Stephen Meyers (Ryan Gosling) je mladý idealista, který je skvělý v komunikaci s lidmi, je druhým mužem ve vedení prezidentské kampaně guvernéra Mika Morrise. Kromě toho opravdu věří tomu, co dělá.. Uprostřed primárek v Ohiu požádá vedoucí kampaně Morrisova protivníka Meyerse o schůzku a nabídne mu práci. Má pomoct v kampani pro třetího muže, senátora ze severní Karolíny. Do hry vstupuje i mladá praktikantka. Stephen je asi příliš důvěřivý a zákulisní intriky jsou mu cizí. Stane se obětí kariéry, anebo zvítězí ctnost? (JOJ Cinema)

amim

"My religion, what I believe in is called the Constitution of United States of America." Kdyby hlavní dvě role nepředly, co předvedly, dával bych nižší počet hvězdiček. Ještě bych dokázal zkousnout, že je příběh vystavěn na snad nejvíc klišojdní zápletce ze všech politicky laděných filmů, ale to, jak je děj uťatý, zkousnout nedokáži. První hodinu se dotýká pouze povrchu a pomaličku odkrývá zápletku, a když už si myslíte, že se konečně začne dít něco vážnějšího, prostě si skončí. Vůbec bych se nebál prodloužit stopáž aspoň na ty dvě hodinky a trochu si s koncem ještě pohrát. Smutné na tom je, že se na to moc pěkně dívá. Jen se pak nesmíte zamyslet, co jste to vlastně zhlédli. ()

danny_21

Den Zrady aneb jak snílek, idealista a rádoby demokrat pozná špínu vysoké politiky a zjistí, že přerod ve vypočítavou sviňi nakonec nemusí být tak a nerealizovatelný. Jináč je to ale standartní podívaná, která ničím zásadním nevyčnívá z průměru, sice se tam sešla pěkná herecká sebranka, ale opáčko si 100-procentně nedám, taky i proto, že podobných křiváckých ( a horších ) "politických" prasáren mám z rodné hroudy každý týden ve spektakulárním zpravodajství TV Nova kvanta a tahle politická přetvářka mě neba - 60 % ()

RAY~

Nemůžu říct, že by se mi ten film nelíbil, ale čekal jsem zajímavější zápletku nebo rozuzlení. Líbí se mi vývoj Goslingovy postavy, kdy se ze slušnýho fajn týpka vlivem okolí, okolností a chtíče po moci stane bezpáteřní zmrd, kterej je ochotnej udělat všechno pro svůj vlastní prospěch. Žádný hrdinství, který se nám běžně servíruje, ale surová lidskost. A nevim jestli to bylo Clooneym nebo Clooneyho postavou, ale nepřesvědčil mě. ()

Likan7

Politická lahůdka. Clooney si odskočil za kameru a pendloval mezi postem režiséra a vedlejší postavou. A ve výsledku natočil skvělý politický thriller se skvělým obsazením a Ryanem Goslingem, který tady nejen, že přehrával pana Clooneyho, ale je tady tak boží, že bych mu za tohle z fleku dal Oscara. Z jeho pohledu tu mluvíme o fantastickým koncertu jednoho herce, který táhne celý film sám bez nejmenších problémů. Přiznávám, že zápletka se dala předvídat, osobně jsem ale čekal přesně opačný vývoj. Na druhou stranu, jak tady někdo psal. Film ani tak neukazuje, že politika je svinstvo, ale že je hlavně o kompromisech. Kam až je člověk schopný zajít, aby uspěl? Potěší spousta dobrých herců ve vedlejších postav. Ať už Marisa Tomei, Paul Giamatti, Philip Seymour Hoffman, Max Minghella (kdo videl Sociální síť?) a nebo moje vysněná Evan Rachel Wood, pro kterou mam slabost už od Třinácky, a tady sakra vyrostla. Celý mi to sedlo, a v reálu to je mnohem lepší, než ukazuje zdejších 71%. ()

ER

Sice tento film není tak uhrančivý, jako Michael Clayton, ale politická zápletka je povedená a díky hercům si zaslouží o jednu hvězdičku navíc. ()

Gromit

George Clooney je nejen vynikající herec, ale také výborný režisér. Zejména točí-li filmy o politice. Den zrady (opravdu divný český název) možná není takovou peckou jako Dobrou noc a hodně štěstí, ale tím už jakékoliv další výhrady z mé strany končí. Je to totiž strhující politické drama o touze pomoci, která je mnohem silnější než nějaké ideály. A navíc výtečně obsazené, neboť kromě samotného Clooneyho tu herecky excelují Ryan Gosling, Philip Seymour Hoffman a Marisa Tomeiová. Nějaký ten Oscar by nebyl? ()

Lilien

Politika je fakt špinavá hra, kde sa ide ako sa hovorí cez mrtvoli. Výborné herecké obsadenie v dráme kde skončí všetko víťazstvom ale tým za každú cenu ()

vasa23

Čekal jsem pořádnou politickou zákulisní špínu a nedočkal jsem se ji. Kdyby ve filmu nebyl Gosling, tak by to asi byla pěkná nuda, jeho výkon drží celý film nad vodou, ale ani tak to nestojí za více než 3*. ()

lysohlava

Výborný scénář, skvělý Clooney a (tradičně) dokonalý Gosling.. Evan Rachel Wood se mi nelíbí, na 20 nevypadá a její herecký výkon mě opět nepřesvědčil. Celý film pěkně šlape, je srozumitelný i pro ty, co neznají volební systém v USA. Film za 4 hvězdičky, 5. je kvůli mojí fascinaci Goslingem. ()

No Remorse odpad!

Než se na tuhle tu sračku muset koukat znovu tak to si radši vyjebu střevo.....otřesná nuda jako nikdy předtím.... škoda clooney-ho že spadl do takovýhle sranice i když v Američanovi na tom nebyl o moc lépe.... ()

markyzgero

tak clooney nám tu teď bude předvádět renesanční schopnosti a po vzoru eastwooda sekat jeden režijní počin za druhym? nakonec proč ne, zatim vždy předvedl minimálně solidní průměr. zde se herecky upozadil ve prospěch utilitárního goslinga, jehož pragmatickej charakter se určitě už na high school zamiloval do machiavelliho vladaře, aby pak svý načtený znalosti uplatnil v americkejch primárkách. na těchhle filmech je vidět, jak je celej ten hollywoodskej hereckej ansámbl jednou velkou baštou demokratů, aniž by politice zbla rozuměl. umělci jsou přeci citlivé duše a hrají srdéčkem. jak jinak si lze vysvětlit ten sled jedný floskule za druhou? a neříkejte, že takhle to přeci v politice chodí. ()

Shredder

Tak toto bolo velke sklamanie. Film ponuka pohlad na zakulisne boje v prezidentskych volbach, co by mohlo byt zaujimave ak by film nebol spracovany tak banalne. Pocas celeho filmu sa vlastne nic nedeje a dejove zvraty su nanajvys predvidatelne. Scenar je zly vtip. Tak simplicitne dialogy si ani nezasluzia komentar. Chybal mi niaky vyraznejsi moment, nieco prekvapive, ci zaujimave. Ono totiz odhalenie toho, ze politici, ich sukromie a vsetko co sa okolo nich deje nie su taky uzasny ako sa prezentuju pred mediami vlastne ziadnym odhalenim nie je. Za reziu patri Clooneymu pochvala, ale mohol svoje schopnosti vyuzit lepsie a sfilmovat nieco zaujimavejsie ako beznu udalost, ktora by nebyt charizmatickeho tria Gosling - Hoffman - Giamatti nemala ziadnu stavu. Obcas mam naozaj pocit, ze v Hollywoode vycerpali dobre napady a chytaju sa kazdej slamky. ()

Lukaso1

Film je rozhodně kvalitní, ale pro mě to politické hašteření vždycky úplně není. Chyba je tedy ve mně a proto neutrální 3 hvězdičky. ()

eqmatters

Kdyby si Clooney uměl udržet větší odstup a vypjaté scény "nepodporovala" otravná hudba, vyneslo by to tři hvězdičky i bez přihlédnutí k perfektním hercům. Takhle je zmínit musím. 2,51 *. ()

Dantte..

Film ukazující dnešní dobu jaká ve skutečnosti je, byla a bude. Každý je zkorumpovatelný a i ti, kterí mají vznešené cíle a ideály si musí ušpinit ruky. To co nám ukazují média je jen iluze demokracie, skutečná moc se neukazuje, je skrytá. Co je důležitější hlava nebo krk co s ní hýbe ? Clooney je tento rok nezastavitelný a podává skvělé výkony jak před kamerou, tak na režisérské stolici.75 % ()

Oscar 2012 - výsledky

24.01.2012

Fincher nakopne televizního Spaceyho

Fincher nakopne televizního Spaceyho

07.03.2011

Jsou kámoši už od „sedmičky“. Kevin produkoval The Social Network a David Fincher teď na oplátku pomůže rozběhnout televizní seriál House of Cards, ve kterém si Spacey zahraje hlavní roli. Přesně tak… (více)