Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (CinemArt)

DEMON

Davam hviezdicku, lebo aj ked ma film celu dobu vytacal, uvedomujem si, ze na uplny odpad to nie je. Su tam aj nejake tie ako-tak zaujimave, ci zabavne sceny. Celkovo je to ale strach a hroza, scenaristicky prisperne aj na takyto typ filmu. Ci uz animovany film z roku 2007, alebo aktualny serial (r. 2012) odporucam ovela viac, su zabavne a prijemne na pozeranie. Toto divaka prevazne len nastve... ()

sWONDER

Pamätníkov animovaného seriálu to ako tak uspokojí, ale nových fanúšikov si lahko nezíska. Vlastne to ma k seriálu celkom blízko. Je to detinské, hravé, občas vtipné a cool. V digitálnom šate aj dobre vyzerajúce. Korytnačky sú fakt podarené, akcia prehladná a Megan Fox je neskutočný magnet. Problém je že táto 100 minútová jazda je taký bleskový a slabý odvar. ()

Hisnuklusi

O co tady zase jde, vždyť je to zábavné a má to neuvěřitelný spád a nespočet extra akčních bitek a skákaček a všeho možného. Všechno kvalitně sestříhané, bitky dávají smysl od začátku až do konce, žádné nesmyslné záběry, moc hezky udělané, moderně, což asi evidentně nesedí každému, ale to je prostě doba, ale zároveň si to podle mě zachovalo uplně všechno, co mají opravdové želvy mít. Spád, humor, akce, skákačky po všem možném, salta a bitky jako sviňa. Nechápu vůbec, kde je ten problem. Že vypadají šíleně, proč to řešit, když ten film je prostě v pohodě. Téměř 50 minut nepřetržité a dobře sestříhané akce, ani nevim, kde jsem to vlastně naposledy viděl. ()

Majzlík

Moc rapování a málo srandy. Většina vtipů zaváněla trapností. Ten jedinej dobrej (Batmanův hlas) už viděl každej v traileru.. Digitální želvouni sice ujdou, ale to bohužel nestačí. Navíc můj oblíbený padouch Trhač nějak přišel o své kouzlo a z April je tu totální kosočtverec. 2,5* ()

Maniik88

Mrkol som na profil Liebesmana a na to čo natočil. Tomuto trpákovi by som nedal točiť ani večerníček. Začnem tým jednoduchším, poviem čo bolo dobré. Možno trochu úvod, Meganin zadok aáá som skončil. Korytnačky hnusné, potkan ešte horší, originalita žiadna, debilná hudba, prestrelené akčné scény vo všetkých ohľadoch, navyše nedobre technicky spravené. Celé zle a odporúčam sa tomu vyhnúť. Myslel som si, že si pospomínam na detstvo a moje obľúbené Ninja korytnačky a dostal som hnoj z Bollywoodu. ()

Wolfinas odpad!

Pár omaštěných želv uslintávajících nad tupým výrazem Megan Fox, která je měla jako malá holčička v akvárku. To je zvrácený tyvole. ()

john.h

Tenhle film má jedne problém pro dospělýho diváka. Nelze se na něj dívat jeho optikou. Člověk musí mozek přeladit na nějakou psychiku děcka a i když to není ono, zkoušel jsem si to ze všech sil užívat jako sedmiletej. A fakt jsem se pobavil. Některý akční scény hodně nařáchlý. Vede u mě jízda kamionem ze stráně. Kdybych se na to koukal v opradových sedmi letech, tak by mě to naprosto odrovnalo. Jsem si tím stoprocentně jistej. V té době jsem želvy ninja žral a nějaký takový film by pro mě bylo ztělesněním představ. To se například nedalo říct o těch starých filmových želvách ninja, který se mi tehdy sice taky líbily, ale tak nějak jsem už v tom věku vnímal, že se jedná o nějaké převlečené herce a mechanické masky. Trikově už jsem tomu jako děcko neveřil. No a tohle by prostě bylo něco a znovu opakuju, jsem si jistej, že by mě to v nějakých šesti, sedmi, osmi letech naprosto odrovnalo. Proto přidávám jednu hvězdičku navíc k objektivním třem a dávám subjektivní čtyři. ()

biergof

Zelený! Super Zelený! Ale pro mozek to není. Skvělá jízda a zábava a naprosto kreténskej příběh. Pane jo, teď mi být 10 let, tak se z toho podělám. Jako bejby jsem měl tu čest být v kině na původní trilogii, Turtles teda umí děcku zamotat hlavu. ()

zipacna

Opravdové zklamání. Nejen že jednu z hlavních rolí vytvořil Will Arnett, člověk, který je mi naprosto nesympatický, ale zklamal vzhled i samotných želv. Děj, triky, scénář ani postavy se mi nelíbili. Pár vtípků a Megan Fox bohužel pro mě film nezachránili. ()

P.H.

