Stephen Meyers (Ryan Gosling) je mladý idealista, který je skvělý v komunikaci s lidmi, je druhým mužem ve vedení prezidentské kampaně guvernéra Mika Morrise. Kromě toho opravdu věří tomu, co dělá.. Uprostřed primárek v Ohiu požádá vedoucí kampaně Morrisova protivníka Meyerse o schůzku a nabídne mu práci. Má pomoct v kampani pro třetího muže, senátora ze severní Karolíny. Do hry vstupuje i mladá praktikantka. Stephen je asi příliš důvěřivý a zákulisní intriky jsou mu cizí. Stane se obětí kariéry, anebo zvítězí ctnost? (JOJ Cinema)

Nightswimmer

vhodne nacasovana aj ked trosku obtiazna tematika, no o to lepsia osveta o zakernom politickom boji v priamo v utrobach Majaku svetovej demokracie. Styri za dialogy a hercov ()

boo-boo

o tom ako sa z idealistického talentovaného mladíka stala prvotriedna karieristická sviňa. Ako miznú ideály a rodia sa ľudia bez zábran. O čo vás musia pripraviť aby vám už na nejakej slepej morálke nezáležalo? Neuveriteľne osobný prístup, postavy bez problémov identifikovateľné kdekoľvek okolo nás a k tomu zákulisie volieb na jeden z najmocnejších postov na planéte. S touto réžiou, týmto scenárom a TÝMTO obsadením zážitok nad zážitky. A ďalší z trestuhodne prehliadaných hereckých výkonov Ryana Gosslinga. ()

Paviozo

Skvělý Gosling, skvělý Clooney....ale to je vše. I když jsem se na tento film těšil, ve srovnání s Michaelem Claytonem rozhodně neobstojí. Prostě jsem se nudil. Čekal jsem alespoň efektní nečekané finále, ale nic nepřišlo. ()

TommyDiamond

Já sice nejsem zastánce těchto velkých politickým dramat. Ale film mě nenudil.... nebyl špatný, neurazil. Začalo to politikou, přesunulo se k lásce. Pak politika, špína, politika, láska, politika a politika..... Zajímavé, že? Každý se snaží nějakým způsobem dostat na vrchol. A hlavním úkolem je najít špínu na někoho jiného. Clooney i Gosling to celé sehráli dobře, chválím. Nevím proč nás Američani cpou filmy, které ukazují na jejich politickou situaci a případný způsob vedení kampaně atd. Všude ve světě je to s politikou stejné. Myslím, že ČR by také mohla natáčet své politické dramata. To by všichni koukali. Jenže by to nikoho nezajímalo, my přece nejsme Amerika. Celkem 60% ()

hero_bk

Chci dělat šéfa politické kampaně! Skvělá práce, a jako student politologie mám i našlápnuto :) Myslím, že jsem ten vhodnej! Jsem dostatečně povýšený, arogantní, s originálními nápady, jen nevypadám jako Gosling. Což by ale zas tak nemuselo vadit... Tenhle film mě dost možná přesvědčil, že i studium politologie má něco do sebe,a možná to bude důvod, proč je vůbec dokončím :)) A kupodivu mi nevadil ani Clooney, kterého jinak nemůžu ani čut. ()

Zombiepod

Politike zrovna príliš neholdujem, ale toto ma celkom bavilo. Obrazy udalostí, ktoré sa dejú za oponami predvolebných kampaní, zaručene vždy ponúknu niečo zaujímavé. A je to teda pekné svinstvo a karierizmus, a za každú cenu. Laikov a bežných divákov si The Ides of March ale pravdepodobne nezíska, mne samému občas pripadal ako len prázdna, a vďaka Clooneyho vynikajúcej réžii dokonalo uhladená bublina, plná politických kecov a arogantných kravaťákov. Ale keď to raz začnete pozerať, udrží a zaujme až po záverečné titulky a to najmä vďaka brilantným hereckým výkonom - Gosling sa stáva každým filmom väčším esom. ()

UlrikDecado

Je to objevné? Ne. Alespoň ne pro nás, ale pro amerického diváka, jakéhokoliv politického vyznání jde jistě o určitou kontroverzi. Zároveň je to ale snímek formálně vytříbený a Clooneyovsky uvědomělý. A na to slyším, protože politicky odpovědných filmů je pořád málo - mazlíčci je totiž nemají rádi... ()

Terka_127

Že jsou volby jako takové plné lží, korupce a zrady, známe i u nás. Ve Spojených státech amerických se něco takového ale neodpouští, tím spíš, když se jedná o prezidentské volby. Den zrady, politické drama z dílny geniálního režiséra a brilantního herce George Clooneyho popisuje prezidentskou kampaň v době primárek, kdy jako demokratický guvernér Morris bojuje s protikandidátem Pullmenem v Ohiu o křesla delegátů. Vydírání, přetvářka, podplácení, nic nesmí chybět. Ještě mladý a naivní Ryan Gosling coby tiskový mluvčí kampaně guvernéra Morrise se ocitá před těžkou zkouškou. Věřit či nevěřit svému kandidátovi. I když celou první půlku vždy urputně tvrdí, že v Morrise věří, že bude příštím prezidentem, dozvídá se takové tajemnství, které ho připraví o iluze a ví, že tady nejde o to, v koho věřit, ale komu věnovat svou loajalitu a té se držet. Stejně jako Eva v ráji, tak i Gosling neodolal pokušení a okusil sladké jablko poplácávání a pochvalování z druhé strany. Den zrady je skvěle herecky obsazené politické drama, jak jinak, Clooney už to jinak neumí, kterému náramně pomáhá kamera, která si hraje se světly. Ukazuje nám, co chce, abychom viděli a my to vidíme. Vidíme skvělé dílo Clooneyho a zářícího Gosslinga. ()

Uesbe

ach, do politiky, PR a médií sa trochu vyznám........ toto bolo dobre zvládnuté...inak najpreceňovanejší film roka....od dačoho takého vážneho ako voľby čakám viac.....škoda ()

viviak

Film/serial z prostredia politiky si vzdy rad pozriem, pri tomto som vsak x rokov vahal, uz ani neviem preco. Som rad, ze som sa nakoniec k nemu dokopal :o) Film sice nie je dokonaly, alebo niecim extra vynimocny, ma vsak niekolko aspektov, ktore ho robia viac ako priemernym. V prvom rade Clooney zohnal pre svoj film naozaj zaujimave herecke obsadenie. Druha-aj ked bolo zopar veci(nie az tak podstatnych) predvidatelnych, nejak sa im vzdy podarilo spravit zaujimavy twist ;-) Spociatku bocna linka s Molly skoncila nakoniec ako dost podstatna, len skoda ze ostatne dejove linky neboli naplno rozvinute, ale za to moze kratka stopaz. Sam neverim, ze to pisem, ale toto je jeden z mala filmov, kde by som si prial stopaz naozaj dlhsiu. 3/4 filmu utiekli ako voda, a odrazu uz zacala linka s podrazom na goslinga a zacalo byt tempo moc hr-br, dej sa uz moc dalej nerozvijal. Co si treba z filmu odniest je to, ze pokial nie ste US president,governor, senator, congressman, mayor- rozhodne treba spavat so stážistkami :P 75% ()

J.e.r.e.c

Nejlepší film za posledních několik let, prakticky bezchybná záležitost, dramatický příběh s několika liniemi v prvním plánu, a porcí „námětů k zamyšlení“ v tom druhém. Pro mě je nejsilnější osobní příběh Goslinga jako chlápka, co odmítnul padnout a svým rozhodnutím změnil všechno (a nejvíc sám sebe). Jak se zachováte ve zlomových situacích je to, co formuje váš život. 100 % ()

FIAT 500

Výborný film ze zákulisí prezidentské kampaně, který tak nějak přesně vykresluje tu špínu politických her a hrátek... Gosling jako vždy skvělý, Clooney naštěstí není ve filmu moc vidět, o to víc však musel mít práci na režii i scénáři... ()

denulik

Politika je pánske huncútstvo a vyžaduje si silný žalúdok a hrošiu kožu. Kto v nej chce prežiť a voľačo dosiahnuť, musí si zašpiniť ruky. A to platí pre všetkých. Od naoko dokonalého, empatického a inteligentného kandidáta na prezidenta až po ambiciózneho a zapáleného člena volebnej kampane. Účel svätí prostriedky a Niccolo Machiavelli sa zhora pozerá a mädlí si ruky. Nie je to prvý ani posledný film o zákulisných intrigách vysokej politiky, ale je natočený pekne, napísaný inteligentne, zahraný výborne a zrežírovaný skúseným Georgom Clooneym. ()

milwaukee

Jojo, politika. Když jsem poslouchal hlas Clooneyho, tedy vlastně Kanyzu, došlo mi, že čest byla asi nejčastější slovo. No není to nádhera, když politik všechno myslí upřímně a vše kolem něho je křišťálově čisté? Byť tady do zákulisí kampaně vidět bylo, jsem rád, že mnohdy není. A kde že jsem o tom křišťálově čistém politikovi už slyšel? A není takový každý politik? No nic, odpověď znát určitě nechci. Toto byla pouze řečnická otázka. ()

Swayne

Bezpochyby veľmi dobre zrežírovaný počin Georgea Clooneyho, v ktorom sa síce hovorí do bludu, ale v konečnom dôsledku toho film samotný povie iba málo. Pointou je, že politika je poväčšine pre arogantných cynikov... Každopádne oceňujem vypichnutie pekných politických úskokov a ťahov, mínus dávam za to, že som mal čo robiť, aby som sa od začiatku filmu zorientoval kto je kto a kto s kým/čím kde čo plánuje, robí atď. ()

MarsVl

První polovina takové neslibné bláboly, víceméně kolem politiky ale tak základ to dát muselo. Ovšem druhá polovina byla neskutečná. Gosling for MVP. 5* ()

Morrie

Hodně komentářů tady naznačuje nečekaný zvrat v polovině stopáže, který opravdu přijde, ale ono to není jen o jednom okamžiku. Celá druhá půlka je plná překvapení. Má mnohem rychlejší tempo a pořádně nutí k přemýšlení. Zkrátka film je najednou o krok před vámi a musíte se sakra snažit aby jste ho „udrželi“. Vysoké hodnocení dávám za určitou perfektnost a vyváženost. Obsazení, stopáž, kamera… vše tam sedí (i když pátá je asi přeci jenom za Goslinga). ()

Eilem

7/10 Film ako keby prataty na dv e polovica v jednej zamaskovana rozpravkova politika ktora a v druhej spinave hry na ake sme v politike zvyknuty. Mne osobne chyba dlasia poliva respektive tretina ... zaver je sice zaujimavy ale pyta sa mi tam nieco viac. Hercov netreba chvalit kvalita sama o sebe ... zaverecka zvucka velmi dobra :D ()

Oscar 2012 - výsledky

24.01.2012

Fincher nakopne televizního Spaceyho

Fincher nakopne televizního Spaceyho

07.03.2011

Jsou kámoši už od „sedmičky“. Kevin produkoval The Social Network a David Fincher teď na oplátku pomůže rozběhnout televizní seriál House of Cards, ve kterém si Spacey zahraje hlavní roli. Přesně tak… (více)