Do zdánlivě opuštěné chaty v horách se uchýlí parta mladých lidí, kteří si chtějí užít chvíle svobody v divočině. Netuší, že je místo pokryté sledovacími zařízeními a technickými vychytávkami. Ve sklepě narazí parta studentů na mnoho bizarních předmětů včetně starého deníku sadistické rodiny Brucknerů. Bohužel jedna ze studentek vysloví latinské zaklínadlo. Brzy se tak prázdninový pobyt v romantické chatě promění v brutální hon sadistických zombií na své kořisti a v boj o život mladých studentů... (TV Barrandov)

Oktavianus

Splněný sen hororového fanouška. Jak jinak popsat tuto neskutečně zábavnou podívanou? Nádherné hraní si se všemožnými klišé (typologie postav, scéna výběru na začátku ve sklepě nebo třeba masakrální závěr), černočerný humor a závěrečné absurdní cameo. Jestli ale něco nevymizí z paměti, je to neskutečně ujetej konec, respektive posledních asi dvacet minut filmu. Něco jako hororoví Avengers. Pusťte si to, bez spoilerů nejde nic pořádně popsat :-) ()

Flego

Sprvu to vyzerá na tuctový "lesný" horror, ale spojením do zvláštnej reality-show je veľkým prínosom. Je to rýchle, akčné a nezabudlo sa ani na vtip. ()

virus10

Dneska jsem na tenhle skvost náhodou narazil, když jsem si přečetl pár pozitivních ohlasů. Film mě zaujal, a tak jsem si ho okamžitě sehnal a pustil se do něj. Zezačátku se to tváří jako každý druhý horor, kdy se skupinka mladých lidí vydá někam na osamocenou chatu, kde je někdo nebo něco začne zabíjet, jenže tady jde o mnohem víc. První půlka dobrá, druhá skvělá. Příjemný osvěžení hororovýho žánru. ()

poz3n

Pro milovníky hororů zřejmě příjemné osvěžení na pomezí hororu a fantasy, pro mě solidní zábava na večer. Co se nedá filmu upřít je tempo a neustále přítomná otázka, co to má teda všechno znamenat, a co z toho nakonec bude. V žánrovém zařazení je napsáno Sci-Fi, což mě trochu zmátlo a stále jsem očekával konec a pointu, která by byla doslova nadpozemská. Takže jak jsem již zmínil, já osobně to vnímal né jako sci-fi, ale jako fantasy. 6/10 ()

anais

Není to zdaleka dokonalý film, ale schopnost podívat se na tu nejohranější hororovou situaci zcela jinak z toho dělá naprosto zásadní podívanou. A asi by bylo zajímavé vidět pokračování :) ()

honajz

Jako docela nerad dávám jen ty dvě hvězdy, ale kurnik, když točím žánrový crossover, tak by to mělo mít aspoň něco navíc kromě prvotního nápadu. Mně v tom osobně chyběla jakákoliv atmosféra, napětí, vše se dalo předvídat dopředu, protože už to někdo mezi řečí stihl vysvětlit. A jestli to měla být parodie na tyto žánrové motivy, na to je zase vtipné jen občas a některé hlášky nakonec ani vtipné nejsou. Plus řady nelogičností jako kdo celou tu maškarádu platil, kolik stojí takový permanentní energetický štít, dělící cestu v horách, proč mankote si museli mladí vybírat nějaké hororové příšery, proč těch příšer bylo tolik a kdo a kdy je vlastně stvořil? Otázka za otázkou. A co dávní bohové kromě toho, že jsou velcí a zlí? Něco víc k této mytologii by nebylo? A koho nebo co měla představovat Sigourney? Když je na rituál oběti potřeba pět študáků, proč v Japonsku strašej malý školačky? Zkrátka vynikající nápad, dobré pohrávání s žánrem a konečně to jde dál, než běžné podobné horory, ale stejně tomu stále něco chybělo, nějaká dotaženost všech těch atributů do konce. Takhle to působí hrozně nedomyšleně i přes nečekanou pointu, a to včetně tupých a nudných dialogů. ()

