Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (Cinemart)

numi

Chvilkami jsem měl chuť spálit všechny obrázky Donatela z dětství, ale pak vždy naštěstí přišla Megan Fox. Chtěl bych vidět souboj Tříska vs. Yoda. ()

kaylin

Asi jsem přece jenom čekal, že to bude trochu zábavnější, než jaké to ve skutečnosti bylo. To se bohužel nekonalo a z "Želv Ninja" se stala opravdu jen popcornová zábava, která se až moc soustředí na Megan Fox. Na tu se ale nedá tak dlouho koukat, a tak jsem rád, že se povedli alespoň ti želváci. Vypadají dobře, mají charaktery, ale plácají se v nudném příběhu, který nemá čím překvapit. ()

Tony.cs

Být tam víc vtipu, tak dám jasnejch pět. A charaktery želv byly lépe vyobrazeny v původních hraných filmech. ()

Makky

Strašne užvanený akciou nadupaný korytnačí blábol, presne aký som očakával. Pôvodné Ninja korytnačky milujem a sledovať to v modernom duchu nebol až taký prúser. Je to síce presne v Bayovom štýle s miliónmi výbuchov a hlášok, ale vôbec to nevadí. Megan ako April bola pekná, Shredder správne tvrdý a takmer neporaziteľný a korytnačky zbesilo vtipné. Vidieť to v kine, pridám asi štvrtú hviezdu. ()

Dzin01

Tohle bodlo! Podle mě nejlepší letní popkornovka letošního roku! Jdu do kina na želvy, které jsou nindži a dostanu je a to v parádním balení! Nemusím vůbec přemýšlet, jen si sednu a hodinu a půl vypnu a nechám se unášet obrázky. Ano, hodinu a půl, což v dnešní době tříhodinových bijáků působí jako velmi příjemná změna! Film je krátký aj e nadupaný akcí, o kterou tu jde především. A to akcí velmi dobře natočenou. Scény jsou přehledné, úderné s přijatelným množstvím spomalovaček. Humor není nijak sofistikovaný a je velmi příjemně dětský. Přiznávám, jsem ovlivněň starším seriálem, který jsme sledoval jako kluk, ale o to víc jsme si tohle užil! PRostě, tenhle film si na nic nehraje a člověk dostane naprosto přesně to, na co do kina jde! ()

Mikita

Jak se mi nová želví podoba nelíbila, tak jsem si nakonec ty kluky bez uší moc oblíbila. Jejich aura byla oživena a tihle vtipní kluci byli jako Želvy Ninja našeho dětství. Akční scény byly velkolepé a zábavné, to ale nevyvážilo velmi slabou zápletku, hodně hloupé dialogy a stupidní a hloupou husičku, kterou udělali z April/Megan Fox. ()

Rakosnicek77

Dlouho jsem se odhodlával napsat komentář k tomuhle filmu a nakonec mi k tomu pomohlo to, když jsem si ho pustil ještě jednou. Bohužel je to tak, že ani kdybych ho viděl stokrát, tak bych neuměl zůstat objektivní, jelikož jsem svoje dětství prožil ještě na kreslené a komiksové verzi příběhů čtyř želvých bratrů a jejich krysího mistra Třísky. S tohoto pohledu musím filmu dát slabé tři a to při tom mít zavřené i další oči které už nemám. Osobně si myslím, že do filmové podoby se raději tvůrci neměli vůbec pouštět a to hned ze dvou důvodů. Tak prvně, své animované předloze, se film ani vzdáleně nepřiblížil a za druhé zvládl s roztomilých kreslených želviček udělat mutantní monstra a o jejich mistrovi se raději nebudu ani zmiňovat. Osobně si nedovedu představit na tento film vzít malé dítě, zcela jistě bych se obával o jeho klidný spánek. Dějově film ničím ani nemůže překvapit a už od prvních scén byl předurčen topit se v šedi filmové průměrnosti. ()

Kaluž

No ty vole… nevím, zda tu dvojku přežiju. Ale malýmu se to líbilo, takže není zbytí. Přinejhorším to bude stejný peklo. ()

Hanyou

Samotní želváci mi byli tak moc sympatičtí, že tomuhle filmu odpouštím víceméně většinu jeho chyb. Jistěže to není dokonalé a nejspíš jsem docela opuštěná s tímto názorem, ale jak vzhled, tak charaktery jednotlivých želv mi prostě sedly. Jedině Tříska byl dost ohavný a Trhač moc robotický, takže víc připomínal toho z novějších seriálů, které už tak moc nemusím. Megan na začátku nudila, ale neotravovala. ()

Helo

První polovina nuda, od bitky Trhač vs. Tříska to začalo být vcelku zábavné. Jen kdyby postavy reportérů nebyly tak dementní, návaznost scén tak podivná, díry v logice tak velké. Akce byla totiž vesměs pohledná (rozhodně pohlednější než umělej xicht Mígn Liškový) a to i přesto, že střih byl místy dost ujetej. Pár hlášek ušlo, některé byly slabší. Rozhodně čtveřice želv měla na víc. Ale mohlo to bejt i horší. 55% ()

