Třináctiletý Andy se těžce vyrovnává s tím, že byl pro svoji školní práci spárován se všeobecně neoblíbeným spolužákem Stanleym. Postupně se tak musí učit toleranci, zvláště pak, když se jeho oblíbený učitel Simon stane předmětem zlomyslné pomluvy. (Caminzind)

nessbeal

Velmi pekny film, so super vykreslenymi postavami, vlastne vobec vas nikto neobtazuje s nicim inym, nez s myslienkami, sustredit sa mozete na postavy, na samotny priebeh filmu, co zmeni troska sebavedomia, kto to sebavedomie rozdava. Deti to veru v skole nemaju lahke, pripady su vseliake, aj ked sa o tom nehovorilo nahlas skoro nikdy, vzdy sa na skole nasli horsi. Osobne velmi prijemna vec, ktoru si moze pozriet skoro kazdy mlady clovek, aspon ho to sem tam donuti porozmyslat nad sebou. ()

Drtic

Niekedy nudné, niekedy milé občas skvelé schopnosti rozpravača vystihnúť niečo dobrou poznámkou. Asi sa dalo očakávať niečo napr. film ako tento ktorí podporí, a poukáže na veľkú kampaň WWE z názvom Be a STAR ktorá je zameraná na šikanu na školách. Preto bol tento film tak typický a ukazuje aké rozdiely sú medzi školákmi, jejich dospievanie, chyby vo výchove rodičov,.... Chýbal mi tady, ale nejaký moment prečo by som si tento film mal pamätať celkovo sa neudialo nič vynímočné čo je škoda. Atmosféra tej doby tady akosi nezafungovala pretože sa musím priznať dokiaľ nepadlo slovo o vietname tak som ani nepostrehol, že je to zo 60. rokou. Ed Harris skvelá sympatická postava, presný opak Randyho Ortona u ktorého nechápem kto mu mohol takú rolu dať vôbec sa to k nemu nehodilo. Aj cez to všetko dokáže film poťešiť, a jedno nedeľné odpoludnie stojí za to obetovať. ()

GAVIN17

Ten, kdo si myslí, že je to film o úchylném učiteli vůbec nic nepochopil. Je to velice dobře vystavěný příběh, který dokáže upoutat od první chvíle až do závěrečných titulků. Ukazuje, jak moc zla dokáže vykonat zlá pomluva těch, kdož nedomyslí, co vše může čestnému člověku způsobit. Hlavní chlapecký hrdina je sympatický v několika ohledech,hlavně tím,jak dokáže najít sám sebe a nepodlehnout mínění jiných, což bylo podle mne největším kladem tohoto příběhu. Původně jsem dal filmu čtyři hvězdičky, ale po opětovném zhlédnutí je měním na pět, myslím, že film si to zaslouží. ()

GTS_PUNK

Film režiséra Michaela Pavoneho z roku 2011 je jedným z radu mnohých snímok o náročnosti dospievania so všetkými patáliami, ktoré so sebou toto obdobie ľudského života prináša. Dielo, príbehovo zasadené do Kalifornie šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia, do časov veľkých spoločensko-politických zmien, sleduje krátky časový úsek na jednej z tamojších stredných škôl. Prostredníctvom príbehu sa film venuje hneď niekoľkým témam, akými sú napríklad predsudky, klebety, rovnosť, spravodlivosť, tolerancia, ale tiež láska. Snímka režiséra Pavoneho k týmto témam pristupuje pomerne jednoducho, ale zároveň veľmi vnímavo a citlivo, poukazujúc na to, že veci na svete nie sú ani zďaleka len čiernobiele, pričom odlišnosti sú tým, čo robí každého človeka jedinečným. Áno, svojím prístupom a odkazom môže film pôsobiť ako dielo so stereotypným námetom, ale v praxi funguje veľmi dobre. Nielenže nesie pomerne silný odkaz, ale zároveň dokáže adekvátne pracovať s dramaticko-komediálnym mixom žánrov. Vážne témy dielo funkčne prepája s humorom, ktorý dokáže diváka pobaviť. Pozitívom filmu sú takisto postavy, respektíve herecké obsadenie. To stojí predovšetkým na detských (tínedžerských) protagonistoch (vystupovaním neraz pripomínajúcich postavy zo seriálu Freaks and Geeks), ktorým dobre sekunduje napríklad ostrieľaný Ed Harris v role obľúbeného učiteľa pána Simona. Zaujme tiež menšia záporná rola wrestlera Randyho OrtonaThat's What I Am je príbehovo jednoduchým, ale fungujúcim filmom o dospievaní zo stredoškolského prostredia. Popri obstojnej realizácii, dobrom hereckom obsadení a atraktívnom dobovom zasadení, vyniká dielo Michaela Pavoneho aj svojou hlavnou myšlienkou o tolerancii a rovnosti. Pravda, možno pôsobí ako mierne sladké klišé, ale to nič nemení na sile jej odkazu. ()

odvedle

Milý film pre pubertálne decká, o dospievaní, vzťahu k rodičom, o prvej láske, prvej puse, ale aj o šikanovaní, predsudkoch ako medzi deťmi, tak aj dospelými. Trošku rozťahaný film, ale ako píšem, milý a v žiadnom prípade neurazí (niekomu snáď i pomôže). Go ahead and dream! ()

miki68cz

Hrdinové nemusí být nutně dobří střelci nebo krásní muži a vnadné ženy nebo dobří sportovci nebo skvělí hudebníci nebo ranaři a rváči. Hrdinové mohou být i obyčejní lidé ať už dospělí nebo děti. Krása je v jednoduchosti a krása se dá najít i v maličkostech a běžných životních situacích. Tenhle film je důkazem mých argumentů a komu se to nelíbí ať si svůj názor klidně vystřelí do světa jako jsem to udělal já. Děkuju za tenhle film, děkuju všem kdo v něm hráli a kdo se na jeho vzniku podíleli za skoro dvě hodiny klidné a inteligentní zábavy a vřele tento snímek DOPORUČUJI všem těm, kteří se umí radovat z maličkostí. P.S. dokoukejte i titulky ať víte, jak reální hrdinové žili a žijí. ()

BradleyT

Nad timto filmem a hlavne jeho odkazem se clovek zamysli a to je pravy duvod jeho vzniku. To,ze to neni uplne brilantne natocene a zahrane nehraje az takovou roli, ucel splnil. 80% ()

Obenny

Perfektně zfilmované drama ze světa dětí, které se v žádném případě necítí být dětmi a to jak dokážou být zlý je v tomhle snímku naprosto přesně zachycené. Ed Harris je hlavním klaďasem, který se snaží vložit trochu rozumného a intelektuálního myšlení do svých žáků. To se mu také daří, avšak si také udělá mezi žáky své nepřátelé, kteří dokážou všechno zvrátit v úplně jiný průběh. "Drsný" dětský příběh a ještě drsnější svět tak vidíme z pohledu jednoho z těch lepších žáků E. Harrise. ()

Teachman

Námět a zápletka: 10/10 ... Vizuální stránka: 10/10 ... Soundtrack: 10/10 ... Didaktický potenciál: 10/10 ... Celkový dojem: 10/10. ()

Maude...

Film o toleranci, o tom jak učit toleranci a o tom, jak se smířit s tím, že se někdo toleranci nikdy nenaučí. Mohl by to být obyčejný doják zapadající do spousty jemu podobných, ale ve většině případů výborné herecké obsazení, žádné přehnaně dojemné scénky a laskavý humor tomu naštěstí zabránily. A 5* patří filmu kvůli tomu, že má poslání, které dokázal předat bez přehnaného patosu, což je velké umění. ()