Vyměřený čas

fabregas1

Jestli něčím fanouška sci-fi Vyměřený čas okamžitě zaujme, je to originalita.Vizuální stránka vůbec nevypadá jako moderní sci-fi,Žádná vznášedla, létající auta nebo technické vymoženosti. Zkrátka vše, co máme i dnes.Film má pozvolné tempo,které nikdy nezrychlí. Nikam se nespěchá a divákovi se všechna fakta pozvolně odkrývajíTi z vás, kteří čekají menší akční orgie, by mohli být zklamaní.Vyměřený čas určitě není bezchybný film, rozhodně je ale dost originální a v rámci možností chytrý a inteligentní. ()

SankaKofik

Svět, ve kterém neexistují peníze. Zní to hezky, jen do té doby, než zjistíte, že tady se platí časem, po který ještě budete naživu. Chcete si zavolat? Bude vás to stát minutu vašeho života. Chcete se svézt autobusem? Zaplaťte 2 hodiny. Originální nápad, kdy má každý svůj vyměřený čas a je na něm, jak s ním naloží. ()

chaosteory

Tak to ne teda, tento snímek se okamžitě musí stát trezorovým filmem, všechny kopie zničit, autory deportovat do Třetí galaxie (Míša David to zařídí) a hercům provést lobotomii. Protože až se tohoto námětu chytí nějaký mocný bezmozek, a že jich je, jsme všichni v prdeli. In time je totiž odpovědí na dlouholetý problém "Kam s ním?" a nemyslím ani Nerudu, ani menšiny, ba ani odpadky, myslím důchodce. 25 let grátis a pak, když jste normální člověk pa pa a ani funus vám nikdo neudělá. A co bohatí a mocní? No ti mají miliony let, takže tu budou otravovat až do skonání světa. Že by to Májové tušili a proto vyhlásili konec světa? K filmu// Dějová linie a herci jsou čistý průměr, sice to stačí ale třeba u Murphyho jsem zvyklí na velký záběr, ne aby filmem projel na půl plynu. Ohledně akcí a scén není moc co řešit, přesto že to často vzpomínalo Ostrov a jemu podobné, zpracování je nižší cenová a hodnotit pouze tyhle aspekty, není to ani na 3. Šťávou filmu je námét, neokoukaný a originalní, bohužel s ubývající stopáží se na něj kašle čím dál víc a za "americký" závěr nominuji scénáristu na rok nucených prací. ()

dubacek

Hodnocení uživatelů přesně vypovídá o mém pocitu. Na jednu stranu solidní pojetí nové měny, ale na tu druhou slabý děj, který postupem času přebíhá z jedné zóny na druhou, div jsem se neztrácel. To nemluvím o tom, jak složitý byl přesun na začátku. Dalo se z toho vymáčknout víc. ()

Paulie2

"Čas jsou peníze." V případě tohohle filmu se toto motto stává skutečnosti. Shrnout třemi slovy? Málo! Originální, poutavé, napínavé, utopické .... a tak dále. Doporučuji fanouškům filmů jako je Inception nebo Já, robot. 5* ()

majuus odpad!

dalšia americká sračka s predídatelným dejom hoci nápad s časom ako kreditom bol dobrý ale aj tak je to kravina ()

ellysium

Sci-fi tohoto typu jsou pro mně velmi dobré a nápad platit časem,dostávat mzdu v hodinách je zajímavý.Každopádně dávám čtyři hvězdy,nemám co vytknout. ()

Phoeniyx

Tak tenhle film se mi moc líbil originální nápad a zápletka, svět ovládaný pomocí času docela síla. Byl jsem spokojen ale chybělo mi větší drama a akce. Sci-fi nemám moc rád ale tohle bylo pěkné a povedené. ()

schindler

Povedený scifi po jehož shlédnutí stojí za to se trochu zamyslet (narážka na současné astronomické platy). Filmu nechybí spád, napětí, sympatická dvojce. A také Justin Timberlake, nikdy bych si nemyslel, že to někdy napíšu, ale ten klučina mě vůbec nevadí. ()

ELDoctorow

Veľké, preveliké sklamanie od Niccola. Že scenárista, respektíve režisér peciek ako Truman Show, Lord of War a najmä geniálnej Gattacy napíše takúto nudnú nezmyselnú blbosť by som teda nečakal. Po zbežnom pohľade na jeho budúce filmové plány to však vyzerá tak, že Niccolov pozvoľný pád v mojich očiach bude postupne naberať rýchlosť dopadajúcej kométy, nakoľko Andrewovým ďalším režisérskym počinom bude adaptácia knihy od Meyerovej, ktorú, priznám sa som nečítal (na to je môj čas príliš cenný, predsalen tie dôchodkyne sa večer v parkoch neznásilnia samé), a o ktorej som počul všeličo, len nie, že by bola dobrá spisovateľka. Som teda nakoniec len rád, že som sa na In time nedostal do kina, ako som pôvodne plánoval a nepodporil to mojimi, na predaji tvrdých drog maloletým, ťažko zarobenými peniazmi. A to to spojenie Niccol – sci-fi znelo tak fantasticky! Ešte i tie prvé trailery mi nezadali dôvod pochybovať a tak som bol úplne nepripravený na to čo ma čaká. Film, kde už základná rozohrávka pracuje s totálne dementným predpokladom jednoduchého a v podstate bezproblémového kradnutia času. To je akoby sme dnes chodili so zostatkami našich účtov na čele a hockto by si mohol naše úspory len tak silou vôle pretiahnuť k sebe. Nonsense. Ale odhliadnuc i od toho je to proste nuda, kde ma ani jedna postava nezaujímala a bolo mi srdečne jedno či a kedy jej v digitálkach dôjde šťava. ()

Augustyn

Chytrý nápad, který šlape globálnímu kapitalismu po svědomí a nutí nahlédnout na současnou společnost kritickým okem. Jde však otevřenou náručí vstříc všem masám a tak se postupně zjednodušuje a rozmělňuje v chabý děj, jenž je obstaráván hlavním hrdinou, který celou stopáž filmu hledá jakous takous motivaci pro své chování a nutno dodat, že žádnou nenajde. ()

TOPmoovie

najprv si vytvorte nieco, kde nieje ziadna zakladna logika. na tejto platforme by uz tento film mohol zacat existovat. v pozadi stale rezonuje silny pocit hodnot. a dobry napad jednotnej meny. v tomto svete forex nemoze existovat :) technicky ok, ale tento dobry namet je velmi slabo vyuzity. ()

happy.lenulka

zajímavě zfilmovaná realita dnešního světa. odmyslete si čas, domyslete si peníze a máte dnešní svět... dobré k zamyšlení. dobré je se zamyslet nad oběma úhly pohledu... ()

Film2

Výborný film, ALE, myšlienka nedotiahnutá dokonca, chcelo by to viac vysvetlenia a ten koniec vyzeral, že ešte by mohlo byť aj pokračovanie. Takže hodnotím za 4 hviezdičky ()

dagweghope

Poměrně nenáročný ale koukatelný sci-fi film. Lidé jsou geneticky modifikováni tak, že se jejich vývin zastaví v pětadvaceti letech, kdy dostanou jeden rok k dobru, ale jakýkoliv další čas života si musí nějak získat. Čas je tedy univerzální komoditou a život udržující energií, které z některých učiní prakticky nesmrtelné a jiným způsobí smrt kvůli chybějícím vteřinám do dalšího nabití či nabytí:-) Příběh je posazen do poměrně typického prostředí řady obdobných filmů, kdy je svět rozdělen na plebs žijící v nuzných podmínkách v ghetech a aristokracii užívající si luxusu. Samozřejmě se vyskytne Robin Hood, Mariana, která dojde prozření, otec kapitalista-vykořisťovatel a strážci pořádku, kterým je spravedlnost cizí. Herecké výkony, spád filmu a nenáročné efekty (obzvláště digitální display přímo na předloktí ukazující zbývající čas) jsou docela slušné, chybí hlubší myšlenka a tendence jít problému na kloub (odkud se vlastně čas bere apod.), ale takových filmů je jako šafránu a chtít to po každém asi nejde. ()

Peenugirl

Neskutočný nápad,ktorý sa nestratil kvôli zlému filmárčeniu. Myslím, že Justin sa má ešte čo učiť ako herec, ale ak chce hercom bude, manažéra má určite skvelého takže je to len otázka času... Tento inovatívny uhol pohladu nadobudol rozmery tak svižného filmu, z ktorého ťažko odlepíš oči... Mrzí ma len, že si nechali tak málo pre seba, to je nereálne, tá skromnosť samaritánov... Inak máločo by som vedela vytknúť. 80% ()

vlk++

Se zajímavou myšlenkou má u mě film napůl vyhráno. Je vám 25 a přestanete stárnout, dostanete rok života, za všechno platíte časem, za práci dostáváte čas. 4 minuty za kávu? Včera to byly 3! Pokud jste chudý, žijete ze dne na den. Justinovi sice těch 25 asi neuvěříte, ale zase přes 35 se nešlo, takže šance pro "mladé" ;) Za mně 3*, s takovým nápadem se určitě dalo kouzlit více. ()

Dámské posily...

Dámské posily...