kamigava

Vetřelec 3 od Finchera se mi líbí o trochu víc než Ridleyho jednička, ale lepší jak dvojka od Camerona podle mě není. Trojka je akční, napínavá a ponurá, jak už je u Finchera zvykem. Jako celek na mě film moc nezafungoval. Kulisy a prostředí celkově na mě působily odpudivě a apokalypticky jako v nejhorším filmu vůbec - Bojiště Země 2000 s Travoltou. Působivá scéna se ale našla. Je to zrovna ta, která je na hlavním coveru DVD, kdy se Vetřelec přiblíží k Ripleyové. Závěr je taky parádní. Na to, že je to první Finechrův film, se tohle pokračování celkem povedlo. ()

pipapa

Kino-verze mi připadá dosti plochá, speciální edice (140min.) má pozměněné některé pasáže plus některé úplně nové, je zajímavější, ale bohužel také krvavější. Sám čtyřnohý vetřelec je podivný a groteskní a pěstí na oko je, že v některých záběrech/situacích je nahrazen dvounohým vetřelcem, jak ho známe z ostatních tří filmů = počítačový vetřelec versus vetřelec-studiová maska = tady si s tím tvůrci prostě moc asi hlavu nelámali. Vůbec nepřekvapují neustálé otřepané religiózní a jiné patetické přednesy, z nichž se zvedá žaludek a které jsou typickým projevem americké megalománie a demence. Religie a patos celý film hodně zatěžují a strhávají dolů. ()

zdeny99

Ponurá hororová atmosféra vyvolaná samostatnou planetou Fiorina 161, která slouží jako věznice. Původně se zde tavilo železo, a tak to vypadá jak ve staré opuštěné fabrice. K tomu jsou vězni hodně pobožní a kvůli výskytu vší holohlaví. Takže vypadají jako pobláznění sektářští mniši. Zde ztroskotal záchranný modul z minulého dílu a přežila jen Rypleyová (a samozřejmě nevítaný Vetřelec). Ze všech Vetřelců se jedná o nejtemnější díl, a to vzhledem k tomu, na jakém bizarním místě se odehrává. Konec je zvláštní... Zemřela v roztaveném železe nebo nezemřela? Hodně zvláštní... [30278. hodnocení, 979. komentář, 74%, 544. nejoblíbenější film] ()

Darren98

Po téměř nedostižném nápaditém vylepšení Vetřelců jako druhého dílu přichází ve třetí mocnině zásadní chyba – ani ne šokově uvedené úmrtí postav jako právě přežití hlavní Ellen. Zvlášť rozšířená verze jako tradičně přináší dostatek nápadů (tvářobjímač na zvířeti, královna v břiše, funkční půlka Bishopa, …) a zajímavé rozvíjení vesmíru xenomorfních organismů. Jenže zachování jediné Ripleyové fanouškům vyruší dojem z minulého závěru, třebaže po "vyloženě jejím" druhém díle mohlo dojít jak na překvapivou smrt v úvodu (Ellen by umřela završivši svůj ark zachráněním dvou lidí), tak na emotivně působivý thriller s dívkou, mužem a královnou v břiše, kde by v drsnější verzi scénáře byl Hicks nucen zabít Newt. Slabší 4* ()

Aurus

Samozřejmě že se to prvnímu ani druhýmu dílu nevyrovná ale není to vůbec špatnej sci-fi akční horor. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je dobrá, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde asi jenom jednou, vraždy jsou hodně povedené, akce není špatná, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je skvělá. Musím říct že se mi i líbí to že každý režisér této série přinesl do série Vetřelec něco nového jako například vězení, novou a rozsáhlou lokaci a nový druh Vetřelce který se mi hodně líbil. No za mě rozhodně žádné sklamání. Film si ode mě odnáší 7,5/10. Jsem zvědav na Vzkříšení, Prometheus a coverant. ()

Fidel.

