poster

Vetřelec ³

 • USA

  Alien ³

 • SK název

  Votrelec ³

Sci-Fi / Thriller / Horor / Akční

USA, 1992, 110 min (SE: 145 min)

 • movie
  ***

  Největším problém filmu je, že scénář Larryho Fergusona („Maximální riziko“) je jen průměrný.Naštěstí to zachraňuje originální skloubení vetřelce a psa a taky samotný závěrečný seskoka Fincherova režie, která je samozřejmě na jeho první celovečerák naprosto super.(28.5.2002)

 • J*A*S*M
  ****

  Vetřelec je jedinečná filmová sága. Každý díl jiný, každý díl vynikající. Fincherova trojka není výjimkou. Horror movie of the year(30.12.2010)

 • choze
  ****

  Pozoruhodné završení trilogie, kde se střet Ripley s Vetřelcem stává dosud nejintimnějším a definitivním. Scénář se od epické akční obléhací dvojky hned na začátku razantně odstřihuje a vrací se k původní ponuré hororové vyvražďovačce (ukecanější a s od začátku jasně definovanými postavami, ale s depresivním tónem a méně divácké než dvojka) a nabídne spoustu dobrých nápadů. Zejména vězeňské prostředí (luxusní industriální lokace), které nenabízí téměř žádné zbraně proti Vetřelci, zato směsku nevypočitatelných psychotických postav, co mohou kdykoli explodovat, a sympatického doktora, tajícího temnou minulost. Ataky (poprvé) digitálního Vetřelce, pro ostatní postavy dlouho nečitelné (první vypadá jako nehoda, druhý jako vražda pomateným vězněm), jsou vlastně nejméně zajímavými částmi filmu - mnohem zajímavější je sledovat Ripley v prostředí, které by pro ni bylo extrémně nebezpečné i bez přítomnosti Vetřelce. Ve výsledku solidní film i zakončení trilogie, které mě ale (stejně jako jednička) vždycky mírně nudilo.(30.12.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Rozpočet 50 000 000 $; výnos 160 000 000 $, z čehož 55 000 000 $ v USA. (messiah)

 • - První díl v sérii, ve kterém je nahlas vysloven název společnosti Weyland-Yutani. V předchozích částech se občas objevil nápis, postavy však společnost nazývali prostě Společností. (-bad-mad-wolf-)

 • - Spoiler: Je známo, že vzniklo několik různých scénářů, než vznikla definitivní verze. Kupříkladu scenarista Vincent Ward navrhl příběh, odehrávající se na dřevěné planětě, která je v podstatě vesmírnou stanicí ve tvaru koule s vlastní atmosférou a kterou obývají výhradně mniši. Na planetě měl havarovat záchranný modul s Ripleyovou (Sigourney Weaver), přičemž zápletka měla být velice podobná vlastnímu filmu včetně pesimistického závěru, kdy Ripleyová odchází do ohně založeného ve snaze upálit vetřelce v obilném poli. Scénář obsahuje i sekvenci, kdy se mniši snaží vetřelce lapit ve výrobně skla, což později film parafrázoval pastí v ocelárně a nebo blízkého přítele, medika, který na rozdíl od definitivní verze žádný intimější vztah s Ripleyovou nemá. Též byla zdůrazněna až lidská prohnanost vetřelce, jež se snaží Ripley zlákat hlavou Bishopa (Lance Henriksen) nalezenou kdesi na skládce. (Saur.us)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace