Vetřelec ³

Alien³

Alien 3

Votrelec ³

Horor / Sci-Fi

USA, 1992, 114 min (SE: 145 min)

Fincher umí ..(29.5.2008)

poklidný život vězeňské kolonie naruší pád modulu a příchod Ripleyové. měla by se mít na pozoru. přestože se vězni dali na víru, neznamená to, že jsou míň nebezpeční. ale choutky je přejdou, když chcípne mladá kráva a z jejího nitra přichází ON. nečekejme žádné barevné hříčky. D.Fincher nám dokazuje, že svět v jeho očích (včetně krve) je oranžovo hnědý. jeho pohled dělá z vetřelce zase trošku jinej bilák. PODÍVEJTE SE VETŘELCI DO OČÍ! a nezapomeňte: každá smrt skrývá nový život, nový začátek. amen.(1.5.2006)

Extended Cut: Od Scottova horroru, přes Cameronův akční thriller, po Fincherovo intenzivní drama. Skvělé zakončení Vetřelecké trilogie, které vyjma špičkového hudebního doprovodu disponuje i excelentní režií a hutnou atmosférou. Kvalitativně sice nedosahuje prvního dílu, ale příběhu o komandu mariňáků se může směle vyrovnat a v několika případech jej i překonat.(26.11.2009)

• - Sigourney Weaver si pro svou roli hlavu holila nerada, proto si vymohla, že pokud se zastaví natáčení a bude to muset udělat znovu, dostane 40 000 USD navíc. Když k tomu opravdu došlo, producenti raději nechali vyrobit zvláštní umělou pleš za 14 000 USD. [Zdroj: Premiere] (zdeny99)

• - EEV-337 je automatickým záchraným modulem z lodi Sulaco. Dokáže přesunout hybernované pasažéry z mateřské lodi a automaticky vyhledávat nejbilžší vhodné místo k přistání. Ve standardní výbavě má i NEUROSCANNER, jenž jsme mohli v tomto filmu vidět. Ten je schopen kompletního 3D rentgenu. (messiah)

• - Scéna v jídelně, když si jde Ripleyová (Sigourney Weaver) sednout s tácem jídla, má sklenku s džusem nalitou do půlky, při dalším záběru je ale sklenka plná. (Nýdnol)