Luke vezme na plavbu na krásný ostrov staré přátele: Matta, jeho přítelkyni Suzie a Mattovu sestru Kate, bývalou přítelkyni Lukeho. Poslední člen posádky je Warren. Vládne naprostá idylka. Vztah mezi Lukem a Kate opět ožívá. Požádá ji, aby na chvilku podržela kormidlo, a jde do podpalubí. Vtom však obrovský náraz převrátí loď dnem vzhůru. Po delší panice se všichni vynoří na hladinu a vylezou na trup. Přemýšlejí, co budou dělat. Luke navrhne, aby doplavali na ostrov vzdálený několik kilometrů. Obléknou se do neoprenů, jediný Warren se rozhodne zůstat. Bojí se plavat tak daleko, a hlavně v těchto vodách, kde je dost žraloků. Kate se nakonec rozhodne také zůstat. Luke je zklamaný, ale respektuje její přání. Když však Kate vidí, jak se Luke, Matt a Suzie vzdalují, rozhodne se je následovat a plave za nimi. Suzie je velmi vystrašená, ale Matt ji uklidňuje, že to zvládnou. Mezitím osamocený Warern zpozoruje žraloka… (TV Prima)

Kryton

Parta lidí v moři, potopená loď a jeden žralok. Mohlo to dopadnout zle, ale to se zde nestalo. Film má krátkou stopáž a tak rychle uteče a po konci si rozhodně nebudete chtít zaplavat anebo si jen tak napustit vanu. ()

jarkolar

No první polovina filmu je plná očekávání, kdy se konečně něco uděje, ale ono nic. Bohužel, více než 40 minut nejen že nikdo neumře, ale ani se nezraní, nebo nemá mořskou nemoc. Se samotnýma útokama žraloka si pak podle mýho mohli pohrát o něco víc, kdy všechny byly prakticky stejný a jediný, co se lišilo, byla oběť. Něříkám, že byly udělaný zle, ale opravdu byly jak přes kopírák ... plavalo se, chaos - záběry pod vodu - bubliny - zdánlivé bezpečí - chramst. Co se mi pak velmi líbilo, byly postavy, kdy mi sedly opravdu všechny. O to více pak mrzelo, že najednou z postavy udělají idiota, jen aby ji mohli nechat sežrat. Rozhodně jeden z těch lepších filmů o žralocích, co jsem viděl, ale znovu už se na něj dívat asi nebudu. ()

hous.enka

Pusťe pětici kámošů na jachtu, pak jachtu zvrněte, kámoše vyšlete hledat pevninu a tadááá: o napětí nebude nouze. Neviděla jsem plakát, tak jsem tušila spíš nějaké magory na skútrech, ale žraloci byli také skvělí. Nepříliš krvavé, poměrně reálné. A to, zda je to klad či zápor, už nechám na vás. ()

Ozo

Sympatická oddechovka s herci, které jsem později objevil ve vynikajícím australském seriálu Underbelly. Hra na kočku a myš mezi žralokem a člověkem. ()

Korbitch

Neskutečně hustej film! Žraloci mě fascinují už 20 let a neviděl jsem líp zpracovaný a autentičtější film. A to do nich počítám i Čelisti. Tohle je realita. Takhle to chodí, takhle se chová a zabíjí žralok. Výborný, prostě výborný. V každém žraločím filmu jsem zatím vždy fandil žralokovi, protože to byly prostě bejkárny pro diváka...Tohle je tak silný, že jen v duchu řvete, tak kurva pláááv!!!! Když k tomu připočtete zatraceně povedený, temný a depresivní hudební prvek, a že je to podle skutečnosti..... UF! ()

GodComplex

Zadna slava. 4 lidi na sirem mori (bez lodi) a 1 hladovy zralok. Scenar si v podstate umite predstavit predem a nic zazracneho, nebo prekvapiveho se nekona. Herci take nejsou buhvijak sympaticti, takze ve vysledku lehce podprumerny zraloci survival. 4/10 ()

Riddick77

Pan režisér vskutku dokázal vypumpovat napětí během filmu do nevídaných výšin. Atmosféra nemohoucnosti, odevzdání a nepředstavitelného strachu je zde opravdu přítomna ve velmi hutné formě. Vše natočeno decentně a uměřeně, jak už to bývá u miliony nerozhazující neamerické produkce. Sympatičtí herci a poměrně jasně dominující pán moře... Body dolů za poměrně jasnou předvídatelnost v posloupnosti úmrtí, ale tak to už bych chtěl asi po žraločím filmu moc. Dobrá zábava a na konci fakt nervák. 8/10! ()

Rakosnicek77

Film byl celkem koukatelný hlavně pro soudnost samotných tvůrců, kteří ty chudáky nenechali plavat třeba dvě hodiny. Takto měl snímek celkem spád a napětí bylo hutnější. ()

stration

Velice skromný, ale o to povedenější survival. Sympatičtí představitelé a parádní atmosféra. Kua že bych to moře ještě o rok odložil? ()

Thomassi

Velmi zdařilý survive ani ne tak horor, jako spíš dobrodružná žralokova pochoutka. Film Otevřené moře ani žádný jiný tohoto typu jsem neviděl, a možná proto jsem si to neskutečně užil. Ve filmu není nic kromě jachty, pěti lidí, jednoho žraloka a moře až kam oko dohlédne. Ale ta atmosféra. Ta byla neskutečná. I když jsem byl doma a toto byl jen film, přesto jsme měl o ty lidi strach a sám jsem byl napjatý jako provaz. Vše v krásném světě mořských útesů s dobrou hudbou. Herci byly strašně příjemní a dobře bylo také to, že nebyli okoukaní. Všem jsem držel palce, aby se zachránili, bohužel se tak nestalo, zato mě ale skvěle pobavili. Opravdu velké překvapení, které jsem ani za nic nečekal. ()

Quint

Když natáčíte žraločí horor, máte v zásadě tři možnosti. Můžete žraloky vytvořit digitálně a mít absolutní kontrolu nad jejich „hereckým výkonem“. Můžete vytvořit animatronickou loutku, která v rámci svých možností bude dělat to, co se po ní chce (pokud se ovšem neporouchá - pak musíte zapojit fantazii a vymyslet, jak se s tím vypořádat, podobně jako Spielberg v Čelistech). Nebo můžete víc zariskovat a obsadit reálné žraloky. Režisér Traucki zvolil třetí možnost (podobně jako ve svém předešlém krokodýlím hororu Black Water). Nejprve natočil reálné žraloky ve všech možných polohách a pohybech, poté herce, kteří na ně reagují, a nakonec vše zkombinoval dohromady. Nevýhodou takového postupu je, že reální žraloci se pochopitelně neřídí režijními pokyny. Musíte jim přizpůsobit hereckou akci a navodit přitom dojem návaznosti. Výsledek se ale překvapivě povedl. Žraloci tu díky své nepřizpůsobivosti působí autenticky a nepředvídatelně. Nejděsivější jsou přesto chvíle, kdy je postavy plovoucí na hladině nevidí a nevědí, kde se nacházejí. Herecké výkony jsou díky nutné improvizaci příjemně civilní. Postavy se tu chovají uvěřitelně, velmi snadno se vžijete do jejich situace a budete chápat každé jejich rozhodnutí. Film postrádá obvyklá žánrová klišé (např. záchrany na poslední chvíli), je děsivě nekompromisní a zcela bez humoru. Kamera, která se drží většinu času v úrovní postav na rozvlněné hladině, zdařile evokuje pocit nejistoty a dezorientace na otevřeném moři, přes které se hrdinové snaží doplavat z potápějící se lodi na vzdálený ostrov, jehož polohu jen tuší. The Reef je bezpochyby jeden z nejsyrovějších a nejpřesvědčivějších žraločích hororů. ()

TominoLa

Už jsme podobných filmů pár viděli. Naposledy třeba Otevřené moře. Ani tady nebylo o napětí nouze a užil jsem si to. Je to asi tím, že představa být uprostřed oceánu a nevědět kdy a co může zaútočit mě děsí. Není nad to mít pevnou půdu pod nohama. ()

