Resident Evil: Zatracení

• Japonsko Biohazard: Damnation (více)

Zvláštní americký agent Leon S. Kennedy proniká do malé východoevropské země, aby tu ověřil zvěsti, že místní vláda využívá ve válce bio-organické zbraně. Jen chvíli po překročení hranice ale dostává rozkaz k návratu zpět. Leon s odhodláním odhalit pravdu ignoruje nařízení a vstupuje do válečné zóny, aby ukončil řetězec tragédií způsobených bio-organickými zbraněmi. (oficiální text distributora)

Spike23

Ze začátku to vypadá, že to přece jen nějaký potenciál má, takže i když to tak trochu bylo o ničem, vypadalo to hezky a když berete v potaz, že polovina bude jen rozjezd toho, co potom příjde, dá se na to bez nějakých větších problémů koukat. Problém ale nastává v druhé polovině, která je až moc nabita akcí, ne tedy, že bych čekal něco jiného, ale takhle nudnou akci jsem dlouho neviděl, no a tak jsem začal přeskakovat. Je jedna věc, kdy si u filmu řeknete, že už toho bylo dost, párkrát to přeskočíte, a pak prostě to vypnete a nic dalšího neřešíte: Damnation je o to horší, že se na to do určité části dá normálně koukat, nebo aspoň já mohl, pak jsem akorát po malých částech přeskakoval tu veškerou nudu s obřími ubersoldiery, protože mě stále trochu zajímal příběh. Když jsem se ale konečně dostal k závěru, kdy se všechno vyřešilo, pak teprv přišel ten hrozný pocit, jakou chybu jsem udělal, že jsem to po půl hodině nevypnul a že jsem takhle ztratil hodinu mého života touto demencí, která mi spíše než film připadá jako pouhá ukázka enginu hry, která stejně ani na kompa nevyjde. ()

HiddenDragon

Japonsti herni scenariste proste neumi napsat film tak, aby ne-Japonci prisel normalni. Fakt ne. Scenar je misty doslova sra.ka, zvlaste pro neznalce herni serie (jako jsem ja), kterou tento CGI film, podobne jako predchozi film "Degeneration" (2008) rozviji (mezi 5. a 6. dilem hry). Sice je to asi sequel, ale krome spolecne postavy, Leona, nijak na puvodni film nenavazuje. Virus je opet na cernem trhu a nekdo se ho snazi zneuzit, tentokrat v jedne z postsovetskych republik. Akorat se o nem mluvi rovnou jako o B.O.W., neboli bioorganickych zbranich. Jak napadite. Do hry by to uslo, jako film je to opet strasne podivne vypravene, zkratkovite. Je znat ten "levelovy" zpusob razeni scen. Meni se lokace, Leon se dostava odnekud nekam a divak podobne jako v "Retribution" (2012) s M. Jovovich vubec nechape, jak ta Plaga funguje. Kdo je herni serii netknuty, bude opravdu tapat, jak ze je to ovladani priserek zarizeno. Proste jedna z postav si cosi pichne, podrizena priserka ma v sobe asi toho parazita....nevim, proste hadam. V pribehu to dobre podano neni a to je chyba. O to horsi je, ze v bonusech na BRD je strucny lore o kazdem typu prisery, vc. Ganados, o kterych ve filmu neni jedina veta!, i kdyz je jich v nem plno. Proc tento lore nezakomponovali do filmu, je mi zahadou. Nejvetsi sranda je, ze z bonusu na disku take pochopite, ze se film odehrava na Slovensku :D (vzhledem k tomu, ze je tam nyni - 2019 - prezidentkou zena, nabira to zcela jiny rozmer :-D ) Ale chapu, ze je to snimek hlavne pro fandy hry, kterym spoustu veci nemusi film nic vysvetlovat. Technicky je to kvalitni, proti "Degeneration" jsou animace i textury o par radu vys. Kamera pouziva ruznych netradicnich uhlu a triku, ktere jsou opet znamy spise z her, nez z hranych filmu, ale neni to na skodu, nektere sceny tak pusobi opravdu cool a strasidelne. Kdyby si na ty dialogy plne patosu a nelogicnosti najali aspon nekoho lepsiho, mozna ze i ten podivny pribeh by vyznel lip. [P.S. jinak bych opet doporucil CZ dabing, i kdyz jsou ty hlasy nic moc, protoze titulky jsou zprasene jeste vic - ostudne odfakly bluray; ale ze se divim, proste ceska prace] ()

iXtr3m3

Ty vole, tak toto bol výstrel odzadu. Toto sa nepodarilo snáď vo všetkých merateľných úrovniach. Dávam 2 hviezdičky aj keď som sa preriekol, že tejto sérii nedám pod 5 hviezd, ale to len z toho dôvodu, že to beriem ako odnož, ktorá aj tak filmovo s Alicinými dobrodružstvami nemá spoločné vôbec nič. Keď to beriem ako pokračovanie skvelej prvej časti, tak je to naozaj hanba Resident Evil série ako takej. Škoda. ()

danielosbourne

Já věděl, proč se na tento film těšit. Gradující napětí a skvělá animace dává tomuto filmu opravdu hodně vysokou kvalitu. Nejlepší RE v animované verzi a jeden z nejlepších dílů celkové RE serie. Ne že bych chtěl srovnávat animovaný film s hraným, ale dějově to tak je. Zatracení je pokračování s prozatím nejvíce gradujícím a nervy drásajícím závěrem. Doufám, že budou tvůrci v těchto šlépějích pokračovat, protože se jedná skutečně o skvělý počin. 87% těsně pod hranicí plného hodnocení. ()

legatio

Když Japonci napodobují hlášky amerických drsňáků, tak jim to moc nejde, ale digitální bojové scény zvládají moc dobře. ()

Corpsegrinder

Jak už jsem psal u Degeneration, na hraný filmy by se měli vysrat a soustředit se na tohle. Začátek vypadal slibně a měl koule, občasnej prostřih do pohledu první osoby fungoval bezvadně, pak ovšem přišla hlavní zápletka kde se tradičně hrálo na citečky a zdálo se že to jde do hajzlu. Opak byl ale pravdou a po nepříliš zábavným prostředku přišla tuna akce ke konci a korunu tomu nasadilo stádo Tyrantů kdy už jsem byl z filmu totálně vyplácanej. Dávám pět ale přesto si myslim že Degeneration byl lepší, tvářil se totiž víc jako RE. Tohle je přestřelený, sice správně, ale né v rámci série. A nebyla tu Klér. P.S. LIVINGDEAD zde píše že je to urážka "RESIDENTA EVIL" a přitom prvnímu hranýmu dílu vrazil 5 hvězd, což naprosto dokazuje co je ten zkurvenec zač a že jeho názor nestojí ani za vymrdanou grešli. ()

mosnak

Při sledování tohoto filmu jsem si říkal, že jednoho krásného dne budou "živý" herci minulostí. Nikdo jim nebude muset platit nechutné prachy a nebudeme o nich číst v bulvárech a v podobných blbostech. Jasně... není to zrovna skvost mezi fimy,ale mě se to docela líbilo. Klidně by se to mohlo jmenovat i jinak. Ale chápu,že název "Resident Evil" přitáhne lidi! Možná by bylo super,kdyby byl natočen film ke hře Dead Island. Ty jejich videa jsou úžasná! Vypadá to,že animace bude vládnout světu filmu! 50% ()

unearth odpad!

Kdyby tohle byl odraz hry, tak by se to nikdy nestalo úspěšným. S příběhem si moc práce nedali a hnusnější animaci bych hledal jenom obtížně. Děs a bída ()

Illy

Nehodnotím. Po třiceti minutách jsem vzal do ruky ovladač, zapnul péesko a šel si to vyřešit sám... ()

Flopik

Po pozretí Degeneration som sa na toto strašne tešil.No a vôbec som sa nesklamal práve naopak.Som veľmi milo prekvapený.Krásna Grafika to som len hltal.Nebudem porovnávať s hrou pretože tú som nehral ale teraz nad tým veľmi uvažujem.Leon sympaťák a jeho hlášky super , počas celého filmu.Začne to prakticky hneď od začiatku.Prvá polovica je skôr príbehovejšia ale tá druhá je akčná jazda ktorú som len hltal pohľadom.Koniec , som si neskutočne užil.No a v porovnaní s 1 je toto o neskutočne veľký kus lepšie..Hudba úžasná a na konci keď stoja proti sebe by som vydržal počúvať celý deň 5* a 100% rozhodne chcem pokračovanie. ()

TaanStari

No, problém je, že celý děj je vzhledem k deus ex machina konci jedno velké proč, ale akce byla slušná a bylo jí hodně, animace na skvělé úrovni a i bez znalosti her v příběhu nebyl moc velký guláš, takže asi tak 3*. ()

Dogmeat

Bohužel podstatně lepší než posledních několik hraných kousků. A to i přes to, že je to spíš dlouhé video ze hry, které se nedá hrát. ()

KOZEL84

Tak tohle bylo hodně nemillé.Trapná nuda,která je desetkrát delší než by měla a se scénářem,že ho snad psali v hollywoodu.Všechny hrané sou lepší i jednička a dvojka,a že to sou jóó lejna.Dlouho sem neměl takový pocit totální ztráty času a to sem viděl Artistu,Huga,Melancholiu i W.hors (čili nejhorší filmy roku). ()

Dudny

Zdá se mi asi že tenhle film se stane můj oblíbený animovaný horor fantastická animace a příběh jedna báseň skvěle vytvořeno i pro ty kteří mají 3D televize rád ho zkouknu ještě jednou ve 3D 99% ()

zelda82

Mnohem lepsi a osobitejsi nez ty hrane vyplachy Millou Jovovich. Nemluve o tom, ze Ada Wong je asi desetkrat vic sexy nez to ukrajinsky vozablo :) ()

fr3ak

Musím říct že Resident Evil: Degeneration mne tehdy dost zklamal, takže jsem od Damnation příliš nečekal. A vida! Najednou to jde. Sice mi tam pár věcí vadilo např. Leonova schopnost dostat se i znaprosto ztracených situací (viz přestřelka v podzemí), mluvící zombies si taky mohli odpustit. Nebýt těhle zbytečností, tak by se tento film absolutnímu hodnocení nevyhnul. ()

SkyCaptain

Celkově o něco lepší než Degeneration, zvláště úroveň animace je úplně jiná liga. Leon a Ada táhnou celý film a také vedlejší postavy jsou narozdíl od minula mnohem zajímavější. Některé akční scény se moc povedly, jiné jsou drobet přepísknuté. Také škoda že úvodních cca. 50 minut je podobně jako v Degeneration trochu nanicovatých, prostě taková představovačka základních RE pojmů a zombíků, což mě jako starého fandu trochu nudilo. Úrovně her sice tento film nedosahuje, ale je už blízko a myslím, že nemusím zmiňovat že je o pár světelných let lepší než ty hrané odpady. Stačilo by dát třeba trochu více invence do dialogů a hlášek, (setkání Lona s Adou je například skoro do puntíku opsané z herního RE4, což nevím jestli je dobrá cesta) nebo přidat na temnější atmosféře či zlepšení smysluplnosti příběhu a byl by to film o mnoho lepší. ()

Zajdo

Tieto animované filmy k hrám alebo s hernou predlohou môžem. Taktiež som rád, že do filmu dali opäť Leona S. Kennedyho, ktorý je zo sveta Resident Evilu môj oblúbenec. Ťažko očakávať, že v takomto type filmu, ktorý ma dotvárať a obohatiť hernú sériu bude skvelý príbeh, no Damnation určite nesklamal a hlavne pre fanúšikov série to bude viac než fajn. ()

Raziel_cz

Šukat ježky proti srsti. Nejpomalejší film, co jsem kdy viděl. Takhle utahané záběry neuměl ani Tarkovskij. Sto minut o tom, jak prezidentka Východní slovanské republiky tak strašně chce do OSN, že kvůli tomu páchá genocidu na vlastním obyvatelstvu. Do toho východoslavan Buddy a východoslovan JD, kteří do nástupu mutantů rebelují... proti čemu vlastně? Jsou tu asi dvě sekvence, které opravdu mají grády, jinak jde ale o sérii táhlých záběrů s klišé charaktery (vážně všichni záporáci v Resident Evilu musejí konat na popud vyvražděné rodiny a nakonec konvertovat na druhou stranu?) a nezajímavými nepřáteli. Hlučná akce? Fontány krve? Kde? Rating R a hovno z toho. Jenom samoúčelné scény a natahování. Hry ze série mám rád, Leon S. Kennedy je moje oblíbená postava a Degeneration mě bavil, ale tam taky bylo dost přesdržek a střílení a normální zombíci. Kdyby to mělo hodinu a koncentrované dění, neřeknu ani popel. Takhle slabota. P.S.: Samozvaný hororový maniak LIVINGDEAD píše "Urážka Resident Evil" po tom, co nasázel vysoká hodnocení Andersonovým adaptacím. Kamaráde, tys mě pobavil. ()