V

USA, (2009–2011), 15 h 46 min (Minutáž: 40–47 min)

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Laura Vandervoort, Morena Baccarin, Scott Wolf, Charles Mesure, Christopher Shyer (více)

Série(2) / Epizody(22)

Na „návštevu" Zeme sa pozvali sami. Vraveli, že prichádzajú v mieri. Klamali... Mier je totiž to posledné, na čo myslia! Jedného dňa sa život na naše krásnej modrej planéte na pár sekúnd úplne zastaví... Stane sa totiž niečo nepredstaviteľné, čo nás všetkých prinúti zalapať po dychu a štipnúť sa do ruky, aby sme si boli istí, či nesnívame – po obrovských zemských otrasoch sa totiž nad najväčšími metropolami Zeme zjavia obrovské vesmírne lode! Vzápätí sa na zemi objavia mimozemskí „návštevníci" v ľudskej podobe, ktorí s nami prišli uzavrieť vskutku nezvyčajný obchod – výmenou za suroviny, ktoré potrebujú pre záchranu svojej planéty nám ponúkajú dych vyrážajúci technický pokrok! Nečudo, že mnohí pozemšťania hľadia na „návštevníkov", ktorí im sľubujú doslova zázraky v medicíne i technológiách, s veľkou, temer až posvätnou bázňou a nekritickým obdivom. Len zopár – či už verejne alebo v súkromí - spochybňuje plány mimozemšťanov... Agentka FBI Erica Evansová (Elizabeth Mitchell) patrí k tým druhým. Veľmi rýchlo totiž pochopí, že mimozemšťania rozhodne nie sú takí mierumilovní, ako sa na prvý pohľad zdá. Práve naopak, už veľmi dlho pripravujú inváziu na Zem – a mier je to posledné, na čo myslia! Krátko nato sa pripojí k odboju, ktorý chce ochrániť náš svet pred plazoidnými votrelcami v ľudskej podobe. Jej syn Tyler (Logan Huffman) je na jej veľké zdesenie cudzou rasou z vesmíru absolútne nadšený - a dokonca sa nechá naverbovať ako jeden z ich mierových vyslancov! Lenže ak človek nemôže veriť už ani svojim najbližším... Tak komu vlastne v tomto nekonečnom chaose ešte možno naozaj veriť, na koho sa spoľahnúť? Začína sa ľúty boj medzi pozemšťanmi a votrelcami, ktorého koniec je neistý - a v nedohľadne. A bude, žiaľ, o to ťažší, že nie vždy je jasné, kto na koho strane stojí... (oficiální text distributora)

Fifipek

Slabé čtyři * k mému velkému zklamání. Od remaku mého oblíbeného seriálu jsem čekal mnohem více! Chybí zde pořádné akce, které může remake originálu jen závidět. Spousta nelogičností, navíc to celé působí takovým digitálně-laciným dojmem,což mě docela zaráží,protože tento seriál má obrovský potenciál.Sice je díl od dílu lepší,ale pořád jen stín originálu! Morenu Baccarin mám radši s dlouhýma vlasama, Elizabeth Mitchell potvrzuje,že je nejen sympatická ale i velmi dobrá herečka a přítomnost Laury Vandervoort potěší 96% mužské populace. Snad bude druhá série lepší a seriál se pořádně rozjede... ()

Johny M.

Elizabeth Mitchell je velká sympaťanda (a dobrá agentka), Joel Gretsch je taky OK (ale jako kněz dost nepřesvědčivej) a Morena Baccarin (Anna) - ztvárňuje jednu z nejúchvatnějších postav, co jsem kdy v (nejen sci-fi) seriálu viděl! Odlidštěná kráska a zároveň slizká, šeredná mrcha s úžasnym hlasem a (falešnym) úsměvem. (seriál bohužel po druhé sérii, jak je dnes už docela běžný, ukončen s otevřenym koncem.) ()

maciii

Morena Baccarin je dokonalá ještěrka, ale to je tak všechno, co se mi na V líbilo. Celý seriál je poslepovaný z osvědčených, ale dneska už těžce ohraných seriálových klišé, pseudopoint a zvratů, které mě pokaždé naprosto šokovaly (IRONIE). Na druhou stranu jsem viděla jen první sérii a její druhou polovinu jsem už jen nervózně proklikala, tak mi třeba něco uniklo. Těžko říct. ()

Ká$aM.D

Mám rád seriály a filmy, které jsou tak napínavé, že se je pro vás týden dlouhý na čekání na další díl. Přesně tohle nabídne tenhle seriál vyprávějící o mimozemské civilizaci, která na Zemi přiletěla v „míru“. Velmi originální nápad tohoto seriálu bohužel u diváků neuspěl přesně jako podobně tématické seriály a je to moc škoda. Královna Anna, představitelka hlavy mimozemské civilizace, se snaží se na lidi zapůsobit a přesvědčit je o jejich příchodu v míru a docela se jí to daří…jen skupinka lidí, kteří ví, co je zač, vytvoří odboj, který se snaží bojovat proti ní, ale stále bezúspěšně...velmi pěkný námět, který nabízí napínavé pokračování s každým dalším dílem. ()

feryk

Podařený "remake" kultovky z osmdesátých let. Tenhle seriál můžete mít hodně rádi nebo vůbec, podle toho, z jakého úhlu se budete dívat. Kdo zná originál, ten ví, o čem to je a jak mimozemšťané vypadají a fanoušci si ho oblíbí, ostatní budou trochu divně koukat. Zpracování a kulisy nejsou tím top, co dělá tento seriál tak dobrým, je to něco jiného, něco tam vzadu, co vás nutí se dívat, pomalu se odkrývající tajemství návštěvníků a i když víte, jak to dopadne, stejně vás to nepustí... a že to takhle usekli? I já sem byl nejdřív naštvanej, že neni další série, ale pak sem si řekl, že to vlastně skončilo v tu nejlepší možnou chvíli, lepší konec ani být nemohl... :) Jak se říká, v nejlepším skončit, byť je to nečekané, o to víc originální než běžné klišé se záchranou lidstva apod.. ale to bych prozrazoval moc, koukněte se sami. ()

Jindra99

Po třetím dílu jsem příjemně překvapen. O umělecké hodnotě mluvit nebudu. Budu mluvit o atraktivnosti, kterou tento seriál přináší. Po Flashforward a hlavně SGU, o kterých doufám, že se rozjedou, abych se mohl těšit i na něco jiného než V. V má pěkně našlápnuto na apokalyptický seriál. Doufám, že obrovský potenciál neskončí někde v troskách. Hodnotit budu, až po první sérii. Seriál se nedá hodnotit po dvou dílech, jako někteří. Všem doporučuji na odlehčení:) ()

LordMysti

Postupně graduje, i když začátek byl vlažnější. Uvidíme jak to bude pokračovat, zatím příjemná a zajímavá podívaná. ()

Forty-

Prva seria bola pre mna urcite zaujimava. Stale maju autori co zlepsovat, ale posledny diel nechal velmi vela nezodpovedanych otazok. Tesim sa na pokracovanie. Tak po necelom roku updatujem tento komentar. Prva polka druhe serie bola taka nudna, ze som to takmer prestal pozerat. Potom som vsak dostal echo, ze to predsalen stoji za to. A naozaj, druha polka chytila otacky a do posledneho diela narvali az neuveritelne vela udalosti. Takze zatial sa u mna V drzia na takych 70%, uvidime ci bude aj tretia seria, ja by som ju celkom uvital. ()

Ceberus

Už jen sledovat herecké etudy Moreny Baccarin stojí za to. Příběh má slušnou zápletku, nechybí akce, trocha romantiky i špetka filozofie. Prostě a jednoduše - dobře se to sleduje. Hlavní představitelka je rozdílovým prvkem při srovnání s jiným seriálem o příchodu mimozemšťanů - s Invazí. Mimochodem (jak je uvedeno v zajímavostech) v jednom díle se na pár vteřin objeví záběry z vysílání nováckých Televizních novin. :-) A pokud se snad bude někdy točit remake Návratu do budoucnosti, Scott Wolf je parádní dvojče Michaela J. Foxe. :-) ()

AldousSnow

První sezona byla zajímavá hlavně kvůli 2 super krásným ufonkám Anně a Lise, jinak takový pozemský průměr, občas až nuda. Ve druhé celý seriál skvěle dozrál a má spád, akci a dramatičnost, prostě super podívaná. ALIEN EXISTS!!! ()

