Vyměřený čas

Payushka

Je to taková Gattaca pro méně náročné. Vyměřený čas obsahuje silnou myšlenku, které by bylo lépe v komornějším snímku a bez nálepky Robin Hood budoucnosti. Než si ale Amanda Seyfried a Justin Timberlake začnou hrát na novodobou dvojici Bonnie a Clyde, film funguje jako velice slušná popcornová záležitost s charismatickým záporákem. Škoda toho srdceryvného poselství. ()

InJo

Lehce nadprůměrná prvoplánová zábava. Od Niccola se sice asi čekalo něco hlubšího a propracovanějšího (jeho vize má dost mezer a upřímně pochybuji, že by takhle mohl svět v blízké budoucnosti vypadat a fungovat, i když samozřejmě chápu, že má jít v první řadě o provokativní satiru), ale budiž. Skvělý ústřední nápad tudíž nebyl využit pro stvoření atmosférické přemýšlivé dystopie, nýbrž pro vznik konvenční mainstreamové lupičsko-útěkové žánrovky s očividně přiškrceným rozpočtem (což snímku naštěstí nijak zásadně neubližuje). 70 % ()

Legas

Jsem velmi spokojen. Kdyby každý odpočinkový film v sobě nesl takovou důležitou myšlenku, jako Vyměřený čas, současně nebyl hollywoodsky nabubřelý, ale "pouze" velmi příjemně odvyprávěný, měl bych najednou pocit, že se společnost a kulturní vkus neřítí do pekel. Z tématu by se dalo samozřejmě vyždímat ještě o něco víc, ale základní premisa je na konci vyřčena (a velmi srozumitelně), tak proč ne? A jde to i bez obřích digitálních celků. Fascinovalo mě, jak tvůrci pomocí pečlivě vybraných lokací, vkusných kostýmů a několika udělátek vytvořili téměř dokonalou iluzi světa relativně daleké budoucnosti. ()

Šakal

Jedni neustále nervózně pozorují své „hodinky“ s ubývajícím (dobíhajícím) časem (života), Ti druzí netrpělivě vyhlíží svou smrt. Vyčerpanost a opotřebovanost z dlouhověkosti versus mladický zápal (a holá nutnost) z boje o každou min (sec) o prodloužení (si) života. A.Niccol je vždy zárukou netradiční podívané a nejinak je tomu i v případě jeho nejnovějšího počinu In time. Základ. kostra příběhu je jasně daná. Každý se dožije 25-ti let, cokoliv nad je tvrdě (vy)koupeno. Jistý problém (nedostatek) však tkví ve skutečnosti, že tvůrci vynáší (téměř) všechny svoje trumfy v úvodních cca 35-ti min, kdy je člověk (divák) obeznámen se všemi zákonitostmi (stroze) nastavené (načrtnuté) vize budoucnosti a tak už není čím překvapit. Jsme tak svědky řemeslně poctivě odvedené filmařiny (jak je ostatně u Niccola zvykem a nepsaným pravidlem), nicméně tenhle snímek (téma) si zasloužilo podrobněji rozpracovat, než pouze nastínit a spoléhat na sílu samotné myšlenky. Přesto se vám ústřední herecké duo resp.trio, (novodobí Bonnie a Clyde, J. Timberlake – A.Seyfried a zejména proti nim stojící strážce času C. Murphy (společně s dráždivě nastavenou vizí budoucnosti A. Niccola, kde synové vypadají jako jejich otcové a otcové jejich otců, kde (paradoxně) opravdověji žijí ti chudí a zejména TA hlodající myšlenka křehkosti nastavené rovnováhy systému, kde (mladí) chudí umírají, aby nezabírali místo bohatým (starým) a jež působí jako červotoč zavrtávající se stále hlouběji pod (mozkovou) kůru) STARAJÍ o netradiční zážitek. Nic naplat, Niccol na mě vždy platil a to i přes fakt, že tento námět bych MNOHEM raději viděl v komornějším provedení (viz první třetina snímku), než těch zbylých akčních (resp. akčnějších) 2/3. Přesto (v rámci žánru) nadstandard, navíc se silnou p(r)ůvodní myšlenkou, což se (zvlášť v dnešní době) cení dvojnásob, avšak s dovětkem, že od prvotiny Gattaca je tvorba A. Niccola na (lehce) sestupné křivce. A teď mě pls omluvte, neboť moje Casia EQWM1100C-1A nemilosrdně ukazují, že (vyměřený) čas pro tento komentář se definitivně naplnil. 70% s možností navýšení ve světle BLURAY-(E) p.s. Jedno však člověk musí uznat a zároveň je to to, co u Niccola obdivuji nejvíc (hned vedle výběru neotřelých témat) a to je jeho vyobrazená vize (nedaleké) budoucnosti (stejně jako v případě snímku Gattaca), i zde nepotřebuje utápět miliony za (digitální) trikovou stránku, nejmodernější technologické zázraky vědy a techniky, přesto (nebo právě proto?) ve výsledku tak působivé a navíc, nutno uznat (a Niccolovi přičíst k dobru) v tomto případě i zábavné, nenudící, v tempu nepolevující, čímž se ale paradoxně tento snímek sám (dobrovolně) odsuzuje do pozice „popcorňáku“, sice chytrého, ale stále popcorňáku, místo inteligentní, nadčasové, (kultovní), (nad)žánrové podívané s přesahem. ()

gilmore_girl

Originalni a zajimave! Pribeh novodobeho Robina Hooda a jedna hezka pravda o tom, jak jsou lidi hamizni a chteji zit naveky (je trochu desive, kdyz vase babicka vypada jako vy). Vynikajici zacatek, skvely konec, takze bych sla na pet, kdyby uprostred nebylo tolik toho opakujiciho se nahaneni. Ale na druhou stranu, behani je zdrave, ne? ;) Prijemna hudba a vyborni herci. Hlavne ustredni duo a Strazce casu Cillian Murphy. Potesila i mensi role Johnnyho Galeckiho. Motto dne: Je to kradez, kdyz to predtim ukradli? A ackoli zustava spousta nedoresenych veci ohledne fungovani takoveho systemu, vubec mi to nevadilo. ()

IQ Tiqe

Dneska jsem už jeden kousek s Olivií Wilde viděl a zachtělo se mi dalšího. A náhodou jsem narazil na tohle film, o kterém jsem věděl jen žánr, a že tam hraje nemálo herců, které mám rád. A i když jsem neměl přehnané očekávání, z kina jsem odcházel nadmíru spokojen. Z letošních neemzáckých nemarwellovských sci-fi mi sednul asi nejvíc (Inception nepočítaje). Není to megalomanské superfantastické sc-fi, vzdáleně mi připomínalo Ostrov, nebo knižní 1984, myšlenkově pak Gattacu (tu taky točil Andrew Niccol), zkrátka boj proti systému. Pokud jde o děj, obsah mluví za vše; líbí se mi filmová myšlenka „čas jako platidlo“ – nutí k zamyšlení, člověk si uvědomí, že najednou není čas jen tak bezcílně zabíjet čas poflakováním. Na začátku mě dost šokovalo „Ahoj mami“, pak jsem si musel chvíli zvykat na Amandinu paruku, ale její krásný kukadla mě opět dostala. # K zahození není ani nenápadný soundtrack, který mě zaujal natolik, že se ho už snažím nějkde dohledat. # [viděno: kino] # příběh 8 | hudba 8 | humor 1 | akce 6 | napětí 5 | pustil bych si znova 8 ()

Webb

Třetí hvězda je za zpracování, scénář je děravý jako cedník. Cca 3 153 600 000 000 korun = 1000 000 let [5,5/10] ()

Jordan

nápad originálny, keby sa však nejednalo o klišé akčnú romancu na štýl hollywoodu, ponúklo by to viac priestoru na využitie potenciálu plynúceho z tohto nápadu. bohužiaľ - casting zlý (hádam s výnimkou cilliana mi žiadna postava nebola sympatická, nikomu som nedržal palce a nikto si ma nezískal), čím bližšie k záveru, tým viac scenáristických chýba a neodpustiteľných dier. výprava miestami dobrá, miestami mdlá, vizuál v pohode, ale veď sme v hollywoode a na áčkovom poli, tak to by už malo byť garanciou, nie? keď si to tak vezmem, je to len sci-fi kombinácia bonnie a clyde spojenej s robinom hoodeom/jánošíkom. veľmi slabé 3. ()

Tsuki

Námět sice skvělý, ale zpracování ve výsledku nuda. Vypadalo to docela stylově, ale nenabízelo to nijak zajímavý děj. Taky jsem si všimla určitých nesrovnalostí. Nepřišlo mi to příliš promyšlené a obzvlášť bylo divné, jak rychle a bez stížností přijala Sylvia roli zločince s pistolí, začala střílet kolem a vyhrožovat dokonce svému otci (přičemž až do konce běhala kolem pouze na podpatcích). Celé mi to přišlo jako jedna velká slátanina téměř bez smyslu. ~(2,3)~ ()

Anderton

Prvé sklamanie z Niccolovho filmu. Čakal som niečo atmosfericky podobné Gattace. Dočkal som sa béčkového vizuálu, čo je zarážajúce, keďže ide o mainstreamovú produkciu s masívnou kampaňou a Timberlákom. Nápad ako vždy od Niccola originálny, lenže nie je primerane spracovaný a obsahuje veľa logických dier. Neviem, či mu do toho kecalo štúdio, ale vznikol akýsi kočkopes, čo nie je ani plnohodnotný blockbuster, ani výrazný autorský film. ()

Carol Pifková

Svet kde je platidlom čas je naozaj úžasný nápad. Len akosi samotný film ma nebavil. Myslím, že je to taký zlatý stred. Ani nič brilantné a ani nič katastrofálne. Zvláštnosťou však je, že ja sa k tomuto filmu neviem nejak špecificky vyjadriť, prečo sa mi toto a toto nepáčilo. Jednoducho to neviem ale viem, že mnoho scén ma nebavilo. ()

Frajer42

Jistá dávka orginality se tomuto snímku upřít zcela jistě nedá. Přibližně prvních 5 minut jsem měl problém zbavit se úsměvu nad nekončící debilitou autorů, když měl zajímavou rozmluvu Justin Timberlake s jeho o 3 roky mladší mámou. Poté už jsem si na film bohužel zvykl a tolik se mi nelíbil. To už však nelze říct o Amanda Seyfried, která byla koukatelná více než hodně. A dost možná kvůli ní v budoucnu risknu i nějaký blbější film, budu - li na něho mít čas. To v tomto filmu nemá čas nikdo a kdo ho má, tak ho nemá dlouho, protože jsou tu další, kteří ho chtějí. Filmu bohužel s postupem času stále klesá kvalita. Po chvíli se z něj stane nepříliš kvalitní akční honička, která trvá až do samého konce, který není ozdoben nějakou zázračnou pointou, jak by se chtělo očekávat. Moje imaginární zelené digitální hodinky se zastavily někde na slabších 2*. ()

boshke

Originální námět, i když provedení trochu pokulhává. Například "srdceryvná" běžící scéna s matkou (a na konci repete se Sylvií) mně přišla zbytečně vyhrocená. Nevadí mi kritika společnosti či životní moudra, tady na mne však působila trochu křečovitě a lacině. Z herců stojí za zmínku jen můj oblíbenec Murphy, neb Seyfried mne nebrala a Timberlakeovi jsem nikdy nějak na chuť nepřišel. Hlavní, co po filmu zůstalo, je pachuť nevyužitého potenciálu... 70% ()

Kothy

Pěkná sci-fi s Justinem Timberlakem a Amandou Seyfried. Lidí je v budoucnosti moc a tak žijí jen do 25 let. Pak se jim na ruce spustí odpočet. Neexistují peníze, platí se jen časem. V práci si vyděláte, abyste přežili další den. Jednoho dne se objeví chlap, který má na ruce celé století. Už ho nebaví žít. Předá svůj čas Justinu Timberlakovi a ten musí utéct. Po cestě unese Amandou Seyfried z bohaté rodiny. Spolu pak utíkají před ostatníma. Btw kdo by chtěl mít Oliviu Wilde za matku? :) ()

AllShallFall

Ať už film napodobuje cokoliv a kohokoliv, jednoznačně myšlenku má geniální. Ve světě sci-fi filmů jsem tohle ještě neviděl. Mělo to grády, které mě v žádném případě nenechávali v klidu. Justin Timberlake mě snad porvé překvapil a vůbec mi nevadil. No prostě bezvadné. Nenašel jsem ani minutu, která by mě nudila. Závěr filmu má své kouzlo. Vládnoucí systém se zhroutil a lidé vyšli do ulic.....Kéž by to bylo takové i ve skutečnosti. Je to totiž jak z dneška vystřižené . Nejste bohatý....nežijete ale přežíváte. Systém dnešního světa, kde vládnou peníze, se od systému ve filmu, kde se platí časem liší pouze v tom, že bez peněz se dá žít dál. ()

teutates

Chytré to bylo, fakt že jo, už i Gattaca na svou dobu vyčnívala no a "In Time" vystupuje taky z řady. On to Niccol všechno nacpal do 109min, což působí místy chaoticky a možná nedotáhnutě ehm... nó v rámci postapokalyptické utopické společnosti, ve které platidlem je čas, který daná osoba na zemi stráví? Přiznávám, mně osobně by tenhle pohled nenapadl. Jooo, taky jsem si všiml víc věcí, které bych mohl tady zmínit (narážím na perličky, tam to, tu to) no bylo by to nadlouho a na to jaksi nemám čas. 8/10 ()

swamp

Já bych tedy radši zachránil Olivii Wilde, coby maminku, nežli Amandu Seyfried, coby škaredou milenku. Výborná myšlenka dotažená - bohužel - k průměru. Zamilování dvou hlavních postav je naprosto neopodstatněné (kdyby na konci raději ukázali, že ji Timberlake jen využil, protože bez ní by to všechno nezvládl, bylo by to supr), motivace Sylvie rovněž nepochopitelná, anebo vám jedno vykoupání v mrazivém moři stačí k přehodnocení životních hodnot?! Do toho tuny plytkých keců a průměrný sci-fi film je na světě. Škoda, že v závěru odešli scénáristé na kafe, protože zabití Cilliana Murphyho bylo tak odfláknuté ('Sakra, co s ním?' 'Uděláme z něj vola a on si nedobije watchky a umře.' 'Brilantní.'), až hanba - přitom na této dvojici mohli postavit celý snímek a mohli jsme tu mít sci-fi variaci na The Fugitive. ()

Okara

Nadprůměrný sci-fi snímeček, který přichází s originálním nápadem, řešícím otázku Žít, či nežít navěky? Pár vyskytujících se soubojů není přehnaných, akční honičky v nových starých autech a sexy neposlušná hlavní hrdinka. Škoda výběru hlavního aktéra, Justin se měl držet zpěvu, naštěstí to Cillian Murphy se svým charisma zachraňuje. Mimochodem před In Time doporučuji zhlédnout Inception, protože charakterová proměna Murphyho je velmi zajímavá, jen dokazuje, jaký je herec. 70% ()

Dámské posily...

Dámské posily...