Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (CinemArt)

redwik

Teenage Mutant Ninja Turtles príjemne prekvapili, hlavne vtipmi, ktorých síce nebolo toľko ako v Guardians of the Galaxy, ale rozhodne pár gagov stálo za to. Pre Megan Fox to bol asi najlepšia rola v akej som ju kedy videl. Len ma štve to hrozné cliché, keď majiteľ veľkého korporátu musí byť vždy zlý. Megan Fox - April O'Neil /:/ Will Arnett - Vernon Fenwick /:/ - Eric Sacks /:/ Alan Ritchson - Raphael /:/ Noel Fisher - Michelangelo /:/ Johnny Knoxville - Leonardo /:/ Jeremy Howard - Donatello /:/ Tony Shalhoub - Splinter /:/ Tohoru Masamune - Shredder /:/ Whoopi Goldberg - Bernadette Thompson ()

Ondr@932

Zklamání ... Čekal jsem podobnou pecku jako třeba Transformers, ale bohužel takové pecky jsem se v žádném případě nedočkal, i když podle traileru to tak trochu vypadalo. Ale film samotný je příliš dětský. 60% ()

bararich8

Hrozná ptákovina, ale extrémně rychle to uteklo a ve filmu se stále něco děje. Místy jsou i celkem povedené gagy a souboje taky nenudí i když musíte před tou tunou nelogičností a blbostí zavřít obě oči a vzít si svářečské brýle a oprostit se od všeho, co znáte z fyziky, abyste si to mohli užít. Megan mi sem moc neseděla, ale jinak v pohodě. Neřeším tu raději původní animáky, to se nedá (viz třeba scéna ve výtahu). Příběh je taková ta klasická šablona, kterou můžete vidět v každém druhém filmu s nelidským hrdinou. Suma sumárum příjemná blbost na odreagování, na kterou si za chvíli ani nevzpomenete, 3* ()

Whitebeard

Tak tohle je přehlídka filmových efektů v plný kráse. Práce se světlem je prakticky bez chybičky a hltal jsem to slušně. Stejně jako Megan. Čim starší, tím hezčí. Scéna rapování ve výtahu? Boží. Ten film je kravina od začátku do konce. Kdo chce film vidět, musí to vzít jako oddechovku, vypnout hlavně mozek a nepřemýšlet nad dějem nebo nad tim, co se před ním odehrává. A pak se vlastně i bude bavit. Film je strašně nepřekvapující, prakticky od začátku vám bude jasný, kdo je ten bad guy a kdo jsou ti good guys. Žádnej zvrat, jenom čistá akce. Občas drhne, občas nadchne. Pro starší ročníky, co ujížděly na komiksech Ninja želv, povinnost. Za mě horší 5*. ()

PEZ

Keď som mal asi 12, tak som strašne ulietaval na legendárnej animovanej verzii. V tom čase som videl aj dva hrané filmy zo začiatku 90. rokov, tie na tú dobu neboli zlé, ale animák neprekonali ani zďaleka. Na novú filmovú verziu som sa tešil, priznávam. Dostala poriadny budget, známych hercov a relatívne slušného režiséra. Bohužiaľ som zažil v kine hneď na začiatku prvý negatívny šok - film šiel v českom dabingu. Moja chyba, nevšimol som si to v programe - ani ma to totiž nenapadlo. Dabing strašný. Je dosť možné, že aj ten prispel k môjmu nemalému sklamaniu. Celkovo mi prišiel film príliš infantilný a vôbec taký nejaký o ničom. Po pár mesiacoch si z neho takmer nič nepamätám. Jediná dobrá scéna bola tá vo výťahu a ešte si pamätám scénu na svahu (resp. dosť nekoordinovaný zošup z neho). Inak nič. To že som sa v kinosále nudil, ale len tak nezabudnem. Takže bohužiaľ to tentokrát mojim zeleným hrdinom z detstva nevyšlo. Kto vie, či to dopadne o niečo lepšie v plánovanej dvojke. Pri tom finančnom úspechu "jednotky", asi ťažko. 4/10 ()

Hpatrik

Tolik věcí se tu nepovedlo, ať už je to hloupá, infantilní historka o jejich vzniku, obsazení April, mraky rádoby cool zpomalovaček, přehnané over-the-top akční scény a nesmyslně "obrněný" Shredder. Ale musím říct, že jsem příliš nečekal, a nakonec jsem se docela bavil. Příběh nebyl úplně marný, ztvárnění "dospělých" želv se jim povedlo, ale hlavně, zase jsem se vrátil do svého dětství, k mé fascinaci původním seriálem - a byl to příjemný návrat. Každopádně velká škoda promarněného potenciálu. ()

ludva10

Když jsem film sledoval s jakýmsi komiksovým nadhledem, v půlce jsem dokonce přemýšlel o 4*. Slušná zábava, vtip a akce. Druhá půlka už nebyla až taková, ale stejně lepší 3*. ()

