Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

Gimp

Paranormal Activity není horor nýbrž vztahové drama. Je hloupě stereotypní - muž je fanda do techniky a je racionalita sama (dokonce i o démonech čte manuály), zatímco žena je emotivní hysterka věřící na vymítání a podobné "nesmysly". Takže "horor" zajímavý leda pro lesbické studentky feministické teorii s drobnou úchylkou v lacanovské verzi psychoanalýzy a ... Františka Nováka. ()

Hrabka

"Paranormal Activity je jeden z nejděsivějších filmů všech dob!" Tomu se prostě musím zasmát. Autoři vsadili na masivní reklamu a vyplatilo se jim to. Lidi byli natěšeni na horor, který tu ještě nebyl. A jak to všechno dopadlo? Nemastně neslaně. Chvílemi je atmosféra vynikající, ale bohužel opravdu jen chvílemi. Kamera co zabírá místnost, kde lidi spí, je opravdu dobrý nápad, ale mohl být využit mnohem lépe. Mohl z toho být skutečně děsivý film, ale dopadlo to tak, že se člověk moc nebojí. Přece jenom pohybující se lustr a dveře nejsou zrovna tím nejlepším, co by lidi mělo nějak extrémně vyděsit. Naštěstí ke konci se to trochu rozjede a atmosféra zhoustne. Noční chvilky se stanou pro ústřední dvojici opravdovým peklem a divák se konečně trochu dostane do děje. Úplný konec mi přišel opět divný a moc se mi nelíbil. Pro člověka, který již nějaký ten horor viděl, není toto příliš povedené dílo. Navíc tak dvě třetiny filmu se jen blbě kecá a nic se neděje. Některé nápady mi přišly ve filmu divné, naopak některé scény se povedly, ale bylo jich pomálu. Je třeba ještě pochválit herecké výkony, které byly opravdu přesvědčivé. 45% ()

Jamal

Být z jedním co bydleli v tom bytě kde strašilo, tak se asi po.... a uteču. Nebudu vše hrdinně nahrávat a koukat do otevřeného půdního okénka, natož tam lézt. V kině to ale překvapivě nebylo až tak děsivé, proč, to sám nevím. Každopádně slabiny filmu, nahrávky přes den. Zato nahrávání v noci kdy kamera natáčela v jednom úhlu super, a k tomu lekavě povedenej konec. Každopádně pár se choval podobně dementně jak v jiných hororech hlavní hrdinové. Dobré hlášky od Micaha jako Jdi si nahoru za svým kamarádem, a Já se tam jen nakouknu, mě zase rozesmáli,takže ze všeho trošku. Ale jen na jedno puštění, z natáčení přes den a hopsající kamery bez stativu mě ale trošku bolela hlava. ()

juta

I díky prvnímu filmu PA série se rozvířily vody v oblasti found footage hororů, takže za to patří tvůrcům velký dík. Ve své době přinesl zase něco nového a trefil se do černého. Určité napětí a atmosféra tu je, takže můžu říct, že se mi to docela líbilo, ale nikdy jsem úplně této sérii na chuť nepřišel. ()

Pavka5

Ano, jsem srab a moc na horory nejsem. Dávám 4 hvězdičky, protože při některých scénách (točených večer) jsem byla podělaná strachy, ale jen tak si to znova večer nepustím, ale film doporučuji :-). ()

Fiftis

Film neprináša v podstate nič nové a len opakuje schému objavenú už kedysi pred desiatimi rokmi. Možno som necitlivý, alebo už tak obrnený voči takýmto ducharinám, že to neviem precítiť. ()

