Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (CinemArt)

aslavey

Rádoby oživení kultu dnešních třicátníků pro dnešní týnejdžry. Ale proč? Proč to dělat zas a znova se želvákama? Vymysli si něco novýho, Majkle. Film je typická teenBayovka. Sem tam hláška, sem tam scéna k pousmání (beatbox ve výtahu je cool), efektně taky dobrý, bojový scény... no... Mohly být i lepší. Každopádně mi asi nejvíc vadila paradoxně Megan. April je sice taková naivní trubička, ale Megan byla doslova blbá uřvaná kravka. A ten vocas vedle ní? Will kdo? Takový nahoru a dolů. Naštěstí to není dlouhý. A jako jednohubka to i zasytí. ()

digishit

Ano taky jsem ten, kdo na "Nidža želvách" ujížděl. Sbíral jsem nálepky a kartičky a chtěl furt po matce kupovat šíleně drahý časopisy. Všechno jelo na želvách, penál do školy, trička i boty. Na kreslený seríál v bedně jsem samozřejmě čučíval taky a nenechal si ujít žádný díl. Asi každý tím byl trochu ovlivněn. Proto hlavně z nostalgie se už na film musíte podívat, protože chcete vědět jak to dopadlo, když se někdo rozhodne vaše dětské oblíbené hrdiny převést do 21. století. A pak už přichází docela zklamání. Přepálená digitální akce plná - opravdu to musím říct - hnusných želv! Nevím, kdo měl na starost je takhle vymodelovat, ale svojí práci přehnal. Skoro se na ně nedá dívat a nedokážu si představit, že by s toho měli děti zrovna dobrej pocit, kdyby se jim takovej spolek mutantů objevil v pokojíčku a svýma obříma zubama hláškoval kraviny. Ano, ani ty hlášky nestály za nic. Nikoho! No a tím to vlastně hasne, protože, když se skoro nemůžete dívat na ty zrůdičky, které jsou hlavní postavy filmu tak zbytek už si moc neužijete. Akce je nepřehledná. Nechápu proč musí být i CGI scény rozstřesenou kamerou a bitky nastříhané tak, že občas ani nevíte co se sakra stalo! Megan Fox trochu zestárla od té doby co se nám nakláněla nad "Bamblbího", ale to jí očividně nijak nevadí (no spíš mě to nevadí), kromě toho, že jí asi někdo něco píchnul do rtů ... ale svojí roli zvládá docela obstojně a jako April absolutně nevadila. Trhač má supercool brnění, který mu nejspíš nechal postavit Optimus Prime, protože dělalo hodně podobný zvuky! A stejně se lesklo, a tak vůbec vypadal spíš jak z posledních Transformers. A když je řeč o zvuku tak tentokrář to Brian Tyler těžce přepísk a hudba se místama absolutně nehodila, nic co bych si pustil znovu. Michela Baye mám rád, vlastně můžu říct, že jeho filmy prostě žeru a nestydím se za to, ale radši by to měl natočit sám a nebo do toho přestat kecat. Takže role producenta je sice hezká, ale co s toho, když to vypadá skoro napůl jako od Baye, ale chybí tomu trochu ten feeling. Každopádně na závěr chci poděkovat všem firmám za všudepřítomný product placement, opravdu, opravdu hodně vás tam je. A ještě jeden potitulkový závěr: Uřvaným, hyperaktivním, rozmazleným, gangsta kids se to bude nejspíš líbit.  ()

Gaia.M

Želvy Ninja jsou pro mě osobně už něco jako klasika :D Pamatuji si, že v dětství jsme je sjížděli pořád :) A mně se to hrozně líbilo :) Na tento film jsem se ale moc netěšila z několika důvodů, tím hlavním je fakt, že prostě nesnáším Megan Fox, hezkou babu dokážu ocenit, ale ona se mi prostě nelíbí, přijde mi, že neumí hrát, nevěřím jí. Želváci a myšák to ale zachránili, díky nim to byla celkem slušná podívaná, u které jsme se i několikrát slušně zasmáli :) ()

Bohnice05

Tak tohle jsem nečekal. Pokud vážně lidi tady na csfd čekají, že udělají TMNT s ratingem R nebo i výš, asi vůbec neznají předlohu. Tohle je zábavně zpracovaná komiksová klasika pro puberťáky a já musím přiznat, že jsem se u ní bavil královsky. Dokonce bych řekl, že víc než u kdejakého Thora či Kapitána Ameriky, kteří teď tak frčí. ()

Octane

Taková béčková oddechová akční volovina na kterou se už asi znovu nepodívám. Stačil jsem si všimnout, že je Megan hezká holka, aniž by mi to v tom filmu museli milionkrát vnucovat. Je krásně vidět, když se na něčem podílí Bay. Zase film plnej sponzorů až to hezký není. Film nebyl špatnej, ale nebylo tam nic co bysme už neviděli. Klišé na konci jako sviň, nic pro mě. Možná by ty teenage mutant ninja rabbits byly lepší. ()

BazzoxCZ

Nadchlo mě to sice nééé aby to mělo ošacení pěti hvězd ale i tak doporučím. Svižné tempo vtipné hlášky které přidávali na pohodové atmosvéře která už tak díký adrenalinové scéně v laborkách byla vygradována že jsem stopl film a musel jsem se vysmát(což se mi málo kdy stane vetšinou zapomenu stopnout film a tím pádem jsem o polovinu snímku ošizen) :( Nejlépe od toho nic nečekat pak budete obdařeni :D ()

drakodlak

Klidně mě ukamentuje, ale já jsem se vlastně celou dobu slušně bavil. Ať už se jednalo o vtipnou scénu, a nebo pro změnu byla tak pitomoučká až to mě to rozesmávalo. Hlavní je nehledat v tom všem nějaký smysl všehomíra, ale usednout s kopou popcornu k televizi (kdo nestihl kino) a prostě se tím nechat unášet jako želvy brouzdající kanálem. Pokud přece jen neumíte dočasně omezit hledání všehomíra ve filmech odečtete si od mého hodnocení 3*. ()

char_t

Tyhle želvy jsou tak moc ganxta-nyga-bič až to bolí... Jako kdyby se autoři zasekli u slova "Teenage" a na ostatní části názvu už nezbyl čas - želvy nevypadají jak želvy, elegantní ninja umění se prakticky nekoná, dokonce byl překopán celý mutantí origin ninja želv... A celé je to tak moc CGI, že už chybí jen trochu doladit generování hlasu počítačem a herci nebudou mít co žrát... Pro současné dětičky (kterým papírový komiks nic neříká, seriál z '87 je neláká a kostýmům z devadesátek se smějou) možná jako dobrý, ale pamětníkům starších verzí bych doporučil spíš TMNT 2007 než tohle... PS: Neskutečně absurdní konec. ()

Rockerman

Pamatuji se na animovaný seriál a nějaký hraný film o těch želvách už také byl. Zdá se, že to není ani lepší ani horší, než ty starší filmy. Pro mě je vždycky směrodatné, jak na toto reagují děti, pro které je to především. Asi je to spíš pro starší děti, ale risknul jsem to a pustil to mé čtyř a půl leté vnučce Elišce a ta skoro ani nedýchala. Takže i já musím být spokojen aspoň na ty alibistické tři hvězdy. ()

Ombak▼Penari

Nehorázně otravný film s relativně dobrým vizuálem. Ovšem to, na co zde bylo potřeba vyplýtvat 125 mega, zvládne např. Arrow se stejnou pompou v jednom díle seriálu. Humor mi přišel otravný, příběh nezajímavý, herecké výkony prachbídné. Mistr východních umění a neporazitelný bojovník Trhač je místo demonstrace bojových stylů radši zakutý do plechovky s čepelemi na všechny strany jak jehelníček...škoda slov, prostě kravské. Být na základní škole, asi bych hodnotil jinak, ale takhle bylo utrpení to vůbec dokoukat. ()

Luk Skywalker

Další můj dětský seriálový idol jako autoboti. Na jednu stranu jsem rád, že to tak nezkurvili jak Transformers, na druhou nebylo možné se od želv dost odklonit, ale přesto předimenzovaný Trhač, nový původ želv s vazbou na April a želvy jako supermani, to je opravdu moc přitažené za vlasy. Tuna akce, hromada zpomalovaček a dalších věcí, no celkově nic moc. Je to jiné a nejspíš i lepší než ta dřívější filmová verze želv (i když tehdy jsem byl malý a bavil jsem se dobře), ale ta nesmrtelnost mě fakt zaráží. Co se týče vtipu - je to plné popkulturních narážek a scéna ve výtahu je super. Tříska je vyveden dobře, Trhač má bohužel robotický oblek, Megan Fox není nejlepší April, ale budiž. ()

BOURQUE

Nehovorím, že v tomto príbehu nie je potenciál. Stačí keď si spomeniem na moje detstvo a viem, že príbehy o ninja korytnačkách som vždy sledoval a miloval. Bolo to výborne vymyslené a postavy boli veľmi sympatické. Raz sa už pokúsili to presadiť do „reálneho“ filmového prostredia a to na začiatku 90-tych rokov. Teraz to skúsili opäť s vyspelejšou technológiu. A opäť to nedopadlo dobre a možno aj trošku horšie ako na začiatku spomínaných 90-tych rokov. Dneska sú už na také príbehy veľké nároky a jednoduchý scenár a PC tuning už nestačia. Pripomienky by som mal aj na adresu M. Fox, ktorá mi viac vyhovuje v prvých dvoch dielach Transformers. Takže z mojej strany sú obavy z hľadiska pokračovania. PS. Čo tu hľadá W. Goldberg? Osobné hodnotenie: 61% (**) ()

Lyžař

Abych řekl pravdu, tak mi Želvy dokonce unikly, takže jsem nevěděl, že šly před dvěma lety kiny. Ale dal jsem si je takhle opožděně, čekal jsem spíš velké zklamání, možná vypnutí po pár minutách. Ale byl jsem docela mile překvapený. Vesměs většina mých vzpomínek na Želvy NInja z mého mládí tady bylo vykreslených. Jasně, pár věcí bylo opravdu "filmových", chcí říct nedořešených, nereálných. No ale co. Já se docela bavil. A nej scéna? https://www.youtube.com/watch?v=7PAzGx1NGR8 ()

massdonfel

Trapné a nudné. tohle jsou dvě klíčová slovo, které bych mohl použít pro tento kousek.. 3/10 a to je díky své dětské duši... ()

Rathalos

Ninja korytnacky opat v akcii,kresleny serial som mal rad a toto je taktiez vydareny film,je to vtipne,akcne a vizualne fajn,dobre masky a triky,to iste plati aj pre dvojku,myslim,ze moze byt...:-) ()

helloween93

Standartní blockbuster, jehož posláním je, mimo komerce, předvést TMNT mladší generaci. Hláškující želvy bojují s robotickým záporákem Trhačem ala Transformers. Megan Fox je hrozně netalentovaná herečka. 3* ()

Olík

"My jsme přátelé v partě veselé - my jsme čtyři želví ninjové - kluci akorát, co se uměj prát -znáte ještě takové ?" Pro každého, kdo má v rodném listě rok narození podobného data jako já, zůstanou navždy želvy ninja, ti animovaní hrdinové našeho dětství. Tihle zmutovaní mistři nindžuca na moji dětinštější část osobnosti působí až příliš jako v anabolicích se koupající veteráni kulturistických kolbišť. Syrovost, místo sýrovosti (brilantní hrátka se slovy, že? :D), jizvy místo úsměvu. Taková Byovina (však Micheal je jedním z producentů) na první dobrou, nějaká akce, nějaké fajnové záběry, nějaké penízky z prasátka ven - nějaké dovnitř. Dobrá akce, ale zůstávám u kreslených pizzožroutů. ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)