No abych se přiznal z kina jsem odcházel trochu v rozpacích. Zabití Ripley a ukončení série se mi moc nezamlouvalo. David Fincher není moc známý a oni mu svěří pokračování tak výborného filmu jako jsou "Aliens" ? No, podruhé jsem změnil názor. Fincher ukázal svůj nový druh vtřelce zase v trochu jiném prostředí a poštval ho proti vězňům na planetě Fiorina 161, kterým zase pomáhá Ripley, která se sním již někdy setkala. Likvidace vetřelce v závěru filmu je originální a smrt Ripley je dobře zdůvodněna. Rozhodně si tento film zaslouží 4 hvězdy. Po shlédnutí "Special Edition" se moje hodnocení filmu ještě zlepšilo. Vcelku odlišný příběh s podobným začátkem a koncem, ale průběh je hodně jiný (jatka a narození vetřelce, nalezení Ripley, chycení vetřelce a následné osvobození jedním vězněm), myslím, že tato verze je ještě lepší a možná za 5 hvězd, ale měnit to už nebudu. "The Bitch is back" ()

Adm.Nelson

Výborný titulkový úvod... banda úchylov krotená náboženskými kázňami... zaujímavá postava, ktorú zahral Charles Dance... pôrod votrelca prerušovaný pohrebným preslovom (mrazilo poriadne)... výborné hlášky Ripleyovej... a predovšetkým dychberúca štafetová naháňačka mi nedovolia dať menej ako 5 hviezd. Nenudil som sa ani minútu, čo o predchádzajúcich dieloch povedať nemôžem (aj keď aj tie majú samozrejme svoje kvality). 9/10 ()

fr3ak

Myslela si že se pomstila. Bohužel pro ni, ještě neřekl poslední slovo a v nestřeženém momentu zaútočil. Třetí díl se vrátil k původní koncepci neozbrojeného masa, proti stroji na zabíjení s tím rozdílem že tentokrát má Ripley možnost se vším definitivně skoncovat. Často přemýšlím jak by asi film vypadal, kdyby ho Fincher stihl dokončit a neměl za prdelí dementní producenty, i tak je to nedoceněné pokračování.  Dir. Cut je povinnost - jinak to ani nesledujte. ()

Páně

Snaha přiblížit se prvnímu dílu a zároveň přinést svou vlastní tvář, je zde evidentní. Dá se říci, že se to téměř povedlo. Moc mi chutnalo temné prostředí trestanecké kolonie, tohle byla rozhodně výhra. Opět v porovnání s předchozímy díly nemohu mluvit o výrazném sestupu na poli kvality, na to mě bavilo až moc. Ovšem nějakým záhadným způsobem se nemohu donutit dát opět plný počet hvězd. Ale kdybyste mě snad zabili, nedokážu přesně definovat proč. ()

Eluin

Slabší než přechozí filmy, ale přesto skvělé. Škoda jen, že filmy provázely takové těžkosti (např. začalo se točit v momentě, kdy ještě nebyl hotov scénář, apod..). ()

PDcz

3*** body Sestupná tendence.... [X] Minus 2** body Já vám nevím, to bylo fakt slabší. [X] Kdybych neviděl i 4. díl, tipl bych, že pokračování bude na planetě s bláznama. 5. díl v opuštěném zábavním parku, 6. díl v bance a 7.díl na planetě opic. ()

Hapretor

Kouknul jsem na to jen ze setrvačnosti. Nebyl jsem tak pobaven jako u dvojky a nebál se jako u jedničky. Pořád je to ale skvost oproti čtyřce! ()

Radek.SCH

Vetřelčí série mi nikdy nepřirostla k srdci, Fincherův příspěvek na tom nic nezmění. Náboženské zapálení působí u masových vrahů směšně. Psychologické pochody jsem některým postavám vůbec nevěřil. Záverečné ne/zabíjení Vetřelce mě štvalo už v předchozích dílech (obzvlášť poslední "vzepření" bylo vrcholem debility). Žádné postavě jsem nefandil. Prostě jen další hororová vyvražďovačka umístěná do sci-fi kulis. - 60 % ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?