Třináctiletý Andy se těžce vyrovnává s tím, že byl pro svoji školní práci spárován se všeobecně neoblíbeným spolužákem Stanleym. Postupně se tak musí učit toleranci, zvláště pak, když se jeho oblíbený učitel Simon stane předmětem zlomyslné pomluvy. (Caminzind)

JohnCZ

Od dob Freaks & Geeks se doposud nepodařila tak čistá dramedy ze školního prostředí. Ano, máme tu realistický Entre les murs, máme tu i depresivní Detachment a ano, máme tu šílené prcičkovské komedie. Ale That's What I Am je přesně ten subžánr, který na filmovém poli dost chybí. Nesnaží se o žádnou stylizaci, nemá divnou hlavní postavu (s psychickou poruchou,..) a ni se nesnaží zaměřovat na jednu specifickou věc. Je to pohled na školu jako celek a co víc, je to upřímný (přirozeně trochu americky zidealizovaný) příběh vyprávěný z pohledu mladého teenagera. Film obsahuje přesně ty správné ingredience, aby bylo vidět, že scénáristé ví, o čem píší, ale zároveň nezapomněli na mladickou rozvernost a nadhled. Řeší nepříjemné (netolerance, šikana) i příjemné (první láska) otázky velmi lidským, jednoduchým, ale pravdivým způsobem. Krom toho tvůrci nezapomínají na různé drobnosti okolo, čímž filmů dodávají pocit kompaktnosti. Při sledování podobných filmů jsem rád, že si můžu říkat filmový nadšenec. That's What I Am. ()

F.man

Rozhodně příjemná, indiem trochu šmrncnutá jednohubka, na které mě baví, že přes navenek puberťácky působící prostředí hovoří Pavone k divákovi hodně dospělou formou. Mě to sedlo a to i přes to, že tyhle naivní zápletky s přesahem moc nemusím. Tentokrát ale čtyři, i když trochu odřené. Human dignity + Compassion = Peace ()

hous.enka

Skolni prostredi nabizi celou radu nametu pro filmy. Pocinaje hororem Fakulta a konce filmem That's what I am. Tenhle film je o hledani sebe sama. Bez kompromisu. A to je asi neco, co mi nedovoluje dat filmu patou hvezdicku. Svet je tu vykresleny jako idealni misto, kde se sice najde nejaky ten lump, ktery se vzepre, dostane par na zadek, pokusi se nekomu ublizit. Ale - nic se nedeje. Tak to prece chodi. A nakonec je spravne, ze film konci, jak konci. Ne podle me. Myslim, ze by filmu neuskodilo trochu vic syrovosti ve smyslu opravdovosti. Uz jen proto, ze i na nasich skolach je sikana problem, ktery vetsina ucitelu radsi neresi. Nicmene i tak me That's what I am oslovilo vic, nez jsem cekala. ()

FFilipCZ

Perfektní filmek, který od začátku do konce zraje jako víno. Příjemné "minipříběhy", příjemní herci, výborný scénář. Talentová show parádní, hehe...já věřil že to BIG G dá jako pán! :) ()

ledzepfan

Harris je sympaťák snad všude, kde se ojeví, některé pasáže jsou citlivě napsané a osobně jsem rád, že takové filmy vznikají. Jsem rád, ale už jim to nežeru. Předpisové postavičky na předpisové šachovnici jedou podle předpisových pravidel pohádek o toleranci a dospívání. Ve výsledku může být takový film poučný, ale reálný je jen pramálo. ()

phoebess

V (nejen titulkové) písni Go Ahead And Dream Ricka Jensena se krásně odráží tento film. Pokorný příběh o hledání sama sebe, o předsudcích, ale i toleranci. Mám pocit, že slova k tomuto filmu ani nestačí. Takže už raděj končím a jen si povzdechnu: škoda, že já nezažila na základce takového učitele, jakým byl pan Simon v podání skvělého Eda Harrise :) ()

ivishka

Tento snímek měl hned dva silné momenty - vystoupení "ušopleska" Stanleyho,který všem hlupákům vytřel zrak svým krásným hlasem a skladbou,kterou složil.Dalším srdcervoucím momentem pro mě bylo uznání žáků starému oblíbenému učiteli Mr.Simonovi.Přestože se celou dobu tento film točil kolem tématu šikany a předsudků tak musím říct,že to nebylo vůbec nepříjemné sledovat.Skvělý herecký výstup Eda Harrise stojí za ocenění.Co bych vytkla je asi jedině způsob uvádění hlavních titulků s útržky historických amerických zpráv,jelikož mi to příliš evokuje válečné období, ale oceňuji konečné dovyprávění příběhů studentů.Ano tolerance je něco, co nás jakýmsi způsobem posune dál,protože nikdo z nás už nechce znovu vstoupit takto negativně do dějin jako tomu bylo před námi... ()

togaf

Takový příjemný retro film. Hodně mě překvapilo netypické ztvárnění školní sexbomby. Oproti zažitým zvykům to nebyla blbá a krutá nána, ale empatická a trpělivá kočka. ()

