poster

Ve znamení raka (TV seriál)

 • USA

  The Big C

Komedie / Drama

USA, 2010, 36x30 + 4x60 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • René.girl
  ****

  Seriál, který jsem si díky jeho přirozenosti a humoru naprosto zamilovala. Stejně tak i postavu Cathy v podání Laury Linney, které věřím každé slovo, každý pohyb a každý výraz. 1.-2. série byla naprosto dokonalá, 3.série mě bohužel hrozně zklamala, ale finální 4. série potvrdila, že si seriál ty 4* zaslouží. 75%(2.7.2012)

 • danecek24

  Zlatý Glóbus - cena (1) - 68. ročník (za rok) 2010 - *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Laura Linney + nominace (2) - 68. ročník 2010 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), 69. ročník 2011 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Laura Linney(17.1.2011)

 • wendelin9
  *****

  Nebude trvat dlouho a Cathy coby cynickou učitelku, která nebojuje jen s rakovinou, ale také se svým pubertálním synem a trochu natvrdlým manželem, si zamilujete. V jednu chvíli budete natahovat z dojemných řečí o podstatě lidského života a hned na to se budete smát (nebo aspoň usmívat) sarkastickým řečem. Sledovat, jak může rakovina zachránit člověka od stereotypu a dát mu novou chuť do života, mě opravdu baví..(5.5.2012)

 • Handle
  *****

  1. SÉRIE (95%): Něco mi hned říkalo, že tohle bude perla a nemýlil jsem se. Nikdy nevíte, co čekat - díl může začínat extrémně zábavně a končit neskutečně dojemně. Komediální linka je fajn, i když podle mě se lépe logicky daří drama, vzhledem k tématu. Herci jsou super, hlavně tedy Laura Linney. Občas mi jen trochu vadí přepísklý scénář, dlouho jsem přemýšlel mezi 4 a 5*, jenže pak prišel naprosto fenomenální poslední díl, který v závěru (beze slov!) dokázal vyvolat takové emoce, že mi i těch 5* přišlo málo. Opravdu bych si přál zažít více takových filmových/seriálových zážitků. Sice to možná jako celek úplně dokonalé nebylo, ale finále ano. Nádhera. Neskutečně nedoceněný seriál. Snad si to další řady nepokazí... // 2. SÉRIE (75%): Přijde mi, že tato řada se zbytečně zaobírala nezajímavými věcmi, které neměli pro seriál vlastně žádný větší význam a byla to jen taková vata (například linka s Adamem). Bohužel také ubyly emotivní díly, pro tuto řadu už moc neplatí, že se nějak výrazně střídá smích s pláčem. Přesto se seriál stále drží v nadprůměru a pár hezkých momentů zaručeně přinese. Jen mu chybí zajímavější dějová linka, žádný díl mi v paměti asi dlouho nezůstane, což je škoda. // 3. SÉRIE (80%): O třetí sérii jsem všude četl, jak je zbytečná a ne moc povedená, takže jsem se toho celkem bál, jelikož už předchozí řada si podle mě neudržela stejnou úroveň jako ta první. No, musím říct, že jsem mile překvapen. Rozhodně o chlup lepší než již zmiňovaná 2. řada, jelikož tato je více zapamatovatelná, nápaditější a dynamičtější. Sice to své mouchy to mělo, ale jinak rozhodně příjemná podívaná. // 4. SÉRIE (90%): Emoce v každém dílu. Je až zarážející, jak si tvůrci poradili se 4. řadou. Sice to bylo od začátku do konce dojemné drama, ale přesto si seriál udržel svůj humor z předchozích řad. Každá série měla svý mouchy, ale shrnul bych to asi takhle. The Big C je geniální a neskutečně silný především v segmentech, jako celek je to "jen" výborné. Kdo tento seriál neuvidí, asi nikdy nepochopí, že smutek nemusí vyvolat pouze mega vážné drama s mega vážnými dialogy a hereckými výkony. Stačí citlivý příběh ze života s trochou nadsázky a... vlastně je ještě asi potřeba Laura Linney, protože si nejsem jistý, jestli by to fungovalo s jinou herečkou. Jsem přesvědčený, že velký podíl na kvalitě má opravdu její neskutečný herecký výkon.(13.5.2014)

 • BigDeal
  *****

  1. séria (90%): Ideálny letný seriál, ktorý kombinuje nekombinovateľné - krásnu slnečnú uvoľnenú atmosféru letného ničnerobenia a pochmúrny pocit bezmocnosti pred skorým odchodom zo sveta pre nevyliečiteľnú chorobu. A napriek tomu, že som pochyboval, funguje to takmer dokonale. Kombinácia tragiky a komiky je potom rovnako namiešaná aj v charakteroch netradičných postavičiek, ktoré je nemožné si nezamilovať rovnako tak, ako je nemožné mračiť sa na Cathyn široký úsmev. Hodnotenie zatiaľ nechávam na 90%, ale kvôli nádhernému záveru série zaokrúhľujem hore.(11.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace