Vyměřený čas

KiJi

Tik, ťak, tik, ťak, čas běží. Jak ubývají vteřinky, ubývá vám života. Na scénář velmi dobrý námět, myšlenku bych přirovnal k Počátku. Ale realizace je mizerná. Děj sklouzne k velké osobní vzpouře hrdiny, která se pod taktovkou Marxových idejí za pomocí hrdinky realizuje po vzoru Bonie a Clyde ve velký boj za časově-sociální rovnost. Snaha šokovat diváka pak vychází naprázdno, protože odehrávanému nevěří. Celý příběh má strašlivé trhliny (stále se mluví o nějakém boji, činu otce hrdiny, ale nedozvíte se co), příliš okatá inspirace v Matrixu, Equilibriu, a podobných totalitních dobách. A když je někdo hledaná osoba číslo jedna, nejdou po něm všichni? Vše je zde odfliknuté. Vše je zde odflinknuté. ()

Pavlo

Andrew Niccol nám opäť priniesol nevšedný sci-fi film, ktorý má veľmi zaujímavú myšlienku spôsobujúca tiesnivé pocity. Režisér načrtne na začiatku skvelú ideu a svet, predstaví hlavných hrdinov, jednoducho upúta. Nanešťastie to nevydrží dlho a v ďalších minútach prejdú všetky tieto bizarné nápady na druhú koľaj. Začína sa klasický hollywoodsky akčný film o dobrých, menej dobrých a zlých ľuďoch. Hlavné postavy sú sympatické a v podstate im držíte palce. Avšak po skončení filmu nastane divný pocit o neúplnosti diela. Škoda, že sa nepohral viacej napr. so zvratmi alebo s postavami. Takto nám naservíroval nevšedný sci-fi film s dobrou myšlienkou a typickým akčným komerčným prevedením. ()

Declen

V rámci žánru rozhodně napdprůměr, bohužel v polovině jakoby nejen hlavní hrdinové, ale ani scénárista nevěděli "a co teď". ()

Aldo_Raine

Niccol, Murphy, Seyfried, Wilde, Sci-Fi / Thriller / Akční, červená čísla hodnocení... to vše lákalo před projekcí. Výsledek? Absurdní scénaristická demence, která dělá z eRkových huličských komedií zábavu pro intelektuální elitu. Tz. absolutně nevhodný film pro každého, komu v IQ testu za 30,- SMS vyšel alespoň dvouciferný výsledek, ostatním však vřele doporučuji. ()

joywork

Motto filmu : žij každý den tak, jako by byl tvým posledním. Zápletka mě přišla originální, ne však děj kolem - paralela na dnešní život v kapitalismu kolem je zcela zřejmá - horních pár tisíc žije v přepychu a zbytek přežívá ze dne na den. Jen ta kostra příběhu dále moc neuchvátí - Dva hlavní hrdinové neustále utíkají před neúplatným a ideologicky nezkorumpovaným ztrážcem času (připomíná zapáleného komunistu na konci osmdesátých let) a kradou čas, který rozdávají mezi chudé... Dodatek po přečtení komentářů : pokud píšu komentář, nikdy nečtu, co napsali ostatní, to až poté. Nechci se totiž nechat předem ovlivnit. V tomto případě mi většina přispěvovatelů dala za pravdu, proto se divím tomu tomu docela vysokému hodnocení.... ()

Fordik

Tak promarněný skvělý námět jsem dlouho neviděl. začátek paráda, ale po únosu to byla nuda jak cyp. Slabý tři hvězdy = 55%. ()

mackyns

No čakal som viac. Nie práve najlepšie spracovaný dobrý námet. Aj keď tie dve hviezdičky sú asi málo, ale premáhal som sa a aj tak som tú tretiu dať proste nemohol ()

karel63

Neotřelé, s dobrými hereckými výkony a s neustálým napětím. Film potvrzuje krutou pravdu - kdo má prachy, žije se mu lépe. ()

.:Angel:.

Vyměnit peníze za něco pro život ještě důležitějšího? Za čas? Proč ne, když právě jím se nechá ovládat kastovní systém ještě daleko lépe. ()

lusst

Zaujímavý námet, krásna Amanda - ale... no vlastne všetko už napísal Matty a mne neostáva nič iné len súhlasiť. ()

Sekacik123

Mne sa to veľmi páčilo jeden z najlepších filmov čo som v poslednej dobe pozeral. Vynikájúci námet, výborne to bolo spracované. Klobúk dole :) ()

psycho.ta

Ptakovina vsech ptakovin nejptakovinatejsi. Kdyz na se na film podivate v celkovem kontextu,tak toto tema nebyl vubec spatny namet,ale nemam tuseni proc to tvurci dotahli do takove hovadiny..ze nam ve 25 zacnou tikat "hodinky" na nasi ruce a clovek dostane jeden rok na to,aby si dalsi cas sehnal proste nejak jinak,kdyz vedle nas ziji lide kteri maji na "hodinkach" tisice let? No co to proboha je. Nejvic me dostavaly hlasky typu: "jaktoze kafe stoji ctyri minuty,vcera stalo tri?"..no LOL,to bylo uz fakt MOC:D Plus za Justina a Amandu. Jinak fakt blbost.. ()

montel

Lidé jsou geneticky upraveni, aby v pětadvaceti letech přestali stárnout. Problém je, že potom žijí pouze rok. Pokud ovšem nezískají více času. Čas, je teď jejich měna. Vydělají jej a utrácejí. Bohatí mohou žít věčně. Will Salas (Justin Timberlake) patří do té chudé vrstvy. Žije se svou matkou v tzv. ghettu, kde musejí tvrdě dřít, na to, aby přežili. Když však Will narazí na muže, který mu daruje za záchranu života veškerý svůj čas, vydává se do té nejluxusnější čtvrti, kde žijí samí bohatí, aby zde načal novou éru lidských životů...Opravdu originální námět, to musím říct hned na úvod. První půlka filmu je jedním slovem výborná. Horší je to, jakmile se Will dostane mezi bohaté, kde se stane rebelem. Společně s Amandou Seyfried, které to zde až neuvěřitelně sluší, utvoří dvojici jako Bonnie a Clyde, což mi osobně vadilo. Takže výborný námět, ovšem hrozně nedotažený. 70% ()

RomanL

Hm, no je to taková levičácká agitka o naprosto neschopných obyvatelích "ghet" držených při životě jenom blahosklonností schopných jedinců, umožňujícím těmto troskám si v jejich "fabrikách" vydělávat život (místo toho, aby je nahradili levnými a spolehlivými stroji, o jejichž existenci v takové společnosti doufám nikdo nepochybuje). A jenom to, že jde o život, je přinutí makat - je evidentní, že pokud by se dostali k jakémukoliv většímu množství času, tak jsou vyřízení - neví, co dělat. Viz např. kámoš hlavního hrdiny - první co udělá, když dostane 10 let je, že se uchlastá. Prostě různí potomci fetek, alkoholiků a tak - lidský odpad. Ale boj o čas, ten je holt udržuje při životě, musí makat a myslet, takže je to vlastně pro jejich dobro. Kdo tak nečiní, zdechne. No, nicméně revoluce nakonec zvítězí, časový trezor je otevřen, času je najednou dost a chaos vesele zavládne a oni se živí vykrádáním časových bank a žijou spolu spolu až do smrti, což jim ani moc nezávidím, protože vůbec nepochybuju o tom, že si po 100 letech (nebo spíš mnohem dřív) při jejich inteligenci zaručeně půjdou setsakramentsky na nervy . Ta * je za docela dobrý nápad, ale zpracování - tragédie. ()

cervicekcz

Veleoriginální námět, zpracování mě však neoslovilo. Dost jsem se na tento film těšila, ale byla jsem bohužel zklamaná. Ne ani tak výkony herců, ale celkovým dojmem, kterým na mě film působil. Přislo mi to všechno moc rychle "akční" a musím říct, že chvílemi jsem se i nudila. Jsem velmi ráda, že si film našel i pevné zastánce, protože mu velice fandím, ale jeho sklaní příznivkyní se nestanu. ()

Dámské posily...

Dámské posily...