Caminzind

Inspirativní příběh se zajímavým, docela inteligentním scénářem. Při srovnání s realitou však silně zaostává svým černobílým uchopením postav. Svou jednostranností v morálním hodnocení, které je navíc postaveno často na pouhém resentimentu (silnější mi ubližuje, což je špatné, a proto já jsem ten dobrý), nenechává divákovi příliš prostoru k vlastní revizi a upírá mu svobodný názor. Takovýto moralismus stylem negace negace plodí pořád ty samé vášně, proto se nenechte zmást, když lůza obrátí směr. Pokud se divák při něčem podobném přistihne, znamená to, že podléhá manipulaci a film lze tak identifikovat jako nástroj propagandy. Myslete na to a buďte silní, ďábel číhá na každém rohu. ()

zdenotvor

Human dignity + compassion = peace ... Pekný film s peknou myšlienkou,sympatickým hereckým obsadením, okoreneý Randym Ortonom ktorý keby dostal vo filme viac priestoru by to bolo ešte lepšie. ()

zette

Puvodne jsem nechtel davat plny pocet bodu, film hodnotim s odstupem dvou dni a krome kapky zaverecneho patosu nemohu filmu nic vytknout. Film se odehrava v roce 1965 a v poslednim rocniku zakladni skoly deti uci homosexualni (?) ucitel. S cimz ma nekolik rodicu problem... Vedle teto dejove linie muzeme sledovat strasti dospivajici mladeze. Mimoradne dobre vykresleni postav, ktere jsou vetsinou skutecne sympaticke. Filmu nechybi lehky nadhled a trocha humoru. Ed Harris po Pollockovi me opet presvedcil, ze se jedna o vyborneho herce. Skutecne dobry film! ()

Bobik9

Velice příjemná záležitost, kterou bych od WWE studios skutečně nečekal. Výborný a sympatický Ed Harris, k němu pár talentovaných a do svých rolí skvěle sedících dětí a na dvě scény použitý a přesto skvělý (můj oblíbenec) Randy Orton. Myslím, že kdyby se tvorba WWE trochu více zaměřila na tvorbu filmů ve způsobu "Make a wish", tak by tvořila o 100% kvalitnější snímky. Na nedělní odpoledne moc pěkný film. ()

lennyd

Andy Nichol (Chase Ellison) těžce chápe rozhodnutí svého oblíbeného učitele pana Simona (Ed Harris), aby svoji roční práci vypracoval se Stanleym (Alexander Walters), třídním otloukánkem a outsiderem. Jak ale Stanleyho více poznává, začíná rozhodnutí učitele chápat, a sám se staví do první řady obhájců, když je Mr. Simon stane obětí pomluvy... S tímto filmem mám jeden drobný problém - přijde mi, že to původně měly být filmy tři (Jak Andy získává srdce krásné spolužačky, Jak se Andy smiřuje se spoluprací s outsidery a Jak Mr. Simon bojuje proti nařčení z homosexuality), ale někoho napadlo, že bude skvělé dát všechny tři dohromady. A tak se děj přelívá z jednoho do druhého - naštěstí ale minimálně dvě z příběhových linií jsou natolik silné, že to docela funguje. Pokud by ale autoři vynechali onu linii s "koupí" pusy od krásné spolužačky, myslím že by to vůbec nebylo na škodu, a naopak by tím snímek i dost získal - takhle je to jen za 4*. Pochválit ale musím výborný herecký výkon Eda Harrise, na kterém celý film stojí... ()

Warsheek

Pokud máte tenhle počin v hledáčku, pak čekejte vyváženou dávku kvalitního drama a hrstku úsměvných okamžiků. Kdo ovšem nejde přehlédnout je Ed Harris, ze kterého čiší hrdost a nadhled. Jen zaostalý balvan by nechtěl ve svých dětských letech vzhlížet k takovému vzoru. ()

DavidS.

Za chvíli začne omladině nový školní rok, tak proč si nedat něco tématického a didaktivního ...Retro z americké základky o vzdoru proti šikaně, xenofobii a debilitě...A aby toho nebylo málo, tak i o dospívání a prvních láskách...Celek průměrně osciluje mezi vlídností, poselstvím a několika dramatickými situacemi...Harrise takřka přehrává jeho manželka Amy...Všechny ty agresivní půlmozky a homofoby bych zavřel do jedné třídy s Bátorou a zahodil klíč... ()

Tom:)

Tonhle film by byl na pět hvězdiček. Ale musel by si odpustit těch pár scén, které byly prostě přesládlé. Ed Harris je jako profesor výtečný. Mia Rose Frampton vypadá úžasně a důvěryhodně na patnáct (nesnáším, když dosadí do takové role někoho komu je očividně minimálně 22). Ale bezkonkurenčně nejlepší postava je tatík s vymydlenym mozkem, kterého hraje zápasník WWE Randy Orton - člověk by si skoro myslel, že to ani nehraje. Rozhodně stojí za to vidět, a nebýt těch přecitlivělých částí, bylo by to na plný počet. ()

Lachvos

O učiteli, který byl tak výborný, ale až lidská hloupost ho dostala...O slečně, která dokázala, že není jen na okrasu, ale ví na jakou stranu se postavit...O dětech, kteří jsou někdy tak kruté, ani si to neuvědomují...O násilníkovi, který dostal co si zasloužil...O otci, který dostal největší lekci života od svého syna...O hochovi, který tak vyčníval, že nikdo nepoznal, že je to zpěvák...A o mladém spisovateli, který si nevěřil, dokud nenašel svou důstojnost...Krásný snímek, vysílající větší množství poselství, z nichž já shledávám nejdůležitější: Jsem jaký jsem, takový jsem (That's What i Am)! A to bychom si měli všichni vrýt napevno do paměti ;) ()