Ihuj

Pro děcka asi dobrý, my po hodině vypínáme jako ztrátu času. Poprvé jsem v nějakém filmu viděl Megan Fox, takže jsem až teď zjistil, že vůbec neumí hrát. ()

Walmy

Jako dítě jsem kreslené TMNT zbožňoval a přestože jsem se původně této nové verze bál, musím říct (napsat...), že jsem nakonec spokojen a potěšen. Zábavné, osvěžující, technicky uspokojivé a byť jednoduché, tak jednoduše milé a odpočinkové. ()

Cryptkeeper

Režisér je nejspíš schizofrenik.. Když už jsem si říkal,že to nakonec tak špatné není,tak přišla scéna,u které jsem nechápal,jak ji mohl někdo smýšlející splodit a takhle pořád dokola. Za největší mínus ale považuju ztvárnění " Trhače" ...jehož rodiče byli dost možná Transformer a střihoruký Edward (nedovedu si odhadnout,kdo byl mamka a kdo tatka) ()

Mik_e

Jo, je to klasickej hollywoodskej biják, ale já byl docela spokojenej. Jasně, na starej kreslenej seriál to nemá ani náhodou, ale to taky asi nikdo nečeká, ne? Určitě to teda mělo větší potenciál, ze želvích slovních přestřelek šlo vytěžit víc, ale nedá se svítit. Vizuální zpracování fajn, navíc Trhač je konečně krutopřísnej. ()

j.linhi

Nechápu co je na originálním původu želv tak špatnýho, že si ve filmovejch verzích vymejšlej svoje originy. Chci zpátky Oroku Sakiho alias Trhače, místo tohohole chlápka v hi-tech brnění kterej pravdepodobne neumí nic jinýho než házet nože. Chci Hamato Yoshiho jako Třísku. Chci Rocksteadyho a Beebopa, Kranka, dimenzi X a technodrom.... kdyz uz chtej zfilmovat želvy proc je sakra takovej problem vycházet z původního animáku? Takže asi tolik... jiank je to celkem průměr. ()

fichty91

Tak tohle fakt ne... takhle zprasit klasiku, jakou beze sporu Želvy ninja jsou, to je na pováženou... těšil jsem se, že zas uvidím tyhle skvělý borce, ale od první minuty jsem věděl, že to bude průser... Megan Fox, která by byla platná leda, kdyby držela hubu, počítačovej Tříska mrskající kolem sebe ocasem a žvástající nesmysly, Trhač, kterej vypadal víc jak Optimus Prime, než japonskej ninja zloduch a tohle všechno podtržený nemastnýma a neslanýma hláškama všech čtyř želv... nezasmál jsem se u jediný, což je dost smutný, když vezmu v potaz, že starý dobrý želví ninjové se vyznačovali právě vtipem.. Utrh bych za tohle veledílo drahýmu Líbesmanovi hlavu a narval mu ji do prdele.. jedna hvězda za závěrečnou scénku v titulkách (billboard s podprsenkou) a skladbu Shell shocked... howgh ()

Skautka

Mě se to moooc líbilo. Dost jsem ten film podcenila, jelikož mě trailer příliš nenadchl a tak jsem si říkala, že to bude jen ztráta času. Ovšem opak se stal pravdou. Tenhle film měl jedinej účel (pro diváky) a to pobavit. A splnil jej na sto procent. A výtahová scéna? Nejvíc!!!! ()

BDMarty007

V rámci filmů pro děti jsem byl rád, že pro změnu převažovali živí herci a nepočítačový svět. Přece jenom na Megan Fox se kouká lépe než na nějakou CGI postavičku. Také pár hezkých a dokonce nápaditých záběrů Manhattanu. Děj je celkem jednoduchý a nekomplikovaný, možná až příliš. Jelikož v tom má prsty Mikael Bay tak je to samozřejmě nabyté spektakulárními akčními scénami, výbuchy.... Jednou se to vidět dá, ale myslím, že na to zapomenu během pár dní. ()

Black-star

Takový průměr, fanoušky želváků pravděpodobně potěší ale jinak žádné ohromující sdělení nebo akčňák nečekejte. Je to spíš taková oddychovka při které můžete vypnout a moc nepřemýšlet. Nějak ale nemůžu překousnout tu strojenost a do očí bijící turtlovitost... Možná lépe zůstat u komixu nebo starého seriálu! ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)