Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (CinemArt)

salamandrr

Jestli an tohle někdo jde s očekáváním intektuálních debat o životě žebráků v Indii, tak to si vybral špatný film. Je to velká jízda a to velmi často doslova, neb želvy se kloužou po všem co se na scéně objeví a to včetně lešení. Želváci příjemně navazují na předchozí hrané snímky a pokud se vám líbily ty, tak ani tento nezklame. Jen trhač byl asi až moc přitažený za vlasy, hodil by se spíš do transformerů než sem... ()

tomik99

Zřejmě kdyby tento film vznikl před deseti, patnácti lety, byl by to úspěch a klidně bych dal i pět hvězdiček, ale na dnešní dobu to nestačí. Hlavním problémem želváků je příběh – ten je jednoduchý jako facka a sledujeme to, co jsme viděli už stokrát někde jinde. Naprosto bez nějakých peprnějších, tvůrčích nápadů a vizí. Začátek filmu je naprosto příšerný, scénáristé zde divákovi přednesou před nos doslova peklo na talíři – příšerné a známé dialogy z jiných filmů, předvídatelný děj od začátku do konce a tak dále. Humor filmu nechybí, zvlášť Michelangelo je famózní a já se několikrát v kině zasmál. Akce je poměrně přehledná, dobře natočená, zvlášť se mi líbil souboj Třísky s Trhačem a poté honička na svahu. Provedení, způsob natočení se mi zamlouval a tady Jonathan Liebesman nezklamal. Ale stejně jako u jeho „Hněvu Titánů“ chyběl lepší příběh, a proto „Želvy ninji“ nemohu hodnotit lépe. ()

sarkareifova

Tak tohle byla jízda :D už dlouho jsem se u filmu nedusila smíchy :) pravda je to trochu modernější pojetí, ale zápletka zůstává stejná, jako u všech předešlých želvích počinů. Za mě osobně to už prostě nešlo udělat líp a to co jsem očekávala, jsem dostala i s bonusem :D ()

Joppo88

Videl som viaceré filmy, ale ani jeden neprekonal starý, dobrý, animovaný seriál z detských rokov... Celkom dobrá zábava, až na Trhača, ktorý bol preexponovaný a priam vytrhnutý z copyright-u Transformers... ()

PanMaur

V 28 letech už asi nejsem cílová skupina tohohle filmu, ale jsou tam pořád věci, které člověka baví. Především jsem byl až mírně zaskočen ze samotných želv, jelikož to tentokrát nejsou roztomile ztvárněné bytosti ale naopak dost nehezcí mutanti. Celkový dojem není špatný. Příjemný odpočinek u nenáročného akčního filmu se zelenými hrdiny a jedním hlodavcem. ()

zipoo

Cop-Pornová pohodička. Majkl Bay z toho byl cítit, jak týden nemytý haksny. První nervový zhroucení Megan, přesně jak jí to naučil Shia v druhých Transformerech, poté nerozbitný adamantiovo-ocelový Megatron Trhač. Megan jinak hraje celkem pěkně, nechce se mi stěžovat si na její hraní, páč to zas tak špatný není. A navíc je to bohyně ;) Humoru tak akorát a korytnačky provedený parádně podle představ. Dávám za 4 a už se na to znovu dívat nebudu. Bojím se, že bych to při další projekci snížil na 3*. Momentálně ale - spokojenost. ()

FanKalEl

Ako dvanásťročný by som to celé zbaštil a kochal sa, no teraz som to miestami maximálne tak ofrflal. Miestami je to dokonca nezáživné a nudné, korytnačky zo seba možno vydajú zopár dobrých hlášok ale to nestačí. Zápletku bolo ľahké vytušiť a príbeh je veľmi jednoduchý, 3/4 hodina z filmu je nezáživná a k tomu vizuálne presraná modrými flérmy. Potom neskôr je to vizuálne veľmi pekné a akcia je bohatá až dokonca a u tej výťahovej scény alebo to mylné stretnutie korytnačiek s členmi klanu Foot, alebo ešte tá dravá bojová choreografia trhača..tam som sa pekne pobavil ale ináč je to film pre decká a pre fanúšikov ninja turtles ani neviem, podľa mňa to bol len taký lepší priemer. (65%) ()

Kingjiri

Naprosto průměrnej rádoby blockbuster, kterej moh určitě dopadnout líp, kdyby ho netočil rutinér Liebesman. Jen občas pobaví nějaká hláška nebo akční scéna. Pak ještě zaujme William Fichtner v roli záporáka (avšak s nedostatkem prostoru), zasazení trhače do příběhu (neměl ho původně hrát právě Fichtner?) a slušná technická kvalita snímku. Stejně jsem ale přesvědčenej, že Želvy ninja patřej spíš do kreslenýho nebo animovanýho filmu už jenom proto, že se do nich z důvodu menší finanční náročnosti může zasadit víc postav (mluvící mozek, Bebop nebo Rocksteady). Za solidní vizuál třetí slabší hvězda. ()

RidleyCrowe

Príjemná letná jednohubka. Korytnačky sú super, Megan Fox nevadí. Akcia je dynamická, priehľadná a dobre natočená (akcia na snehu vedie). Dostal som presne to, čo som očakával. Ja som spokojný. ()

Dr.Cilka

Chcete vediet ako vyzera Yoshimitsu skrizeny s noznicovorukym Edwardom? pozrite si nove Ninja Turtles! ..dalsia popcornova zalezitost, ktoru som si pozrel len kvoli tej davnej detskej nostalgii. Dalsia popcornova zalezitost, ktora neprekvapila. Takto nejak to vyzera, ked sa scenar prisposobuje vybuchom ci inym gycovym efektom. ()

Dm1tr1j

Remake plný klišé a tá Megan už je tak plastická, že ani nieje pekná a s ňou aj tie nepodarené korytnačky. ()

emdvojka

Bože, tak veľmi som sa na tento filmík tešil, a presne tak rovnako ma aj sklamal. Prečo sú naše ninja korytnačky strašidelní mutanti, ktorý niesú sympatický ani trošičku a okrem outfitu ich nedeli nič. Veď každý z nich mal vždy svoju povahu, svoj charakter svoje úvahy tak ako to bolo vidieť v TMNT (2007). Tu nedostali hlavné postavy vôbec priestor a charaktery korytnačiek boli potlačené bombastickou no pre mňa desivou vizualizáciou. A ďalej ma to už ani nezaujímalo, príbeh aj onie postavy mi boli ukradnuté, a je to škoda...mohla to byť výborná podívana. ()

Stíba

Stupidní pohádka pro děti na prvním stupni s Megan, která neustále špulí svoje botoxový pysky k prasknutí. Jako kluk sem Ninja Turtles miloval ale tohle se mi hnusí. ()

darkreider

Na začiatok treba stanoviť, že keď idem na takýto film, čakám výplach. Stalo sa a ja som za to rád, akurát sa správna vlna zábavy spustí až po prvej polovici, kedy sa rozbehne veľký ťahač dole kopcom a film sa zastaví až na konci o asfalt. Prvá polovica je ale o triedu nudnejšia, s pokusmi o hlášky, ktoré nie a nie zapadnúť a pobaviť. Ešte, že majú korytnačky výťah a MC Majkyho. Trhač mal byť permanentne v tme, ukázať jeho tvár hneď v prvých minútach bola obrovská škoda a vzala mu temný dojem. Celkovo ma film sklamal, ale tú druhú polku by som si dal znovu. ()

LukeZapl

Horší 3*ka, pěkná podívaná, příběh slabý/nuda, Dobrá hláška Michelangelo: "Nikdy jsem nepochopil konec seriálu Ztraceni". Já taky ne :) ()

Jakubik

Za mě ano. Plný počet rozhodně ne ale rozhodně za čtyři. Čekal jsem možná větší pitomost ale až na pár věcí opravdu velká spokojenost. Hezky se na to koukalo. Akce sice buďto až přespříliš zpomalená nebo občas i decánko nepřehledná. Obsazení OK a pár hodně pěkných momentů. Trhač sice fakt moc hezky udělanej ale postava bez duše a takovej přehnanej. Ale jinak zábava… ()

Torgal

Botoxová Megan a štyri nigga turtles vs. nemanželský syn Strihorukého Edwarda a Optima Primea. Scenár povyšuje úroveň kašlania na zdravý rozum na nový level (hodinku cesty od letného Manhattanu sú zasnežené kopce, tak určiteee) a akcia je prepálená za hranice znesiteľnosti. Urodilo sa aj zopár dobrých gagov, ale v tých nezmysloch čo sa valia z obrazovky sa úplne stratili. 4-/10 ()

dalziel

Ruku Michaela Baya na kolíske je cítiť až priveľmi. Keby bol do filmu obsadený Shia LaBeouf namiesto Willa Arnetta, tak by bolo tak 50% filmu ťažko rozoznať či sú to zmutované autá alebo zmutované korytnačky. Musím však uznať,že "želvičky" boli chvíľami fakt vtipné a hláškovali o 106. ()

moviechecker

Bohužial, len šedý priemer, čakal som od znovuvzkriesenia trochu viac. Pár dobrých hlášok, ale ten komentátor bol otrasný (tak to bolo len v mojej verzii s nejakou vecičkou pre nepočujúcich). Celkom ma prekvapilo, že dostali zelenú aj pred dvojku, chcelo by to však lepší scenár. ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)