Nikita

USA, (2010–2013), 51 h 15 min (Minutáž: 41–43 min)

Maggie Q, Shane West, Lyndsy Fonseca, Aaron Stanford, Melinda Clarke, Xander Berkeley, Tiffany Hines, Dillon Casey, Noah Bean, Ashton Holmes, Rob Stewart (více)

Série(4) / Epizody(73)

Byla jednou z nejlepších agentek, ale Divize ji zradila. Zavraždila jejího snoubence. A ona se rozhodla pomstít. Osamocená žena stojící proti tajné vládní organizaci prolezlé korupcí nemá na první pohled příliš šancí, ale skrývá v rukávu pár překvapení, které mohou chod Divize pořádně zkomplikovat. Nikita vyráží do boje, hodlá srazit do kolen ty, kteří ji před lety vycvičili. (Chen)

maddy

Poriadne akčný seriál mi v amerických TV už dlhšie chýbal, Nikita zaplnila miesto dostatočne! Síce ma to nechytilo hneď pri prvej epizóde, musel som tomu dať čas, no neskôr sa z toho stal skvelý adept na nenáročnú zábavu! Neskutočne sexi agentky v zastúpení Maggie Q a Lyndsy Fonseca v tuctovom, ale zábavnom špionážnom príbehu. 4* (najlepšia epizóda je 9. - Michael a Nikita v Uzbekistanu, najhoršia epizóda je 13. - NIkita a pokus o záchranu princa) Season 1 = 4* / Season 2 = 3,5* / Season 3 = 3* / Season 4 = 3* ()

Fevas

Přiznám se, že z původní Nikity jsem viděla zhruba dvě epizody a nijak mě to nezaujalo. Naopak tohle provedení mě zaujalo už od prvního dílu a všichni víme, že ty bývají nejslabší. Hvězdička Lyndsy díky tomuhle seriálu pořádně stoupla, ale stejně tak podala úžasný výkon Melinda a její role záporačky Amandy. Akce a napětí zde rozhodně nechybí. A co má být, že některé díly trochu dějově pokulhávají? Všechny seriály takové epizody přeci mají. ()

Loooki

Hlavná hrdinka je dobrá. na túto úlohu, sa veľmi hodila, keď zoberieme v úvahu, že v akčných snímkach hráva. Dej, je dobrý. Agentka, ktorá sa snaží zničiť vnútro agentúry, ktorá jej poskytal zázemie a vyškolila ju na to, čím je teraz. (pripomína mi to ALIAS - zničenie SD-6, ale nie je to ALIAS). Ani som nepostrehol, žeby dialógy boli kŕčovité, ale odstupom času prichádzam, na to, že áno. Vôbec mi to však, nevadí, pretože AKCIA tam hrá prim. Neskoršie série nám ukážu, že sa bojovať proti agentúre, ktorá dala človeku život, nie je vôbec jednoduché a hlavne, keď po moci prahne každý... Hodnotené po absolútnom finále seriálu. ()