Hejsa

Mnu, váše hodnocení určitě ovlivní, zda patříte ke generaci,která koukala v nočních hodinách na ČT na původní verzi seriálu nebo se jedná o váš první kontakt s Véčkaři ( ne tou politickou stranou :D ). Nebudeme si nalhávat, orginál měl trošku větší koule, ale soustřeďme se na současnost... takže k nám přiletěli z vesmíru s dobrými úmysli včele se svůdnou Annou ( Morena Baccarin ), kterou byste asi doma jako maminku nechtěli! Jejich plány jsou velkolepé, postupují zatraceně rychle, technologie zaviděnihodná, ALE .... je někdo prokoukl...odboj... a těch je panečku!!! :D Takže se Erica, Jack, Kyle a Ryan s přispěním pár dalších snaží ještěrkám v každém díle zavařit, aby se plány na ovladnutí Země nenaplnily tak rychle... no, společnost ABC jim na to víc než dvě série nedala, takže tempo jednotlivých dílu je přinejmenším nevyrovnané, spousta nelogičností, levnější počítačové triky a celkově průměr, což je k předloze a potenciálu docela málo... ()

ER

Solidně natočený seriál se slušnými hereckými výkony.Byť jsou v něm momenty, za které bych někomu dal pár facek,přesto celek drží pohromadě a psychologie postav je poměrně konzistentní. ()

Shakaar

Sci-fi seriím se prostě nepřeje. Ono taky kdo by koukal na 5. řad plných zvratů, podrazů, přebýhání postav na různé strany a souvislého děje, když může mít něco na způsob CSI, neboli případ týdne.. Dává to logiku, svět se zrychlil a lidi nemají čas na dlouhé propracované serie, kde musí sledovat bedlivě děj. Pokuď ovšem to nejsou studenti nebo důchodci. Proto Sci-fi jako takové vymírá. Původní serii jsem neviděl, ale mělo to trochu ten nádech minulosti. Hlavně děj mi připadal v mnohém podobný s tím, s čím jsem se setkal v jiných seriích jako je Odyssey 5, SG1 a jiné dnes legendární serie. Obě řady mají něco do sebe a když pominu některé otravné postavy jako je Tyler nebo ta jeho krasavice, postavy byly fajn. Každý samosebou měl svoje tajemství a za každou hnusárnu našli opodstatnění proč to udělali. Serie asi skončila v nejlepším a nejvíce zvraty, které přišli až moc naráz. Což je škoda, protože je tu zástup epizod, které ani nestojí za řeč. Prostě výplň. Ale i to je někdy úděl sci-fi seriím. Nedá se nic dělat, snad zase příjde doba kdy se objeví serie, která změní pohled na scifi. ()

gemi

Je to jakoby někdo natočil hodně nízkorozpočtový sci-fi seriál pro Hallmark. Lacinost křičí úplně ze všeho od otřeseného CGI po stupidní scénář. Seriál po dvou sezónách skončil (dost pochopitelně), ale tyto dvě série neuspokojí, protože vše zůstalo otevřené, tvůrci si nechali spoustu prostoru pro pokračování. Nakonec ale dobře, že k němu nedošlo. Toto je fakt ztráta času. ()

Likan7

Je málo dobrých sci-fi seriálů a ani těch lehce nadprůměrných není mnoho a V se k těm nadprůměrným řadilo. Často mě sice rozčilovaly naprosto šílené efekty, které vypadaly jak z nějaký videohry z roku 2000, ale když tohle pominu, dostanu celkem solidně v tempu vyprávěný příběh, jak to mimozemšťané nebrali přes sílu, ale přes rafinovanost. Seriál stojí na solidním projevu Moreny Baccarin a mý milovaný Elizabeth Mitchell. Ostatní jsou naštěstí jen křoví, díky bohu i Joel Gretsch ze 4400. Toho když jsem viděl, tak jsem měl chuť to vypnout, větší poleno jsem jakživ neviděl. Naštěstí tu má vedlejší nudnou roli, která většinou ani nemluví. Je celkem škoda, že se V nedočkal nějaké finálové série, protože dvojka končila tak velkými můstky do trojky, která by zase totálně měnila pravidla. Na druhou stranu, když budu upřímný, za 22 dílů ve mě V nezanechal nějaký silnější zážitek, moment, u kterýho bych si řekl "wow". Možná jedna smrt těsně před koncem seriálu, ale to je na dvě sezóny zoufale málo. Slibný námět, který se nepodařilo dotáhnout do zdárného konce. Jo, a originál jsem neviděl a nejspíš ani neuvidím. ()

RajCZitko

Hodně dobrý námět pro seriál. Nejvíc mě na něm zklamala asi hlavni hrdinka visitorů, že má (narozdíl od Stargate SG1 v 10. sérii) osříhané své nádherné vlasy. ()