Do zdánlivě opuštěné chaty v horách se uchýlí parta mladých lidí, kteří si chtějí užít chvíle svobody v divočině. Netuší, že je místo pokryté sledovacími zařízeními a technickými vychytávkami. Ve sklepě narazí parta studentů na mnoho bizarních předmětů včetně starého deníku sadistické rodiny Brucknerů. Bohužel jedna ze studentek vysloví latinské zaklínadlo. Brzy se tak prázdninový pobyt v romantické chatě promění v brutální hon sadistických zombií na své kořisti a v boj o život mladých studentů... (TV Barrandov)

Okara

Obsahově jsem si o tomto filmu nic dopředu nezjišťoval, proto jsem byl velmi překvapen, jelikož se odvažuji tvrdit, že se jedná o průlomovku žánru. Nevím co bych chválil dříve. Perfektně zvolenou sestavu, hrdinka, tři ňuňu oběti (mimochodem Curt vypadá, jako by byl v minulém životě vlk) a smažka, co přispívá komediální stránce. Falešné budování atmosféry, kdy se nic nestane a leknutí následuje nečekaně později nebo stane a člověk to paradoxně i přes očekávání nečeká. Hrůzostrašné prostředí s partou fajn vypadajících zabijáků. Ten úžasný typ děje, který nádherně odsýpá – místy jsem si myslel, že na film koukám půl hodiny, ale skutečnost byla hodinová. Propracované efekty. Především ale asi vsuvky scén z vědeckého centra, jelikož právě ony pro mě dělají z kabiny něco nadprůměrného a zároveň zábavného, kontrastů přechodu z lesa mezi vědce scénárista patřičně využil. To, že Kostkový závěr nebude nijak poklidný, se dalo usoudit už z nich. Jako jsou Avengers vrchol všech Marvelovek, tak poslední čtvrthodinka je vrchol pro hororový žánr, kde si zkrátka každý najde "to svoje". Bohužel i přes zdánlivé vychválení konce, právě on pro mne znamenal snížené hodnocení, nějak mi prostě nesedl a zdálo se mi, že od cinknutí výtahů z toho udělal jen laciný rádobyáčko. Kadopádně si myslím, že zanedlouho se z tohoto snímku určitě stane jeden z kultů, a to nejen mezi horory. 80% ()

dex2man

Škoda, že mi mé zřejmě delší vedení nedovolilo správně vyhodnotit občasné pomrkávání do kamery a strávil jsem tak víc než půlku filmu bádáním nad jádrem pudla. V momentě kdy jsem pochopil pravidla, tedy spíš pokus o jejich zesměšnění a zboření jsem byl už bohužel docela otráven, ale přesto jsem si dokázal užít aspoň brutálně masakrální, výborně nasnímaný závěr. Vědět, do čeho jdu, hodnotil bych možná výš, ale přece jen je to na parodii málo vtipné a za takovými borci jako Tucker a Dále pokulhává strašidelná chatka o 2 hvězdy. ()

teutates

Já na ty tzv. „chytró – vtipné“ horory moc nejsem, ehm. Nevím, co jsem čekal no v konečném důsledku to byl sranec. Vyber si svou zrůdu a ta tě stylově sejme, úžasné! A když tu ještě vidím srovnáni s Tucker & Dale vs. Evil, tak se mi úplně zvedá kufr. Nic zvraceného, temného či strašidelného Vás rozhodne, nečeká což je škoda. Jen "nadhled“ v reality show, kterou cpou všude. 3/10 ()

swamp

Mělo to našlápnuto ke kvalitnímu cross-žánrovému hororu. Ta přebujelá a okázalá originalita, které si autoři byli vědomi, bohužel však nebyla zcela využita. :( I přes ty potoky krve a zajímavý vizuál příšer/duší/zombies to zkrátka do sebe všechno nezaklaplo. Nejvíc mi to snad připomnělo Cube. "Good work, zombie arm." ()

Geralt z Rivie

Celé mě to přišlo spíš jako komedie, protože o osudu lidstva rozhodují dva egzoti a ještě si na to vsázejí. To mi přijde prostě ujetý. Kdyby to bylo trošku s větší vážností určitě bych dal větší hodnocení, ale aspoň za těch 30 minut před koncem, kdy to začalo dávat smysl, tak to nakonec nezařídím do odpadu, ale dám rovnou 2* ()

