Luke vezme na plavbu na krásný ostrov staré přátele: Matta, jeho přítelkyni Suzie a Mattovu sestru Kate, bývalou přítelkyni Lukeho. Poslední člen posádky je Warren. Vládne naprostá idylka. Vztah mezi Lukem a Kate opět ožívá. Požádá ji, aby na chvilku podržela kormidlo, a jde do podpalubí. Vtom však obrovský náraz převrátí loď dnem vzhůru. Po delší panice se všichni vynoří na hladinu a vylezou na trup. Přemýšlejí, co budou dělat. Luke navrhne, aby doplavali na ostrov vzdálený několik kilometrů. Obléknou se do neoprenů, jediný Warren se rozhodne zůstat. Bojí se plavat tak daleko, a hlavně v těchto vodách, kde je dost žraloků. Kate se nakonec rozhodne také zůstat. Luke je zklamaný, ale respektuje její přání. Když však Kate vidí, jak se Luke, Matt a Suzie vzdalují, rozhodne se je následovat a plave za nimi. Suzie je velmi vystrašená, ale Matt ji uklidňuje, že to zvládnou. Mezitím osamocený Warern zpozoruje žraloka… (TV Prima)

Doudis19

The Reef má několik napínavých pasáží, kdy není příliš snadné byť jen dýchat. Pracuje s hrůzu nahánějícími pohledy do dáli nebo hlouby oceánu, jejichž děsivost potvrdí každý, kdo někdy vyzkoušel šnorchlování. Bohužel ve chvílích, kdy útočník zrovna neútočí, vlastně není na co koukat. Postavy jsou celkem fajn, ale strávit s nimi znovu hodinu a půl, to snad raději talíř želví polívky. ()

Khumbac

Krátký flirtující začátek, bum, a šup do vody. Plavat do neznáma s pocitem, že ve vodě cosik číhá brrr....Být ve filmu ještě lepší muzika, tak by to bylo za 4*. ()

Lopezka1982

Film jsem dnes zkoukla a musím říct, jsem dlouho neviděla, tak dobře natočené drama, bohužel na základě skutečnosti, perfektní kamera, reálné scény, nebylo to vůbec trapné jako nějaké jiné filmy o útoku žraloka, prožívala jsem to od začátku do konce. Doporučuji. ()

maxxxim

Brutalita vcítiť sa aspoň na pár sekúnd do kože hlavných hrdinov, odmysliac si, že ide o film. Pocit, že v tej širokej vodnej ploche bez konca nie ste sami a hlavne nie ste ten, kto práve rozhoduje o vašej existencii musí byť neuchopiteľný pre niekoho, kto rovnakú alebo obdobnú situáciu nezažil (chvála Bohu). Presvedčivo podané každou z piatich postáv, žiadny pre laika na prvý pohľad viditeľný fail alebo iracionálnosť či nelogickosť v konaní, takže za mňa plný počet :). ()

ivan_drago

Zroskotají, plavou, žralok jednoho sežere, plavou dál, žralok sežere dalšího, pak plavou poslední úsek a žralok sežere posledního. Na druhou stranu je napětí vybudováno s řemeslnou jistotou, film neútočí brutalitou, ale spíš budováním psychické frustrace a beznaděje. A tak Vám ta hodka a půl v klidu uteče. ()

ecceHOMMO

Ikeď si na žraloka a jeho zúbky musíte chvíľu počkať, je film najmä svojou atmosférou príjemne/nepríjemne ( ako pre koho) mrazivý a že vraj je podľa skutočných udalostí.......A to vám poviem...mňa na dáku malú jachtu teraz už nedostane nik...:O)) ()

Jizni Tlapa

Filmy BASED ON THE TRUE STORY mám rád. The Reef nebyl vůbec špatný snímek. Během 94minut jsem se ani jednou nepřistihl, že bych měl slabší moment nebo, že bych se dokonce nudil. Ba dokonce jsem měl adrenalinově husí kůži při jakémkoliv zvíření vody a "zamávání" ploutví. Krátce a jasně. The Reef je konstatování skutečnosti, krátké, úderné s dobrou kamerou (jednoduché záběry pod i nad hladinou) a hlavně s "psaným koncem", které zbožňuji! ()

nemik22

Opět v zajetí klasického klišé "natočeno podle skutečných událostí". Avšak tento film degradují hlavně nesympatičtí herci a absence speciálních efektů. Jak napsal Shadwell: "Jsme na australský půdě." Kdyby tento survival vznikl v Americe, určitě by se mi líbil víc. ()

Karush

Filmy na podobnú tému sme mohli vidieť už desiatky od tých najväčších prepádákov až po tie kavlitnejšie. Dá sa povedať, že je to už iný a vážnejší pohľad na danú tému, nebol tu žiaden typický americký šablónovitý príbeh, nelogické a sprosté chovanie postáv, zbytočné fňukanie hlavných hrdiniek, desné nepodarky žralokov...tu stačila len perfektná kamera, dobré hudobné podfarbenie a to všetko umocnené perfektnými hereckými výkonmi, kde taký des, aký hlavné predstaviteľky predviedli sa ozaj málokedy a málokde vidí. Na minimum priestore maximum muziky. ()

Lachtaan

Lze říct, že vyjmo hodnotná kultovní díla (Fincherovky) asi nejnapínavější a zásluhou toho nejpovedenější thriller, co jsem prozatím viděl. Neustále gradující, precizní, bez hluchých míst a hlavně bez okamžiků, ve kterých byste tušili, co se právě chystá stát. Nejreálnější a také jediný kvalitní film se žraloky. Asi hlavně kvůli tomu, že nebylo třeba neustálého předvádění odfláknutého CGI. Při vzpomínání se mi vzbuzují chutě si snímek připomenout. Další důkaz toho, jak si Australané bez jakékoli pomoci dokáží poradit a natočit neutichající thriller. Mohu stejnou větu demonstrovat i na Krokodýlu z roku 2007. ()

viperDavid

No jo no, někdy je lepší držet hubu a krok. The reef není až tak dobrý, jak drama muselo probíhat. Například je třeba vědět, že žraloci neútočí z hladiny, ale hezky vás podeplují a ze spodu sežerou. Taky nemohlo jít o jednoho žraloka jak tady ukazují. Prostě hodně nesrovnalostí a kdo se dívá na zoom či dokumentech o žralocích pozná, že jde o blábol. Nicméně to neubírá na faktu, že tam pár lidí asi zařvalo. ()

JimmyII

Výhodou i nevýhodou Útesu smrti je jeho realističnost. Na jednu stranu konečně přesné a nepřehnané chování žraloka, na druhou stranu filmu právě kvůli tomu chybí napětí, je předvídatelný a povětšinou nudný. Nesympatické herecké obsazení navíc způsobí, že jsou vám osudy postav šumafuk. Plus za skutečně záběry žřaloka, jinak tenhle film ale hned zapomenete. ()

Johnny.ARN

Úprimne ma nebavilo pozerať sa viac ako hodinu na 4 ludi vo vode, čo len plavaju a požiera ich žralok. Nepoňal som nejakú gradáciu, stres bol urobený umelo, tak ako to v týchto trápnych Bčkach býva zvykom. Keby ich požral v prvej polhodine, ušetril by mi hodinu života. 1 z 5 ()

ivan bohatyr

Příjemné zpracování a pojetí. I když se zdá, že z jednoduchého scénáře se toho moc vyždímat nedá, tak zde to režisér zvládnul opravdu solidně a strach obětí je na plátně pěkně znát. Jistě tento film není žádný objev roku, ale za pozornost stojí. ()

Phietros

Další ztvárnění podle skutečné události, kdy se lidé stávají bezmocnými a bobují o holý život v moři.. Osobně se mi víc líbilo: Odsouzeni zemřít (2006), které pokračovalo po zajímavém, ale pro mě nudném: Otevřené moři (2003) ! Všechny tyhle filmy spojuje to, že jste náhle ocitnuti v moři bez jakékoliv pomoci, vystaveni nejhorším podmínkám a mořským žralokům.. V každém filmu se dostanou pod vodu jinak! V jedom se potápějí a výletní lod na ně zapomene, v druhém vlastní chybou vyskáčou do vody, ale nikdo nesklopí můstek, no a tady zas narazí na korálové útesy, díky kterým se potopí lod. ()

Yoshimitsu

Bál jsem se, že to bude další propadák se žralokem, ale snímek mě mile překvapil.Voda byla krásná i počasím jim vyšlo jen ta potvůrka, co je ohrožovala byla nepříjemná.Film má parádní atmosféru, která se pořád stupňuje až na samý závěr filmu. ()

venison

Nuda, nuda, nuda.. Spousta moře, nesympatičtí herci, kteří se chovají nelogicky, žraloky téměř neuvidíte.. ()

Andreas83

Napínavý thireller který útočí na vaše nervy. Co skrývají hlubiny moře poznáme celkem rychle, to že člověk je ve vodě naprosto bez šance je známo, do toho se ukáže nejobávanější predátor vodní říše a o zábavu je postaráno. ()