sláva ? Tady boužel je tak vyobrazený. ()

klerik

Zombie mrhá svojím talentom na totálne tupú vyvražďovačku. Skôr pokračovanie NEVIDITEĽNÉHO ZLA, než ďalší Halloween (aj to by mi vadilo, že zabijak killuje úplne od veci). Všetko je brutálne, ale je to stále len dookola šialené bodanie a mlátenie, žiadna invencia. Navyše mi vadili veci ako Michael bez poriadnej masky (wtf škraboška?), Michael bez kuchynského noža (wtf rambo nôž?), Michael bez logiky (zabáva sa s okoloidúcimi, nie aby išiel po svojom skutočnom cieli). Niektoré obrazy pôsobivé, zaujímavá práca so zvukom, príbeh nulový. Celé by to mohla byť úvodná scéna k skutočnému filmu, takto je to len nesúdržný zlepenec... ()

korbitch22

zatím co první robův remake,mi vyrazil dech,pohled do duše máleho majkla je mrazivý a dech beroucí a posunul carpentrovu verzi ještě o kousíček dál,načež rob skvěle rozvinul příběh dál,bezvadně pracoval jak s atmosférou tak skvěle využil carpentrovu skvělou hudbu a perfektně film zakončil.no bohužel,tady rob selhal,úplně ve všem.nesmyslné výjevy bíle paní,s bílím koněm,smrdí velkou,bílou lajnou čehosi chemického v robově nose.zapojení nečeho nadpřirozeného se fakt nepovidlo.majklova sestra,je ječicí kráva,přičemž si divák přeje,aby už chcípla,pokud možno rychle i s robem.doktor loomis je zde vržen do škatulky sobeckého,bezcitného a hrabivého zmrda a za zásadní postavy se tak stává zasranou.rob dokáže pobavit diváka,svojí klasickou dávkou brutality,nebojí se vtipně nechat brutálně umlátit nahou štetku o zrcadlo,či epesně rozdupnout šišku vydláckého debila,co mě drží na dvou hvězdách,je opravdu skvělý konec.záběr na dlouhou místnost,kde sedí michaelova sestra,ten její výraz,pohled do jejích očí...ta změna v majkla!hey!bravo!to mělo koule!škoda,že k tomu rob dospěl,přes tolik sračkovitých,uječených a nudných scén.škoda,místy zajimavý pokus o zakončení jedné veliké vraždící série,ve výsledku jen heroinový trip,s duchařskými bláboly a zneuctění jak carpentra,tak robova prvního dílu.sklamal jsi robíku,hodně! ()

jojinecko

Shit! Videl som všetky diely starej série a vôbec nie som radikálny zástanca old schoolového prístupu. Lenže Rob Zombie by sa mal radšej venovať len hudbe, pretože jediné čím môže zaujať nová séria je brutalita..a tu niekde to aj končí. Nič proti, ale ako režisér a scenárista sa obkuká už po 20 minútach a nehorázne nudí... ()

Oktavianus

Desátý a prozatím poslední Halloween smutně uzavírá jinak skvělou sérii. Pořád se pokouším vymyslet termín, jak ho charakterizovat, ale stále mě napadá jen slovo sračka. Druhý nejkrvavější díl série (včetně snové pasáže 17 mrtvých - pro ty, co si dělají jako já statistiky, tak v devíti dílech, kde Michael vystupoval, rozpáral dohromady 109 osob) je zároveň tím nejpitomějším. Takže jsme zjistili, že Myers vraždí proto, že vidí svou mrtvou matku a bílýho koně, jak mu přikazujou, aby to dělal. Mezitím jako houmles se tak courá po Americe, občas někoho zabije, zbaští psa, rozhodne se mluvit (?!). Z Laurie Strodeové je náladová hysterka, který taky hrabe, je asi nějak telepaticky propojená se svým starším bráškou a zdají se jí sny z německých filmů 20. let. Zombieho svět je hnusnej a zlej, proto mě překvapuje, že jsou všichni na větvi, když se Michael někde objeví; člověk by čekal, že na to musí být dost zvyklí. Z Loomise je magor toužící po popularitě a vlezl by do postele s každou, co by projevila zájem. Všechno je zmatené, režisérsky a scenáristicky absolutně nezvládnuté a úplně nelogické. Mám pokračovat...? Prostě je na odpad, bez milosti. Přesto mu (půl)hvězdu dám - některý vraždy jsou tak zábavně brutální, že mě vytrhly z letargie. Ale to je zoufale málo. Na tom se ani podprůměrnej film postavit prostě nedá. Pevně doufám, že vznikne Halloween s pořadovým číslem 11 - tak, jak mou milovanou sérii Zombie zprasil, skončit prostě nemůže - i kdyby ho měl režírovat Šáša Krusty a scénář psát šimpanz Pan Teeny, horší než Rob Zombie to nebude. ()

