poster

Vetřelec ³

 • USA

  Alien³

 • USA

  Alien 3

 • Slovensko

  Votrelec ³

Sci-Fi / Horor

USA, 1992, 114 min (SE: 145 min)

 • J*A*S*M
  ****

  Vetřelec je jedinečná filmová sága. Každý díl jiný, každý díl vynikající. Fincherova trojka není výjimkou. Horror movie of the year(30.12.2010)

 • Enšpígl
  *****

  Kdybych film hodnotil po prvním shlédnutí asi bych dal tak dvě hvězdičky, ale na další a další pokoukání zjištuji, že ta deprese z bezmoci na mě z toho filmu uplně dýchá do toho se přidá naprosto fantastická kamera a film dosahuje urovně svých starších brášků, zůraznuji dosahuje!!(16.7.2006)

 • monolog
  *****

  Málokterá série filmů umí udržet laťku i ve třetím díle. Ani ten přechválenej Pán prstenů nebo matrix nebo hvězdný války (ty to udržely tak maximálně od čtvrtýho do šestýho dílu). myslím, že se povedlo udělat zase něco neobvyklýho. V jedničce šlo o nápad a napětí, klasická vybíječka tehdy neklasickým způsobem. Ve dvojce zase (jak vtipně poznamenal Hicks v podání Michaela Biehna) šlo o akční honičku. Ve trojce jde o něco na pomezí psychothrilleru a existenciálního dramatu. Oproti všem ostatním dílům zde herci dostali mnohem víc prostoru na to se projevit a ukázat, jak to vlastně v těch psychicky narušených mozcích odporných vraždících individuí, která jen stěží zoveme lidmi, chodí. Myslím, že tenhle díl je nejpropracovanější co se týče lidí. Není to honička, není to vybíječka. A když se nad tím zamyslíte, tak ve Vetřelcovským světě neexistuje jiná verze filmu, možná kdyby přenesli děj na zemi, kam se vetřelci stejně nakonec dostanou. Takovej boj od domu k domu a konečné opuštění planety, to by mohlo bejt něco. Ale protože je to skvělej film, kterej chytne a nepustí a v extended edition ještě mnohem víc, než ve zkrácené, dávám pět.(11.12.2005)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Pro film Vetřelec ³ H.R.Giger kompletně přepracoval Vetřelce. Vpodstatě navrhl zcela nové monstrum, které místo vnitřní čelisti mělo jazyk, upravenou hlavu, lidské rty, chyběly zádové roury a celkově měl nový vetřelec dravější vzezření. Produkcí však změny neprošli a tak se Vetřelec dočkal pouze několika menších, spíše "kosmetických" úprav vyplývajících ze psího hostitele. (messiah)

 • - Spoiler: V závěru filmu, kdy Ripleyová padá do rozžhaveného kotle, se v původní verzi rodí vetřelec z její hrudi. V rozšířené verzi nikoli. (messiah)

 • - Spoiler: Je známo, že vzniklo několik různých scénářů, než vznikla definitivní verze. Kupříkladu scenarista Vincent Ward navrhl příběh, odehrávající se na dřevěné planětě, která je v podstatě vesmírnou stanicí ve tvaru koule s vlastní atmosférou a kterou obývají výhradně mniši. Na planetě měl havarovat záchranný modul s Ripleyovou (Sigourney Weaver), přičemž zápletka měla být velice podobná vlastnímu filmu včetně pesimistického závěru, kdy Ripleyová odchází do ohně založeného ve snaze upálit vetřelce v obilném poli. Scénář obsahuje i sekvenci, kdy se mniši snaží vetřelce lapit ve výrobně skla, což později film parafrázoval pastí v ocelárně a nebo blízkého přítele, medika, který na rozdíl od definitivní verze žádný intimější vztah s Ripleyovou nemá. Též byla zdůrazněna až lidská prohnanost vetřelce, jež se snaží Ripley zlákat hlavou Bishopa (Lance Henriksen) nalezenou kdesi na skládce. (Saur.us)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace