V Benátkách mušketýři Athos, Porthos a Aramis s pomocí Milady de Winter kradou plány vzducholodí od Leonarda da Vinciho. Milady je však zradí, omámí a plány prodá vévodovi z Buckinghamu. O rok později d'Artagnan opouští svou vesnici v Gaskoňsku a míří do Paříže v naději, že se stane mušketýrem jako jeho otec. Tam se ale dozví, že mušketýři byli z finančních důvodů rozpuštěni. Ve venkovské hospůdce vyzývá kapitána Rocheforta, vůdce stráží kardinála Richelieu', k souboji poté, co ho kapitán urazil. Rochefort nechce bojovat, a tak ho pouze postřelí. Když se chystá d'Artagnana zabít, objeví se Milady a zabrání mu v tom. Jakmile je d'Artagnan v Paříži, potkává se postupně s Athosem, Porthosem a Aramisem a nechtěně všechny tři urazí. S každým si tak naplánuje samostatný souboj. Athos přivádí Porthose a Aramise k souboji jako své sekundanty. D'Artagnanovi dochází, kdo jsou muži vlastně zač. Richelieuovy stráže souboj překazí a chtějí je všechny zatknout, ale mušketýři proti nim bojují a vítězí. Všichni čtyři jsou předvoláni před mladého krále Ludvíka XIII. Richelieu na něj naléhá, aby je potrestal, ale i na královnu Annu zapůsobila jejich statečnost a společně s králem je místo toho odmění. Richelieu instruuje Milady, nyní svého komplice, aby umístila falešné milostné dopisy do komnat královny Anny, ukradla její diamantový náhrdelník a odnesla ho do Tower of London. To by usvědčilo královnu, že má poměr s Buckinghamem. Král Ludvík by ji nechal popravit a vyhlásil by válku Anglii. V tu chvíli by lidé požadovali silného a zkušenějšího vůdce, samotného Richelieu. Aby se pojistila, Milady požaduje, aby Richelieu písemně prohlásil, že pracuje jménem Francie, což on udělá a potvrzení jí předá. Falešné dopisy jsou nalezeny a předány králi Ludvíkovi, kterému Richelieu doporučí uspořádat ples, na který si královna Anna bude muset vzít náhrdelník – dar od svého muže. Pokud to neudělá, pak je její poměr skutečností a musí dojít k válce. Služebná královny Anny, Constance Bonacieuxová, odhalí Richelieuův plán a prosí d'Artagnana, aby ho zastavil. Mušketýři se rozhodnou mu pomoci... (TV Nova)

anarya

Během sledování filmu se mi v hlavě honí nejrůznější otázky, ale v tomto případě to byly pouze tři slova. WTF?! Akční vykrádačka čili pěkná sr*čka. Počkat, co to slyším? Aaale...to se jen Dumas převrací v hrobě. ()

Charlie.Harper

Ostal som naozaj milo prekvapený po tom čo som videl. Podľa traileru som totiž usudzoval, že to bude niečo tak moc Americké, že to zruinuje cely film a už to viac nebudú mušketieri ale turbo-ultra šermiari, našťastie sa moje obavy nenaplnili. Pravdou však ostáva, že atmosféra už bola nejakým spôsobom narušená, ale všetko to dobre na filme ma prinútilo sa na to tak prísne nepozerať. A teraz jednotlivo k hercom. Aj keď som od Christophra Waltza čakal trosku viac bolo to stále v rámci normy, mladý D ́Artagnan v podaní Lermana bol síce trosku nasladlý, ale nebol nijakým spôsobom rušivý. Orlando bol síce trochu smiešny, ale mam taký pocit, že to tak režisér chcel. Pochvalu dostáva Mads Mikkelsen, raz darmo keď ma niekto taký ksicht ako on ľahko sa mu hrajú taký drsnáci. Film bol vtipný, akčný miestami napínavý a vlastne ponúkol divákovi taký podarený mix ktorý do seba nejakým spôsobom zapadal. Cele toto bolo vsadené do perfektného prostredia neviem teda či to boli efekty alebo originál Versailles, ale tie interiéry boli jednoducho nádherné. Toto všetko dokopy vytvorí akýsi guľáš v ktorom si každý môže nájsť niečo čo mu “chuti“. Ako hovorí dedko môjho kamaráta “Keď zmiešaš niečo dobré s dobrým nemôže to byt zlé. ()

Obenny

Film není možné brát jako originál a to už od nějaké 20 minuty, je to výprava za dobrodružstvím s jasným účelem a záměrem, k tomu všemu je to posazené na několika hereckých výkonech. Příběh samotný je celkem klasické klišé. No ale co je úplně neuvěřitelné jsou komponenty a prvky filmu v té době absolutně nereálné, v jednu chvíli jsem jen čekal kdy přiletí přátele z Marsu na pomoc mušketýrům. Nebýt 2 kvalitních herců, tak by si tohle nezasloužilo *** . ()

dthwinter

Anderson mi znovu potvrdil, že je mistrem akce. K té části filmu nemám sebemenších výhrad. Vlastně by mi ani nevadilo, kdyby nejnovější Tři mušketýři neobsahovali nic jiného. A k ostatním věcem - do první poloviny bych zvažoval 5*, za druhou polovinu něco mezi 2* a 3*. Snad jejvíc mě štvala postava Orlando Blooma, ale i to bych překousl, jenže ve druhé polovině je to zkrátka úplně jiný film, především co se zábavnosti týče. Ubylo vtípků, koukatelné akce, logiky a co úplně vymizelo, je děj, zápletka nebo alespoň nějaký pokus o zvrat. Nicméně nenudil jsem se. 70 % ()

Rian_witcher

Pokud se chcete alespoň trochu bavit, okamžitě vypuďte z hlavy všechny myšlenky nejen na všechny předchozí filmové adaptace, ale hlavně na knižní předlohu. Další americká "vykrádačka" duševního vlastnictví a slavných knižních postav. Kdyby se film jmenoval např.: "Vzdušní piráti" a hlavní postavy dostaly běžná jména, byl bych daleko shovívavější a bavil se víc. Takhle jsem v některých pasážích bezmocně skřípal zuby a nevěřícně zíral, kde jsou hlavní ingredience příběhů Tří mušketýrů. Čest, přátelství, odvaha... Abych nebyl jen škarohlíd. Sexy představitelky Milady (M. Jovovich) a Constance Bonacieux (Gabriella Wilde) oko potěší. Výborné kostýmy počínaje drsnou kombinací černé a rudé u uniforem kardinálových stráží, přes sexy spodní prádélko ve zlodějské scéně Milly Jovovich až po elegantní módu Orlando Blooma v roli vévody z Buckinghamu. Ten je pro mě jednoznačně nejpříjemnějším překvapením filmu. Buckingham v jeho podání je charismatický, sebevědomý, vtipný a zcela zastiňuje evropského intrikána Richelieu, který byl až doposud v každé adaptaci temnou stranou síly. Stručně... Vizuální pastva pro oko, občasné polechtání bránice, ale totální výplach mozku. ()

barikhartlik

Milla Jovovich by se měla držet svého - scifi-akční-horory jí prostě sedí, ale historická akčňárna je prostě nad její síly. A to nejhorší na to všem bylo, že svoje tríčky z Resident Evela použila i zde. Ono to ale možná nebude chyba na její straně, ale na straně autorů. Celkově snímek nestál za nic. Možná taky proto, že jsem zvyklá na klasiku Alexandra Dumase a tato akční podívaná, plná rádoby historických vychytávek a vynálezů se mi vyloženě nelíbila. Byly tam ale hezcí lidé, hezké kostými, hezké barevné zpracování, a proto dvě hvězdy. ()

lumpcz

Tak na nové zpracování Tří Mušketýřů navíc ve 3D jsem se moc těšil,bohužel mé očekávání nebylo moc naplněno :-( Co se týče efektů, bojových scén tak jsou udělány skvělě (film jsem viděl v kině v 3D),z tohoto pohledu nemám co vytknout. Bohužel po jiných stránkách je film zklamáním. Hlavně herecké výkony mi připadají hrozné- Chris Waltz vypadá spíš jako patolízal než intrikující kardinál, Milla Jovovich chvílemi hraje jak kdyby to měla celé v zadku, mladý francouzký král vypadá spíš jako nějaký panický mentál a ani tři mušketýři mě nijak neuchvátili. Jediný Dartagnaň (Logen Lerman) se mi líbil a i Orlando Bloon jako záporňák v podobě vévody Z Buckinghamu příjemně překvapil, ač jeho fanoušek rozhodně nejsem. Celkově je tento film takový paskvil po kterém se asi Alexander Dumas otáčí v hrobě! Starší verze s Ch. Sheenem,O. Plattem ,T Currym a K.Sutherlandem a dalšími je rozhodně lepší! Celkově velmi 4/10!!! ()

marrrrian

Čo si o tom mám myslieť? Herci, kostýmy, choreografia, scenérie, animácie, téma a predloha... všetko fajn. Lenže tak strašne do očí bijúce nezmyselnosti a prehnanosti ma donútili zamyslieť sa nad tým, kde nechali tvorcovia zdravý úsudok a prečo v niektorých scénach vyškrtli veci, ako je gravitácia. Ako rozprávka pekné, ale za nejakú dobu a možno za dosť krátku, už po tom ani pes neštekne. ()

Nicole32

Je jasné, že tento film sa vôbec neberie vážne, takže to mala byť nejaká paródia na troch mušketierov. To by mi nevadilo, ale problém je v tom, že ja som sa nebavila a neprišlo mi to ani trochu vtipné. Žiadna scéna nebola smiešna a nieto ešte naozaj vtipná. Okrem toho tie vzducholode, boli trošičku moc. Najmä nechápem načo ich mali, keďže hrdinovia podľa toho aké kúsky tam vyvádzali vedeli lietať sami. Zachraňuje to akurát sympatické herecké obsadenie. ()

wirtuaruska

Alexandre Dumas, by se v hrobě otáčel kdyby tuto koninu viděl. Ano i Sir Artur C. Doyle by se za Sherlocka v hrobě otáčel, ale tam to mělo úroveň. Mušketýři byli zle natočení, děj se vysmívá jakékoliv logičnosti. Jednu hvězdičku jsem udělil jen za výron Milly Jovovich. Modlím se, modlím aby nebylo natočeno žádné zrudné pokračování. ()

mouzi

Vylozena hovadina to nebyla, ale z puvodnich Tri musketyru zustala jen kostra, film by se mel jmenovat "Tri musketyri W.S. Andersona". ()

Hookins86

Nejdřív jsem ani nekoukal, kdo film natočil, ale u jistých sračkózních scén, mi to připomělo Resident Evil. Což se moc nehodí, na to, do kterého století, je snímek natočen. Dobrej byl akorát ten tlouštík a za toho 1*... ()

escaf

Čakal som, že to bude fantasy úlet, ale nie že to bude v takom nekonečne detinskom a naivnom prevedení. Ani neviem kde skôr začať. Je to proste nepodarená paródia (pokial sa chcete pobavit s muškatiermi, tak by som odporúčal ,,Čtyři sluhové a čtyři mušketýři,, z r. 1974), ktorá ani nie je vtipná, aj keď sa miestami o to snaží. Jediné čo za niečo stálo boli ,,kulisy,, zámku Versailles a starého Paríža, ktoré boli presvedčivejšie než výkony všetkých hercov dohromady. Nechápem pohnútky Andersona vložiť do príbehu lietajúce lode, keď následne na to v akcii vyzerajú staticky a efekty s nimi súvisiace sú ako z Béčkového filmu. Dúfam, že títo muškatieri na istý čas dostatočne poslúžia na odstrašenie od prípadného ďalšieho oživenia Dumasovho príbehu. ()

Vitous22

Já, který jsem vyrostl na Třech mušketýřích ze 70. let je pro mne ten to snímek skutečným utrpením!!!!! Takový Resident Evil v 17. století, tak to je opravdu špatný vtip. Chce se mi z toho zvracet!!!!! ()

Scaevola

Dlouho jsem přemýšlel, co vlastně tvůrci sledují, jestli si dělají legraci sami ze sebe, současné pop-kultury nebo ještě z něčeho jiného, ale pak se objevily první zpomalené bojové scény a létající vynálezy a bylo jasno. Jednoznačně jeden z nejkomerečnějších filmů minulého roku se všemi klady i zápory. Plochá, jednorázová, leč nesmírně podmanivá zábava s příliš okatým náběhem na pokračování a úplně zbytečnou M. Jovovich. ()

JackieBliz

Mušketýři jako nindžové! Podle mého názoru všechny bojové scény přemrštné do rozměrů sukně milady de Winter. Vlastně všechno přemrštěné - chování, kostýmy. Bože, božínku. Přes docela dobré herecké výkony (Milla Jovovich a Bloom) nic zvláštního ani zábavného. Spíš pěkně trapné nabubření a "zhollywůdštění" klasického námětu. ()

Akalain

Upřímě? Jedna hvězdička a to jen za efekty. Dummas se obrací v hrobě. A to nemluvím o tom, že DaVinci zjistil že in memoriam vymyslel novou věc a Archimedes musí přehodnotit svůj zákon. Ale to jsou "pouze" detaily. Příběh tuctový, hodil by se možná do jiné doby, s jinými postavami a jinou výpravou. Anderson zprasil co se snad ani zprasit nedá. Že sem fanda Sci-Fi, říkal sem si, že to zkusím, že to bude něco nového jak sliboval trailer. Ale po shlédnutí mě napadají jen tři slova.... Ach můj bože!!! P.S.: Andreson by měl zůstat u svého akčního scifi a nelézt do historie ani do literární klasiky. ()

aannemer odpad!

Absolutně dementní debilita. Nechápu tu drzost, se kterou tento paskvil vypustili mezi lidi. Není mi také jasné, jak přiměli Madse Mikkelsena, že jim vzal v této kreténské frašce roli. Alexandre Dumas se musí obracet v hrobě, neboť tahle mentální píp*ovina má do uměleckého díla tak daleko asi jako střevní výměšek do sladkého zákusku. S hrůzou jsem zjistil, že režisér tohoto výplachu puberťáckých mozgů Paul W.S. Anderson režíroval jedno z nejlepších sci-fi všech dob - Horizont událostí. To je skutečně k nepochopení. ()

BruceWayne

Nehledě na to, že celý film je víceméně ptákovina, kterou podrthuje komedie na hlavě Orlanda Blooma, sem se vyloženě nenudil a po shlédnutí traileru s očekáváním nic nečekat, to nedopadlo tak hrozně jak jsem čekal/nečekal....Jediná věc, která mě vyloženě zklamala, byla nevýraznost role Christophera Waltze, který mě v panchartech přesvědčil, že postavy ambiciozních dobytků umí zahrát bravurně a tudíž by mu role kardinála měla padnout dokonale, ovšem to se bohužel nestalo (pravděpodobně nikoliv jeho vinou). ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

14.02.2021

Klasiku Alexandra Dumase Tři mušketýři už jsme tady měli na mnoho způsobů. Mezi poslední adaptace se řadí například britský seriál od BBC, v němž si zahrála Emily Beecham nebo Peter Capaldi, a ještě… (více)

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (více)

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)