Pepinec

Jsem zklamán. Nikoli filmem, nýbrž publikem, se kterým jsem měl tu čest Paranormal Activity sledovat. Nikterak bych se o tom nezmiňoval, vždyť v dnešní době je zcela normální lidská neohleduplnost, povrchnost či jednoduše hloupost. Ale toto byla přeci ČSFD předpremiéra! To znamená, že jsme tam byli my, filmoví fanoušci. Kdo jiný už by se měl v kině chovat slušně než člen ČSFD?! Bohužel to není poprvé, co mám pokažený zážitek kvůli pár nevychovaným jedincům z řad tohoto portálu. Ale což, ono je přeci hlavní, že je to zadarmo, že??? K filmu samotnému - těch pět hvězdiček myslím skutečně vážně. Myslete si o mně třebas, že jsem blázen, ale těžko pochopí někdo, kdo si něco podobného (byť ne v tolik hmotném stavu) neprožil na vlastní kůži. ()

KlárkaS

u hororů jde hlavně o to, jakou atmosféru si vytvoříte. já na tokoukala sama ve velkym prázdnym baráku a náramně jsem si to užívala. I když konec to trochu zabil. ()

Jhershaw

Ach ta hra na dokument/reálné záběry.. Musím uznat, že v něčem to je chytré, jak natočit scénu levně a přitom efektně.. využít strach ze tmy a neznámých zvuků.. K tomu ale nepotřebuju jít do kina, to bych se bál i doma (a zadarmo). Jindy mi ta "dokumentární reálnost" vadila, ve filmu se toho moc nestane, ale tvůrci tím "jsou to reálné záběry" mají alibi proto, aby se nemuseli s ničím moc vymýšlet. Nicméně, jak se ke konci stupňuje napětí, jsou i lekačky strašidelnější. Vidět film doma a sám, bál bych se asi víc než v kině s bandou pubertálních debílků. ()

Boogeyman

Bylo kolem toho moc humbuku, aby to dokázalo překvapit, ale nebudu lhát, že jsem nebyl napnutý jako struna. Dobrej nápad. ()

playboxguest

Většinou se u hororů už dobrých pár let víc směju, nebo nudím, než že bych schovávala hlavu do peřin. U většiny nočních scén v tomhle rádoby amatérském dokumentu jsem se ale málem posrala a sem tam jsem i mimo obrazovku měla tendence pro jistotu čumět. Dobře gradované a pro mě kupodivu i celkem milé překvápko. 60% ()

Madsbender

Príjemne desivý horor, ktorý dokáže vylúdiť mrazivú atmosféru s minimálnym rozpočtom a nehereckým duom len na základe práce s vašim vlastným strachom a predstavivosťou... Tá správna káva na nudné sychravé popoludnie. ()

Silas

Nejlepší film svého druhu (Blair Witch, Rec, Cloverfield, District 9). Perfektní gradace, práce se zvukem a obrazem. Z nočních scén jde největší strach a přesto se na ně budete nejvíc těšit. Výborní 2 (3?) herci... P.S. Místní reakce mi dávají za pravdu, když jsem hnedka zpočátku říkal, že film v kině nevyzní. ()

hippyman

berné ještě snad (po výrazném sestříhání) jako dokument o paranormálních jevech, evt. stupiditě mladých američanů... ale coby film nenabízí tahle nízkorozpočtová hříčka krom tipu na zbohatnutí jako z amerického snu za její natočení nic než nudu... přes den se modlíte, ať už je noc a něco se děje... přes noc se modlíte, ať se něco stane, nebo ať je den a něco se děje... a přes den... no a pořád dokola až do konce... geniální "oslíčku, (o)třes se." 40% ()

Disk odpad!

