Luke vezme na plavbu na krásný ostrov staré přátele: Matta, jeho přítelkyni Suzie a Mattovu sestru Kate, bývalou přítelkyni Lukeho. Poslední člen posádky je Warren. Vládne naprostá idylka. Vztah mezi Lukem a Kate opět ožívá. Požádá ji, aby na chvilku podržela kormidlo, a jde do podpalubí. Vtom však obrovský náraz převrátí loď dnem vzhůru. Po delší panice se všichni vynoří na hladinu a vylezou na trup. Přemýšlejí, co budou dělat. Luke navrhne, aby doplavali na ostrov vzdálený několik kilometrů. Obléknou se do neoprenů, jediný Warren se rozhodne zůstat. Bojí se plavat tak daleko, a hlavně v těchto vodách, kde je dost žraloků. Kate se nakonec rozhodne také zůstat. Luke je zklamaný, ale respektuje její přání. Když však Kate vidí, jak se Luke, Matt a Suzie vzdalují, rozhodne se je následovat a plave za nimi. Suzie je velmi vystrašená, ale Matt ji uklidňuje, že to zvládnou. Mezitím osamocený Warern zpozoruje žraloka… (TV Prima)

Mishqo

námet už celkom okukaný ale nemožno režisérovi odoprieť snahu o trochu iné poňatie...no aj tak sa miestami nevyhol pádu do zóny klišé a niektoré scény boli nelogické...čo mi ešte vadilo boli otrasní herci ()

lykan9

Začátek je sice trochu vleklejší, ale když se The Reef rozjede, tak by se napětí dalo krájet. O to větší úctu u mě tvůrci mají, že byl film inspirován skutečnou událostí a tudíž prostor pro fantazii byl omezený. Za mě skvělý horor se žralokem(y). ()

drackula

Ak je horror z austrálie otáznej kvality, vždy ho do istej miery zachráni pre oko lahodná austrálska príroda. Tento film túto devízu využil aj napriek tomu, že na to nebol odkázaný. Reef vyťažil, podobne ako napríklad Open Water, z minima maximum a skvele pracoval s atmosférou. Zábery na žraloka boli lahôdkové a aj jeho útoky boli správne šokujúce a najmä uveriteľné. Originalita nieje práve silná stránka tohto filmu, najmä ak si spomenieme na už uvedený Open Water, avšak v tomto prípade sa tvorcovia snažili zdanlivo neriešiteľnú situáciu aspoň nejako riešiť a to diváka dokázalo udržať v dostatočnom napätí. Veľmi príjemné prekvapenie 75 % ()

MI-380

Čelisti v nejjednodušším možném stylu. V hlavní roli nekonečný oceán, ve vedlejších jeden žralok a 5 potencionálních obětí, takže kamera střídá pohledy: hladina, hlubina, vysportované ženské tělo, hladina, hlubina, ustaraný pohled mladého námořníka, hladina, hlubina, něco tam je, hladina, ploutev, detail vyděšené ženské tváře, hlubina atd...Ale i přes pomalý děj a absolutní minimalizaci nechybí atmosféra i napětí. 60%. ()

Kosmik 1

Tenhle film by byl klidně i na 4 hvězdy, jelikož napětí bylo skutečně na dobré úrovni. Ale nedokážu se prostě přenést nad nelogickým chováním postav ve vypjatých situacích, nad zbytečným kecáním o ničem a nad hysterickýma ženskýma, milionem objímání a podobnýma zbytečnostma, které totálně film potápí. Místo toho, aby plavali o život (a to doslova), tak furt šlapou vodu, kecají a když už se rozhodnou plavat, tak výletním tempem a naprosto v pohodě, jako by se nechumelilo. Aspoň, že ten žralok je pořádně hladový. 50% ()

KASUGI odpad!

Řadím tenhle kousek do skupiny osmých divů světa - filmů, u nichž jsem nepochopil jak jejich existenci, tak důvody k udělení vysokého hodnocení. Proč někdo v roce 2010 nažene herce v neoprenu do otevřeného moře a natočí toto? Nebylo by lepší místo placení tolika lidí ve štábu to dát třeba na charitu, nebo léčbu rakoviny? Bez urážky lidi, ale: vylezli jste z jeskyně a toto je váš první film (z asi stopadesáti) o moři a žralocích? Nebo to v kině promítali v 6D? Herci plavali kolem vás, něco se vám otřelo o nohu a do nosů vám stříkala slaná voda? Protože já se jinak opravdu nedokážu vžít do představy, že tomuhle dám pět hvězd... Já chtěl dát původně jednu, ale zjistění, že třeba jiný australský thriller, částečně typově podobný Nekonečný víkend - 100x originálnější a 200x napínavější - má o 11%! méně a také fakt, že s přibývající minutáží bylo úplně iritující sledovat toho buzika s potápěčskýma brýlema, jak každých pět minut čumí pod hladinu, aniž by to mělo jakýkoli pomocný účel, to spolehlivě katapultuje do odpadu. ()

Jaro.Krafcik

Filmov na tuto tematiku je pomerne dosť a nie vždy sú vydarené. Tento ale patrí k lepším, nebol najlepší ale za to napínavé tempo musím pridať minimálne hviezdičku. Aj keď ten záver mohli spraviť lepšie. Aj útoky žraloka boli priemerne. Ale ako celok vydarený film ktorý ma ani trochu nenudil. 4* ()

