Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (CinemArt)

Armin82

Na kreslených želvách jsem vyrůstal. Jedna z nejlepších věcí v dětství byl Magion, Vega, kačeři a spol. a právě želvy. Ale tohle je k smíchu. Vůbec mě to nebavilo a není to tím, že už nejsem dítě, ale bylo to prostě trapný. 30% ()

rublik05

Asi bych lhal, kdybych tvrdil, že mě nejnovější filmové zpracování želv bavilo. Jako fanoušek původního seriálu z 80. let jsem si upřímně představoval úplně něco jiného. Samotná čtveřice želvích mutantů mi přišla mimořádně nesympatická, místy až neuvěřitelně otravná, a to nemluvím o přímo nechutném Třískovi. Sympatická Megan Fox by asi udělala nejlíp, kdyby se věnovala čemukoliv jinému, jen ne herectví, protože její herecký výkon je zde naprosto tristní. Příběh mi přišel vcelku jednoduchý a lehce o ničem, snad jen ty megalomanské akční scény by místy docela ušly, kdyby je nezkazila nepřehledná kamera a špatný střih. Vizuál na mě působil zbytečně moc předigitalizovaně, o hudebním doprovodu se raději ani zmiňovat nebudu. Úspěšně se dodívat do konce bylo doslova jedno velké utrpení. 1/10. ()

Nix

Na oživení želvých ninjů jsem se těšil, jelikož jsem jako malý patřil mezi jejich fandy a žral jejich seriál a jakékoli zpracování. Každopádně nechci tvrdit, jak je to super film, to opravdu není. Ale pro mne to byla pořád zábava, já se nenudil, byla tam akce, hlášky a prostě bylo super zase vidět nejen ninjy, ale i ostatní postavy na filmovým plátně v novém kabátu. Pro nostalgii a taky pro to, že želvy mají místo v mém geek já, tak to hodnotím pozitivně. ()

Lilien

Svižná, akčná,vtipná jednohubka. Ako skalného fandu tmnt ma mrzí absolútne zbytočne pozmenenie príbehu. ()

masino

Na animovanych TMNT som vyrastal, videl som aj hrane filmy, ktore zapadli prachom priemernych (az podpriemernych) filmov. Pred navstevou kina som si cital komentare uzivatelov tu na csfd. Nadsenie z traileru /ktory bol z mojho pohladu fakt posobivy/ vyprchlo. Po kine som pocit, ze som sa vratil do do doby, ked som cez vikend co vikend vstaval skoro rano, aby som na STV1 pozrel jednu cast Mladych Ninja korytnaciek. Z mojho pohladu bol vo filme perfektne zachovany koncept povodnej rozpravky. Efekty, animacie pri bojoch a celkovy graficky dojem filmu su na vysokej urovni. Chemia medzi "bratmi" a ich ludskymi priatelmi fungovala. Obaval som sa nudnych bojov ale nic take sa tu nekona. Bojove sceny boli dynamicke a zabavne. U mna kvalitne 4****. Pizza 99.tich syrov :D ()

Clark_Kent

Tak jako malej jsem tyhle želvy hltal. těšil jsme se na nové zpracování a musím říct, ano bylo to dobré. Jen podotknu, že to bylo urychlené a méně propracované. Snad dvojka víc ukáže. Jinak jo želvy jsou good. ()

JustFine

Efekty, vizualizácia, strih, zvuk sú vynikajúce. Akcia dynamická, prepracovaná a viac-menej prehľadná. To je jediné, čo sa dá na tomto filme hodnotiť. 3D je pre oči masaker. ()

will.i.am

nesklamalo. korytnacky ako zive. megan fox krasna :) cele to bolo ponate trochu inak. ale super. schreder a ten jeho mega armor sa mi nepacil inak vsetko super :) film 85% +15% za korytnacky, proste postavicky z detstva vyrastli s nami, su velke, realne, a bolo to cele vtipne, dobre zakombinovane a odchadzal som z kina nadseny. asi prvy krat ma mrzi ze som nesiel na 3D verziu, ale bola v zlom case :) takze kazdy kto fical na korytnackach ako maly si toto musi povinne pozriet... ()

D.awi.d

Když mi bylo asi 15 a začínal jsem mít rád film, nechápal jsem, co tak důležitého dělá režisér. Říkal jsem si, že důležitý je přeci scénář a nějak to natočit, to už je to poslední... no a právě na Želvách se dá krásně demonstrovat, jak je důležitá režie. Tady je totiž naprosto rutinní, standardní, jako by to režíroval automat. A to je největší problém tohoto filmu. Příběh je sice dementní, ale jsou to mluvící želvy. Hudba je super, efekty jsou skvělé, akční scény jsou fajn (ha! tak možná tady režie úplně neselhává)... jo a ještě jedna věc. Dabing. To je normálně ostuda, uplně z toho čiší, jak se to co nejrychleji natočilo, aby studio shráblo peníze a lidem zaplatilo za jejich čas co nejmíň. Fuj! ()

Amynka

Hned na začátku mě potěšila žlutá bunda April v podání Megan Fox,protože jsem si hned vybavila kreslenou April:-)Jako já jako holka,co na želvách vyrostla a to jak na animovanejch,tak na těch filmovejch(ty jsem měla snad ještě radši) jsem s filmem spokojená...nevadila mi změna některých věcí z původního příběhu, ba naopak líbilo se mi spojení April s želvama a Třískou.Jinak povahy želviček zachovali a můj Michelangelo byl jako vždy vtipnej(jako děti jsme si na želvy hráli a já byla vždycky Miki).Akorát Trhač nemusel bejt tak robotickej..jinak jako věděla jsem na co jdu do kina-na pohodovej akční filmek o želvách,točenej tak trochu i pro děti,takže žádný filosofický dílo s hlubokou myšlenkou blablabla...takže jsem se královsky bavila a plnej počet nedávám jenom proto,že na původní filmek prostě nemá,originál je pro mě nepřekonatelnej.. ()

AriAries

Takhle to někdy dopadne, když se někdo pokouší dostat klasiku do moderního hávu. Zpracování mi připomínalo Transformers, ale s tím rozdílem, že k robotům futurismus pasoval a tady je spíš ke škodě. Třeba Trhač vypadá trochu jako střihoruký Edward a jeho "nůžky" jsou spíš teatrální, než že by byly funkční nebo účelné. Scénám chybí elegance a plynulost, což k akčňáku který by měl stavět na bojových uměních je trochu škoda. Tady se z toho stává spíš trochu střílečka a taková poměrně nepřehledná změť pohybů a akce. Nesmyslné jsou i proporce a želvy měří bráno podle April snad 3 metry, přitom v komiksu byly velké zhruba jako lidé a i se mezi nimi maskovaly. To samé se dát říct o Třískovi nebo Trhačovi. Příběh se navíc nedržel ani původní dějové linky, což by nebyl ani takový problém u příběhu, ale nemuseli překroutit i samotný vznik a původ želv. Nemám nic proti klasice v novém hávu za použití nových technologií. Ale tady se to zrovna nepovedlo. Chtělo by to více realismu, méně futurismu, zachovat stěžejní body a dodat akčním scénám trochu plynulosti a elegance. Pozitivum je v postavách Williama Fichtnera v roli falešného klaďase, pak řidiče a kameramana který tvoří vedlejší dějovou linku vyvíjejícím se vztahem s April O´Neillovou a nakonec samotná April, která je v podání Megan Fox (další paralela s Transformers) velmi atraktivní a mnohem uvěřitelnější, než zbytek filmu. Akorát s tím háčkem, že April byla v komiksech i předchozích filmových zpracováních vždy zrzka. ()

TSZ

Pro pamětníky povinnost, pro puberťáky zřejmě také, protože do jejich mokrých snů o Megan Fox přibude pár nových scénářů. Producentský dohled Michaela Baye je hodně znát, akce a nekorektní narážky na všechno a všechny jsou všudypřítomné. Pro mě,coby dospělého diváka, byl občas trochu problém s trapností určitých scén, ovšem dospívající (či dětští) diváci tytéž okamžiky pravděpodobně přivítali. Hodně "klučičí" film, který má kromě fajn hlavních hrdinů opravdu cool záporáka - Trhač tu byl boží. ()

