Luke vezme na plavbu na krásný ostrov staré přátele: Matta, jeho přítelkyni Suzie a Mattovu sestru Kate, bývalou přítelkyni Lukeho. Poslední člen posádky je Warren. Vládne naprostá idylka. Vztah mezi Lukem a Kate opět ožívá. Požádá ji, aby na chvilku podržela kormidlo, a jde do podpalubí. Vtom však obrovský náraz převrátí loď dnem vzhůru. Po delší panice se všichni vynoří na hladinu a vylezou na trup. Přemýšlejí, co budou dělat. Luke navrhne, aby doplavali na ostrov vzdálený několik kilometrů. Obléknou se do neoprenů, jediný Warren se rozhodne zůstat. Bojí se plavat tak daleko, a hlavně v těchto vodách, kde je dost žraloků. Kate se nakonec rozhodne také zůstat. Luke je zklamaný, ale respektuje její přání. Když však Kate vidí, jak se Luke, Matt a Suzie vzdalují, rozhodne se je následovat a plave za nimi. Suzie je velmi vystrašená, ale Matt ji uklidňuje, že to zvládnou. Mezitím osamocený Warern zpozoruje žraloka… (TV Prima)

jack_scott

Velmi luxusní realistický survival drama film, které má možná moc obyčejný začátek..Ale od doby, co najede loď na útes ( dobrá,dobrá scéna, úplně z ní vyzařuje, že to jes postavama fakt v prdeli odteďka...) je to SKVĚLÉ. Navíc je to velmi uvěřitelné, a skvěle zpracované. Fajn režie a kamera pobízejí herce k super výkonům, člověk má pocit, že tam je. Jakkoliv si brzy přeje, aby to byl fakt jen sen a někdo jim to záchrané lano hodil....Ten žralok je nechutně realistickej, a nechutně děsivej. Budíé přesně ten děs, jaký má. A že je to výborně přeneseno na obrazovku...Konec...sem fakt nečekal,že takový bude. To je ono. Takhle se má točit thriller. Kotel. Vim že to hodnocení je fakt vysoký,na tenhle žánr....ale nemůžu si pomoct. Nic špatnýho na snímku vpodstatě nevidím. ***** a 95%. ()

p.i.t.b.u.l

Příjemné překvapení. Takhle jednoduše lze popsat tento místy dech beroucí snímek. O žralocích toho bylo již natočeno spousta. Když pominu kultovní čelisti, filmů bylo již tolik, že je ani nedokáži spočítat. Ne všechny byly povedené. Některé se povedly více, jiné méně a zbytek byl totální propadák. Tenhle film má své kouzlo. Předem je to nádherná atmosféra, prostředí, do toho slušná hudba, místy hodně napínavý, solidní herecké výkony a co více, konečně i slušné scény se žralokem, které neurazí, ba naopak hodně potěší. ...co víc člověk může přát? Navíc je film natočen podle skutečné události, což je velké plus. Filmu to dodá na autentičnosti a vy to budete vnímat procítěněji. Musím říct. že mně to hrozně uteklo. Bylo to neskutečně rychlé, až mně mrzelo, že už byl konec. Co bohužel musím trochu vytknout, je předvídavost děje. Ale vzhledem k tomu, že se to zřejmě skutečně stalo....to byl jeden z těch lepších filmů, které nemohou urazit. ()

Immort4lek

Tak nevím, jako celek to na mě nějak nezapůsobilo. I když tam bylo pár momentů které se mi libily. Třeba to rozhodnutí, jestli zůstat, nebo plavat na pevninu, kterou ani nevidíte. Já bych asi zůstal :-D bojím, bojím. A pak taky ten záběr, kdy se objevil poprvé žralok a kousnul si do toho polystyrenu. Tu scénu jsem si musel vrátit. Jinak pro ty co mají rádi rybičky to může byt celkem záživná podivaná. Pro mě osobně slabší průměr. ()

djbarrel

To, že jsem dal filmu 4 hvězdy neznamená, že si je zaslouží. Objektivně bych dal jen 3, ale protože mám pro tenhle typ filmů slabost, proto hodnotím takto. Hned po prvních pár minutách jsem si vzpomněl na podobný filmový počin a to Otevřené moře. Oba filmy mají hodně společného, rozdíly jsou jen v tom jak se věci odehráli, ale jinak je to skoro stejné. Bohužel, jako obvykle došlo ve filmu k mnoha nelogickým hrubkám, které dost kazí dojem z filmu. Žralok byl sice realita sama - ale jen co se vzhledu týká, rozhodně ne chováním. Tak zaprvé takhle velký žralok by jistě nechtěl uchvátit tolik lidí, protože na jeden lov by mu bohatě stačil jeden človíček. Nicméně pochybuju, že v moři, kde o ryby nebyla nouze, by se pustil zrovinka do skupinky lidí. Vzhledem k jeho velikosti se mi jeho útoky zdáli trochu moc drtivé a celkově divné. No chování postav bylo velice reálné, bohužel jen první půlkuu filmu, pak to šlo od desíti k pěti a myslím bonbónkem bylo plavání k mrtvole která se koupala v moři krve a nebo ovazování odřeniny - pochybuju, že by to mělo jakýkoliv smysl. Tyhle a podobné hrubice dost srážejí kvalitu filmu. Ale abych jen nekritizoval film, kterému jsem dal 4 hvězdy. Atmosféra by se dala krájet a myslím, že scéna ve které se vynořil žralok a uhryzl si kus plováku, zaručeně bude patřit mezi nejlepší žraločí scény. To byla fakt pecka. Hodnocení tedy - objektivně 3 hvězdy a 65 %, subjektivně 4 hvězdy a 75 %. ()

