Ve znamení raka (TV seriál)

The Big C

Komedie / Drama

USA, 2010, 36x30 + 4x60 min

1. séria (90%): Ideálny letný seriál, ktorý kombinuje nekombinovateľné - krásnu slnečnú uvoľnenú atmosféru letného ničnerobenia a pochmúrny pocit bezmocnosti pred skorým odchodom zo sveta pre nevyliečiteľnú chorobu. A napriek tomu, že som pochyboval, funguje to takmer dokonale. Kombinácia tragiky a komiky je potom rovnako namiešaná aj v charakteroch netradičných postavičiek, ktoré je nemožné si nezamilovať rovnako tak, ako je nemožné mračiť sa na Cathyn široký úsmev. Hodnotenie zatiaľ nechávam na 90%, ale kvôli nádhernému záveru série zaokrúhľujem hore.(11.7.2011)

Neodolatelný černý humor, který mě fakt chytl. Především Cathy si mě omotala okolo prstu. Já prostě nemůžu dát jen 4 hvězdičky! A to zejména pro lehkost a nadhled, kterým je seriál obdařen. Finální scéna v posledním díle 1. série mě dokonce rozplakala. Oblíbené postavy: Cathy!(14.5.2011)

• danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 68. ročník (za rok) 2010 - *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Laura Linney + nominace (2) - 68. ročník 2010 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), 69. ročník 2011 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Laura Linney(17.1.2011)

Keď som tento seriál pozerala pred pár rokmi, vôbec som sa nevedela do neho dostať. Až teraz, keď som si ho znovu pozrela od začiatku, sa mi začal páčiť. Na to, že je to seriál o rakovine, je to dosť úsmevná komédia, so sem-tam emotívnymi vsuvkami, a na poslednú sériu. Vadia mi ale 2 propagandy - liečba rakoviny chemoterapiou, a karnizmus. Síce zmieňovali aj nejaké alternatívne liečby rakoviny, ale skôr si z nich robili srandu, a vždy sa nakoniec vrátilo ku drastickej modernej liečbe ako jediná možnosť. SPOILERY! V jednej epizóde môžeme vidieť, ako nikto nechcem zabiť živého moriaka, že ho chceli mať už zabitého a vypitvaného (prečo asi? prečo neznesieme zabiť živé zviera? prečo sa musíme emočne omráčiť, aby sme boli schopný zviera zabiť? a prečo toto nemusíme robiť pri trhaní rastlín?), a keď sa schyľovalo k jeho zabití, tak vypustili kraviny ako "thank you for giving your life to us, so that we can nourish our bodies with yours and gather strength to be KIND, GOOD". Ehm, ten moriak NEdaroval svoj život, ale jeho život mu bol násilne odobratý BEZ jeho povolenia, inak by nebolo treba ho naháňať, chytiť a držať. Oni nechcú zomrieť, rovnako ako ľuďia. Irónia, že zabitie moriaka nám má dávať silu byť dobrými ľuďmi. Tiež mi vadilo, ako bolo zmienené, že jeden musel prestať byť vegetariánom, pretože mal anémiu, čo je úplná propagandistická sprostosť, pretože anémiu môžu mať aj tí, ktorí mäso jedia, a tí, ktorí ho nejedia a dostanú anémiu, existujú rastlinné potraviny s vysokým obsahom železa, alebo potom doplnky stravy. A keď jedli niečo zdravé, tak furt to ofrflali, a že život je krátky na to, aby jedli zdravo a nedopriali si nezdravé jedlá. Preto sa neobmedzovali ani v pití alkoholu či fajčení. Ale potom prosíkajú "ešte chcem trošku času". Mám totiž strašný hnev na ľudí, ktorí sú chorí ale radšej budú do seba džgať "lieky" s xyz vedľajšími účinkami, než aby zmenili svoj životný štýl. Pre zaujímavosť, chuťové poháriky sa menia každých 14 dní. Nie že by zdravý životný štýl bol zárukou NIKDY neochorieť, ale šance k prepuknutí ZÁVAŽNÉHO ochorenia sa tým znižujú, a O TO ide, urobiť všetko preto PREDÍSŤ ochoreniu. Prevencia a liečenie príčiny NAD liečením symptómov. Som zvedavá, kedy uvidíme seriál, kde spoločnosť bude otvorená k alternatívnym liečbam rakoviny a k vegetariánstvu/vegánstvu, tak ako je otvorená černochom či homosexuálom. Je ale príjemné pozerať sa na seriál spätne, pretože som spoznala 1 herečku z The Walking Dead a 2 z Masters of Sex.(11.8.2015)

Seriál, který jsem si díky jeho přirozenosti a humoru naprosto zamilovala. Stejně tak i postavu Cathy v podání Laury Linney, které věřím každé slovo, každý pohyb a každý výraz. 1.-2. série byla naprosto dokonalá, 3.série mě bohužel hrozně zklamala, ale finální 4. série potvrdila, že si seriál ty 4* zaslouží. 75%(2.7.2012)