V

USA, (2009–2011), 15 h 46 min (Minutáž: 40–47 min)

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Laura Vandervoort, Morena Baccarin, Scott Wolf, Charles Mesure, Christopher Shyer (více)

Série(2) / Epizody(22)

Na „návštevu" Zeme sa pozvali sami. Vraveli, že prichádzajú v mieri. Klamali... Mier je totiž to posledné, na čo myslia! Jedného dňa sa život na naše krásnej modrej planéte na pár sekúnd úplne zastaví... Stane sa totiž niečo nepredstaviteľné, čo nás všetkých prinúti zalapať po dychu a štipnúť sa do ruky, aby sme si boli istí, či nesnívame – po obrovských zemských otrasoch sa totiž nad najväčšími metropolami Zeme zjavia obrovské vesmírne lode! Vzápätí sa na zemi objavia mimozemskí „návštevníci" v ľudskej podobe, ktorí s nami prišli uzavrieť vskutku nezvyčajný obchod – výmenou za suroviny, ktoré potrebujú pre záchranu svojej planéty nám ponúkajú dych vyrážajúci technický pokrok! Nečudo, že mnohí pozemšťania hľadia na „návštevníkov", ktorí im sľubujú doslova zázraky v medicíne i technológiách, s veľkou, temer až posvätnou bázňou a nekritickým obdivom. Len zopár – či už verejne alebo v súkromí - spochybňuje plány mimozemšťanov... Agentka FBI Erica Evansová (Elizabeth Mitchell) patrí k tým druhým. Veľmi rýchlo totiž pochopí, že mimozemšťania rozhodne nie sú takí mierumilovní, ako sa na prvý pohľad zdá. Práve naopak, už veľmi dlho pripravujú inváziu na Zem – a mier je to posledné, na čo myslia! Krátko nato sa pripojí k odboju, ktorý chce ochrániť náš svet pred plazoidnými votrelcami v ľudskej podobe. Jej syn Tyler (Logan Huffman) je na jej veľké zdesenie cudzou rasou z vesmíru absolútne nadšený - a dokonca sa nechá naverbovať ako jeden z ich mierových vyslancov! Lenže ak človek nemôže veriť už ani svojim najbližším... Tak komu vlastne v tomto nekonečnom chaose ešte možno naozaj veriť, na koho sa spoľahnúť? Začína sa ľúty boj medzi pozemšťanmi a votrelcami, ktorého koniec je neistý - a v nedohľadne. A bude, žiaľ, o to ťažší, že nie vždy je jasné, kto na koho strane stojí... (oficiální text distributora)

heethen

Po prvních 4 dílech, jsem nadšen. Doufám, že seriál bude mít podobný spád i nadále, a že nebude mít více než pár sérií. Není nic horšího, než donekonečna natahovaný seriál. ()

miistr

Potom, co jsem viděl první sérii musím přiznat, že je tu seriál se zajímavým potenciálem. Bohužel však střed první série je takový bez šťávy a i zajímavý začátek a konec nemají šanci tuhle část nahradit a zakrýt. Takže zatím se jedná o průměrný seriál. Uvidíme jestli se to v případných dalších sériích zlepší. ()

warpcore

Veľmi rozporuplná TV Show. Joel Gretsch a Morena Baccarin hrajú výborne, ostatné osadenstvo mi pripadá hrozne nevýrazné a nudné. Scénaristi by si tiež zaslúžili dve-tri "po papuli". Niektoré dialógy sú tak stupídne, že pri gúľaní očami budete mať dosť času spočítať všetky nerovnosti vášho plafónu. Technická stránka seriálu neurazí, ale vo vytŕžení z nej asi nebudete. Mám veľmi silný pocit, že sa všetko zastavilo tak na pol ceste....zápletka zaujímavá, scénár zlý až veľmi zlý, hlavný zloduch výborný, kladné postavy (až na kňaza) nudné a veľmi zle zahrané. Istotne sa pýtate, prečo ***, keď mám toľko kritických výhrad. Odpoveď je jednoduchá. Zo začiatku to fungovalo tak ako malo, takže mi je jasné, že to ide, keď sa chce. Neviem či televízny štáb zmenil alkohol, ktorý sa tam chlastá, alebo prešli na iné cigára, ale mali by sa rýchlo vratiť k tomu, čo im pomáhalo robiť seriál v medziach pozerateľnosti. ()

natalie15

Pozrela som si prvý diel... a zamilovala som sa na prvý pohľad. "V" je seriál, ktorý mi je presne po chuti. Vyšperkovaný dej a zápletky, nečakené zvraty, menej akcie ale dostatok aby to "šlapalo", postavy a ich príbehy uveriteľné, Návštevníci skvelo zobrazený... Proske krása, šperk medzi seriálmi tohto typu. Nemám inú možnosť, ako dať "V" päť hviezd a 80%. Anna je jedna z najväčších ženských záporáčok, akú som kedy, či už vo filme alebo v seriáli, videla. A aj napriek tomu je jej postava akýmsi spôsobom pôvabná:-) ()

Joe16210

Velmi kvalitní sci-fi, které obsahuje téměř šablonovité postavy a dějové zvraty. Kvalitní je i herecké obsazení... ()

Todd_Hewitt

Pro mě největší překvapení seriálové sezóny 2009/2010. Škoda, že seriál zrušili, protože V v sobě něco mělo. Minimálně tu třetí řadu si to ještě zasloužilo. ()

wocicko

Úžasný seriál, má skvěle vykreslené posatvy, je napínavý a hlavně nám pěkně ukazuje, jak se dá s lidmi manipulovat a že i pokud znáte pravdu, k ničemu vám to není. No a Žid jako hlava odboje, to je jen třšnička na dortu jedné velké hyperboly. Spoiler: Ne že bych nebyla smutná, ale oceňuji hodnotu realistických konců, zvláště u "zábavného žánru" to chce odvahu od tvůrců! ()

mArtinko5MB

Béčkový sci-fi, ktorý po prvom dieli v podstate nič nové neprinesie. UFO sa neskôr stane viac-menej nudné a ďalšie série sa už ťažkopádne pozerajú. Scény sú nudné a najviac utrpeli vizuálne efekty. ()

Luckyboy

Dobrej nápad, ale jinak absolutně nevyužitý potenciál. Scénář místy hodně drhnul, a byla vidět jeho účelovost. Nemám nic proti občasnému zrazování, ale pokud skoro každý díl je o tom, že někdo někoho zradí, aby zase v dalším díle zradil toho původního, tak je to mírně trapné. Psychologie a motivace postav si zasloužila mnohem lepší propracování. Takhle jsem nevěřil nikomu nic, a bral chování postav jenom jako další účelovou kličku scénáristů. Ještě že ten seriál nemá víc sérií, a nemusím se na ně dívat :) ()

Muff

Je škoda, že se seriál zaseknul po první a nakonec i druhé sérii. Scénáristé v něm doslova vražedným tempem rozjíždějí vír událostí souivisející s příletem Návštěvníků. Politikaření, intriky, slušně napsané postavy, to prostě má drajv. Původní seriál jsem neviděl, ale nový střih odpovídající 21. století, seriálu rozhodně sluší. Všudypřítomný strach z neznámého, všudypřítomná hrozba infiltrace, umírání hlavních hrdinů a prakticky žádné happy endy seriál udělaly opravdu napínavý, ale i nepříjemný. Jak snadná je manipulace masami, jak snadné je sklouznout k zjednodušenému vnímání, jak snadné je zaseknout se na nahozenou udičku nebo opustit svoje zásady. První série parádní, akční matka, puberťák na vyfackování, 90%, druhá série je trochu moc ukecaná, opakují se v ní podobné dialogy, řeší dilemata typu "co je ještě přijatelné při boji proti nepřátelům, co je přijatelné při snaze o zachování druhu", místy se tlačí na pilu, je tam příliš mnoho dlouhých pohledů, ze strany Návštěvníků jsou dialogy příliš objasňující a plánující, ale krutý a otevřený závěr nezklame, dám 70%. Seriál by si zasloužil nějaké pořádné nejlépe nečekané zakončení. ()

blazma

První řada byla takový průměr, nic extra jenže to ani nebyla katastrofa. Zápletka v pohodě, najednou se začnou odhalovat tajná spiknutí. Spiknutí jsou ovšem předvídatelné a velmi brzy vám s předstihem dojde o co asi jde a jak to nejspíš dopadne. Druhá řada měla být tou jiskrou která přinese nějaký velký zvrat, jenže naopak uhasila i tu malou jiskru co vyprodukoval začátek seriálu a tak nám to rychle skončilo a vy máte pocit, že to prostě není úplné a že to byla jen ztráta času sledovat. ()

worth

Veľmi zmätené, postavy konajú značne nelogicky, najmä mimozemsťania, ktorí disponujú supermodernou technikou, ale nepriateľov zabíjajú nožmi alebo holými rukami. Spracovanie pôsobí dosť lacno, dizajn vesmírnych lodí je mizerný (výnimkou je Múzeum umenia a vedy od Santiaga Calatravu, ktoré tvorcovia umiestnili dovnútra korábu vznášajúceho sa nad mestom), vizuálne to celé pripomína seriál Star Gate.___Hodnotené na základe pilotného dielu. ()

redalert21

Když už nic vypadá to koukatelně po 1. dílu...ale ta jejich "šéfová" děs a běs, moc sympatických postav tam není, uvidí se časem (Ale ta kun**čka Laura Vandervoort, oooh !!! ) Edit: Ale jo, tak jako US Průměr : ) trošilinku lepší ()

mimale

už po prvej časti I. serie som vedel, že toto je seriál pre mňa. naozaj kvalitne spracované, super postavy a herci. ale to čo prišlo s II. seriou som nečakal. totálne valí a každá časť ma akciu a napätie. v každom jednom zábere sa niečo deje, nič nie je zbytočné a malicherné. naozaj kvalitný seriál, dúfam, že bude pokračovať aj III. sériou ()

janatara

Je to trošku jiné než původní seriál z let 1983-1985, ale příjemně mě překvapil. I když na rozdíl od toho původního seriálu mně připadá trošku umělý. Je to asi vyspělejším trikovým zázemím. Děj má spád. Jsem zvědava, jak se bude děj dál rozvíjet. ()

gruzdej

Ze začátku snesitelné, místy objevné a slibující něco víc, přesto že chladnost návštěvníků se stále více vkrádá do celkové atmosféry celého seriálu. Ve finále ale nastává rapidní sestup dolů, jsou stále častější nelogičnosti děje i nahodilé a nesmyslné chování postav, místy je patrné vaření z ničeho a natahování stopáže, což nevyhnutelně vede k rozplizávání a pak postupně i k nudě. Finále už bylo patrně násilně poslepované dohromady na poslední chvíli, když se ukázalo, že se nebude natáčet další řada, jinak takovou fušeřinu těžko vysvětlit. Tam už to bylo na odpad... ()

samoss

Celý seriál co jsme s přítelkyní koukali byl více než koukatelný, ale co ten konec? polovina aktérů umře, jiní zmizí a kněz čučí na nebe. Chtěl jsem dát 4 *, ale protože ten konec je neskutěčně pos.... na entou tak za 3 a už nikdy V nechci vidět. ()