eraserhead666

Tak tohle mi teda fakt nesedlo. 80% filmu jsem se nudil. Zápletka sice byla fajn, ale forma, obsah a styl vyprávění mě místy až prudil. Nuda, šeď, do jistého okamžiku mi to přišlo strašně předvídatelné a průhledné. Ale shodli jsme se s Obitusem, že je na tohle asi můj intelekt moc nízký, takže asi tak no. Odpad tomu nedávám jen díky jednorožci (super) a odkazům. V podstatě bych se shodnul s komentářem chozeho a verbala. ()

Deschain

Keď sa trochu upokojím, napíšem komentár. Jedine že by nie. (Videné na Art Film Feste 2012, veľké plátno oh yeah, 16.6.2012) ()

hansel97

Zajímavý nápad. Sice je pravda, že co mi vadilo byla překombinovanost, těch monster a zvratů tam bylo až moooooooooooooooooooc. Tak či tak průměrný dobrý film. ()

Ivoshek

Dávám tři hvězdičky, ale jsou to takové lepší tři. Celé je to samozřejmě blbost, ale na druhou stranu, který horor není... Tohle má aspoň nápad navíc, který docela vtipně rozvíjí a různě si s ním hraje. Dokoukal jsem to a několikrát jsem se fakt pobavil ("vodní muž? Ale ne..."), akorat jsem se teda nebál. ()

Thomick

Sick and smart! V rámci možností originální, vtipný a napínavý - od pěti hvězdiček mě odradilo až malinko překombinovaný finále. Speciálně potěšil odkaz na Truman Show. --- "Yes, you did, you had zombies. But this is 'Zombie redneck torture family', they're entirely seperate species." ()

SOLOM.

Opravdu jsem byl zvědavý na tu parádní podívanou, kterou mi tolik lidí slibovalo. Někteří jí dokonce troufale nazývají „novodobý klenot“, ale jde jen o hloupé žvásty. Možná kdybych měl dvanáct roků (no možná patnáct), tak bych jim k tomu taky přicmrndával, jenže už jsem něco viděl a tak s klidným srdcem můžu říct, že jde jen o marný pokus dvou týpků (co většinu času píšou scénáře k seriálům) natočit kvalitní horor. Goddard to stejně jako u (LOSTU) posral zbytečně překombinovanou zápletkou, která se jen snaží vypůjčit si, co se dá z jiných filmů. Jako chápu, že většina diváků bude hotová z těch několika hlášek, rajcovní Anny Hutchison a finálnímu odhalení, cože se to skrývá pod povrchem, ale nic na tom nezmění to, že je to jen dost průměrná podívaná, která postrádá větší logiku a snaží se těžit pouze z několika „krvavých“ momentů. Ta přehlídka monster byla pěkná, ale to co fungovalo ve Thir13en Ghosts, tady prostě nemělo ty správné grády. ()

JASON_X

Originální a vtipná lahůdka pro fanoušky horrorů, konkrétně teenagerských vyvražďovaček. Uspokojivě by mě bývala uspokojila i "obyčejná" klasika typu "parta mladých na chatě v lese postupně mordovaná...", ale tohle bylo ještě mnohem lepší - vrstevnatější, překvapivější, originálnější, zábavnější... neobyčejné. Děj, který se zpočátku ubírá starým dobrým osvědčeným směrem, se postupně rozjede směrem zcela nečekaným. Po druhé projekci jsem ještě nadšenější než po první. Skvělý scénář a režie, celkem fajn herci, VYNIKAJÍCÍ oldschoolová kamera (tedy ne "moderně" a "autenticky" rozklepaná), několik dobrých narážek, několik povedených žertů a fůra monster; hodně se mi líbil mihnuvší se zlý jednorožec, ale vrcholně zábavný okamžik mi přichystal merman. ()