Campbell

Parádní záležitost, kdybych film neznal a začal na něj koukat tak si řeknu že to je snad remake Evil dead, ten začátek tomu dost napovídal. Film se ale rozvíjí jinak, co můžu říct je to že je originální. Takovejch dílů co by mohlo být, kdyby neexistoval konec v tomhle díle. Těch dílů by mohlo být plno. Prvních 50 minut mě ale zklamaly vraždy a řekl jsem si, že mám sakra asi nějakou sestříhanou verzi, ale jakmile se film chýlil ke konci tak to byl slušnej masakr. Efekty jsou bezva, a to myslím že jsou fakt parádní a bez chyby. Jen škoda že ten velkej pavouk nedostal větší prostor. Humor tu byl na kvalitní urovni, sem tam mi cukaly koutky, a zároven to nebylo nic křečovitého ani trapného, prostě parádně vyvážený. Herci působily přirozeně a hrály dobře i když bych to u takovýhleho filmu extra nevyžadoval. Tohle je prostě zábava na kterou se vyplatilo tak dlouho čekat. BTW postava Marty mi strašně připomínala chováním jednu postavu z filmu There´s nothing out there. ()

cukorek

Táto inovácia hororového balíka ma skutočne prekvapila. Obsah obsahoval niečo viac ako na čo som bol zvyknutý, hlavne úvodné smerovanie „mierilo vtipnou muškou“ ako aj dobre spracovaná časová os, keď až na úplnom konci sa odkryla skutočná podstata. Napriek tomu, že jadro filmu tvorila toľko krát použitá predloha o výlete mladých ľudí do temného lesa, ktorí skončili v desivom dome plnom nástrah, bolo sa načo pozerať. Výborne to oživila svojím zvodným tancom mladá Jules a dočkal som sa aj dávky napätia a krvi prelievania, jednoducho som to celé zaujato sledoval. Najviac som bol zvedavý ma mladého Chrisa Hemswotha, ale jeho postava Curta nebola nijak herecky obtiažna, takže len zapadol do tieňa zabíjania a násilia. Zaujímavé bolo, to že s pribúdajúcimi minútami som sa pristihol pri tom ako fandím zvyšku živej teenegerskej skupinky a naopak všetko najhoršie prajem súťažiaco motivovaním záchrancom sveta, baviacich sa na nešťastí a strachu vyžmýkanom z nevinných obetí. Trocha mi vadilo príliš tmavé až nepriehľadné nakrútenie násilných scén, čo ukrátilo moju zvedavosť a tiež vtiahnutie do tejto hry bohov žijúcich v podzemí, ktorí rozhodli o existencii sveta, takže 60%. ()

Claw

Jsem ten divák, který v tomto nenašel zdaleka to, co většina dnešních hororových nadšenců. První polovina nic moc, vykrádačka klasik, chata v lese, teenagerské téma atd. Divák sice od začátku tuší, že s celým filmem není něco "krapítek" v pořádku, ale nějak nejde poznat a odhadnout co. A pak to přijde... Druhá polovina je sice fakt jízda, ale nic, co by zde nebylo... Film třeba evidentně čerpá z klasiky "Waxwork" a dalších "přenosových" srandiček. Je to vlastně taková kombinace "Kostky" (a jejích pokračování) a "Waxwork". Takže revoluce se nekoná, triky jsou nenápadité, příšerky počítačové, a ne příliš kvalitní, humor umělý... Dobře se na to dívá samozřejmě, ale je to taková pohodovka, i když ten "průjezd výtahem" je fakt pecka!! Ale jinak krásný průměr. /50%/ ()

Bachy

Nejhezčí je na celém projektu ten plakát. Žánrově sice krásně rozkročeno, ale tím je odškrtunoto jen pole s nápisem VÝBORNÝ NÁPAD. Ostatním políčkům chybí fajfky. Plyne z toho výsledek takový, že jsem se dobře bavil a až dneska někoho potkám, tak mu to všechno s radostí povím a na úplný závěr si oba povzdychneme, že to nebylo natočeno lépe. A že to vlastně vyjma toho nápadu a pár zajímavých scén nemá nic. Všechny scény v kanclech jsou perfektní a to prozření o SPOILER prastarých SPOILER je krásné. Ale o to víc mrzí, že se toho neujal někdo šikovnější s lepším obsazením, protože právě ty hlavní nosné scény s chatovým vražděním tolik nefungují. Moc mě to mrzí. 7/10. ()

