Vetřelec ³

Alien³

Alien 3

Votrelec ³

Akční / Horor / Sci-Fi

USA, 1992, 114 min (SE: 145 min)

• RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(17.9.2012)

Konečně! Třetímu dílu i tvůrci se podle mě podařilo udržet optimální tempo a tento díl je nejkonzistentnější. Fincher myslím nezklamal.(22.3.2004)

rozpocet $50 million trzby celosvetovo $159,773,545(6.11.2006)

Myslel jsem, že když vezme Aliena do svého břicha můj oblíbený režisér bude to trefa do černého, jenže trošku jsem se sekl. Atmosféra je ještě dejme tomu slušná, ale celý příběh vystavěný na ztroskotání ve věznici plné úchylů, bez jakýchkoliv zbraní je už trochu slabší, takový samoúčelný a nahánění vetřelce po chodbách je taky trochu přitaženo za vlasy. Byl jsem zvyklý, že vetřelec je rychlé vraždící monstrum, z kterého není radno dělat si šoufky a už vůbec ne snažit se s ním soupeřit ve sprintu na krátkou vzdálenost. Naštěstí jako celek to není vůbec k zahození, Fincherovi tedy budiž odpuštěno, z dvou nabízejících se variant hodnocení volím tu vyšší. 7/10(21.1.2008)

Vetřelec je jedinečná filmová sága. Každý díl jiný, každý díl vynikající. Fincherova trojka není výjimkou. Horror movie of the year(30.12.2010)