Dalda

Nechutně zvrhlé sci-fi, které asi nebylo pro diváka, který na lidi nenahlíží jako na monstra a kreatury. Nebo možná jen dost dobře neumím soucítit s hrdinou, kterého ve snech pronásledují jeho zombie děti. Především jsem však byl po celou dobu naprosto v šoku a nechápal jsem, co se vlastně děje, kdo chce koho zabít a proč, ale film se hnal dál, a patrně nebylo potřeba se nad tím příliš zamýšlet. Nakonec se mi tento snímek z hlavy vytratil asi stejně rychle, jako se přiřítil, a v závěru mi tak není moc jasné, o co se celou dobu vlastně snažil. ()

Ant

Jeden z nejlepších filmů za poslední roky aneb jak film, co trval tři roky dát dohromady, ztrapnil celý Hollywood a všechny jeho blockbustery za posledních x let. A to všechno dokázal feministický akční film, který je jako šílenství v láhvi poté, co s ní zatřesete a hodíte do pouště. Bravo! ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Post-apokalyptická akční klasika, proslavená především hereckými výkony Mela Gibsona, který vytvořil další uctívanou postavu; ortodoxní kult. Tolik k historii a nyní přikročme obkročmo k novému kabátu a novátorskému zpracování. Zběsilá cesta našeho hrdiny započala se v jisté přehezké roklině, kde státi se krevní konzervou měl, však odmítl svůj osud a odvrhl svůj nehezký to úděl. Jal se svých šancí na řetězů stržení, nelehké však bylo pak jeho soužení; v útěk se dal. Tu se mu do cesty v silnice prachu, připletla postava a plna strachu, vizi mu líčila o krásné zeleni, kde zurčí potůčky a troubí jeleni. V paži měla sílu, mezi nohama díru, tak hrdinou se pro ni stal. Osobně mne velice bavilo sledovat změny krajiny z bezútěšné v trýznivou až dramaticky odpudivou, a jelikož se hlavní hrdina nerozhodl absolvovat onu cestu jen jednou, vraceli jsme se do oněch končin zas a znova. Hardymu sedla role naprosto skvěle, jelikož verbální projev jeho postavy sestával z několika vět za celé dvě hodiny, přičemž se nejvíce rozmluvil v posledních dvaceti minutách, kdy se představoval polomrtvé ženě. Zkrátka gentleman! Jinak bych tento geniální snímek označil za "návrat ke kořenům akční klasiky", tedy pro diváky, kteří dokáží vypnout svůj mozek, pokud v tom stavu již nebyl, naprosto úchvatné a deechberoucí! Pro ostatní jen divné a nesmyslné cosi, podobající se Kobře 11 v poušti. Auta, zbraně a pár kusů solidního řeziva, kde samozřejmě nesměla chybět představitelka z Transformers 3, anžto si jí producenti všimli pro její přirození (ne, to není překlep) projev a tak ji stůj co stůj museli obsadit i pro tento až shakespearovský kus! Sečteno, podtrženo! Je jasné, že v tomto snímku je zacíleno na skupinu náctiletých nedovyvinutých snílků a zarytých fanoušků Mad Maxe. U těch bude určitě o bouřlivý ohlas postaráno. Zbytek bude jen kroutit hlavou, ocení akční scény, ale posléze zjistí, že nic zásadního to vlastně není. Průměrné zmrtvýchvstání s hromadami písečných zrnek. PS: Fotky z galerie vypadají o 200% líp, než celý film.. 50% ()

nascendi

Pokiaľ tomuto nadelia akademici hrsť Oscarov a diváci vyše 80 %, tak si v tichosti pomyslím, že šialený nie je iba Max a celý svoj filmový záujem obmedzím na 20. storočie. Percentuálne vyjadrovaná obľúbenosť ma sklamala na celej čiare. U takýchto filmov by mal byť režisér uvádzaný až za hlavným pyrotechnikom, maskérom, trikárom, počítačovým animátorom a ďalšími. ()

predators

Je to jízda a to doslova. Změřil jsem to a v Maxovi se chodí nebo stojí pouhých 7min24sekund. Jde o výjev fantazie jediného člověka, George Millera a dodejme, že jde o (výrazem anglického slovíčka) "crazy" kaskadérské, akrobatické kousky na všem, co má víc jak 2 kola. (jednokolkáři zde mají smůlu) Je pravdou, že Max je druhořadou postavou. Charlize Theron, alias Furiosa, mírně vyčnívá. Takže pro milovníky písku (v hubě, né toho přímořského), rychlých kol a bláznivé akce jasná volba. ()

nash.