Totální výsměch hororovému žánru. Navíc to ani není film, ale domácí video zaznamenané na kvalitní HD kameru. A mladý pár je absolutně nezajímavý. ()

Deimos

DivX/// Obsazení 2/10 Děj 3/10 Atmosféra 4/10 Efekty 2/10/// +jsou tu dvě slušné lekačky, má to tří odlišné konce, nápad taky není špatný -zázrak ani překvapení se nekoná, je tu jen pár "neznámých" tváří, lekačky mnohdy nefungují, herci (hlavně ona) jsou nevěrohodní, jí jsem opravdu nevěřil ani křik ani pláč, vlastně je to docela velká nuda, usínal jsem u toho/// Samozřejmě zvědavost zvítězila. A nejlepší na tom filmu bylo to, že jsme se na něj dívali asi ve 20ti lidech u kamaráda na velké televizi a se zhasnutými světly. Takže prostředí pro nečekaný zážitek naprosto dokonalé. Jenže ani to nepomohlo tomuto filmu, který není ani nová Záhada Blair Witch, ani takové atmosférické překvapení jak Monstrum. Je to jen zoufalá nuda, snažící se nás vylekat, ale to se jí nedaří. Důkazem toho je i fakt, že za celou dobu sledování jsme se kolektivně lekli jen 2x. Pochopil bych, kdybych byl sám s kterým to nic neudělá, ale to, že to nezapůsobilo na nikoho z přítomných už je zarážející. Dobře film můžou omlouvat tři věci. Za prvé: hodně sebevědomé trailery, které prohlašovali, že i Spielberg se po(díval), za druhé: hodně pozdní hodina, která nás už uspávala, ale znám filmy, které právě dokáží probudit. No a za třetí: nebylo to v kině, ale jen v "domácích podmínkách". Přesto nebýt těchto tří věcí, nejsem si jist, nakolik by u mě byl film úspěšnější. O tom se můžeme jen dohadovat, protože podruhé to vidět nemusím./// Celkem 29%/// ()

Cappuccino

Aha, niekto sa nám snažil natočiť modernú ducharinu v štýle Blair Witch a REC. Počujete tam to slovíčko "snažil"? Áno? Fajn, pretože sa vážne jednalo len o snahu. Po zhliadnutí sa miestnemu hodnoteniu skutočne nedivím a to som si vopred vravel, že Paranormal Activity bude iba jednou z podceňovaných záležitostí. Aneb, nabudúce budem viac dávať na hodnotenia mojej topky, ktoré boli veľmi, veľmi nízke. Už len samotná priblblosť celého deja padá na hubu pri skutočnosti, že hlavné postavy mohli kedykoľvek z domu utiecť a nehrať vystrašené bábiky. Pri takom Blair alebo REC šanca na útek bola absolútne nulová, ale aspoň sa o akúsi záchranu seba samého hlavní aktéri pokúšali, narozdiel od tunajšej dvojky, ktorej pud sebazáchovy hovorí asi jedno veľké.. Nie, ďakujem. Hra na amatérske zábery je už ohraná a skrátka nepostačuje k vyvolaniu poriadnej atmosféry. Dnešným dňom nemienim byť samaritán. Hľadám síce dôvod na pridanie aspoň hviezdičky navyše, ale ak pripočítame fakt, že som Paranormal Activity pozeral o jednej v noci a z toho mi nahnala strach asi jedna, maximálne dve scénky.. ()

Ruut

Ale tak jo - chápu tu hysterii diváků, kteří opravdový horor vidí jednou za rok a za vrchol žánru považují Saw a Pátek 13. Pravdou je, že PA v člověku vyvolá dost tísnivý pocit. Oren Peli moc dobře ví, že nejvíc vydějí to, co nevidíme. Ovšem je spousta vězších borců (REC, Čtvrtý druh, Paukhepsie Tapes), kteří vědí, že krom neviděného vyděsí dokonale hlavně to, čeho se štítíme a máme obavu, aby se to v reálném životě nestalo i nám. a další pravdou je, že v PA se opravdu nic mimořádného nestane. Napodruhé to fungovat nemůže - a tím se pozná kvalitní horor od slušného, ale nezvládnutého nápadu. . . ()

-OverLord-

Natočený je to pěkně, ale žádnej boom se nekoná. The Blair Witch Project je jen jeden a tak to zůstane. Průměrnej horor s ohraným nápadem, ale přesto dokáže chvílema zamrazit. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech