Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

Klajnik

Jeden z nejexplicitnějších krváků, který jsem kdy viděl a ta okultní tématika mi přijde esteticky působivá. Zdejší slabé hodnocení je důsledkem toho, že filmu chybí výraznější postavy (typický nešvar) a celé se to zase odehrává v lesní chatě, kam tentokrát přátelé přivezou závislačku na detox. Pro znalce série nenabízí remake nic vyloženě nového, ale (vzhledem k současnosti) funguje podstatně lépe, než původní Evil Dead - ten už je dnes poměrně nekoukatelný. Beru to tak, že z jednoho nekoukatelného hororu s pár dobrými koncepty byl vyextrahován horor, který funguje podstatně lépe (i díky podstatně vyššímu budgetu). Další díly série jsou odlehčené humorem, ale tento remake je (jako původní film) pojat čistě vážně. Je sice právda, že jsem se párkrát uchechtl and tím, co démoni pronáší (což je takovým trademarkem série), avšak celé to hraje čistě na vážnou notu i přes pokleslé/béčkové téma. To nutně není na škodu, protože trapnej humor bývá ubíjejícím prvkem, který mi dokáže výrazně zkazit zážitek. Promarněný potenciál vidím ještě v samotném závěru filmu, kdy se ze země vydrápe Abomination. Finále je natolik vyhrocené, že si příliš nemohu stěžovat, ale pokud by tvůrci pojali tohoto vyššího démona nějak fyzicky odlišitelně od jiných, filmu by to jen pomohlo. Volné pokračování Evil Dead Rise toto třeba neopomenulo, ač jsem si ho vcelku užil méně. ()

wampire23

Nebol som zaujatý ani plagátom, ani pôvodným snímkom, šiel som nato ako na úplne nový film. Prvá polhodina, z ktorej až boleli oči, je úplne nudná, bez akejkoľvek atmosféry (tá však nepríde ani do konca filmu). Po polhodine sa začne akože niečo diať, prichádza na scénu ,,démon" a máme pocit, že všetko ,,sa na dobre obráti". Ale kdeže. Retardované správanie postáv pretrváva, klišé padajú jedno za druhým, o hereckých výkonoch sa veľmi baviť nedá. A tá vami spomínaná brutalita a nechutnosť. Toto že je nechutné, gore kvalitné a film perverzný? Ani náhodou. Scény sú klasické, nestrašidelné a momenty, kde príde na rad sekanie, rezanie a amputovanie sme my, hororoví fandovia, videli v oveľa lepšej kvalite už nespočetkrát. Jediná scéna, ktorá ma ako tak donútila v mojej duši plesať bola záverečná s motorovou pílou v hlave démona. Inak úplne obyčajný horor na jedno zhliadnutie bez inovácií. ()

RomeroIsGod

Jubilejní pětistej komentář věnuju filmu, kterej mě zklamal. Jako vždy, když se třesu půl roku předem, to dopadlo na hovno. S Raimiho originálem se to nedá srovnat, ale to snad ani nikdo nečekal. Já ale čekal, že dostanu moderní předělávku, plnou brutality, strachu a hutný atmošky. Místo toho jsem dostal uřvanou smažku na detoxu, debilní partičku mladejch po lobotomii a sem tam dobrou hlášku. Povedený gore a tuna krve to nezachrání, to dostane možná patnáctku, která nemá nakoukáno. KINO. 60% Zajímavej koment: TheRaven, Dudek ()

Martinius

ako fanusika raimiho klasikov ma tento remake potesil. a tiez potesilo, ze v nom mal raimi dokonca prsty a bolo to na filme vidiet. konecne zasa nadcasovejsi a nekastrovany horor. ()

andio

Jedná se o poměrně úspěšný remake, ale v podstatě nic zajímavého nepřinesl. Párkrát se napodobit Raimiho záběry povedlo a několik nových nápadů bylo fajn, nakonec jsme však dostali jen horší napodobeninu, která sama sebe bere až moc vážně. Závěr filmu je skvělý, ale zase jsou to jen hlášky vytržený Brucovi Campbellovi z pusy. Nedá se říct, že by snímek nebyl dobrý a že by se mi nelíbil, ale jakožto člověk, který originál miluje, si nemůžu dovolit dát víc než 3 hvězdičky. 6/10 ()

Illy

Masakr. Co čekat když dojedete k chatě, najdete hnusnou svatyni a začnete citovat z kůží potažené knihy: "Kunda...." ? Ofkórs že vyvoláte ducha lesa a ofkórs že půjde po ženských. To je jasné už ze začátku zaříkávání. Pak nastává ve známých kulisách veliká zábava. Chyběl jen Ash. Prodavač. ()

jajsemja

U hororů už taková klasika: proč tam leze, vždyť mu musí být jasné co tam je, proč to dělá, proč se chová takhle, utíkej, neutíkej a podobně. U tohoto filmu je takových scén mnohem více. I přes to ho hodnotím na 75%. Krásné krvavé scény, zajímavý způsob jakým démon/duch/prostě něco posedne tu slečnu, prostě krásná rodinná zábava na večerní hodinu. PS: možná ještě hodnocení změním, až se podívám na předlohu z roku 1981 ()

Ad4mson

Prvoplánová brutalitka, ale v žádném případě ne špatná. Raimiho do nebes vynášený (proboha, proč???) originál je proti Alvarezově vizuálně vycizelovanýmu remaku slabým soupeřem. ()

Johny303

Ta tohle rozhodně patří mezi nejlepší horory, jaké jsem viděl. Úžasná kombinace klasického hororového strachu a krve, kde krev a brutalita sice značně převažuje, ale zároveň úplně nezabíjí ten typický pocit mrazení, který by měl automaticky přicházet u každého lepšího hororu. ()

Flopik

No na toto som sa strašne tešil bohužiaľ zbytočne. Tento horor vkladá všetko do toho aby vyzeral hnusne , tým myslím samotného ducha , rezanie tváre , grcanie hektolitrov krvi a fakt hnusnú zmenu normálnej dievčiny na no ani neviem na čo .Príbeh je vedľajší ide vlastne o to aby ľudia nečítali woodoo knihy . Určite to bolo hnusné , raz či dvakrát som sa aj zľakol ale to bolo asi tak všetko. Ďalej som nechápal ani tomu koľko vlastne ľudské telo vydrží. No a ten koniec a fakt nudil zbytočne sa to naťahovalo a ja som sa len tešil kedy to skončí. No ale ako za tie masky 4* a 75%. ()

Saintes

Původní Evil Dead Sama Raimiho miluji, od prvního, skutečně děsivého dílu (který je dnes díky svými efekty spíše komedií) až po čistě ujetou Army of Darkness, a oceňuji na nich, jak tyhle snímky naprosto geniálním způsobem kombinují humor a brutalitu. Navíc mne nedávná Chata v lesích společně s Mamou přesvědčila, že i v dnešní době se ještě natáčí filmy, ze kterých jde mráz po zádech a na konci čeká nějaká naprosto nepředvídatelná pointa. Z těchto a ještě z několika dalších důvodů jsem proto k tomuhle remaku vzhlížela celkem s dychtivým očekáváním - a kromě toho mne také celkem namlsaly trailery. A jak jsem pak byla zklamaná... Několik pěkně nechutných gore scén v depresivně působícím lese a v doopravdy hrůzostrašné chatce zcela potáceli toporní herci, jejichž postavy se chovali jako největší idioti. Jak zoufale mi tam chyběl cynický bad-ass Ash Bruce Campbella! Nostalgie, kterou jsem k této hororové sérii cítila, to bohužel nezachránila :(. ()

Ondrej120

Uff... po tom co jsem čekal že z tohohle bude opravdu skvělá vyvražďovačka ale po prvních dojmech odsud jsem postupně ztrácel naději a zůstalo to na tom že jsem film radši nechtěl zhlédnout ale nakonec jsem se překonal a dostal jsem..... pro mě skvělou vyvražďovačku. Nečekal jsem od toho žádné poselství, žádný hlubší smysl, čekal jsem vraždění a to jsem dostal. A že to byly fajnové vraždy to Vám povím. Já dostal svoji dávku krve, hnusu, slizu, moči a kdo ví čeho ještě. No i když pravda chování některých postav mě opravdu vytáčel ale závěr s motorovkou a vší tou parádou mě nadchl. ()

Gulde

No to zas byla klasická krvavá slátanina! "Kunda", to mě tam v celym filmu dostalo nejvíc! Stejně mě dycky fascinuje, jak banda průměrně neinteligentních amerických mladistvých i přes svou zjevnou neinteligenci vždycky nakonec projeví nečekané znalosti v nějakém oboru (v tomto případě konkrétně v lékařství). To jsou holt ty chvíle, kdy scénárista v záchvatu uvědomění dospěje k názoru, že ty lidi v hlavní roli nemůžou bejt tak blbý, jak se původně plánovalo. ()

LuccinyFilmy

*spoilery* Jeden idiot přečte zaklínadlo, před kterým ho věru nebezpečně vypadající knížka neustále varuje, a druhý idiot i přes to, že si jeho kamarádky a příbuzné různě odřezávají kusy těla a zvracejí na sebe krvavé hnusy, zarputile odmítá věřit, že má co dočinění s nadpřirozenými silami. I tak se dá na film dívat. Na druhou stranu se ale v kontextu žánru jedná o dynamický, v rámci možností překvapivý a nechutně grafický kousek. ()

kamil.i

Nový Evil dead vymenil originálnu atmosféru prvých dvoch tretín pôvodného filmu za neskutočný masaker. Postavičky sú rovnako priblblé ako v starom Lesnom duchovi, takže tam negatívny posun nevidím. Naopak, ústredná postava v podaní zaujímavej Jane Levy bola vcelku invenčne riešená dualitou drogová závislosť/posadnutosť démonom. Tento horor je kvalitný torture porn a režisér Alvarez odviedol slušnú prácu, no nezaslúži si nálepku Evil dead. ()

Muel

| Sony Pictures Entertainment | Čiže toto je horor, hej. Čiže ja sa mám báť gýčovito priehľadných jumpscarov, hrozných rozhodnutí postáv a absolútne neuspokojúcemu záveru? A čo ak nie, napríklad? Štvalo ma to, síce nenudilo, ale kebyže to pozerám sám, unudil by som sa k nepoznaniu. Je tam veľa krvi? Ok. Má to pekný rozpočet? Asi. Niektoré zábery stáli za to? Možno. Ale to podstatné je tu podpriemerné až bieda. A o scenári sa radšej ani nebavím, nestojí za reč. Stačilo, koniec, bodka, nechcem to už v živote vidieť. Viac TU. | Hodnotenie: 3/10 | ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016