zimzum

Tak tento film by mali dávať povinne v autobuse pri ceste na dovolenku :) ale vážne je to veľmi intenzívne a mrazivé, treba si to pozrieť a plávať už iba v bazénoch. ()

chrustie

To sem si zase projednou solidně zkazil večer. Tohle není thriller, ale naprosto béčkovní brak nacpaný naprosto debilníma postavama. Za poslední dobu jeden z nejdebilnějších a nejnudnějších filmů, co sem vůbec viděl. ()

honzic

Poměrně vydařený, sice nudnější, zato reálněji natočený příběh 5 ztroskotanců a jednoho žraloka. Hodnocení: 55 % ()

xBarushe

Z téhle žraločárny jsem měla hodně nepříjemný pocit. A beznaděj z prostoru pod vodou s hladovou rybkou kroužící okolo se prostě zaryla pod kůži..brrr. ()

darebacek

Celkem přijatelný snímek, kde hraje málo herců má u mě velké plus, navíc podle skutečné události, sice Čelisti jsou Čelisti, ale nenudil jsem se. 70 % ()

J.Mayen

Taky mám slabost pro žraločí horory a tady je jeden naservírovanej přímo podle mojí chuti. Během sledování jsem taky trnul hrůzou a sledoval co partičku mladých čeká.V australském podání se nedočkáme žádných sexbomb ani odhalených dámských přirození a ani penisů, na které nás lákají jejich američtí kolegové ve svých filmech. V jednu chvíli jsem si podle podaných hereckých výkonů vážně myslel, že na hlavní aktéry poslali opravdový žraloky. Mně by se patrně kousla pumpa i během natáčení! Skvělý filmový zážitek! ()

elanista1

Vzdy sa rad pozriem na zraloci horor, a vedel som ze Australia nemoze sklamat. Film sa rozbieha trocha pomalsie a zralok sa objavi az v 50. minute, ale oplati sa vyckat, zaver je dost drsny a prekvapujuci. Prakticky sa to odohrava stale vo vode, teda ma to aj slabsie chvilky, ale finale je strhujuce. ()

papuchalk

Velice realistický chování žraloka bílého, což je veliký plus filmu a tak potřebný protipól těm vymaštěným filmům s ultrachytrými a rychlými žraloky. Ovšem po nějaké době ta realističnost přestane po filmové stránce fungovat, protože on si je ten žralok prohlíží docela zdálky a pak se zase ztratí. Přeci jen žralok je poměrně plaché a opatrné zvíře. Proplouvá kolem zdaleka a hodně pomalu, působí jako klidná síla. Chybí tam budování dramatičnosti a postupné přibližování žraloka až na pár centimetrů, kdy by si je měl přijít očuchat uplně nejblíž, pokud je opravdu hladový, ale to pochopitelně s reálnými žraloky jde natočit dost těžko, takže tohle přiblížení "face to tlama" tam prostě chybí. Pak mě to už přestalo celkem děsit, protože jsem věděl, že žádná proplouvačka natěsno stejně nepřijde, a koukal jsem se na to coby v duchu national geographic "shark feeding", kde jsou potápěči mnohdy blíž skutečným žralokům, než byli zde herci. Ale vcelku pěkný mořský filmeček. Na jedno shlédnutí jo, určitě doporučuju. ()

RomaS

Největší klad tohoto filmu vidím na uvěřitelnosti příběhu, chování postav a hutné atmosféře. Snad až na jeden moment by v podobných situacích do jakých se dostala čtveřice plavců jednal asi každý. Možná proto bylo snazší představit si tu beznadějnou situaci, když šlapete na místě vodu a kolem krouží obrovský nenažraný žralok, který si s vámi nechce popovídat. ()

david666

Škoda, že se u podobných filmů nedá moc nového vymyslet. Důležité je podání hrůzy a beznaděje herci. Tady si myslím, že jsme tak na půlce cesty. Standard. Povinnost pro neplavce:-) ()

ZAUME

Musím uznat, že Útes mě už zpočátku dost chytl, a vzhledem k tomu, že to bylo během dovolené, tak nějak jsem se vžíval se situací hlavních postav. Velké plus snímku dodala inspirace skutečnými událostmi.. nezbývá než dodat ponaučení z filmu, které zní: Jakmile ztroskotáte uprostřed moře jste v pr***i :D ()

Ilus odpad!

Na tomhle jsme byli s přáteli v kině a nevydrželi jsme. A zdaleka jsme nebyli jediní, takže mě překvapuje poměrně vysoké hodnocení. Téma filmu bylo zpracováno už mnohokrát a lépe. Dialogy stupidní a atmosféra o které se tu mnozí zmiňují? Buď mi něco uniklo, nebo přišla až ve druhé části filmu... ()

MFZB

Tak nakoniec som sa rozhodol pre slabšie 3*. Film ako taký po filmárskej stránke bol dobrý, ale čo sa obsahu týka tak to už bolo horšie. Nie, že by to bolo zlé, ale strašne nudné a brutálne dlhý rozbeh, čo nemám veľmi rád na filmoch. Ale na druhej strane pomerne zaujímavý kúsok s dosť dobrou tematikou, asi by som mal začať viac takýchto žralokovín pozerať a možno ma to aj chytí...50% ()

till85

Filmy se žralokama přímo zbožňuju. Tenhle kousek je dobrej ale pár výtek bych měl hlavně chování některejch vlastně skoro všech postav, hlavně první oběť ta si o to přímo poprosila. Pak se není čemu divit, že lidi nepřižijou v takovejch situacích když se tak chovaj.A herecké obsazení pro mě protivnejma lidičkama Jinak film jako celek povedenej jen při porovnání s Krvavou lagunou o chlup horší. V Laguně byli herci sympatičtější. ()