Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

gotham

Tak po 50 minutách jsem začal přemýšlet o tom, kdy jsem naposledy dal nějakému filmu odpad, protože to byla opravdu nevýslovná nuda. Závěr už byl trochu akčnější a už se alespoň začalo něco dít, ale to je asi tak všechno. Shodou okolností jsem dneska viděl Monstrum, což je film natočen stejnou technikou (ruční kamera), ale kvalitativně naprosto někde jinde. Jak je jedno české přísloví, když dva dělají totéž, není to totéž, sem pasuje přímo ukázkově. Jediné, co se mi zde líbilo, byl byt, ve kterém se to odehrávalo, velice pěkně zařízený, přesně můj styl. Jak jsem se dočetl v zajímavostech, natáčelo se v bytě režiséra, možná se minul povoláním. 10% ()

MrNut

Lepší než Blair Witch, horší než snad všechno ostatní... Možná jsem se chvílema i bál, ale jinak prostě nuda ()

Tinaa

Ať říká kdo chce, že je to zívačka a není na tom nic děsícího, pro mě ale bylo. To čekání na to, co se stane a natahování scén v noci mě mučilo. Závěrečnou scénu jsem důstojně nevydržela. ()

capka

Tak Blair Witch to není, Vymítač ďábla to taky není, ale hlavní postavy mi byly nějak bližší a sympatičtější, takže jsem ve výsledku nebyla nijak otrávená. Vydávat za skutečné záběry něco, co jimi ve skutečnosti není, mi připadá jako dost nekorektní postup, ale budiž, jednou to někdo zkusit musel. Ale pozor - zahrané je to tak, že by se té reálnosti i dalo věřit! ()

Moni33

Ach jo, jak mě poslední dobou štve, že na čsfd nejdou dávat půl hvězdičky. Jinak bych tomuto dala 2 a půl hvězdičky. Přestože jsem se chvílemi opravdu bála a zavírala oči (což zase dělám u každého hororu ), něco mi na tom chybělo, možná to bylo až příliš předvidatelný, že se něco stane jakmile je noc a všichni spí. Sice na začátku se sotva pohnuli dveře, konec mi už potom přišel dost strašidelný. To je ale vše! Možná je to tím, že prostě až tak moc horory nemusím nebo tím, že ten film měl za úkol jen pořádně vylekat lidi, jinak si ani moc nemůžete oblíbit hlavní postavy, protože jediné, co o nich víte je, že je sleduje něco zlého. ()

Letadlo

Možná to bude i tím, že hlavní hrdina se chová tak, jako si dokážu představit, že bych se choval i já ( když vynecháme naprosto zbytečnou provokaci), ale film mě zaujal a přitáhl moji pozornost. Musí se nechat, že postupná gradace člověka nechává v očekávání "co přijde teď?". Kdyby se tolik neprotahovali některé denní scény a kdyby tvůrci poněkud vylepšili konec, myslím, že bych klidně dali 5 hvězdiček. ()

Trumper

Pokud je film vedený jako horor a pokud mě jako horor dokáže správně vyděsit, pak nemám důvod mu dát menší hodnocení než 3*, i kdyby šlo o sebevětší blbost, kterou byste si doma po večerech dokázali natočit sami jako nějaké „homevideo“. PS: SPOILER!!! To jsem vážně jedinej člověk, co si myslí, že film měl končit asi o půl minuty dřív, v momentě, kdy je slyšet, jak jde Katie nahoru po schodech? /60% ()