Spíš než Mad Max by se to mělo jmenovat Fury Furiosa. Ale to je tak jediná výtka, která mě k tomuhle akčnímu nářezu napadá. Ovšem výtka s dodatkem, že mi absolutně nevadilo, že z Maxe je vedlejší postava, kterou významem přebíjí nejen Furiosa, ale i Nux a herecky přehrává nejen skvělá Charlize Theron, ale i Nicholas Hoult. Dokonce jsem občas měl pocit, že kdyby tu Max nebyl vůbec, nikdo by si toho ani nevšiml. Protože Furiosa je asi nejlepší akční hrdinkou od doby Ripleyové čelící armádě Vetřelců. Nekompromisní, nezastavitelná, přitom stále žena, která v adrenalinu neutopila emoce. V rámci vnitřní logiky světa tu všechno dokonale funguje, všechny zvraty jsou uvěřitelné, dokonce i v té záplavě naprosto bizarních detailů (kytara), a nejen adrenalin, ale i emoce se z plátna hrnou jako obrovská pouštní tsunami. Tohle je takový nářez, že se mi v kině chtělo řvát nadšením a měl jsem pocit jako by mi někdo narval do žíly kapačku a do žil vyprahlých po letech uhlazených a nedomrlých akčnáků napral koňskou dávku nekompromisní žánrové zběsilosti. Vědomí přitom přivádí k úžasu pomyšlení, že jde o dílo sedmdesátiletého režiséra, který snad čtvrtstoletí nenatočil nic pořádného a předchozí částí své post–apokalyptické vize budil spíš rozpaky než cokoli jiného. Zkrátka Tina Turner i Max jako chůva jsou zapomenuti. Max je mrtev, ať žije Furiosa. ()

Ratemus

V hlavní roli, tatra T815. Takhle má vypadat rychle a zběsile.....našlapaná akce od začátku do konce, žádná hluchá místa, perfektní scénář a celkové zpracování na jedničku. Dlouho jsem neviděl takhle našlapaný film, někteří filmaři by se měli učit, jak se dělají akční filmy. Jen mi přišlo že to nebylo ani tak o Maxovi jako o Furiose, ale nevadí, Hardy a Theron odvádí výborný výkon. Myslím že toto se zapíše do análů, jako nejlepší akční film za poslední leta. Nádherně vystihli tu syrovost, atmosféru kruté doby apokalyptického světa plného písku, sucha a krutosti. Závěrečná honička je absolutní akční náser, asi jako celej film. ()

silentname

Keď som prvýkrát počul, že Mad Max je asi najlepším filmom tohto roku, napriek tomu, že ešte sme neboli ani len v polovici, nechcelo sa mi tomu moc veriť. No teraz, po tom ako som film dopozeral, tak ostávam s pocitom, že som videl naozaj fantastický akčný film, aký tu nebol už dávno. Vynikajúci príbeh, veľmi dobré stvárnený svet, fantastické postavy a neustále človek čaká, čo bude ďalej. Predošlé Mad Max filmy som nevidel, no myslím si, že si ich určite po tomto dielku budem chcieť pozrieť. Max je vynikajúca postava a Tom Hardy mu dáva skutočnú charizmu a energiu, čo potrebuje. Charlize Theron je absolútne vynikajúcou voľbou do svojej roly a mohol by som pokračovať. V momente ako uvidíte gitaristu s plameňometom, viete aký tento film bude a jednoznačne nesklamal. Mad Max: Fury Road je skutočným filmovým zážitkom, aký sme tu už dávno nemali a je to asi nejlepší akčný film za posledných 10 rokov. Neváhajte a čeknite si tento film. Nebudete ten čas, ktorý mu venujete ľutovať. Paráda, paráda, PARÁDAAAA! Hodnotenie: A ()