anderson

ZOMBIEho HALLOWEEN a aj jeho pokračovanie by som mohol ako skalný fanúšik pôvodného filmu "popľuvať", ale neurobím to. Veď stačí pozrieť na to aké paškvily sa týždeň čo týždeň dostávajú do kín, televízie a na DVD. Medzi nimi toto pokračovanie-nepokračovanie, ktoré je podľa mňa ešte o triedu lepšie ako prvá časť, vytŕča ako stožiar. A tá psychedelická atmosféra, ktorá u mňa DOM 1000 MŔTVOL poslala takmer do odpadu mi tuná - ani neviem prečo - náramne sadla. A odkaz pre ROBa: CHCEM TYRRANOSAURA REX ! Ok ? (29.9.2009) ()

GigaPudding

První Zombieho Halloween klidně mohl být úplně samostatný a zakončený příběh, jenže, jak je napsáno v zajímavostech, studio chtělo mít pokračování, tak Michaela s průstřelem lebky museli oživit a Rob Zombie se rozhodl udělat pokračování vlastního Halloweenu a ne remake Halloweenu2 a hlavně se rozhodl natočit něco jiného než co už natočil. Změnilo se úplně všechno od samotných postav až po celkové pojetí filmu a vyprávění. Laurie je teď nevyrovnaná vzteklá a protivná hysterka, která po událostech z prvního dílu nemůže spát kvůli nočním můrám a k tomu navíc je 29.10. a za chvíli to bude rok od posledního halloweenu, kdy si pro ni přišel její brácha Michael. Tentokrát je mnohem větší důraz na postavách a jejich chování a vztazích než na masakrování, na které ale taky přijde řada a že je ho míň, tak o to je brutálnější a krvavější. V násilných scénách je brutalita útoků znásobená nejenom velmi krvavými detaily, ale hlavně zvukem, se kterým divák cítí sílu každého bodnutí a dupnutí. V těch "klidných" scénách jde hlavně o partu velmi bizarních charakterů ať už jde o "celebritu" dr. Loomise nebo osazenstvo strip klubu a nebo Lauriiny kámošky, ani jeden z nich zrovna nepatří mezi lidi, co se dají běžně potkat na ulici a někde kolem toho lítá navíc Michael se svými vidinami, které působí velmi zvláštně. Vidiny a sny tu hrajou velkou roli, protože celý film je především o šílenství a jeho "přenositelnosti" v rodině. Některé jsou jen obyčejné hovory ve snu, ale některé jsou vizuálně velmi zajímavé. Obrazová stránka tu je výraznější než v prvním díle a má tu důležitou úlohu v celém tom snovém konceptu filmu. Hned úvodní "carrieovská" scéna má zajímavé průhledy, jindy je to celé zvláštně nasvícené a dokonce je tu i průletová scéna s krajinou :) a krom carrieovského úvodu tu jsou i jiné odkazy na další filmy. Pokračování halloweenu je prostě takový bizarně zvláštní snový dojezd prvního filmu bez kterého by ani samostatně nefungovalo a hlavně to není primárně jenom slasher, což se asi spoustě lidem nelíbí, protože masakrování je tu jenom okrajová záležitost, ale když se člověk zadívá pořádně tak může vidět docela neobvykle pojatý hororový film. :) ()

HellFire

Když se řekne horor, člověk čeká strašidelnou podívanou. Dvojka Halloweenu vypadá ale spíše jako studentský pokus. Michael samotný není vůbec tak mystický jako v prvním díle (který se mi navzdory počátečním negacím líbil), všude jen zbytečná bezúčelná brutalita, představitelka hlavní role je naprosto příšerná a příběhově to spadá asi tak do deníčku sedmáka. ()

eraserhead666

Viděl bych to asi takhle. Studio po Zombiem chtělo pokračování Halloweenu. Robovi se to moc točit nechtělo, ale oni ho nakonec nějakým způsobem donutili. A tak se jim pomstil. Říkal jsem si, že vlastně jediná pozitivní a přijatelná věc na současné vlně remaků je, že jejich pokračování už zpravidla jdou svou vlastní cestou. U tohohle jsem dokonce očekával, že to bude trošku jiné. Ale že takhle? Postrádám obsah, smysl, důvod, náplń, logiku. Dostal jsem jen vizuálně hezké pozlátko, obal, který neobsahuje nic. Kromě tedy naprosto výborné párty části, stále skvělé Scout Taylor-Compton v ještě pořád hodně dobře napsané roli (i když to není taková krása jako v jedničce a kazí to ten konec) a parádní verzi Halloween Theme během závěrečných titulků. Ovšem co provedl z Loomisem, za to by Zombiemu Sheri měla naordinovat minimálně roční tělesný půst. ()

SOLOM.

Hurá, tak mám za sebou i tento v pořadí desátý Halloween, no a že to byla zase podívaná. Začátek vypadal docela slibně a já byl i rád, že se Zombie vydal odlišnou cestou, než aby jen kopíroval starý originál. Jenže tentokrát to na rozdíl od jedničky opravdu přehnal a to ve špatném slova smyslu. Pasáž s jeho převážením a následné řádění v nemocnici bylo doslova excelentní – neskutečně jsem si tu řezničinu užíval a těšil se na solidní podívanou, jenže mé počáteční nadšení velmi rychle opadlo. A pak už jsem jen nestačil zírat… Rob Zombie byl zřejmě pod vlivem nějaké zakázané látky, jinak si nedokážu představit, jak mohl natočit něco tak otřesného. Několikrát jsem se musel štípnout do ruky, jestli se mi ta odpornost odehrávající se na obrazovce nezdá, ale bohužel to byla realita. Ty scény s přízrakem matky a mladšího vydání Michaela Myerse byly vážně otřesné, kýčovité a debilní. Tep se mi začal zvedat i při každé následující scéně, ve které se objevila Scout Taylor-Compton, páč já tu krávu nemusel ani v předchozím Halloweenu. To samé se dá říci i o mladším vydání Michaela, protože ten herec mi byl krajně nesympatický a svému předchůdci (Daeg Faerch) nesahal ani po kotníky. A Malcolm McDowell může být sakra rád, že nedostal za svůj výkon Zlatou malinu. Co to do prdele jako mělo být? Doktor Loomis tu byl za naprosto arogantní a sebestředné hovado a kromě závěru tu byl naprosto zbytečný. Jediným štěstím bylo, že se Zombie rád vyžívá v bizarních, špinavých a šílených věcech, takže si i tentokrát pro nás připravil několik opravdových chuťovek (brutálnost některých scén byla vážně uspokojující). A Danielle Harris se opět svlíkla – za to palec nahoru. Jinak ovšem semnou lomcovalo spíše zklamání nad filmem jako celkem. Dospělý Michael totiž sice řádil jako zběsilý, ale jinak tu byl spíš jen za buranské hovado a dost často bez masky – což mu výrazně ztrácelo na „kreditu“. Já vážně nevím, jak s tímhle naložit, protože některé momenty byli vážně dobré, ale tentokrát tu převažovala spíše nespokojenost a celkový dojem byl taky spíše negativní. Takže prostě nemůžu dát ani průměrné ohodnocení, protože spokojený jsem určitě nebyl. ()

ARI50

Dvojka mi přišla trošku lepší ale jen trošku tenhle návrat za pomstou je solidní a opět jsem byl spokojený. ()

JASON_X

Zombieho nové nestandardní pojetí fenoménu 'Halloween & Michael Myers' mě bavilo a zaujalo mě už v jeho prvním filmu, a taktéž v jeho pokračování to zpočátku vypadalo slibně. Rozehrané to bylo myslím skvěle, ale Zombieho styl (kamera a režie) stál tak trochu za houby. Třesení kamerou, šílený střih a protivné afektované ječení nesnesitelné pizdy Laurie/Angely můj prvotní pozitivní dojem postupně změnilo spíš v negativní. Aspoň že té Harrisové zatnul Michael definitivně (doufám) tipec. Je v tom ale několik hodně dobrých scén - dva nekrofilní pohřebácí s krávou, snová scéna z nemocnice, strip club a zajímavé (i když trochu laciné) pasáže s Michaelovou astrální matkou a bílým koněm (holt Rob potřeboval nějakou roli pro svou starou i ve dvojce). ()

Morholt

Ještě o něco horší, než první díl. Zombie se tentokráte snaží vštípit prosté meyersovské rubačce nějakou hlubší myšlenku, ale výsledek je žalostnější než žalostný. Napětí opět nula, herecké výkony nula, tradiční důraz na gore scény v Zombieho podání taky kamsi vyšuměl, takže jediné, co si asi budu pamatovat, je McDowellův příšerný knír. Robe, to točení Ti nejde! 10% ()

Lucasion odpad!

Loni jsem začal, tak jsem právě skončil. Deset filmů, a všehovšudy podprůměrné hodnocení jsem vskutku nečekal. Na to jak se mi Halloween (2018) líbil na maximum, tak z předchozích filmů, mohu doporučit pouze ten první a to originál. Následné pokračování nestály za nic. Ani remake od Roba, a to jsme si od něj sliboval hodně, to nezachránil. Dvojka jede ve stejném duchu jako první díl. Ovšem tenhle Halloween se mi krutě nezamlouval. Násilí a gore je naprosto přepálený a hlavně zbytečný a neopodstatněný. Michael zabijí na potkání a že těch potencionálních obětí na cestě mezi poli potká hodně. Příběh nezajímavý a dělá vše jen proto, aby skončil v co nejhorší hororové atmosféře. Hudba nevýrazná, nebo žádná. Ikonická melodie také chybí. Herecky slabé. Rob Zombie zkrátka chtěl využít rating na maximum, takže do toho musel nacpat za každou cenu sex, prsa, krev, šrámy, řezy a rozšlapané obličeje. Výsledek mě vůbec nebavil a naopak odradil. Navíc s původními Halloweeny, to už nemá nic společného. Kdyby to gore, bylo aspoň opodstatněný... Za mě nula. Těším se na další projekci Halloweenu 2018 a na zbytek série se pokusím zapomenout. [Director's cut] (8 %) ()

Tommassi3

"Garry ?? Co má společnýho pedofilní nekrofil a pivař ??" - "Nevím !!" - "No, oba mají rádi studenou dvanáctku.." ;) ()

erl

Laurie je hysterická kráva, Michael má plnovous a McDowellův Loomis je tentokrát pěkně nesympatický. Přesto si Zombie drží úroveň a i když ničím nepřekvapí, tak alespoň pobaví řadou vtípků a odkazů. Přesto by se měl na remaky vykašlat a vrhnout se na vlastní věci jinak si úplně zkazí jméno. Třetí hvězdu obstaral Yankovic:-D. ()

st.ranger

Pokračování remaku mě v kině nechal poněkud chladným, ale unrated verze vše napravila. Zombie opět pokračuje po svém, což je jedině dobře. Už jen sekvence v nemocnici, která má vycházet ze druhého dílu originálního filmu. Pro milovníky reálného Mikea Meyrse povinnost. ()

Terva

Bílý kůň - souvisí s instinktem, čistotou a nutkáním fyzického těla k silným emocím, například k zuřivosti jež vede k chaosu a destrukci.. Michael Mayers ( Tyler Mane ) je zpět, vstal z mrtvých a opět pod režisérskou taktovkou Roba Zombiho. Pomalu kráčející vraždící stroj má zase plné ruce práce. CITÁT : Pomóc, pomóc, pomozte mi někdo !!! Jsme pořád tak trochu jeskynní lidi. Záběry Michaela a jeho krvavých masakrů jsou zahaleny ve tmě. Tento příběh se motá okolo Aryel Mayersový, sestry Michala Mayerse...mám tě ráda bratříčku. Hudbu k tomuto slabšímu filmu dělal Tyler Bates a vybral třeba " What´s your name " od Lynyrd Skynyrd nebo " The chase in better than the Catch " od Mötorhead - http://www.youtube.com/watch?v=buElOjx2T7w . Monstra si vždy najdou cestu domů...budeme zase rodina ? ()

Skrk

Kino verze -> Shlédnuto po druhé a hodnocení dávám rozhodně nahoru...a to dost: Toto není klasický Halloween, ale Zombieho Halloween a musíte chápat jeho pravidla hry, které jsem napoprvé nepochopil. Michael Myers je stejně děsivý jako v jedničce (2007) a brutálnější.(viz. rozšlápnutí hlavy,"vykuchání" sestřičky,atd) "Našel" si nový oblek -> bundu, která z něj dělá tvrďáka. Nevadí mi tu to zničení klasické masky jak jsem se obával. Navíc - celý film má psychedelickou artmosféru. Velice podobnou Zombieho "Domu tisíce mrtvol". Vždy, když se něco děje, se objeví halucinace mrtvé matky Myersové v bílých šatech a psychicky deptá Laurie, které to, co bylo v jedničce stačilo na menší zbláznění, noční můry a psychedelické představy. 8,5/10 UNRATED verze -> Daleko lepší než kino verze. A závěr je daleko, daleko lepší...daleko. :) 10/10 P.S. - Film má 47%. To je nějaký špatný vtip nebo neumíte brát Roba Zombieho s rezervou? ()

liquido26

Přestože, stejně jako první Zombieho Halloween, hodnotím čtyřma hvězdama, líbila se mi dvojka mnohem, mnohem víc. Původně jsem čekal, že se Zombie od původní dvojky moc neodliší a opět se dočkáme vyhlazení nemocnice (s dvojnásobným počtem mrtvol) a happy endem, ale nestalo se. Události ve špitálu se vyřeší poměrně rychle a jsme vtaženi do zcela nového příběhu, který s původní Halloweenskou sérií nemá vůbec nic společného a to je moc dobře. Zombie si to udělal po svým a Halloween II je ještě větší úlet než jeho předchozí filmy. No a ten závěr to byla lahůdka. ____ Slasher ve svém příspěvku posílal kousek ze zahraniční recenze, kde se píše, že film není pro fanoušky původního Halloweenu. Já jsem teda výjimka, protože se mezi fans původní série počítám a tenhle film mě fakt dostal. I když je pravdou, že tenhle film rozhodně nebude pro fandy Dr. Loomise. Z něj se stala naprosto zbytečná kreatura, která s tím sympatickým a hrdinným Pleasanceovým Loomisem nemá vůbec nic společného. ___ Rozhodně zdejší průměrné hodnocení zdaleka neodpovídá skutečné kvalitě filmu. ___ Tak, jsem moc zvědavej co nám Rob nachystá na příště, ať už na poli filmovým nebo hudebním. Na obojí se těším. ()

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (více)