Falling Skies

• USA Falling Skies
USA / Kanada, (2011–2015), 36 h 49 min (Minutáž: 39–43 min)

Tvůrci:

Robert Rodat

Série(5) / Epizody(52)

Magyana

Příjemné překvapení. Čekala jsem sice větší pecku, ale tento civilní přístup má hodně co do sebe. Vlastně mi trochu připomněl Válku světů - a to sledování mimozemské okupace nevojákem, který se mění v bojovníka vlastně jen proto, aby ochránil své děti. Skvělý casting. Těším se na druhou řadu. Pozn. po skončení druhé řady: Kruci kruci kruci! Tohle fakt naštve! Kdy že bude ta třetí série??? ()

JihadJoe

To je tak když očekávání převýší následný zážitek. Měl jsem na výběr sledovat buď Walking Dead, Hell on Wheels nebo Falling skies. Šáhl jsem nejprve po Walking dead, což byla pro mě ultimátní hardcore jízda. Nyní sjíždím Falling Skies a možná je to ovlivněno i vyjímečností Walking Dead, ale scifi seriál o mimozemšťanech mě zatím nijak nenadchl. Co mě nejvíc rozčiluje jsou pitomý dialogy nezajímavých postav a jaksi pofidérní invaze mimozemšťanů, kteří dle prologu vyvraždili všechny vojáky, ale asi 300 lidí nechaj spokojeně žít v budově školy poblíž Bostonu. Navíc jediná zajímavá postava odjela v pátým dílu neznámo kam na motorce. Dávám seriálu šanci ještě tak 3 epizody... ()

EnzoMatrix

s první sérií jsem FS zatracoval, protože to byla stejně ubrečená selanka jako Walking Dead, ale s druhou sérií tomuhle seriálu přece jen trochu začali růst koule a pokud stoupající tendence vydrží i do třetí série, bude z toho hodně slušná podívaná, i když poslední díl druhé série ve mě zanechal poněkud rozporuplný pocit - těch názorových veletočů některých postav bylo prostě moc na to, že se odehrávali v rámci několika málo hodin... každopádně tenhle seriál zůstává v mém hledáčku a v naději, že třetí série bude ještě lepší mu dám o hvězdičku víc než průměr... ()

furie

1 sérka 4*, 2 sérka 3* (za podobný konec jak u 1 sérky). PS: Na**rou mě když bude mít 3 sérka taky podobný konec. ()

Synx Fiction

prvních několik epizod nic moc, koukal sem hlavně ze zvědavosti na to jak to dopadne. Jenže pak to nabírá na obrátkách a druhá série až na několik slabých chvilek paráda ! Už se nemůžu dočkat třetí serie !! ()

Bediczek

Ze začátku mi tam vadilo soustavné objímání, poplácávání po zádech a hlavně ten už tolikrát zmíněný patos. Ale po sedmé epizodě jsem byl definitivně polapen dějem a teď načínám třetí sérii.... Není to žádný zázrak, ale je to poutavé, zdejší hodnocení celkem sedí. Celkem sympatická postava je Pope a ujde i Kapitán Weawer, vystát naopak nemůžu kindersolidera Jimmyho... ()

sydney

První 3 série jsou docela ke koukání. Ale první díl 4. série mne nehorázně nudil, druhý je o 0,02% lepší, nicméně kdeže loňské a hlavně před a předpředloňské sněhy jsou. Najednou je to celé jaksi roztříštěné, zmatené ,o ničem a především chybí atmosféra, strach a napětí. Kvůli Whylemu dám ještě jeden díl, ale jde to dolůůůůůů ()

Kenji

Je to veľmi zvláštny seriál. Akcie tam nejak extra nie je, efekty sú hlavne prvé dve série úplne lacné, väčšinu času zaberajú reči. Miestami geniálne, miestami rozťahané. Ale tak nejak ma stále niečo ťahalo, že to musím pozerať ďalej. Človek sa do toho musím dostať, pretrpieť prvú sériu, ktorá je pomalšia, druhá je výborná, povedal by som najlepšia. Tretia čosi stráca, prestáva to byť taký survival, už treba bojovať vo veľkom a štvrtá s polo emzáckou dcérou so superschopnosťami, tak to som už začínal rozmýšľať prečo to pozerám. Piata séria by mala byť posledná. Zrejme to dopozerám keď bude, ale po tej nevydarenej štvrtej sérii by mali prísť s niečím poriadnym. s01 - 3,5* s02 - 5* s03 - 3* s04 - 1* ()

esmoke

Na Zemi zaútočili mimozemšťané a shodou okolností se jedním z vůdců tím pádem hrdinou stane profesor historie Tom Mason (Noah Wyle). 1. série (10 dílů) **** 2. série (10 dílů) ***** 3. série (10 dílů) ***** 4. série (12 dílů) **** 5. série (10 dílů) ***** Seriál ukončen - a to dobře. ()

987Castiel

Neviem ani prečo som videl 4 série tohto seriálu, zrejme nudou v minulosti, ale keď sa to už raz stalo tak mi nedalo nepozrieť pilota poslednej série a veru neľutujem a seriál dopozerám. Celé to začalo veľkým lákadlom menom Spielberg a hlavný nápad s dejom ma skutočne ešte stále baví. Iritujú ma avšak večné emotívne prejavy a najmä "nesmrteľnosť" hlavných postáv, ale tieto dve zložky sú neodlučiteľné v americkej seriálovej tvorbe. Dokonalý make-up a účesy ako z reklamy na schwarzkopf apokalyptickej atmosfére tiež nepridávajú. Slabšie 3, ale na rutinné sledovanie počas obedňajšej prestávky ako stavané. ()

Malarkyy

1.řada byla dobrá svižná. Bohužel však od řady druhé kvalita neustále klesá a poslední 5.řada je totální brak. Závěrečný díl nám nepřinese ani žádný finální souboj ale předloží jenom stupidní kecy mezi Masonovic rodinkou, za mě tohle byl jeden z nestupidnější závěrečných dílu všech dob. ()

Pan.Antonin

Post-apo sci-fi mám docela rád, ti mimozemšťané jsou dobře udělaní, ale seriál z toho nedokáže nic moc vytěžit. Příběh posazený do těchto kulis se totiž dvakrát nepovedl, jednotlivé postavy nejsou až na výjimky příliš zajímavé a chtělo by to více dynamiky. Z herců krom hlavní postavy Noaha Wylea (Flynn Carsen) zaujme hlavně Will Patton a fanoušky Zámku a Klíče pak Connor Jessup. První sérii hodnotím slabými třemi hvězdami a váhám, jestli někdy v budoucnu pokračovat dál. ()

Anatar

Není to zatím špatné, koncept podobná The Walking Dead, kteří se mi líbí zatím víc. Uvidíme, jak se to rozjede dál. Musím dát bohužel hvězdu dolů za americký pánbíčkaření a zbytečně natahované dialogy. Víc akce pánové a bude to ono. ()

BaHa

Pilot a tudíž rozjezd seriálu slabší. Ale čím dále se dostáváme v ději, tím více se z tupého střílení po emzácích stává seriál, za což zvedám hodnocení. Postavy se mi líbí, Pope samozřejmě válí, ale ani Noah není zas takový otravný klaďas jak to vypadalo. A hvězda za opuštění konceptu my střílíme po nich, oni po nás a přechod k opravdovému sci-fi /navázání kontaktu s emzákem, celkově jeho uvěznění dalo seriálu úplně jiný rozměr/ Edit: Od třetí série naprostá tragédie a čtvrtá série aspiruje na to nejhorší, co kdy televize viděla. ()

hiroito

Přestavte si, že ze seriálu Walking Death vynecháte zoombiky a okopírujete legendu Stargate. Takto se dělá nový seriál:-) Když vezmu StarGate, tak tam mají základnu, ze která vyráží tým na výpravy. Mají svého hodného doktora, jednu kontroverzní postavu a jako v Universe zvláštního velitele a minimálně pár americky statečných vojáků. Toto všechno najdete v Falling Skies. Moc originální to sice není, ale jako ztrátu času to rozhodně nevidím. Sice předlohy typu Walking Death a StarGate mám radši, ale tento seriál má své kouzlo. ()

Fazulina

Pro mě za 4. Zkrátka zahráli na mou notu. Velmi podobné jako Walking Dead, emzáky mám však ještě raději než zombíky. Pravda, že trikyx místy působí tak trochu neuměle (nebo spíš uměle), nicméně atmosféra postapoklapsy pro mě toto vykompenzovala. Zajímavá je myšlenka dětí ovládaných neznámými mimozemštany. Ačkoliv se teď se seriály o okupaci planety země roztrhl pytel, u tohoto dílka mě to zatím neomrzelo. Hodnoceno po skončení první série. ()

pr.del

Po pěti dílech mě tento seriál spíše odlákává než připoutává. Na Falling Skies je špatně snad vše.Nuda , keci a zase nuda. ()