cukorek

Tento film doplatil na stereotypnosť, nijak inak nemôžem nazvať takmer jeden a pol hodinové pozeranie na jednú udalosť. Kolesá sa točia, údery sa rozdávajú a všade dookola streľba a stále neprichádza nič čo by pochovalo tuctovú všednosť. Tato jediná vec veľmi poškodila vysoký potenciál tohto snímku. Úprimne poviem som sklamaný čo som videl. Čakal som vyrovnanejšie a detailnejšie súboje (napr. keď Max odrovnal posádku slepého lovca), lepšie zapojenie ostatných postáv (napr. úplne nevýrazný tučný ľudožrút, dúfal som, že sa do niekoho aspoň zakusí) a nakoniec mi chýbal nejaký nový trik, či nápad v predvedenej akcii. Vďaka účasti mojich obľúbených hercov som sa priklonil k 80% inak by som hodnotil ešte nižšie. ()

Arsenal83 odpad!

Veľké sklamanie. Akcie je tam dosť, to sa aj čakalo. Scenár nulový, dej nulový, príspevok do kinematografie žiadny. Hodnotenie tesne pod 90% je zlý vtip, nevidím pádne argumenty. A to mám Hardyho rád. ()

Slarque

Nikdy jsem nebyl fanouškem trilogie Šílený Max, kterou jsem bral jen jako slušná akční béčka. Teď ale dorazil ultimátní akční nářez, který se nezdržuje s psychologií postav a do svého šíleného (ale funkčního) světa nás bere na jednu automobilovou honičku tam a zase zpátky. V krátkých nadechnutích mezi akcí se dozvídáme další detaily o tomto postapokalyptickém světě, postavy jsou definovány jen svým chováním v akci. Charlize Theron je přitom trochu překvapivě hlavní hrdinkou, což zvládá s přehledem. Tom Hardy v titulní roli zdatně přihrává, třetím výrazným hercem je Nicholas Hoult. Junkie XL dodal perfektně padnoucí soundtrack, kostyméři z Wety se opět vytáhli a poklonu bych měl vyseknout i tvůrcům těch šílených vozidel. Vysoké a strmé oranžové duny pouště Namib pak skvěle dotvářejí pozadí. Sedmdesátník George Miller natočil nejlepší akční film přinejmenším desetiletí! ()

Bachy

Šílený Max je takový zážitek, jaký jsem zřejmě chtěl dostat od původních filmů. Nová verze je eklektická jízda, které ráda prezentuje, že hranice posunula velmi daleko a trochu se utrhla z řetězu. Baví po celou dobu, ačkoliv hlavní zbraně vytáhne již v první polovině a ve druhé se dostaví trocha repetitivnosti. Ale s tím problém nemám. Nedostatkem ovšem je, že Mad Max opravdu zkouší být bez hranic a totálně zběsilý, nicméně jakmile se má někam pohnout děj a nebo mají diváci trochu vydechnout, aby si postavy mohly popovídat, zatočí Max volantem do klasických příběhových klišé a nemůže se z nich vymanit. Najednou Max ztrácí feeling nepolapitelného magora bez hranice. Najednou je tak nějak - obyč. Mad Max není blockbuster s něčím navíc. Mad Max je šílená jízda, u které bych si moc přál, kdyby tu šílenost dohnala trochu dál a opravdu ten řetěz rozcupovala. ()

Happens

To hodnocení je trochu přehnané, ale pokud má rád někdo road movie, kde auta útočí na auta a kamikadze je cesta do nebes, do ráje, Valhala, buďte svědky, tak jo, tady toho dostane plno náruč, přehršle post-apokalyptických zfanatizovaných a zdegenerovaných lidí žijící ve světě pouště jenom válčí a žije pro smrt. Do toho vstoupí Hardy, aby filmu dodal šťávu. Jak to udělal kdysi Mel Gibson :) a vyšlo to. ()

eLeR

Neuveriteľné, čo človek dokáže vymyslieť a dostať to na plátno tak, že to vyzerá ako skutočné. Klobúk dole, pán Miller. ()

Claw

ŠÍLENSTVÍ!!! Jinými slovy tento film nelze popsat... George Miller v tomto rebootu staré dobré klasiky povyšuje akci a násilí na skutečné umění. "Šílený Max: Zběsilá cesta" je nepřetržitá vzrušující jízda horkou pustinou postapokalyptické budoucnosti. Akční sekvence jsou fascinující a jsou dílem skutečného mistra řemesla v akci. Co je na filmu asi nejúchvatnější, je naprosto absurdní příběh a budování světa. Miller vytvořil fantaskní svět, kde muži hrající na plamenometné kytary a proskakující vysokorychlostní honičky na tahounech vypadají jako denní chléb. Film si udržuje neúprosné akční tempo, díky němuž se všechny ty absurdity zdají být tak úplně obyčejné, což je možná pravé kouzlo tohoto filmu. Je to skutečně možné jen proto, že režije, akce, kamera, výběr kulis a hudba jsou tak geniální, že tomu šílenství, které se před vámi odehrává, prostě musíte věřit. Chcete věřit fikci kvůli kvalitnímu zpracování. Herecké výkony všech zúčastněných jsou skvělé. Hlavní hvězdou filmu je úžasná Charlize Theron, přičemž Tom Hardy jako Mad Max je dost v pozadí, ale to vůbec nevadí, protože tady jsou všechny postavy cool jako sviň. Tenhle film bude roky čekat na konkurenci a osobně pochybuji, že se jí někdy dočká. Jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy v životě viděl. Chybělo tomu jen gore, ale na druhou stranu je to výborný důkaz, že i bez hektolitrů krve a roztrhaných těl, se dá natočil GENIÁLNÍ akční námrd. /100% + FILM ROKU/ ()

Larrysbride

Z nového Maxe dýchají osmdesátky z každého záběru... Což může vyhovovat starším ročníkům, já však místy přemýšlela, jak dlouho že jsem to u toho kinobaru byla a zda mezitím nenatočili Šíleného Maxe jakožto parodii na sebe samého... ()

Chrustyn

Ačkoliv jsem po projekci chvíli váhal, nakonec se nechám strhnout davem a udělím plný kotel hvězd, ačkoliv film není dokonalý, ale přesto si zaslouží pozornost, kterou mu divák chtě nechtě musí věnovat. Budu se opakovat, ale opravdu nejde o děj, (vyjma prvních cca 15 minut se skutečně jedná o jednu velkou honičku z místa A do B a zpět) nýbrž o tu neskutečnou srmšť všeho co se na plátně děje. Akce není neustále a je zde spousta míst, kdy se film na chvíli zastaví, ale to jen proto, aby se divák mohl nadechnout před dalším infernem. Akce je prakticky dokonalá a využívá starých metod skutečných automobilů, kaskadérů a výbuchů společně s úpravou, kterou může poskytnout moderní technologie. Miller překvapuje a fascinuje odvahou a zběsilostí, kterou předvádí celých 120 minut, které mi v kině už dlouho, tak rychle neutekly. Najde se zde pár míst, ke kterým mám výtky, ale to jsou jen menší kousky rzi na obrovském ozubeném kole, které neustále šlape a pohání něco, co jsme v kině neviděli a nejspíš už nikdy neuvidíme. Děkuji Georgy, že si sehnal tak výbornou partu a vytvořil dílo, na které se nezapomene. A pokud jste obdivovali Eastwoodovu odvahu při sledování Amerického Snipera, zde budete neustále kroutit hlavou nad tím, jak něco podobného mohl vytvořit 70 letý chlapík, který si v posledních 20 letech hrál s mluvícími prasaty a stepujícími tučňáky. Nevím co v té Austrálii berou, ale dám si 2x. P.S. 3D je vyjma jediné scény úplně zbytečné. ()

Visáč

Na Road Warriora s Gibsonom sa to pochopiteľne nechytá. Ale ako adrenalínová nonstop jazda je nový Max povinný kinozážitok roka. Pre starého pardála Millera, ktorý vŕší na publikum jeden WTF moment za druhým, je to comeback jak delo. Good for him, good for me, good for everybody. ()

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (více)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

01.11.2022

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

28.10.2022

Pro herečku a hlavní hvězdu chystané Furiosy Anyu Taylor-Joy (Dámský gambit) je hlavní část natáčení hotová. 26letá Američanka z Miami sdílela před pár hodinami fotky na svém instagramovém účtu, ve… (více)