MATADOR

Vážně jsem rád, že jsem vyrůstal na těch starých želvách. Děckem bych v současné době vážně být nechtěl, tohle je výsměch všem klasických pohádkám, hlavně s tou Megan Fox v hlavní roli, OMG! ()

salalala

Na to, že to točil "břídil" Liebesman, je to překvapivě slušné a vůbec bych se nedivil, kdyby toho plno natočil jen produkující Michael Bay. Akce je solidní a poměrně přehledná a překvapivě také docela drsná, což bych u vlastně dětského filmu nečekal. Celé to má svižné tempo a docela to "šlape", takže se divák moc nenudí. Nemůže samozřejmě čekat objevný příběh, protože ten je tady hodně primitivní a zachovává věrnost spíše slavné seriálové podobě, takže to chce vypnout mozek a příliš nepřemýšlet. Škoda jen, že si tvůrci nedali víc záležet na želvím vzhledu, protože ty vypadají opravdu dost divně a uměle (mnohdy připomínají loutky) a celou dobu jsem si na jejich design nezvykl. Na druhou stranu jsou dost zábavné a svým způsobem roztomilé, takže si diváka získají na svou stranu. Je pravda, že infantilnosti je tu někdy až moc, celé by to potřebovalo lepšího záporáka (Trhač má fajn design brnění, ale to je vše, Fichtner jede na půl plynu) a Megan Fox je zoufale prkenná a je jí tu přespříliš. Ve výsledku jde ale o solidní letní zábavu, která sice rychle vyšumí, ale svůj účel splní. 60% ()

Ice.dog

Nevim no, scénář uplně o ničem, nejlepší na celém 3D v IMAXu byla jeho úvodní animace, letící pneumatika a zadek Megan Fox, jinak 3D nijak neoslnilo. Fichtner a Whoopi si vystřihli epizodní roličky o ničem, Megan hrála neuvěřitelně přitroublou April O'neil, u rádoby vtipných explicitních hlášek se smály rodiče a děti jenom nechápavě koukaly a kde vzal Donatello svojí optiku už vůbec netušim. Nicmoc jsem od tohoto filmu nečekal, ale skutečnost byla ještě horší než očekávání. 45% ()

AlistairMir

Želváci nasadili novej kabát v podobě super vizuálu takže jim to fakt sekne avšak veškerá šílenost jim zůstala stejná. Pořád ujížděj na pizze a pořád je chce Trhač roztrhat nebo tentokrát spíše vyšťavit. April zahraná Megan Foxovou je naprosto v cajku a kdo od filmu čekal to co já a to prosím oddychovou akční jízdu u které se zasměju, tak ten bude spokojen. Akce dobrá, finále podařené a scéna ve výtahu mě naprosto odzbrojila. Tenhle film je prostě jako sýrová pizza jak jí dostanete ještě kouřící na talíř tak jí zhltnete a chvilku je Vám parádně, následně zjistíte, že by se do Vás ještě kus vešel jenže už není a tak jste smutní, že jí bylo tak málo a musíte čekat na další porci, když jste se teprve začínali rozežírat. ()

Dont

Animovaný seriál jsem jako malý kluk zbožňoval, měl jsem nálepky na skříňce a ze všeho nejvíc mi imponovala postava Trhače. Tohle filmové zpracování jsem ale nepobral. Největší výtky směřuji k režisérovi Jonathanu Liebesmanovi a scénáristům. Tolik samoúčelných mikroscének zařazených čistě jen na efekt se jen málo vidí a hlavně je vídám nerad. Nelíbily se mi ani masky želv ani umělohmotná Megan v roli April. ()

higuain

Na jednu stranu je film neustále zlehčován pubertálními vtípky, na druhou stranu se zbytečnými patetickými proslovy snaží o nějaké to drama. Ve výsledku je to prostě béčková blbost, pro kterou platí, že čím méně se mluví, tím lépe. Scénář kvalitní dialogy (nebo monology) nenabízí a na herce, co dokážou kvalitně podat i sebevětší pitomost, zde taky nenarazíte. Nevím, jak Želvy Ninja dopadly finančně, ale dvojku by si tvůrci mohli nechat od cesty. ()

marleyy

60% Kino. Vzpomínka na mládí, kdy byly Želvy Ninja moji oblíbení hrdinové. Můj nejoblíbenější Donatello je tady v tom filmu slabší kousek a proto jde moje hodnocení níž. Jinak digitální akce není špatná ovšem Megan Fox ta je špatná hodně. Jsem zvědav na dvojku, na Kranga s Bobem a Rocsteadym. ()

Linda.csfd

Já pro ně mám prostě slabost. Srdeční záležitost. Želvy jsou prostě vždycky TOP i kdyby to byla sebevětší blbost. Jdeme teda s bodama od shora - půl bodu strhávám za absenci Kraanga, pač na toho jsem se nehorázně těšila a půl bodu za to, že z mého nejoblíbenějšího želváka Rafaela udělali "místo mozgu ze svalu kostku" a místo masky mu na hlavu dali červený slipy. Oplechovanej Trhač byl HOT a MC Mikey jedé! ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)