Nahmair

Zážitok z filmu veľmi ovplyvňuje to, aký divák sa k nemu posadí. Buď vás to zoberie, necháte pracovať vlastnú predstavivosť bude to pre vás jeden z najstrašidelnejších filmov vôbec. Alebo vás absolútne minie, a celý film prezívate. Ja, aj keď som sa veľmi snažil, patrím do druhej polovice. Čo bolo pre niekoho škrabanie démona, mne evokovalo opitého suseda v bytovke, ktorý sa neúspešne snaží dostať do vlastné zamknutého bytu. Poznám ale ľudí v moje blízkosti, ktorý sa pri sledovaní filmu naozaj báli, a preto ho nemôžem zaradiť medzi odpad. Takže 2 hviezdičky. ()

djbarrel

Ona je hysterická kráva, on je flegmatický kretén. Jí honí v ložnici démon a on to natáčí ... Co z toho může vzejít ? 82 minut ukrutné nudy naprosto o ničem. Vzhledem k tomu, že se děj prakticky odehrává v jedné místnosti se dvěma herci, moc víc se asi čekat nedalo, ale stejně jsem čekal trochu víc. Film, ale postrádá atmosféru a sebemenší náznaky oba krajně nesympatičtí herci pohřbí hned v zárodku. Snad jen posledních pár minut se něco děje, ale to už bylo vše předvídatelné a prostě nudné. 15 % ()

onlyK2

K filmu jsem přišel jak slepý k houslím, ale jsem rád, že sem jej potkal. Styl točení tohoto filmu se mi zdá originální a ještě více naplňuje atmosféru. Dny jsou sice slabé, ale o to jsou noci lepší. Člověk zírá, co se kde pohne a když přijde rána, docela slušně se lekne. Pokud někoho tyto noce nepřesvědčí, tak může čekat perfektní konec. Hodnotím jej velmi pozitivně. ()

lobo87

Slušná ľakačka. Mám rád horory, v ktorých sa bojíme toho, čo nevidíme. Je to silnejšie, ako nejaký zombie, či šialený vrah s mačetou (aj keď aj tieto filmy mám rád, len pri nich nemám zimomriavky). Dej sa pekne stupňoval, aj keď niektoré "denné" momenty boli otravné a konanie hrdinov divné. Ja by som si do tej postele už neľahol...65% ()

Rill

Čekal jsem od toho trošku víc "strachu".... Dupání a třískání dveřma, pouze v noci, kdy je to nejvíc předvídatelné... Trochu zklamání. Jediné co je na tom úžasné je výdělek. ()

zuzza11

Po shlédnutí trojky, jsem si řekla, že tady musím napsat komentář, že to zas tak zlé nebylo. Aspoň to mělo "hlavu a patu". Prosím Vás, kdo uvidíte tento díl, už dál nepokračujte, protože každá aspoň trochu stravitelná věc se jednoho krásného dne dostane přes střeva až do... Klasika, lekačka, i když by se to dalo udělat líp, co si budem povídat.... ()

Todd_Hewitt

Jeden z nejděsivějších hororů, co jsem kdy viděl. Nic víc. Film je prakticky o ničem. Dvě hvězdičky za pořádné lekačky, při kterých jsem byl vylekanej i já a bál jsem se jít spát. ()

Taron

Já jsem si tento horor výborně užil. Pravda, některé pasáže jsou o ničem a místy zdlouhavé, ale noční scény a hlavně vyvrcholení celého filmu to vynahradí. Po zhlédnutí jsem v noci neměl úplně klidné spaní, a to nedokáže podle mě každý horor. Co také musím vyzdvihnout je, že tvůrcům se povedlo něco geniálního, když přišli s tímto nápadem - "pár korun" náklady, a výdělek miliónový, klobouk dolů. Za mě 70%. ()

srolyma

Doby, kdy mě děsil Ilja Racek coby černobílý hrabě Dracula, už jsou dávno pryč, od té doby mám něco nakoukáno a tak myslím můžu zodpovědně říct, že když se při sledování filmu nervózně ohlížím kolem sebe a opatrně studuji každý tmavší kout v místnosti, pečlivě analyzuji všechny zvuky kolem, radši rozsvítím, ikdyž je poledne a večer jsem moc rád, že neuléhám sám, tak to asi zas takový shit být nemůže. Pod vlivem zdejší vesměs zdrcující kritiky jsem přistupoval k filmu s nedůvěrou až despektem, ale na konci je překvapivě spokojenost. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech