Paranormal Activity: The Ghost Dimension

• Česko Paranormal Activity: Jiný rozměr (více)

Než se nastěhujete do nového domu, zjistěte si, kdo v něm bydlel před vámi. Pokud to neuděláte, tak se alespoň nedívejte na videozáznamy, které po sobě vaši předchůdci zanechali. Právě tyhle školácké chyby spáchal herní vývojář Ryan. Ten se s rodinou (poněkud upjatá manželka Emily a šestiletá dcera Leila) a se svým lehce neschopným mladším bratrem nastěhoval do domu, který je divákům předchozích dílů série důvěrně známý. Stejně tak znají i „strašidelné sestry" Katie a Kristi, aktérky podivných záznamů na nalezených videokazetách. To, co diváky hluboce znepokojuje, protože vědí své, začne Ryana děsit až ve chvíli, kdy holčičky na dvacet let starých záznamech začnou reagovat na to, co se v domě právě teď odehrává. Pak ještě Ryan nalezne kameru, která umí zaznamenávat paranormální jevy, a záhy mu dojde, že s ním v jeho novém domě bydlí také síly, s nimiž by se nikdo normální nikdy setkat nechtěl. Seznam obětí, které mají na svědomí, je už pořádně dlouhý, otázkou zůstává, zda na jeho konec přibude i jméno Ryana a členů jeho rodiny. (Cinemart)

Ayax odpad!

To si z nás už robia srajdu... Blato padajúce zo steny nás má vystrašiť... Bu bu bu... Aby ste sa nezašpinili... -1 ()

Richie4422

Budem na začiatok úprimný. Nie som fanúšikom tejto filmovej "série." Nemám ju rád, nesadla mi, nechápem ju a nikdy ju nepochopím. Nechápte ma zle. Haunted house horory milujem, stačí mi nazrieť do profilu. Found footage horory síce nepatria medzi môj obľúbený žáner, ale sú mnohé, ktoré milujem viď. Troll Hunter. Nenájdete u mňa hodnotenie ani jednej časti. Pri zlých hororoch sa rád urvem z reťaze.. no spomínam si na to, keď som prvýkrát uvidel Paranormal Activity a po 40 min. mi začali klipkať oči a pripadal som si ako pri pozeraní paranormálnych videí na YouTube. Nemal som čo hodnotiť. Nechápem úspech tejto série. Jediný dôvod existencie tejto série je to, že chceli podojiť kravu. Nielenže bol každý jeden film o tom istom, s inými ľuďmi a s trápnou atrapou kontinuálneho príbehu, ktorým udržiavali pozornosť svojich "fans", ale každý jeden film sa dopúśťa tých istých chýb. Uvidel som, že vyšla posledná časť. Vyšla v období, kedy na Blu- ray vyskočili i ďalšie filmy. Reku v piatok po práci si spravím horror night. Ako prvý pôjde Paranormal Activity, keby náhodou nebol podľa mojej chuti, večer mi zachránia dva ďalšie filmy. Z nejakého dôvodu som sa na sledovanie tešil, chcel som, aby bol aspoň posledný diel dobrý. Bohužiaľ, zázrak sa nekonal. Trpí tým, čím každý jeden film zo série. Klišoidné, dvojdimenziálne hlúpe postavy s hlúpymi reakciami. Samotná premisa toho, že si rodinka natáča viacerými kamerami i to, ako im spí decko, je jednoducho na plač. Objavenie "zázračnej" kamerky vidiacej duchov je ako z paródie Ghost Busters. Nič, absolútne nič zaujímavé sa v tomto filme nedeje, teda pokiaľ vtípky odkopnutého chlapa nepatria medzi vašu zábavu. Hororový faktor je tu ten, že Venom z Marvelu stojí nad posteľou a nik ho nevidí. Dievča spaľujúce strany z Biblie nie je strašidelné. Nie, naozaj nie je. Keď to blbé decko prešlo cez akúsi hviezdnu bránu v stene, odpadol som a musel som si dať pauzu. Moment napätia tu za celý film vyvolá "duch" skrytý pod plachtou a ten vykradnutý záver REC len korunoval kreatívnu prázdnotu skvelého filmárskeho tímu. "Za zmienku" taktiež stoja tieto scény: Nočné videnie s hojdačkou, POV scéna s dievčatkami a kúsanec kňaza. Des. Hrôza.. amaterizmus. Vďaka Bohu, je koniec. Paranormal Activity: The Ghost DImension a rovnako ako všetky aktivity sú stelesnením všetkého, čo je v hororovom žánri zlé. ()

fabregas1

U předchozích dílů jsem byl více v napětí a více se lekal. Zde přes tu jejich spešl kameru už budete vědět co, kde, kdy a to už není ono a divák přichází o to Activity kouzlo. ()

AmunRa

Už po šesté to stejné - strašidelný dům, kamery na stojanech a jedna roztřesená v ruce, podivné střihy, občas proletí nějaká šmouha. Hrdinové se chovají jako mentálně postižení a přestože vidí vedle postele své dcery strašidlo, stejně ji zase uloží do té samé postele, popřejí jí pěkný spánek a nechají ji osamotě. Nulová atmosféra, i ty lekačky jsou vyloženě odfláknuté. Tohle už vážně nefunguje. ()

hooofi

Docela povedené dílko a vzhledem k tomu, že jsem viděl jenom jedničku, mě tahle desítka nebo kolikátka docela překvapila... efekty dobré, příběh je hmatatelný a má to jistou mytologii.... doporučuji doma v jednom člověku ve dvě ráno... na chatě... ()

Feacher

Upřímně mi to z těch 6 dílů přišlo jako ten z těch lepších. Návaznost konečně dávala trochu smysl a mělo to i nějaký příběh, který se konečně nějak zakončil a finálně vysvětlil. Závěr byl docela blbost i na PA, ale nakonec proč ne. Stále si ale stojím za tím, že první díl by samostatně byl skvělý a sérii není moc dobře promyšlená a celé by to šlo komponovat lépe. Tomuto dílu bych přisoudil 60%, průměrně celé sérii okolo 47,5%. ()

NikiVai

Bububu... bojte se Toby dostává podobu, už to není jen tak nějaká entita. Ale tak jo, pátý díl už má alespoň trochu grády. Konečně vidím trochu fajn horor. Btw, ve všech dílech obdivuji domy, ve kterých rodiny bydlí. ()

Goodlike

Dneska jsem velice mile překvapen :) Tak se do toho pustíme. Je to stále pořád stejné paranormal activity, ale když bych to řekl že už dospělo z dítěte do dospělosti. Vypilovaná technika found footage, což je točené kamerou z ruky. Konečně vidíme nějaké "duchy" a to doslova. Dodává to filmu větší atmosféru. Spoiler alert !!! Kameru kterou najdou v domě je používána na natáčení paranormálních věcí a duchů, perfektně zapadá do tohoto tématu. Film je točen klasicky 2D, ale v 3D verzi (kterou jsem viděl) jsou pouze přidány efekty létajících věcí a postav. Nejste přehlceni 3D efektama a objeví se pouze v nejlepší chvíli. Ikdyž má to ještě drobné nedostatky a jedna scéna s chapadlem nebo jak to nazvat ubrala na kvalitě a byla zbytečně protáhnutá. Ale drobné chyby jsem schopen odpustit za atmosféru, která je klasicky tímto filmem stupňována a rozmístění kamer po domě nebylo moc okaté. I herci se chovají přirozeněji a celkový dojem je nejlepší díl série paranormal. U mně jasných 80%, škoda jedné scény výše jmenované by to bylo 90%. Tak příště a další díl určitě bude. Doufám že budou pokračovat stejnou kvalitou. ()

Dakan6 odpad!

Jednoznačně za odpad, to jsem hlásil, už když jsem vyšel z kina. 3D bylo úplně zbytečné, to snad zaujalo jen ty dvanáctilete pitchky, které by měly být doma a né čumět na horor v kině. Všechny lekačky předvídatelné. O závěru se ani nezmínim, pač bych dostal výhrůžný dopis, jako kolega Verbal. Vše je dějově stejné, jako v předchozích dílech. Takže já doporučuji neutrácet za 3D, bo neutrácet vůbec a film si radši legálně stáhnout ;-) ()

