V

USA, (2009–2011), 15 h 46 min (Minutáž: 40–47 min)

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Laura Vandervoort, Morena Baccarin, Scott Wolf, Charles Mesure, Christopher Shyer (více)

Série(2) / Epizody(22)

Na „návštevu" Zeme sa pozvali sami. Vraveli, že prichádzajú v mieri. Klamali... Mier je totiž to posledné, na čo myslia! Jedného dňa sa život na naše krásnej modrej planéte na pár sekúnd úplne zastaví... Stane sa totiž niečo nepredstaviteľné, čo nás všetkých prinúti zalapať po dychu a štipnúť sa do ruky, aby sme si boli istí, či nesnívame – po obrovských zemských otrasoch sa totiž nad najväčšími metropolami Zeme zjavia obrovské vesmírne lode! Vzápätí sa na zemi objavia mimozemskí „návštevníci" v ľudskej podobe, ktorí s nami prišli uzavrieť vskutku nezvyčajný obchod – výmenou za suroviny, ktoré potrebujú pre záchranu svojej planéty nám ponúkajú dych vyrážajúci technický pokrok! Nečudo, že mnohí pozemšťania hľadia na „návštevníkov", ktorí im sľubujú doslova zázraky v medicíne i technológiách, s veľkou, temer až posvätnou bázňou a nekritickým obdivom. Len zopár – či už verejne alebo v súkromí - spochybňuje plány mimozemšťanov... Agentka FBI Erica Evansová (Elizabeth Mitchell) patrí k tým druhým. Veľmi rýchlo totiž pochopí, že mimozemšťania rozhodne nie sú takí mierumilovní, ako sa na prvý pohľad zdá. Práve naopak, už veľmi dlho pripravujú inváziu na Zem – a mier je to posledné, na čo myslia! Krátko nato sa pripojí k odboju, ktorý chce ochrániť náš svet pred plazoidnými votrelcami v ľudskej podobe. Jej syn Tyler (Logan Huffman) je na jej veľké zdesenie cudzou rasou z vesmíru absolútne nadšený - a dokonca sa nechá naverbovať ako jeden z ich mierových vyslancov! Lenže ak človek nemôže veriť už ani svojim najbližším... Tak komu vlastne v tomto nekonečnom chaose ešte možno naozaj veriť, na koho sa spoľahnúť? Začína sa ľúty boj medzi pozemšťanmi a votrelcami, ktorého koniec je neistý - a v nedohľadne. A bude, žiaľ, o to ťažší, že nie vždy je jasné, kto na koho strane stojí... (oficiální text distributora)

elimS

75% - komentář 20ti slovy: Je vidět nízký rozpočet (kulisy a prostory), i pár nelogičností, ale zachraňuje to námět a vývoj seriálu, ikdyž neukončený, velká škoda. Anna byla výborná. ()

Borecz

Z počátku jsem čekal, že to bude super. Solidní rozjezd, neméně solidní vizuální efekty (což mám u sci-fi moc rád) a vůbec možnost začátku dalšího kvalitního a sledovatelného seriálu. Ale jak přibývaly další díly (a ani jich nemuselo být příliš mnoho), postupně jsem zjišťoval, že to počáteční okouzlení se poměrně rychle vytrácí a seriál začíná být nudný. Nedá se říci stereotypní, ale zkrátka nebyl s to mě pohltit (jako třeba Defying Gravity) nebo alespoň oslovit dostatečně na to, abych se těšil na každý další díl, ba dokonce mě ten seriál (znovu upozorňuji: během necelé první série!) natolik omrzel, že jsem na něj přestal koukat. Myslím, že to je co říct, protože sci-fi je můj šálek kávy a tenhle seriál (rozhodně aspoň ze začátku) měl značný potenciál. Škoda, že hned v úvodu dali najevo, že ho nehodlají využít. Ale třeba se to ještě rozjede a já s chití odvolám co jsem odvolal a slíbím co jsem slíbil :) Za tuto šanci a moc pěkné technické zpracování dávám 3*. ()

Něrpa

Začínám být alergický na nové seriály. Pilot upoutá, pak pár dobrých dílů a dále se jen vaří z vody a nastává zdržovací taktika, kde se nic nevyřeší, jen se nakousne další problém. No a 90% času jde o zbytečné kecy a vztahy. Nasrat a rozmazat. ()

Nessos

Po 1. díle jsem nadšený. Tak kvalitní pilot jsem snad ještě neviděl. Po 2. díle začínám přemýšlet, jak je sakra možné, že si říkám fanoušek sci-fi, a tento seriál se ke mě dostal až teď...nebudu komentovat po dílech, na druhou stranu ale musím vyzdvihnout 10. díl 1. série. Úžasné. a seriál do top 10. Upřímně doufám, že 2. sezóna bude minimálně stejně dobrá, jako ta první. Po 2. sérii mé nadšení nepřestává. Nezaznamenal jsem sebemenší kvalitativní úbytek, naopak. Hudba se mi zdá ještě vymazlenější než v 1. sérii, děj nemá trhliny ani nelogičnosti. A herci? Mám pocit, že celá hlavní šestice je famózní. ()

Eilem

Prvých pár dielov hodnotím solídne divíakov to rozhodne upútalo no potom ohúrenie zmizne.Napriek tomu je to slušný seriál, ktorý nás však už asi ničím neprekvapí. ()

Joe16210

Velmi kvalitní sci-fi, které obsahuje téměř šablonovité postavy a dějové zvraty. Kvalitní je i herecké obsazení... ()

4k7

Druhá série degradovala původní tři na jednu hvězdičku, se kterou se s tímto seriálem taky loučím. Samotným sledování jsem zabil už dost času, nebudu ho proto ztrácet ještě na vypisování všech věcí, co mi vadily. Ve stručnosti - rozcamraný děj každé série, kde se nic neděje a "revoluční" posun vpřed nastává až v posledním díle, herci mají tolik zkušeností s hraním asi jako samotný komparz a po vizuální stránce se všemi "efekty" a zpracováním okolí na počítači, je to taková bída, že lépe by to zvládli i před 20 lety. Prostě když nemám prachy abych udělal něco kvalitního co se bude líbit, raděj se do toho nepouštím vůbec, protože právě na tom plno dobrých sci-fi musí stavět. Nehledě na samotný příběh, záměry mimozemské rasy a reakce všech lidí na zemi, které mají víc trhlin než ozonová díra za takových 100 let. Když nad tím vším přemýšlím, neumím si vysvětlit, proč jsem se na seriál dokázal dívat tak dlouho. Beztak za to může krásná Laura Vandervoort ()

MyrnaAlec

První řada hodně akční - seznámení s postavami x zápletky x intriky. Druhá řada do poloviny nuda - potom skokově lepší a finále mě překvapilo. ()

Scelleton

TV ABC. Průměrná sledovanost - S1: 7 485 000 / S2: 5 421 000. Pro mě osobně docela zklamání. Námět je výborný, příběh průměrný, ale co mě nejvíc zklamalo je scénář. Před několika lety by to určitě byla pecka, ale každá věta, která v seriálu zazní vůbec nepřekvapí a celé to působí jako jedno velké klišé. Rozhodně dám seriálu ještě šanci, ale nečekám zlepšení. ()

jafuska

Sice jsem se na tento seriál začala dívat se zpožděním, ale nevadí, dějově povedené, znovu sci- fi, které opravdu nemusím, ale někdy člověk udělá nějaké ty výjimky, zatím tedy hodnotím po pár dílech, které jsem mohla vidět v tv, ale zatím se nedá napsat nic moc negativního, sympatiční herci, a zápletky taky celkem koukatelné ()

Brano

Tento seriál ma trochu prekvapil. Neočakával som od neho nič, no keď človek pozrie zopár častí, tak ho to rýchlo vtiahne do deja. Príbeh bol výborný, obsadenie hercov taktiež (až na Logana Huffmana - tak nesympatického človeka, ktorý je ešte navyše herecké poleno neviem odkiaľ zobrali) Vadilo mi akurát to, že vo filme sa viac kecá ako deje. Neustále to graduje, stále som očakával že začne nejaký postapokalyptický scenár a stále nič. Neustále sa len o všetkom rozpráva, no veľa sa toho neudeje. Moje hodnotenie je medzi 3/4*, ale prikloním sa k lepšiemu hodnoteniu zatiaľ. Síce som zvedavý na pokračovanie, ale k starým sériám sa už viackrát vracať asi nebudem. ()

tavvva

Začalo to slibně, ale postupně se to začalo sračkovat, až se to kompletně zesračkovalo na sračku. A když už věděli, že to utnou, tak tomu měli udělat alespoň pěkný pomníček v podobě posledního dílu, který to nějak důstojně ukončí, protože takhle je to k hovnu. Nechat otevřený konec a současně to čerstvě rozehrát na další frontě ... to je dost na hlavu. Celá země s výjimkou překvapení v podobě bunkru pod Manhattanem zůstane čučet do nebe a zmizí polovina hlavních hrdinů. Ehm, to určitě všechny potěšilo. Navíc teda nechápu, proč se tam ke konci muselo dít tolik nesmyslů ... proč musela Lisa Annu střílet zrovna ve skladišti, když k tomu měla miliardu příležitostí jinde? A proč Lisa nepoužila svůj ocásek na maminku, když ta ho použila na její babičku? To by byla teprve legrace :D Prostě je to celé kokotina a dá se z toho odnést snad akorát ponaučení, že můžeme mít ve svém okolí spoustu slizkých lhářů, kteří se tváří jako přátelé, ale ve skutečnosti jsou to bezpáteřní zmetci, kteří nás využívají. ()

Mamlas

Takový Asylum styl, nezaujalo ničím. 2 díly a stačí. Kdybych koukal dál, jistě bych to poslal do Odpadu. (12%) ()

Mephisto

Zatím 4*, uvidíme, jestli půjdeme na plné hodnocení. Herecké obsazení, způsob vyprávění i zápletka se mi líbí, doufám, že časem půjde seriál do hloubky a že se vylepší (pro mě) dost odfláknuté CGI. EDIT: Po půlce sezóny o hvězdičku méně. ()

jjimmy

videl som zataiľ len pilot, no môžem povedať, že s týmto seriálom to vydržím. PS: Neviem či len mne, ale Anna mi pripomína Michaela Ceru:D Po dopozeraní 4 častí zostáva nadšenie rovnaké! teraz čakať do jari :D ()