Ištván87

Zřejmě nejsofistikovanjší hororová parodie, jakou jsem kdy viděl. Je zajímavé, jak málo uživatelů se zde zmiňuje právě o humoru, přičemž humor je hlavní devizou filmu. Na nedostatek krve si stěžovat nemůžu, krev v hororech zas tak moc nevyhledávám. Každopádně takhle parádní parodie/pocta žánru (v tomto případě slasherů) se jen tak nevidí. Vzpomínáte na všechny ty horory, kde vás štvala špatná rozhodnutí hlavních postav v krizových situacích? Tak v tomto filmu dostávají zcela nový rozměr. Konečně můžete odpustit všem hororovým hrdinům, že se ve chvíli, kdy by měli držet pohromadě a bojovat, hezky rozdělí, aby byli snadnějším terčem. Díky tomuhle filmu vím, že za to nemůžou. :D Zřejmě jediný "horor" v tomhle žánru, na který se budu dívat pravidelně. ()

veru_needy

Crazy fantasy comedy. Asi takhle by se dal krátce charakterizovat tento film, který čerpá ze zdrojů několika kultovek, které milují fanoušci hororů. Tady však horor funguje jen jako součást vyvražďovacího pořádku. Film je natočený s humorem, nadsázkou a co je důležité, s ne moc známým hereckým obsazením. Scenář je vždy jeden krok před vámi, a jakmile někdo tvrdí, že už dopředu ví, co se stane, nevěřte mu. Rozhodně se nebudete nudit a autoři filmu vás přesvědčí, že komedie ve spojení s fantasy prvkama, nadsázkou a hororem, se dá velmi dobře spojit tak, že vznikne dílo, které funguje k uspokojení většiny vnímavých diváků a skutečných fanoušků hororů. Závěr filmu je uplně nejlepší. ()

becki_tu

Whedonova originální pocta žánru, která má sice i slabší chvilky, ale za tu kupu nápadů a skvěle dávkovaný humor nakonec ty 4* dám. ()

Beastmaster4

A máme tu další partičku krásnejch mladejch lidí, kteří si naletí tím, že si chtějí zpříjemnit život v chaloupce hluboko v lese :-) Amerika tyhle filmy zřejmě miluje, možná chce lidem nenápadně vnutit do hlav názor, že ve městech se žije líp a že jim tam vlastně vůbec nic nechybí. V přírodě je nebezpečno a dějou se tam hrozný věci :-D CHATA V LESÍCH je bohudík odlišná od všech těhle "lesních" hororů a tím si získala můj zájem hned prvním trailerem. Koncept příběhu je svým způsobem originální a to mi stačilo k tomu, abych se dobře bavil. Ani THOR nedokázal čelit nástrahám krutých obránců země a stal se obětí pro tzv. Prastaré :-) Konec už byla taková sentimentální limonádka, ale budiž. Svou roli si tu zahrála i Sigourney Weaver - bůh ví, proč těhle pár minut v tomhle filmu vůbec vzala :-D....Celkově pak dobrý, vlastně nadprůměrná zábava. Jsou tu chvíle napětí, pár pěkných monster a celkem slušný příběh. Není to alespoň stále to samé dokola, i když i tihle výletníci museli na počátku své cesty potkat podivného týpka, jako předzvěst toho, co má přijít :-D ()

MáŠa

Na můj vkus už hodně wtf. Tomuhle prostě nikdy uvěřit nejde, což je u mě automaticky mínus, když se s tím neumím ani trochu ztotožnit. Být tam vtipnější scény, mluvil spíš o parodii, ale ony zas tak moc vtipné nebyly. Až se divím, kolik do toho sehnali známých jmen. Mít ve filmu tolik bubáků bezva, ale scénář bych pojal úplně jinak. Na druhou stranu mezi horory jde po dlouhé době o něco, co bylo aspoň trochu originální, což se zas tak často nestává. ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (více)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (více)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (více)