samo151

No konečne. The Ghost Dimension je pre mňa osobne prvým dielom série, ktorý aspoň za niečo stál. Stále má síce ďaleko od toho čo považujem za dobrý horor, ale séria sa konečne vymanila z vláčenia ľudí po zemi, odbavovania sa na nočnom režime a padaní vecí - film má hlavu a pätu a dokonca pribudol aj náznak deja. Rozhodne ho nebudem mať potrebu vidieť znova, ale bola to prijemne strávená hodina v kine (prvých cca 30 minút to totiž až tak prijemné nebolo, kvôli, pre sériu charakteristickému, príliš pomalému rozbehu). Osciloval som medzi dvomi a tromi hviezdičkami, nakoniec tri za to, že tvorcovia priniesli na kinoplátno Raťafáka Plachtu. ()

Pollini

Byla jsem na tom v kině, ale vzhledem k tomu, ze lidi se v kině už neumi chovat, všemu se tlemili, telefonovali a kecali, nemohla jsem si to pořádně užít. Především je to perfektní lekačka a moc se mi líbilo ztvárnění démona jako tekoucího kouře. Asi do dvou třetin to bylo fakt bezva, potom si scénáristi už moc nedali práci, vyloženě nevyužitý velký potenciál. Skoda konce, kde si umím sama představit mnohel lepší zakončení. Souhlasím s VVah, je to nejlepší z celé série. ()

Y2ORSI

Byl jsem hodně skeptický a celou serii jsem považoval za odepsanou, jenže PA5 mne mile překvapil a celkem dost šlape. Jistě, není to revoluce v hororovém žánru a ani foundfootage, ale ostudu neudělá a v rámci serie je to nejspíš nejlepší díl (neviděl jsem 3). Není důvod se tomuto dílu vyhýbat. ()

kukillX

Išiel som na to do kina, že vyskúšam 3D horor uvidíme aké to bude.. aj keď som vedel, že hodnotenie na IMDB je na hovno. Tuto je síce lepšie, ale o to viac vidieť že ľudia čo to tu vydvihli na 65% nevedia čo je dobrý horor... Tak čo sa týka toho 3D trištvrtina filmu bola 2D čo som radčej pozeral bez okuliarov a 3D bolo prevažne len v noci resp ked boli nejake efekty..to k obrazovej časti a ked už je reč o efektoch.. uroveň Adobe after effect čo doma zbúcham za pár minút takéto efekty. V prvú noc keď sa tam začali objavovať tie ornamenty čierne tak to som sa fakt že smial... Úplne predvídateľné lakačky, takže som sa teda moc nebál. Celé kino sa viac smialo jak bálo... proste blbosť no až je mi na grcanie ked vidím tie 4-5 hviezdičkové hodnotenia. ()

Dr.S

Zvukové kinoefekty tomu dodali celkem šťávu. Určitě herecké podání tak malých dětí v takových filmech dávam klobouk dolů ()

Ozzy89CZ odpad!

Bohužel ani tu jednu hvězdičku si to nezaslouží. Není za co. Nelekl jsem se ani jednou, ani chvíli jsem se nebál, ani chvíli mi nebylo úzko a to je u hororu docela podstatný problém. Trapné zobrazení temné hmoty je trapné, herecké výkony místy také. žádná zápletka, ani rozuzlení, ani překvapivý konec, prostě nic... nic... nic... ()

f0rest

Tak a máme tu regulérní 5, která nic nového nenabízí ... Vlastně je to to samé jako předchozí díly film nějak nenadchne pomalu celou hodinu se nic vlastně neděje furt se jen řeší co se děje jak se nikdo v domě nevyspí ačkoliv je tu jen Toby který už není neviditelný ale vypada jako černý kouř, který se snaží na svou stranu získat malou holčičku na dábelské plány... Bohužel dávám 2 hvězdičky protože se nejedná o nic nového a pomlu celý film se nic neděje nebýt konečných 20 minut myslím nedal bych ani ty 2 hvězdičky ()

Kdo napíše G. I. Joe 3?

Kdo napíše G. I. Joe 3?

05.07.2014

Studio Paramount připravuje na rok 2016 spoustu pokračování. Zatím se chystá premiéra pro Jeníčka a Mařenku 2, Star Trek 3, Policajta z Beverly Hills 4, Paranormal Activity 5, Transformers 5 a… (více)