Ve znamení raka (TV seriál)

The Big C

Komedie / Drama

USA, 2010, 36x30 + 4x60 min

Laura Linney, Oliver Platt, Gabriel Basso, Gabourey Sidibe, Phyllis Somerville, Cynthia Nixon, Reid Scott, Hugh Dancy, Susan Sarandon, Boyd Holbrook, Lee Tergesen, Alan Alda, Idris Elba, Parker Posey, Mamie Gummer, Tammy Blanchard, Phill Lewis, Marcia DeBonis, Brittany Underwood, Hamish Linklater, Eric Sheffer Stevens, Michael Chernus, Teena Byrd, Emily Kinney, Luis Da Silva Jr., David Schallipp, Allison Janney, J. Smith-Cameron, Olivia Oguma, Booch O'Connell, John Benjamin Hickey, Catherine Manett, Annaleigh Ashford, Liz Holtan, Ramsey Faragallah, Finnerty Steeves, James Colby, Samantha Futerman, Michael Ray Escamilla, Jenilyn Rodriguez, Betsy Aidem, Brian D’Arcy James, Ben Levin, Tom Morrissey, Lauren Mizenko, Jimmy Navarro, Madison Arnold, Emily Tremaine, Connie Ray, Ned Eisenberg, Peggy J. Scott, Nadia Dajani, Mike Houston, Bill Heck, Tyler Maynard, Lee Aaron Rosen, Deborah Hedwall, Jaiden Kaine, Susan Blommaert, Myra Lucretia Taylor

Geniálně praštěná Laura Linney!! Skvělý seriál :-)(20.7.2011)

Ironickejší a sarkastickejší seriál zachovávajúci si autenticitu života nepoznám (už ani nehľadám), pritom každá časť dokáže prekvapiť. Seriál pojednávajúci o jednej z najmenej humorných tém, smrti, najviac humorne. Otvárajúca časť 3.série ma dojala takým spôsobom, že na mňa sebavedome vyvrhla aj tie emócie, o ktorých som netušila, že ich vôbec vlastním - konieckoncov ako to v The Big C funguje vždycky. Kde inde zažijete v jednom momente zlúčenie komédie, drámy, tragédie a občas i riadneho hororu, a neviete prečo sa vám chce naraz plakať, smiať i triasť??? A k tomu herecké výkony na nezaplatenie. Pri tomto seriáli sa neocitnete na tenkom ľade. Som vďačná za každú polhodinu strávenú v spoločnosti pani J.(21.4.2012)

Obsahuje spoiler, ale komu to nedojde vzhledem k tématu, ten se snad ani nemá co rozčilovat. Učitelka Cathy je domácí puťka ve středních letech, má syna puberťáka, manžela, co se jako puberťák chová, maniodepresivního bratra, který dobrovolně žije na ulici, a otravnou starou sousedku, která ráda kazí veškerou zábavu všem kolem sebe. Když se Cathy dozví, že má rakovinu v pokročilém stádiu a nejspíš z toho nevyvázne živá, konečně si řekne "a dost!" Jak to tak asi opravdu bývá, paradoxně teprve díky smrtelné chorobě Cathy začíná opravdu žít a života si plnými doušky užívat, což je pro diváka většinu času vysoce zábavné a sem tam dokonce i hodně vtipné. Nicméně ve výsledku The Big C stejně nedokážu vnímat jako komedii, konec konců tahle sympatická mamina umírá a s postupujícím časem si to více uvědomuje ona i všichni kolem ní, s čímž se mění i ráz seriálu. Scénář je výborný a umně střídá úsměvné chvilky s těmi vážnými a v určitých chvílích mu nedělá problém vyvolat potoky slz (finále první i druhé řady to zvládají s přehledem), čemuž napomáhá výborná Laura Linney. Vůbec celá partička okolo ní je ohromně sympatická (snad až na syna Adama, který pokračuje v tradici nesnesitelných seriálových puberťáků, ale co už, puberťáci asi nesnesitelní být mají) a proto vidět čtyři pět dílů denně není problém. Největší otázkou od začátku seriálu samozřejmě bylo, jak se tvůrci vypořádají s nevyhnutelně zdrcujícím koncem, a s potěšením musím konstatovat, že po slabé a prakticky zbytečné třetí řadě je finálová čtvrtá emocionální jízda od začátku do konce. R.I.P. Cathy Jamison...(15.1.2012)

"Takhle spokojená už jste velmi dlouho nebyla, Cathy !!" - "Mám taky důvod !! Kapačka s morfinem je boží.." - "Takže teď věříte v Boha ??" Zejména naprosto skvostná Laura Linney dokládá nejsilnější stránku tohohle možná dost kontroverzního projektu, který vypráví o bolesti a umírání s humorem balancujícím mezi laskavým a opravdu dost černým, totiž obsazení..(20.7.2016)

Laura Linney je božská! Seriál mě od prvních okamžiků chytl, miluju černý humor a tady jsem si ho užila do sytosti. Všechny hlavní postavy jsem si oblíbila, nikdo mi nebyl ani trochu nesympatický (i když syn byl občas na pěst). Postava Cathy se rázem stala jednou z mých nejoblíbenějších seriálových postav ever. Je fakt, že první dvě série jsou nepřekonatelné a pak to jde trochu dolů, přesto budu The Big C navždy milovat.(12.6.2013)

• - Seriál se měl nejprve jmenovat "The C word". Poté byl přejmenován, aby se nepletl se seriálem The L word (Láska je láska). (Pethushka)