Mike_Doe

Každá z častí V1-3 je úplné iná, čo je výnimočné. V3 si však zaslúži väčšiu pozornosť než kedykoľvek predtým. D. Fincher to napriek neprimeraným zásahom produkcie zvládol bravúrne a vytvoril krásne depresívny thriller s fatálnym no kráľovským zakončením pretrvávajúceho trápenia pod-dôstojníčky Ripleyovej. Tu to malo nadobro skončiť, no Holywood sa tak ako v mnohých iných legendárnych filmoch nie a nie poučiť. Škoda. ()

serbero

Na jednotku a dvojku sa to nechytá, no oproti štyrke je to majstrovské dielo. Námet je dobrý aj ta atmosféra jedine čo mi vadí je ten hybrid na konci. Tým to riadne posrali škoda, urobili z toho šaškarnu preto len 3* ()

peproch

David Fincher je jedinečný režisér a točí skvělé filmy, na které je radost se dívat. Tenhle film ale nedokončil, byl tažen produkcí tam, kam nechtěl, limitován tak moc, že utekl od rozdělaného filmu. A ten se nepovedl. ()

Argocz

Řekl bych že úctihodné ukončení trilogie. Děj trochu nezajímavý a vetřelec v cgi formě vypadal za mě dost špatně. ()

madcap

Většina recenzí se mi tady nakonec nějak rozvine do hodně dlouhého textu, tak si na to teď dám pozor. 😁 Taky se tím vyhnu tomu, abych tady posté opakoval, co tu už někdo určitě napsal přede mnou, hlavně o tom, jaké peripetie provázely natáčení filmu a jaký to mělo vliv na původní verzi, která šla tehdy do kin. Původní verze podle mě nezaslouží víc, než 3 hvězdy, ale prodloužená Special edition ... to je jiné kafe. Takže pokud se tady někdo s Alien universem teprve seznamujete, tak rozhodně původní, kratší verzi vynechte a pusťte si rovnou tu prodlouženou. Jestli vás první dva filmy opravdu chytly (třeba jako mě), tak si Aliena budete původní kino-verzí jen kazit. Za 5 hvězd, jako fenomenální jednička a dvojka, to sice přeci jen není ani v té prodloužené verzi, ale určitě si to zaslouží velmi poctivé 4 a kdyby to tady šlo, uvažoval bych i nad 4,5*. P.S. Ještě abych napsal aspoň něco málo přímo k dění "na plátně" – k nejsilnějším stránkám filmu za mě patří excelentně vykreslená atmosféra chátrající, industriální poloopuštěné trestanecké kolonie a velmi solidní herecké výkony tamního osazenstva, casting je za mě top. ()

Puxina

Skvělý námět a úžasná atmosféra, ale musím uznat, že hodnocení jsem dal na 5* jen díky prodloužené verzi, která byla mnohem lepší a zajímavější. Sakra musím se na to podívat znova..... ()

Artyom_SVK

Videl som predĺženú verziu a určite musím povedať, že ide o dôstojné zakončenie, ale na prvé dva filmy to skrátka nemá. Oproti tomu, čo prišlo potom je to ale majstrovské dielo. Ten digitálny votrelec niekedy bije až príliš do očí, ale inak postupné likvidovanie väzňov a riadna porcia brutality to vyvažuje. Dokonca by som povedal, že oproti prvým dvom dielom je tento najbrutálnejší. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?