Chrustyn

Na první pohled může film vypadat jako standardní vyvražďovačka o partě mladistvých, kteří jsou likvidování v lesích na mnoho různých způsobů. Avšak prakticky okamžitě po zahájení filmu je jasné, že zde bude vše jinak a že to nebude tak úplně normální a běžné. A právě tím co je zde jiné (nerad bych prozrazoval i když se tím film příliš netají) se dá film nazvat originálním a možná i jedinečným. Bohužel ten jeden originální nápad a úžasná závěrečná třetina (u které sem si celou dobu říkal: "škoda, že o tom nebyl celý film") nezachrání výsledný, lehce nadprůměrný dojem. Každopádně doporučuji všem příznivcům hororů, protože takhle svěží dílko tu ještě nebylo a nejspíše ani nebude. Hodně dobré 3*. ()

klerik

Zaujímavé, ale vôbec ma to neodvarilo... V rámci kontextu hororových filmov pôsobivé nabúranie, vysvetlenie zavedených schém. Hororovosť je paradoxne to, čo na mňa pôsobilo najmenej. Skvelo však funguje divácke fandenie - obe (resp. tri) strany konfliktu totiž majú nárok na víťazstvo i sympatie. Predovšetkým pre fanúšikov nestrašidelných ale morbídnych klasík ako bol HELLRAISER... ()

SeBig

Ze začátku to vypadalo na takovou tu klasickou vyvraždovačku parta teen jede někam na výlet a tam si někdo podá.. ale pak to nahodilo celkem dost zajímavý námět a film mě docela chytnul. I když znova bych to vidět nechtěl slabší čtyři hvězdy. ()

korbitch22

Lahůdkový žánrový mix, s naprosto famózní pointou, perfektním hereckým obsazením a využitím všech možných klišé.Dokonalá pocta hororové filmové tvorbě, každý hororový fanda musí nadšeně tleskat.Dokonalý film. 100%. ()

heyda

Chápu, že má tento žánrový mišmaš tak slušné hodnocení, protože to není čistá hororová podívaná jakou mám rád, ale je to film otevřený širšímu publiku. Já osobně mám z toho poněkud rozporuplné pocity. Začátek byl skvělej, vypadalo to na další Texaský masakr, ale od momentu, kdy vyskákali zombíci z hrobů už jsem si to příliš neužíval. Každopádně za ten famózní nápad a zábavnej začátek dávám 3 hvězdičky. ()

Nettrass

Až do 3/4 probíhá klasická předvídatelná hororová klasika s drobným doplńkem v podobě sci-fi - reality show. Pak přišel ten ,,podraz,, a já s očima na vrch hlavy ( šnek by záviděl ), sledoval hororo - komediální nářez pro 21 století. ()

lillien

Chyběla už jen bílá pani..Začátek vypadal na veselou šaškárnu pro náctileté v horském srubu, a pak se to celé zvrtlo v modní přehlídku strašidýlek, aby si zas mohli počítačmeni zařádit a nenechat nás na pochybách, že nebýt jich, člověk už nemá při sledování hororu šanci na stažený konečník. Ne že by mě to snad úplně nudilo, ale když se jdu dívat na horor, chci zažít bubu šou a lehkou žaludeční neurozu. Zde sice bubáci jak z Rodeo drive, ale jinak velmi slabý nemocniční čajíček. ()

Oktavianus

Splněný sen hororového fanouška. Jak jinak popsat tuto neskutečně zábavnou podívanou? Nádherné hraní si se všemožnými klišé (typologie postav, scéna výběru na začátku ve sklepě nebo třeba masakrální závěr), černočerný humor a závěrečné absurdní cameo. Jestli ale něco nevymizí z paměti, je to neskutečně ujetej konec, respektive posledních asi dvacet minut filmu. Něco jako hororoví Avengers. Pusťte si to, bez spoilerů nejde nic pořádně popsat :-) ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (více)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (více)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (více)