Luke vezme na plavbu na krásný ostrov staré přátele: Matta, jeho přítelkyni Suzie a Mattovu sestru Kate, bývalou přítelkyni Lukeho. Poslední člen posádky je Warren. Vládne naprostá idylka. Vztah mezi Lukem a Kate opět ožívá. Požádá ji, aby na chvilku podržela kormidlo, a jde do podpalubí. Vtom však obrovský náraz převrátí loď dnem vzhůru. Po delší panice se všichni vynoří na hladinu a vylezou na trup. Přemýšlejí, co budou dělat. Luke navrhne, aby doplavali na ostrov vzdálený několik kilometrů. Obléknou se do neoprenů, jediný Warren se rozhodne zůstat. Bojí se plavat tak daleko, a hlavně v těchto vodách, kde je dost žraloků. Kate se nakonec rozhodne také zůstat. Luke je zklamaný, ale respektuje její přání. Když však Kate vidí, jak se Luke, Matt a Suzie vzdalují, rozhodne se je následovat a plave za nimi. Suzie je velmi vystrašená, ale Matt ji uklidňuje, že to zvládnou. Mezitím osamocený Warern zpozoruje žraloka… (TV Prima)

Carcooli

Jsem fanoušek těchhle filmů, né že ne. Mělčiny mě nadchly, fakt že jo. Říkali - pusť si Útes smrti, to je hustýýý! No jenže já jsem se bohužel nudila, a to tak, že jsem měla po hodině chuť tenhle brak vypnout, sorryjako. Vydržela jsem a stejně jsem nějak extra nadšená nebyla. Neoznačila bych to za úplný průser, ale hitparádu taky ne. Jsou lepší filmy se žraloky, např. zmiňované Mělčiny /tam máte navíc i krásnou Blake/. Tohle né.. ()

vojtyp

Podobný žánr filmů celkem můžu, ale od Čelistí sem se v drtivý většině jen usmíval nad stupidními Béčky, někdy dokonce i Céčky a nad příšernými počítačovými monstry s IQ snad 200... tady sem se neusmál ani jednou a můj tep lítal v závratnejch výšinách... A při představě, že se tohle stane mě? Je mi blbě do teď... Podle mě nejlepší film se žraloky (žralokem)... ()

Figuto

Nervydrásající filmy, to je moje nota. Co takhle zaplavat si v oceánu s dotěrným žralokem zabijákem? Hmm. To beru. Ještě když je to dobře natočené, s uvěřitelnými herci. ()

Novik

V podstatě už to tady napsaly za mě jiný uživatelé( Díky za ušezření času :)) Já k tomu mám jediné - mám hrůzu z oceánu, z toho že nevíte co pod tou vodou je a hlavně žraloky bych potkat nechtěl. Ale sledovat to mě to baví, aspoň si vždycky řeknu co bych dělal na jeho místě? :) ()

Plesnivka

Celkem se i dá věřit, že tak nějak ta skutečná událost mohla probíhat... Nenudí, napětí celkem v pohodě = příjemná půldruha hodina, kdy nemáte co na práci ()

Aleki09

moře moře a samé moře, atmosféra dobrá ale nějak zapoměly na trochu více akce.Jeden žralok co sem tam propluje k tomu skupinka lidí ve vodě.... 60% ()

karmalat

Takřka dokumentární uvěřitelný příběh. Protože jsem potápěč a občas jedu na jih, kde žraloci jsou, film mě oslovil. Určitě doporučuji. ()

majky.20

V Austrálii jsem byl, šnorchloval jsem, potápěl jsem se, znovu šnorchloval. Na tohle tam člověk myslet nesmí, když vstupuje do vody, musí si sám sobě přiznat, že je to teritorium někoho jiného, někoho o kom ví, že tam někde je, že na něho může číhat kdekoliv. Pokud si to člověk přizná, může se jít v pohodě čvachtat. Bohužel, pětice podle, které je film natočen takové štěstí neměla a narazila na lidožrouta. V tomhle jsem se vcítil do kůže trosečníků a fandil jsem jim. Bohužel osud si s nimi pohrál hodně zle, tedy spíše něčí čelisti. ()

k.rakonos

Jeden z nejlepších filmů se žraločí tematikou, na rozdíl od jiných působil věrohodně, nejen kvůli tomu, že šlo o příběh dle skutečné události. Je vidět, že australská produkce je jiná. Točit to Amíci, tak žralok je 2x větší, uvidíme střeva, ale tohle se Australanům opravdu povedlo. Napínavé drama a neamerický závěr filmu. ()

Aresko123

Takéto filmy milujem. Ta atmosféra strachu navodená len šírim morom je super. Preto neplávam na dovolenke v mori daleko............ Je to určite jeden z najlepších filmov o žralokovi aké kedy boli natočené. Pri predstave že som na mori a niekde podomnou je žralok a z hlbiny sa na mňa pozerá a rozmýšla nad tým ako ma zje......... júj supééééééééééér. Oplatí sa vidieť. ()

goodridge

velmi husty horor. v celom filme je velmi silne napatie. od zaciatku az do konca som si obhryzol vsetky nechty. velmi dobry, napinavy film. vrele doporucujem! 80% ()

tommco

Keď sa toto naozaj niekomu stalo, tak to musel byť riadne vyčerpávajúci a hrôzostrašný zážitok a určite by o tom mohol byť natočený veľmi zaujímavý dokument. Film mi však prišiel príliš monotónny, suchý a bohužiaľ hlavne nudný. Český dabing do úvahy neberiem, ale moc tomu tiež nepomohol... 25% ()

ciapok

napínavé to bolo; námet už ale vopred pridal vačšiu časť (niečo ako holocaust v čs filme). ale ! aj s takýmto náskokom sa to dá pokašľať, k čomu tu nedošlo. australania ma opať raz potešili ()

wendy221

Podle názvu jsem čekala partu lidí, kteří jeli na dovču a uvízli na útese. Kolem nich by se to hemžilo krvelačnými žraloky. Ale i tento skvělý nápad mě nadchl. Už v první půlhodince jsem byla zvědavá, jak vše dopadne. Vžila jsem se do role herců. Zřejmě bych zůstala na lodi a tudíž bych nepřežila. Oceňuji propracovanost útoků žraloka. Líbí se mi, že neútočil hned. Asi neměl chuť na všechny čtyři lidi najednou ;) Scény, kdy na smrt vyděšení herci hledají jakýkoliv podezřelý pohyb ve vodě jsou sice nudné a měla jsem tendenci říkat: Plavte dál, krucinál! S takovou tam nebudete ani do Vánoc! :D ale na druhou stranu jsem trnula strachy, kdykoliv jsem zahlídla ostrozubého zabijáka, jako bych ve vodě byla i já. Scény v nočním oceánu bych "naživo" asi nedala. Pokoušet se usnout a zároveň dávat bacha, jestli nezahlédnete ve tmě ploutev? Hrůza! Konec mě překvapil, hysterická bloncka, které umřel manžel mě trošku štvala.. :) Ale jinak super film, až na ty lekačky. ()

charlie.sambora

Anžto mám panickou hrůzu ze žraloků, tak u mě flm očekávání splnil. Hodně jsem trnula a hodně zatínala pěsti. Mě by do vody nikdo nedostal. ()

Va33ek

Ještě teď mi běhá mráz po zádech. Skvěle natočené, atmosféra brilantní. Tak děsivé....bože nechtěl bych! ()

Ekdahl

První třetinu doporučuji přetočit, pak už je to velmi slušné. Naturalistické, věcné, bez zbytečný omáčky - a celkem drsné. Žralok se občas objeví, jako by nic propluje kolem, zmapuje situaci a jde na věc. Znamenité! ()

hevys

dobrých žraločích filmů je opravdu minimum,ale tohle se sakra povedlo.je to velmi reálné a uvěřitelné. ()

IndominusRex

Konečně horor bez nesympatických náctiletých buzerantů, kteří by celý film jen řvali, fňukali, nic nedělali a čekali na smrt. Útes smrti je sice velice úsporný, ale i tak dokáže vybudovat super atmosféru a poradit si s postavami tak, že na vás působí svým jednáním přirozeně. Navíc maximálně oceňuji použití opravdového žraloka, kterého můžeme vidět dokonce ve stejných záběrech s herci. Jestli byl bezzubý nebo nějak ochočený nevím, ale i tak bych mu dal Oscara za vedlejší roli. ()