Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

schindler

První díl ukázal, že jde i dnes originálně natočit horůrek doslova za pár korun. Úvod druhého dílu se nese takřka v úplně stejném duchu (statické kamery, pohybující se předměty, prostě nic nového) a já byl skálopevně přesvědčen, že zhodnocením půjdu krutě dolů. Jenže scénarista asi vstával tou správnou nohou a dějově přidal postavy z prvního dílu a nutno podotknout pro mě velice dobře a dokonce i po logické stránce nemám co vytknout, takže na závěr to dostane přece jen nějaký ty grády. Nakonec ještě přece jenom jedno mínus, když se natáči film tímto jakoby dokumentaristickým stylem, mělo by být vysvětleno a odůvodněno proč se všichni členové rodiny během svých nejdůležitějších konverzací natáčejí. U Blair Witch, Rec, Deníků mrtvých či prvního dílu to bylo odůvodněno, ale zde ne. ()

lavache odpad!

Koho by napadlo, že se dá natočit "druhý" díl k filmu, který byl už sám o sobě nudný. Navíc ještě obohacen o velmi "nenudné" a "technicky náročné" triky a prvky. Strašidelnější film je možno vidět snad na každé průmyslové kameře zabírající pult s pečivem v obchodě. ()

7benjamin7

Já jsem spokojenej:) podle mě všechno na co sem si u jedničky stěžoval je ve dvojce obsaženo,dozvěděl sem se důvody o kterých sem přemýšlel celý první díl,bylo to rychlejši lekavější a oceňuji atmosféru hororu bez krve :)a těch je teď opravdu málo ...od dob (Ti druzí) nic pořádného ()

Lukkyn

Opakovaný vtip není vtipem!!!(tak jako opakovaný horor není rozhodně hororem) Může mi někdo vysvětlit proč by sakra duch neustále dokola schazoval pánev? To si jako chtěl udělat palačinku bo co?A aby tomu nebylo málo Démon či co to mělo bejt si taky hraje s dětským autíčkem a učí rodinu aby zavírala dveře. Když se Démoni nudí taky nezapomenou udělat nejvíc cool strašidelnou věc a to že vyndaj čerpadlo z bazénu nebo z hecu otevřou všechna dvířka v kuchyni. Proboha a ten konec mi připoměl Záhadu Blair no prostě nuda a zase nuda. Jít na to do kina tak mě vzbudí ulízečka!!!!!!! ()

data675

Opět jsme svědky toho, kdy se někdo snaží za málo pěnez udělat hodně muziky, respektivuje natočit film, který s co nejmenším rozpočtem přitáhne do kin co největší počet diváků a co nejvíce vydělá. Film není vysloveně špatný a oproti jedničce, kterou jsem si přetáčel na pasáže, kde se něco děje, protože ty, ve kterých je převážně dialog dvou mladých lidí naprosto bez náplně, mě neuveřitelně nebavily, je zde příjemná změna v podobě normální rodiny. Koukat na to sám ve dvě ráno někde v lese, možná bych se i bál. ()

chaosteory

Víc kamer, víc lidí, víc peněz naproti tomu míň hrůzy, míň napětí. Nic víc než jinak zpracovaná jednička, což je škoda, protože prostor pro modifikaci byl velký. Chtěl jsem hodnotit nízko, ale nápad skloubit prequel a sequel do jednoho se povedl. ()

BigQuik

Ach bože, ty dveře se otevřeli!? To je strašné! V tom filmu je čistě nemožné se leknout. Nebýt hereckého výkonu pánvičky a čističe vody (nebo co to bylo) tak ten film letí šmahem do odpadu! ()

Drky

Jen o trošku lepší než prachbídná jednička. Přidali sem malé dítě a psa...jinak opět o hounu...Říká se, že první díly bývají nej, že dvojky by se už nemusely točit, že trojky už nestojí ani za kouknutí, tady je to právě naopak. Trojka nejlepší 3*(opravdu lekavá) tato dvojka nic moc a jednička stojí jen za odplivnutí. Hodnocení dvojky 2* a 35%. ()

JJaannee

Strašidelná duchařina...Jednoduše natočená...možná ze začátku až moc zdlouhavá, ale konečná scéna je fakt děsivá až až...dost podobná jedničce...pro diváky,kteří mají rádi filmy tohoto typu.... ()

brody1988 odpad!

Tak.....první půlhodina - spadne pánvička. Druhá - zabouchnou se dveře. Finále - šáhlá ségra odnese dítě. 3 a více * dávají milovníci kuchyňského nádobí nebo co? ()

Filatov

A já jsem si říkal, že je ten dům dost podobnej tomu prvnímu...odhalil jsem to :-P. Oproti jedničce tu máme víc herců, větší dům, takže asi i víc možností jak vyděsit diváka nicméně pocit napětí a strachu, kterou ve mě jednička dokázala vyvolat se tady nedostavil, ale i přesto výbornej inteligentní nápad s provázáním prvního a druhýho dílu a i s motivací našeho paranormálního jevu takže 50%. :-) ()

Alboin

Oproti jednotke je to asi o 10% lepšie. Tvorcovia vsadili na viac postáv, a tak okrem manželov tu máme španielsku senzibilnú chyžnú, odhodlaný a vytrvalý stroj na čistenie bazéna Bug 5000, fenku vlčiaka menom Abby, dcéru (meno si už nepamätám), ktorá sa zaoberá okultnými vedami a malého chlapca menom Hunter, ktorý má zo všetkého srandu. Vo filme môžeme vidieť aj pár detailov zo života amerického ľudu. Za zmienku stojí najmä minimálne vzdelanie v obore exorcizmu u otca rodiny a neoddeliteľná súčasť americkej domácnosti, stolík ouija. Veľkým plus filmu bolo posledných 18 minút, kde bolo konečne cítiť atmosféru a dej nabral spád. Preto je to jedna hviezdička. Posledné zábery filmu pripomenú prvý diel, povedia trochu viac a pripravia pôdu pre ďalší. A to je asi tak všetko. ()

turektureck odpad!

Komedie dobrá, ale zbytek totální SHIT. Opět ukrutně slabé, nestrašidelné a kecy tipů Něco tam je a ááááá mi vážně hejbou se žlučí. ()

ragtime

Veľké plus je, že sa neopakuje to isté, len za účelom vytrieskania peňazí, ale dej sa rozširuje o dalších členov rodiny. Horšie je, že sa po väčšinu filmu chovajú postavy dosť nelogicky a zachraňuje to až napínavý záver. ()

AltairAhad

Prostě jen překopírování prvního dílů, ale pořád si to drží stejnou vlnu. Ani to neklesá, ale ani se to o moc nezvyšuje. Ti co byli spokojeni s prvním dílem budou spokojeni i s tímto kouskem. ()

Pythonator odpad!

To bylo tak strašidelné, že se ještě teď směju strachy a nadávám, že mě to taky nenapadlo vzít do ruky nejlevnější kameru a natočit totálně ujeté home video plné blbých dialogů a sem tam přidat nějaké ty levné efekty pohybujících se předmětů či dětí. Jedničku jsem zatím neviděl a tohle jsem viděl spíše omylem, ale stálo to za to. Nikdy na to nezapomenu, protože zbytečnější hodinu a půl si neumím představit. Snad jen u kanálu plného reality show. Tento film by se dal přirovnat k dlouhému zírání na hovno a nekonečnému čekání, zda se to hovno pohne či zůstane staticky nečinně smrdět. Světe div se, hovno se přece jenom pohnulo a někde minutu před koncem se zdálo, že už ani nesmrdí. ()

Amandeus666

Po velmi slibné (alespoň pro mě) jedničce jsem očekával exponenciální růst, či lineární křivku, ale tohle byl sakra propad. Musím se přiznat, že nemám nijak extra skvělý zrak ale ani špatný takový průměrný, teda alepsoň jsem si to myslel. Po tomto filmu jsem zjistil, jak moc jsem se mýlil. Vzhledem k tomu, že jsem seděl v kině, nemohl jsem si propásnuté scény vrátit, takže jsem se pouze od kamarádů dozvídal, kde se jaká židle o centimetr pohla, či jaká pánvička se rozhoupala. Oči mě bolely ale nic jsem s tím nesvedl. Takto se táhla celá první půlka filmu, plus nějaký rodinný kecy o tom, že dcera má blbý pocit z baráku a fotr jí to nevěří(takovej ten hororovej standart), druhá půlka byla lepší. ,,Duch" začal pohybovat lidmi a to mé oči již zaznamenaly. Děj se tak, dle mého názoru, rozhoupal z původních líných vod do standartního hororového tempa a když se ke konci navázalo na předchozí díl, již jsem se opět usmíval a radoval se ze života. Nic extra, ale rozhodně neurazí, film tento, proto hvězdy tři posílám, padawane mladý a dychtivě očekávej díl další. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)