Skeksis

Žralok sa konečne poriadne nažral. Asi mu chutil neoprén a debilní ľudia. Možno mu iba liezli na nervy ich strerilné klišé dialógy, plávanie, zízanie nad a pod hladinu a vrieskanie. Tak ako mne celých 90. minút. ()

Pucimka

Inu, většina z nás ví, co od takového filmu čekat a zároveň i nečekat. Je jasné, že herci za své výkony nikdy nedostanou cenu akademie a stejně tak ani scénárista a zároveň režisér snímku. Film má však několik kladů, které je třeba ocenit. Ve srovnání s konkurencí svého specifického subžánru se ve filmu objevují reálné záběry zvířat (ryb, paryb). Tím pádem jsou jejich pohyby autentické stejně jako způsob lovu, který jako by vypadl z populárně-naučného dokumentu. A snad jen nezbývá uvěřit, že podobnost se snímkem Open Water (nejen plakátem) je jen čistě náhodná. ()

JančiBači

Potom ako som videl Open Water ma to vôbec nenadchlo.Ale bolo to celkom pozerateľné.Najviac sa mi páčilo, že postavy neboli hlúpe ako to býva vo väčšine podobných filmov. ()

jenik71

Rozhodně bych se nechtěl do podobné situace dostat a určitě se k tomuhle filmu nevrátím. Prakticky celou dobu jsem jenom čekal, která hladová potvora se ve vodě objeví (jaké překvapení, je to žralok) a který z nešťastníků zmizí pod vodou jako první. Protože jde vlastně o stejný film jako Otevřené moře, musím dát i stejné hodnocení. I když Útes smrti je přece jen o kapku mořské vody lepší. ()

P1tr

Žraloky mám rád (tedy pouze ve filmech, setkat bych se s nimi ve vodě nechtěl) a pokusům o moderní Čelisti budu rád věnovat pozornost, proto jsem doufal, že malý a zapadlý Australský film by mohl být nenápadným klenotem, na který jsem čekal. Naneštěstí se jedná o tragický pokus vylekat diváky, kterému nevychází skoro nic. Lekaček je zoufale málo a nejsou efektivní a navíc jsou celkem repetitivní. Herci jsou velmi ploší a nešikovní a nejen díky nim, ale také kvůli slabému scénáři a nenápadité režii není cítit žádné napětí, což je u takovéhoto filmu zásadní chyba. Tudy cesta rozhodně nevede. ()

LuciusWlk

Ani nevím, co jsem čekal, ale nudu zrovna ne. Čtyřka přátel, která chce doplavat někam k pevnině a samozřejmě žralok, který si chce hrát. 3 lidé sežraní žralokem za hodinu a půl a jinak sledovat jak šlapou vodu a 10 min. plavou mě opravdu neoslovilo. Pokud toto někdo zažil, tak mu samozřejmě patří můj obdiv. Ale jako film mi to nic nedalo. A ani hercům jsem to moc nevěřil. ()

Šakalík

Obsahově sice nic objevného, nicméně solidní režie z toho dělá docela koukatelnou záležitost i přesto, že pohled na plácající se skupinku ve vodě může po chvíli začít trošku nudit. Samotné scény, kdy zubatá rybička s ploutví nad hladinou hladově krouží kolem a vybírá si nejchutnější pamlsek, jsou ale docela napínavé a její překvapivé ataky opravdu nečekané, takže člověk sebou sem tam trhne. Diváka také uspokojí fakt, že to, že se někteří aktéři chovají opravdu stupidně, je brzy po právu potrestáno kousancem do hýždě. Akorát jsem teda nepochopil smysl počínání lídra plaváčků Luka, který pokaždé, když se žralok přiblížil na dohled, si nasadil brýle a ponořiv hlavu pod hladinu zuřivě skenoval okolní vody, jako by to bylo k něčemu dobré. No ale budiž. Plusem filmu je i příjemně kratičká stopáž, takže v globálu se dá říct, že snímek za podívání stojí. ()

slovan1

Ikdyž jsem fanda "true story", Útes smrti na mě působil hodně nudně. Žralok, který má být velkou součásti filmu, se zde párkrát mihne ale nevidíme navíc nic, co by stálo za řeč a pro mě tenhle film spadá spíše do béčkové kategorie. ()

Circumscriptor

Popravde, akýkoľvek žraločí film 21. storočia je absolútna zlátanina založená na trápnej a lacnej CGI animácií a trápnych a lacných hereckých výkonoch. Na Útes smrti som sa chystal s očakávaniami, že tento film nastavenú laťku už veľmi neprekročí, ale dočkal som sa neočakávaného. S čistým svedomím môžem tento geniálny skvost nazvať najlepším žraločím filmom od dôb Čeľustí. Osobne musím pochváliť perfektnú kameru a strih, vzhľadom na podobný typ filmu nevídane logické jednanie postáv a nesmierne som rád za to, že tvorcovia sa zo všetkých síl snažili obmedziť "animovanosť" filmu a takmer v každej scéne so žralokmi použili ich reálne zábery. Nuž, asi som márne očakával, že súčasní mladí ľudia budú v dospelosti tento film púšťať svojim deťom ako archetyp thrillerovej klasiky podobne, ako boli mojej generácií premietané Čeľuste (teda spoň mne). Ale očividne sa to bohužiaľ neujalo a tento film zostane už navždy iba priemerným. A to ma veľmi mrzí. ()

Wicky

Ježili se mi ztoho chlupy..čtyři lidi se plácají na deskách a jdou v oceánu a sleduje je žralok který si rozhodně nechce hrát..80% ()