TommyDiamond

Na opětovné oživení želvých ninjů v celovečerním filmu se čekalo hodně dlouho. Moc dobře si pamatuji na tři filmové díly natočené na začátku 90.let, které jsem viděl snad tisíckrát. A tak i když příběh našich želvých hrdinů znám takřka nazpaměť, jsem rád, že se zde začíná od začátku.... Nové Želvy ninja mě dokázaly vtáhnout do nekompromisního děje, kde se želváci, jejich mentor Tříska a krásná April musí vypořádat se silným trhačem a jeho spojencem Ericem Sacksem a zachránit nejen sebe, ale i celé město. Samotný snímek je prošpikovaný nejmodernějšími triky, nabušený vysokooktanovou akcí a odlehčený kupou skvělých fórků. Pro mě je to za jasných pět hvězd a budu se těšit na další pokračování. ()

The7Miki

Toho filmu jsem se moc, moc bál, ale nakonec to vyšlo. Želvy Ninja jsou rychlá akční jednohubka, téměr bez trapných a nudných momentů. Megan Fox to zas tak moc nekazí a Želvíci-Shrekové jsou i docela vtipní. Akce je na jedničku a Shredder ve svým OP brnění vypadá dost dobře, ale to je k němu tak všechno. Film si na nic nehraje a proto je mnohem lepší, než třeba Lucy, protože narozdíl od Lucy, u tohohle filmu nebudete mít po každé scéně hlavu v dlaních a nebudete se modlit, aby někdo neuvěřil, že Ninja Želvy jsou skutečné. ()

lksvcr

Tenhle film mě zklamal. Čekal jsem toho víc, vzlášť co se příběhové stránky týče. Příběh byl odbitej (možná proto že jim kvůli drahým počítačovým efektům už nezbyly peníze) a scénář taky nic moc. Co se mi líbilo, tak je digitální zpracování želv, sem tam vtipné momenty a akční scény, kterých taky mnoho nebylo. Za mě dvě hvězdy!!! ()

darthhokro

Velké zklamaní, děsná nuda, absolutně nezajímavý scénář a hlavně bez vtipu. Želvy bez hlášek, Foxovka nesexy, takže tam byla úplně zbytečná. Tříska spíš než potkan, vypadal jak kříženec divočáka z mongolem. A proč Trhač vypadal jak Predátor, říznutej švýcarským nožem? Ani nevím za co dávám ty dvě hvězdy, smrdí to spíš odpadem. Zlatej původní kreslenej seriál, na kterým jsem vyrůstal. ()

RAFT

Jako malý sem se díval na animovaný seriál z roku 87.Pak sme dostali 3 filmy a v roce 2007 další ne až, tak úplně dobrý animovaný film.A po dosti dlouhé době k nám připutoval v roce 2014 ,další želví ninja film.A co ,ktomu filmu ,jenom dodat.Přinejmenším ,je to to parádní akční podívaná .Ve filmu nic nechybí ,vše šlape ,tak jak má.Máme ,zde čtyři želvy ninji,Leonardo,Rafajel,Donatello,Michelangelo.Sice co mi ,asi ve filmu ,tak trochu vadilo ,tak to byl trhač ,myslel sem si ,že vytvoří něco lepšího .Ale ,dejme tomu ,že dobře beruto.Co mi ve filmu ,dosti chybělo ,tak další z animovaného seriálu Rocksteedy a Beebop,nevadí ,tak snad ,až v příštím díle .Režisér film natočil skvěle .Moc se těším na pokračování.75% ()

Bube1

Jako malý jsem Želvy miloval, ale filmu jsem se trochu bál... Nicméně to jelo od začátku do konce, Želvy skvěle udělané a ani ten moderní nádech mi nevadil. Byl to zkrátka ten klasický hollywoodský blockbuster s šablonovitým dějem, častou akcí a správnou dávkou humoru. Nic víc, nic méně. Čistě z osobních sympatií k Želvám dávám 4 hvězdy. ()

Zuzu_kuc

Korytnačky, korytnačky ...tohle byla celkem nuda od začátku do půlky a od půlky do konce. 2 hvězdy jen proto, že mám srdíčko obalený krunýřem od 3 let mýho života. ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)