m.krudenc

Vetřelec 3 je trochu slabší než ultra-výborné první dva díly, ale i tak je film Vetřelec 3 pořád silný a plynule navazující. Líbí se mi, jak celá série na sebe plynule navazuje a kdyby se to všechno spojilo, mohl by to být jeden bombastický šestihodinový film. Jasně, v kontextu očekávání se David Fincher ukázal ve víc jak dobrém světle - solidní režie. Ale přece-jenom jsem víc věřil v to, že přitlačí víc na pilu, v tom co umí, tedy v ultra depresivní atmosféře. Vetřelec 3 měl ve své době bombastickou reklamu i depresivní atmosféru. Ale především velké očekávání, které se nenaplnilo. Možná to ani nešlo, pokud do toho nešli Ridley Scott nebo James Cameron. Překonat oba ultra-výborné první dva díly bylo asi zcela nemožné. ()

jahol

Dlouho jsem váhal mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, trochu ovlivňován ostatními hodnoceními, ale prostě mi tenhle díl nepřijde horší než dva předchozí, možná je dokonce o malinko lepší než dvojka, která příliš tlačí na pilu vnější okázalosti a neškodilo by jí něco zevnitř. Trojka je hlavně úplně jinak pojatá, nechce zahltit ještě většími efekty, sází na psycho(!) a dělá to skvěle...v podstatě jde o psychodrama ve velmi nezvyklém, imaginárním prostředí. A nemohu si pomoci, ale mně ty jednotlivé postavy odsouzenců přišly výborně prokreslené.. a ta scéna, kdy jeden z posledních posílá Vetřelce do pekel a pravděpodobně poprvý ve svým zkurveným životě slaví velké vítězství... no ta je nádherná... ()

corpsy

Každý ´´votrelčí´´ film má svoju osobitú atmosféru. Tu sa vsadilo na depresívnu. A to ultra depresívnu. Klaustrofóbia z každej strany. Film audio-vizuálne pôsobivý, napínavý, s nekompromisným záverom. Dokonalo zapadajúci do série. Lahôdka. Obe verzie sú svojim spôsobom dokonalé. ()

Marek1991

Totálny úlet! Výzor ako zo začiatku 80. rokov, plno pary, železa a iného kovu, slizké obludy, hlavná hrdinka podobajúca sa na Sinéad O'Connor z klipu piesne Nothing Compares 2 U a záverečný pád ako z Terminátora 2, avšak samovražda dosť zbytočná, to sa ukáže aj v pokračovaní, ale nielen kvôli tomu. Film síce akčný, ale neužil som si ho, je to plné agresie a negativity, to naozaj radšej film Babička. ()

Padme_Anakin

Po pravdě já vůbec netuším, jaké hodnocení si tento snímek zaslouží, já pro něj mám jakousi zvláštní slabost.. Sigourney Weaverová je jako Ellen Ripleyová nezapomenutelná a její sestřih vlasů mě stále fascinuje.. Vězeňská atmosféra skvělá, tj. temná a bezútěšná, Charles Dance nesmírně charismatický, no a stát se matkou zůstává palčivou otázkou, že.. ()

sidzej

Slabšie než dvojka, no nie nudné! Najväčším nedostatkom sú CGI triky. Príbeh je výborný, škoda len že akcie značne ubudlo a film sa končí dosť depresívne. Záverečný zoskok Ripleyovej do pece nezabudnuteľný(ale pozor: iba v originálnej verzii. Director-cut s 30-timi minútami navyše je zbytočne zdĺhavý, nudný a záverečná scéna až zarážajúco nepekne prerobená. Zato alternatívny úvod filmu je dynamickejší a zaujímavejší). ()

ConanVJ

Třetí díl nedosahuje kvalit prvních dvou dílů. Děj filmu navazuje na dvojku, ale svým příběhem je podobný spíš prvnímu filmu. Tentokráte žádné zbraně a 25 vězňů jako potrava pro jednu hodně rychlou potvoru, která se od původních celkem liší. Zde je vetřelec rychlejší a dravější než třeba v jedničce. S rychlostí tu máme dvě novinky: 1. je pěkná kamera z pohledu vetřelce, kdy nevíte, jestli jste zrovna na zemi nebo na stropě. 2. je bohužel počítačově vytvořená potvora, která z celkového vizuálu vystupuje ne zrovna kvalitní animací a působí ve filmu jako pěst na oko. Akce je zde něco mezi jedničkou a dvojkou a většinou je pěkně natočená. Prostředí je drsné a hudba pěkně temná. I když je to pro mě rozhodně slabší film než původní dva, pořád je to slušný sci-fi horor, který zaujme. Za mě 80% :) ()

Kryton

Není to jednička , není to dvojka. Je to trojka a pokračování těchto filmů? Co režisér to jiný druh filmu. Atmoféra by tu byla , jen ten vetřelec moc ne. Nejslabší z vetřelců. ()

draggo

Opět jiný režisér a opět jiné zpracování. Musím ale říct, že tohle nebylo úplně dle mého gusta. Nějak se vytratila ta sci-fi atmosféra, zůstává temné prostředí jakési věznice. Celým filmem se táhne depresivní atmosféra, na rozdíl od ostatních dílů víceméně chybí jakákoli naděje na osvobození. Rozhodně to je zajímavé zpracování, ale na sci-fi film je tu nedostatek pořádné akce. 65% a 3* ()

ledzepfan

Musím to něják přehodnotit... Finscherův režisérský sestřih je ze zpětného pohledu opravdu o kus promyšlenější, smysluplnější a inteligentnější. Má to jen dva háčky. 1. Ta (více než)půlhodina navíc z toho sice dělá úplně jiný-a ve výsledku kvalitnější-film, ale zároveň ubírá na přímočarém drajvu který původní verzi tak něják dobičoval do konce aniž by dal divákovi šanci kouknout na hodinky. 2. Ten konec je prostě lepší v původní verzi. Já vím, že to tak Fincher nechtěl a bla bla bla, ale ten obraz rodící se královny v kontextu celé té scény(a vlastně i předchozích dílů) byl vždycky tak silný, že je z mého pohledu velká škoda, že u toho nezůstal.......... Navíc-ruku na srdce-Fincher není Cameron a přesto, že tenhle díl v žádné své formě ostudu sérii nedělá(naopak, jako zakončení trilogie funguje parádně, je odvážný a správně "jiný") a prvnímu dílu se snad i vyrovná-jistý bodový rozdíl mezi 1,3 a brilantní 2 zachovat musím. ()

ladko

Za Aliens síce trochu zaostáva, ale v mojich očiach stále lepšie ako Alien. Síce zo začiatku pomalé tempo a neskôr aj príliš počítačové efekty kazia dojem, ale samotný koniec je asi najlepší z celej série. A všetky scény s kamerou z pohľadu votrelca nemajú chybu a v týchto momentoch je Alien ³ strhujúci... ()

fcreading

Aj keď to není až tak zlé ako som si spočiatku myslel, neskôr sa ukázala pravda o pôvodnom Votrelcovi. A pritom to vyzeralo skvele. Všetky tie uhly kamery a štýl jednotlivých záberov bol dobrý. A Weaverová aj keď sa na filme podieľala, to celé neutiahla. Režisér Fincher chcel kombinovať prvky z prvých dvoch filmov, ale nejako mu to celé nevyšlo a vo výslednom celku to vôbec nefungovalo. V porovnaní s prvým dielom vyznie tento diel veľmi biedne. Ale ešte zaujímavé pokračovanie. ()

baribal

Příběh dost sráží takové detaily jako záběry z pohledu vetřelce a jeho samotná animace, která filmu dost ubírá na "uvěřitelnosti". Příběh je také až přílíš jednoduchý, ale kdybych nemusel vytknout detaily v předchozí větě, tak bych asi příběh nekritizoval. Na Finchera překvapivě slabé. ()

Korbitch

Ultimátní mrdka. Nuda, nuda a zase nuda.Po Cameronově ultra nářezu přijít s něčím takovým......no to jděte někam. ()

Tayen

Tento díl je trochu z jiného soudku, než dvojka, možná z toho samého, jakým byla jednička, nanejvýš o něco slabšího. Zatímco předešlý díl byl akční strhující podívanou, trojka v sobě nese onu beznaděj a strach, který sebou přináší nedostatek zbraní a nefungující vězení. Hudba je deprimující a syrová a závěr působivý bez zbytečné snahy dojmout. Trojku s dvojkou nemůžu srovnávat, je to prostě o něčem jiném a vetřelec se nám tady představuje trochu jinak. Jen škoda, že chladně klidný Lance Henriksen tady nedostal více prostoru k hraní, ačkoliv jeho partie manipulativního vědce je brilantně zvládnutá, i když krátká. ()

CBD

SPECIAL EDITION: Ponaučení? Fincherovi se do toho nekecá. SE je o dva stupně lepší než normální sestřih, má lépe provedený konec, hutnější atmosféru a hlubší psychologii čímž vám ospravedlňuje jednání postav, které za těch dvě a půl hodiny poznáte opradu do hloubky. Na první shlédnutí rozhodně doporučuji právě SE. Oceníte to víc. A nejlepší díl série. To beze srandy. ()

Asgy

Nevím čím to, ale trojka se mi líbila víc než dvojka. Slušný soundtrack a FIncherova režie rozhodně sérii ostudu neudělali. ()

Laxik

Věřil jsem, že mistr temnoty a temných příběhů posune Vetřelce zase někam dál. Posunul, ale že by ono dál bylo dobrým směrem, to se říct nedá. Skoro dvě. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?