Viděl jsem už lecjakou ptákovinu, ale tohle... V podstatě nenacházím jediný klad. Čekal jsem srandu. Výsledek - nula. Jeden pokus ("už zase dělá Batmana") by byl vtipný těsně před Lego Movie. Čekal jsem akci - prd. Pak už jsem nic moc nečekal, a dostal jsem dva prdy. Ach jo. :( ()

xhorak3

Tak na želvy jsem už asi starý, jako děcko jsem je žral, ale tohle zpracování nestojí za nic. Želvy jsou škaredé a protivné, jediné na co se dá dívat je Megan a to je málo. ()

Zombiepod

Tuctová letná zábavka v podaní kultových, tentokrát digitálnych korytnačiek, určená najmä mladšej generácii. Liebesman tieto kasové trháky v súčasnosti zvláda dobre, čomu nasvedčuje aj rozpočet a celkové skvostné, prehľadné a obrazovo pútavé spracovanie, nad ktorým by uznanlivo pokýval hlavou i Michael Bay. Od filmu netreba čakať priveľa, ničím totiž neodbáča od klasického hlučného, hláškujúceho akčňáku s jednoduchým príbehom s tonami klišé, no má to pomerne hutnú akciu, ľahkú zábavu, a čo je najpodstatnejšie, Megan Fox! ()

Godhaj

,,I am a flame shadow fire dragon.“ Podle vizáže želv jsem si myslel, že půjde o nějaký vážný a drsný akční film. Naštěstí tomu tak není. Scénář je maximálně pohodový a oddychový, o vtipné momenty není nouze a celou dobu je z filmu cítit odlehčenost a zábava. Samotní želváci jsou skuteční týnejdžrové, takže většinu času dělají různé legrácky, většinou během boje, což mi přišlo k chuti. Když už jsem u toho chválení, musím nutně zmínit Megan Fox, která by utáhla celý film jen tím, že by stála a říkala to své sexy ,,froth“ neustále dokola. Zato příběh trochu pokulhává a je veskrze průměrný se značným množstvím klišé. Snaha propojit April s želvákama už od dětství mi připadala trochu moc křečovitá, děj by se bez toho klidně obešel. Celkově vzato jsem si tento film užil, pobavil se a určitě si ho někdy zopakuji. Doufám, že přibude další díl. ()

Knor

Želvy Ninja jsou mojí dětskou srdcovkou a dodnes na ně nedám dopustit. Jsem rád, že se dočkaly takového menšího vzkříšení a neupadli v zapomění, ale přeci jen to podle mě chtělo větší úcty. Tohle bylo zkrátka šmrncnuté transformeřinou a mohlo se to taky držet víc původní předlohy pro starší fanoušky. Žádná katastrofa to není, ale vidět už to podruhé nemusím. ()

Don82

Hodně dětinské, hodně nadupané, občas i vtipné. Ale celkový dojem je, že film neopustil krunýř žánrové uhlazenosti a klišé. Pro natěšeného diváka plného nostalgického vzpomínání na dětská léta jde ve výsledku o průměrný akční film s nevýraznými prvky v ději. Ono se totiž není moc v příběhu čeho chytit. Problémem není ani tak standardně naivní komiksový příběh ale hlavně absence hlubších charakterů Želv. Kde je nějaké kouzlo, které má přijít na scénu společně s hlavními hrdiny? Nikde a to jsem trpělivě čekal až skoro do konce. Na druhou stranu i přes "standardní" akci a mírné zklamání hned ze začátku, se našlo několik vyloženě parodických scén a narážek, které byli dobře načasované a vyzněli opravdu dobře. Nevím přesně čeho chtěl režisér docílit. Jestli přiblížit Želvy nové generaci a nebo prostě jen ukázat nějakou svoji "verzi". Myslím, že to není zas taková katastrofa. Možná i s přispěním vizuálu od Baye a překvapivě dobře vybrané hudby. Nicméně, pokud je tady první díl nové série, tak by si pro příště měli tvůrci ujasnit, jestli chtějí "večerníček" a nebo hardcore mstitele. V tomto případě to bylo tak nějak půl na půl, ale nevím jestli bych tu rozpolcenost pro příště překousl. ()

papadoce

Nalejme si čistého vína. Zámer bol natočiť slušne zárobkový blockbuster a využiť tak vlnu úspechu, na ktorej sa momentálne nesú všetky komiksy. A dá sa povedať, že to vyšlo. Príjemný popcornový filmík pri ktorom netreba rozmýšľať, s kráskou v hlavnej úlohe a sviežou choreografiou a trikmi. Dokonca to miestami bolo aj vtipné. Myslím, že tú 60-tku si to proste zaslúži, tak sa podľa toho chovajte. ()

Mr.Baboon

Před shlédnutím jsem neměl velká očekávání, takže mě film nemohl zklamat. Nicméně, že by mě nenadchnul, se říct nedá. Film rychle odsejpá, nevleče se a vlastně ani chvilku nenudí. Během těch cca 100 minut jsem se rozhodně nenudil, krásná Megan Fox tomu dodala šmrnc, vtipných scén bylo také dost (hlavně nadopované želvy adrenalinem a beatbox ve výtahu), což je super a že je film z velké časti digitální? Jak asi jinak ku*va chcete vytvořit realistické chodící ninja mega želvy?! Zapojte sakra mozek, lidi! Mohlo to být delší, ale nevadí. Jako nadprůměrná scifárna na večer to stačí. - 70% ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)