AlistairMir

Jelikož se mi líbil letošní snímek Mělčiny, tak mi uživatel malylada doporučil tento kousek a jsem rád, že jsem na jeho doporučení dal. Útes smrti se sice drží více při zemi než Mělčiny a je tedy méně akční, zato působí mnohem realističtěji a znepokojení je díky tomu více intenzivní. Herecké obsazení až překvapivě kvalitní, hlavně představitel Luka (Damian Walshe-Howling) je postava, které člověk drží pěsti. Správnej chlap se kterým fakt máte pocit, že Vás ze srabu dostane ať už mu cestu oceánem zkříží cokoli. No cestu mu i ostatním samo sebou zkříží velkej bílej a i když nemá deset metrů a více, jako někteří jeho kolegové, ale tak cca 3-3,5m, působí podstatně děsivěji. Není totiž gumovej, ani digitální. Je pravej. Tvůrci krásně spojili záběry pravého žraloka s filmem a výsledkem je, jak už jsem zmínil, silně znepokojující dojem. Nejvíce mě dostal závěr filmu, kde jsem opravdu držel pěsti ať to dopadne dobře. A jakže to dopadlo? Mrkněte :-) ()

grogodil

Tá zrkadlová podobnosť s Open Water bije do očí už z plagátu. A prvá polovica plná povinných predstavovacích dialógov takisto zrovna nie natoľko drasticky odlišná od sedemročnej nudnej morskej kúpacej zívačky, že by ma presvedčila o opaku toho, že toto nebude rovnaká strata času. Niekde v polovici sa však na hladine objavuje ona známa chrbtová plutva a The Reef nie len že preberá z driemot, on začína skutočne seriózne hustiť a šponovať atmosféru a nervy. Vhupsnúť s touto pomerne sympatickou vreštiacou partičkou skôr do vody, mohlo to byť za 4, takto slabšie 3 hviezdy. ()

radomiil

Snímek, u něhož vskutku objektivně mrazilo jen ustrnulým pohledem na/pod/ mořskou hladinu a zjišťováním,kde se dravec objeví)reálné i logické uvažování postav, nepřehnané bez ubíjejících trikových nesmyslností=další nové Čelisti(1) se objevili. ()

Trevor

Ani s odstupom času The Reef nestratilo nič zo svojho čara a rovnako dobre ako si ho pamätám z čias keď som ešte na tejto databáze nemal konto. Najmä úžasná kamera zvyšuje autentický zážitok a občas sa človek cíte že spolu s hrdinami kope nohami vo vode. Čo sa týka podžánru so žralokmi jeden z tých najlepších kúskov. ()

Petroff

"Žraločí film". Hned první pohled na tu potvoru je silně digitální, což mu v mých očích teda na hrůzostrašnosti moc nepřidalo. Jede si tak lodička oceánem, když tu náhle... jo, jo... tu náhle najede na skalisko / velrybu / něco. Otočí se dnem vzhůru a 4 z 5 lidí se rozhodnou plavat k nejbližšímu ostrovu, kterej by měl bejt asi 20km. Ten jeden má ale strach z mořskejch příšer (asi jako jedinej viděl Čelisti), tak ho dost absurdně nechaj samotnýho na lodi... Všechny postavy jsou nám ukradený, takže odteď už jen čekáme, až všichni, krom jedný ženský (ano, vím, že je to podle skutečný události, ale tohle je nejtrapnější klišé všech dob), umřou. Moc povídání na hladině si neužijem, všichni jsou rádi, že maj dech na plavčení. To je trochu kámen úrazu, protože filmy tohohle stylu dělají z většiny právě ty vyplňující dialogy (i proto se mi jinej letošní survival, totiž Frozen, líbil o dost víc). Žralok začne průběžně "trhat" partu, a nakonec ukousne toho předposledního přímo ze skály, prostě fakt smůla. Pro mě ale štěstí, protože pak už film skončil, tím skončila nuda a já mohl jít do vany, kam bych teda před 20-ti lety po Čelistech nešel ani náhodou, takže asi tak... Jsem přesně 100. hodnotící a těch 65% vůbec nechápu. Mělo by to spadnout tak na 40% a to tomu ještě nadržuju. ()