Vavča

Tak mám takový dojem, že tvůrci seriálu čerpali z docela dosti věcí, jednoznačně mě napadá Prison Break, Dollhouse, jedno nejmenované anime, které nechci kompromitovat(protože si to nezaslouží). Seriál má občas i neduhy jako korejské seriály, to znamená někdy naprosto dementní jednání postav, oslí můstky, moc zbytečných flashbacků, použití hudby pro různé citové výlevy. Z žánru anime typická zla jako záporák, co je pořád vepředu, tady je to pro změnu postaveno na hlavu, že i hlavní hrdinka má někdy náskok, ale nějak výrazně jí to nepomáhá. Hlavně mě s prominutím žere, ten neukončený závěr alá deus ex machina. To byly výhrady, věta oznamovací je, díky Maggie Q je to fanservisový seriálek(příznivci anime ví o čem mluvím). Maggie má dobrou pohybovou průpravu, skvěle zvládá akční scény, ať má bojovat tělo na tělo, katanou, nebo střelnou zbraní. Přesto si nemohu pomoct, že v asijském podání by to byl ještě větší nářez, ale akce je jedna z věcí, co ten seriál drží nahoře. Zajímavý námět podle mě nemá potenciál navíc, než další sezónu a hlavně se to dalo ukončit i v té první. Je celkem dobře obsazený záporák, vztahy hlavních postav prokouknete celkem rychle, ale dá se to přežít, protože většina obsazení je fajn. Série má napětí, spád umí přijít s mnoha zajímavými nápady a věcmi, které byste v akční sérii nečekaly, jen škoda, že někdy se příliš často střetává genialita s demencí a wtf momenty, jako 14kg ostřelovačku, s náboji o váze 7kg táhne na zádech lehce jako golfové hole. Na druhou stranu svět seriálu se kryje do značné míry s tím naším, je lehce fikční, potěží různé kulturní narážky. Co se tady celou dobu pokouším složitě říct je, že když přeřadíte svoje nároky na tento seriál do kategorie b, dobře se zabavíte, teoreticky si můžete přidat i další hvězdičku. Maggie Q by ovšem měla pouvažovat o tom, zda má cenu hrát v kdečem, protože kromě tří výrazně nadpůrměrných titulů neměla za posledních 7 let větší povedenější roli, což mě mrzí, když vidím její potenciál v tomto seriálu. Tak uplynolo něco vody a předchozí koment se váže na sérii jedna, která je skutečně na tři hvězdy. Nicméně byly natočeny další dvě řady, čtvrtá sezóna bude letos na podzim, takže co se změnilo? Musím uznat, že druhá série je o něco temnější, komplikovanější. Hlavně však je napětí povedeně vyvažováno jemným humorem, nebo ironií, což jistí hlavně Birkhoff (který je dosti zásadní a důležitá postava, ne-li někdy moje nejoblíbenější). Záporáci stejní jako v jedničce, ale děj se větví. Co musím pochválit a uznat jsou umně zvládnuté flashbacky, výlety do minulosti, které mají podstatný význam, nezabíjejí jen čas. Dobře zvládnuté jsou i nové charaktery. Akce tradičně luxus na vysoké úrovni Maggie Q se prostě v té roli neomrzí, pryč jsou wtf momenty, chyby, takže druhá sezóna jednoznačně a 4 hvědy! Už nejde jen o kační jízdu, ale komplikovaný špionážní, akční seriál s propracovanými charaktery. Třetí sezóna nečekaně mení těžiště příběhu, některé věci zodpovídá, jiné převrací, nebo více komplikuje, než řeší, nicméně není to galymatyáš, jen je to někdy dosti nečekané, nepřehledné, nikdy nevíte co přijde příště. Ale tvůrci na rozdíl od antické tragédie nemusí povolávat žádnou Deus Ex machinu, vystačí v návaznosti na předchozí děj, rozpracovat minulé dění a podněty. Tradiční umění cliffhangerů nezapomento!!! Je to napínavé prostě neustále až do konce, bez ohledu na jistou šablonovitost dílů je seriál pořád velmi zábavný a reprízovatelný. Nutí vás to sjíždět nové a nové díly, Maggie Q a Lyndsy Fonseca jsou skvělá dvojka dokonale se na ty role hodí, ostatní charaktery rozhodně nejsou křoví, ať zlí, hodní, podivní, špión, zrádce, hrdina, všichni jedna akčně špionážní rodin:) Sérii mohu s klidem doporučit nejlepší počin na akčním, thrillerovém poli za posledních 5 let. Akce snese elitní asijská měřítka, tak běžte do toho. () (méně) (více)

maty39

Průměrné akční scény a hloupoučký scénář podráží Nikitě nohy a maří její ambice stát se dalším Aliasem. Většina zvratů působí vycucaně z prstu, nesmrtelnost a nedotknutelnost hlavních hrdinů působí až komicky. Pravda, Nikita je stejně nesmrtelná jako třeba Jack Bauer, ale tomu to ve 24 dokonale sežereme. Nejhorší je, že jednání záporáků je velmi slabomyslně, až naivní a to hned na první pohled. V první půlce první série je to nejočividnější. Tvůrcům to zřejmě také došlo, protože ve druhé půlce se vydají a malinko jiným směrem (velmi nepatrně) a to Nikitě velmi těsně zachránilo tu třetí hvězdičku, protože více jak polovina Nikity je očividně hloupoučká podívaná za dvě hvězdičky (a to se přiznám, že si obyčejně dokážu hloupé filmy i seriály v pohodě užít, ale musí se to umět prodat). ()

• V 13. epizóde 3. série, keď sú vedľa seba zviazané Nikita (Maggie Q) a Amanda (Melinda Clarke), je vidno, že Nikita je zviazaná naľavo od Amandy, no v ďalších záberoch, kde budova horí, sú zaviazané naopak, teda Nikita je zaviazaná od Amandy napravo. (challik)
  • Dej seriálu je zasadený do New Yorku, no v skutočnosti prebiehalo natáčanie v Toronte. (m.a.t.o.)