Hrdina filmu Konfident Adam pracuje po absolvování základní vojenské služby jako dispečer na sportovním letišti poblíž někdejší západní hranice Československa, kde prožívá i vojenskou invazi v srpnu 1968. Aniž si to tehdy sám uvědomí, právě tam začíná jeho dramatický příběh... Aby zachránil svou lásku Evu proti represím StB, podepíše „smlouvu s ďáblem“. Stane se profesionálním agentem, jehož prací je odposlouchávat lidi a shromažďovat na ně kompromitující materiály. Brzy ale zjistí, že i on je sledován. Když se pokouší najít odpověď na otázku proč, vrací ho pátrání do doby, kdy se stal na vojně svědkem vražedného rozkazu. Jeho tehdejší velitelé jsou dnes mocnými muži a Adamovo svědectví by bylo velmi nepohodlné. Dokáže Adam přežívat v atmosféře strachu a nejistoty, kde se nedá nikomu věřit? S rostoucími pochybnostmi sílí i jeho touha z toho temného labyrintu uniknout. Útěk však znamená být vždy o krok před nepřítelem. Bude na to mít Adam odvahu? (oficiální text distributora)

charlie_ando

Konečně někdo dostal rozum a natočil film o odvaze a zkaženosti let ne až tak vzdálených, na které tak snadno zapomínáme. Není to sice dokonalé, hlavně děj je dost průhledný, ale svou kvalitu to určitě má a docela to drží pohromadě. Režisér Juraj Nvota nám servíruje podle scénáře Ľubomíra Slivka niterný příběh o zvrácenosti a zrůdnosti minulého režimu a o jeho vyděračských metodách. Sledujeme tak životní osud “obyčejného“ člověka Adama Horného (Jiří Mádl), který podlehl vábení svůdné vábničky materiálních požitků a semlelo ho normalizační soukolí, ale jsem svědky i osobní odvahy stejně tak i morálního selhání. Kladem filmu je určitě vším prostupující atmosféra strachu a herecké výkony. Zvlášť Jan Budař, jako úlisný horlivý člen StB Rybák, předvádí přesvědčivý výkon. Malý film o touze žít jako svobodný člověk, který neurazí. ()

iXtr3m3

Slušne spracovaný pohľad do čiernej minulosti našej krajiny z dôb, v ktorých by som veru žiť nechcel. A hlavne dnes, keď si to človek pozrie, tak s prihliadnutím na situáciu medzi Ruskom a Ukrajinou je jasné, čo si môžeme myslieť. Toto by sme chceli, aby sa vrátilo? ()

Merkin

Budař-Vetchý palec nahoru, Mádl hraje dobře, akorát na mě působí tak nějak dětsky(vzhledem, nikoliv profesionálně, on umí), postavy barevné, hudba cool, jen místy zdlouhavé, ale závěr zajímavý. Dala bych tak tři a půl:) ()

NeosinneR

[38. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2012] Oj, tie dialógy a Mádlova nemčina, to mi fakt, že vadilo. A čo by to bolo za nový český film, keby sa tam jedna z hlavných postáv nevyzlečie, že? ()

tereza_p

LFŠ 2012: Trailer slibuje pořádné drama, které ale podle mě zrovna nepřichází. Pravděpodobně je to taky tím, že se občas objevují komediální prvky, které to celé narušují. Oceňuji, že je to pokus natočit film o minulém režimu zase trochu jinak, ale očekávala bych, že to bude prostě víc "mrazivější". Tak snad příště. ()

Earl10

Na česko-slovenské poměry se Konfident dočkal kvalitní péče s velkou dávkou profesionality. Tvůrci si ovšem byli natolik jistí silou námětu, že film postrádá jakékoliv inovace, odbočky, zvraty či něco co by ho učinilo zapamatováníhodným. Nekalé praktiky Komunistické strany je věčné téma, které se stalo základem mnoha filmů. Tento snímek na to jde z malinko jiného úhlu, ovšem z takového námětu se dalo dostat mnohem víc. Na můj vkus až příliš přímočaré vypravění bez hlubší sondy do tak šílené doby. Po technické stránce výborné. Kvalitní kamera, zejména letecké scény jsou hodně hmatatelné a působivé. Největší problém vidím v hereckém obsazení. Herci bezpochyby výborní, ale typově úplně mimo. Obsazení českému publiku tak známým tvářím do tak specifických zejména vedlejších rolí je kámen úrazu. Vetchý nebo Budař působí jako pěst na oko. Dobré, ale potenciál zůstal silně nevyužit. [viděl v kině] [65%] ()

Kovaja

Atmosféra kdy malé cestovní letadlo s emigranty je odhaleno na radaru a následně podletěno naší armádní stihačkou je hodně mrazivá. ()

EKLEKTIK

"Roztřiďte to, potřebujeme důkazy. Najděte je." Před vlastním osudem nikdo neuteče, nebo taky, pravda vždycky vyplave na povrch. Docela by mě zajímalo, co se s hlavním hrdinou Adamem, stalo potom. ()

patrikus

Skvělá kamera, výborný střih, celkem slušný Mádl i Majerníková! Scénář je dobrý, ale něco tomu chybí. Děkuji za vtip, Vetchého i Budaře! ()

decay

Tri hviezdy, ak nie dve. Úplne o ničom. Nasekané scény jedna za druhou ako také rozprávanie pamätníkov, ktoré pozná každý odzadu dopredu. Žiadna nosná idea, nejaké silné charakter(y). Jediné, čo sa podarilo je ukázanie toho, ako zomlel systém hlavného hrdinu Adama. Strašne naivné a idylické - pesničkár, farár, eštebák...záhrada plná opadaných jabĺk v náprotivku k celám, kanceláriám, odpočúvacej centrále, oportunistu, zlého šéfa, suseda podliezaka... Celé strašne prvoplánové a uplácané na lokálnom piesočku bez šance ísť ďalej než za hranice našej krajinky / krajiniek (čo by mala byť povinnosť pri takomto príbehu). Tak snáď nabudúce. ()

Ondracius

LFŠ 2012: Nuda. Nepřišlo mi to ani jako komedie, ani jako drama. Od všeho tam bylo trochu, ale nic z toho tam nebylo pořádně. Příběh je hrozně plochý a jednoduchý. PS: nechcete se už na filmy o komunismu na chvilku vykašlat? Začíná toho být hrozně moc a kvalita dost upadá. ()

tterez

Chápu záměr, ale mám pocit, že to k němu nedotáhli. Navíc se Mádl snažil celej film vymanit z role směšnýho snowboarďáka a zrovna moc jsem mu to nevěřila. No a Vetchý mi taky přišel děsně škrobenej. Prostě podprůměrnej film o komunismu. ()

ondrula

No to zase bylo něco. Film se odehrává asi někde v severních Uhrách, protože tam neustále zní slovenština a to já nerad, tahá mě to za uši. Občas mluví maďarsky i Mádl a to je mazec. Na Mádlově roli je myslím dost zřetelně vidět jakej je to neherec, kterýho do filmovýho byznysu vynesl náhodnej úspěch Snowborďáků a on se stále zoufale pokouší hrát, přestože k tomu nemá talent. Celá ta atmosfára nekonečnýho vzájemnýho fízlování mi přišla taková nějaká absurdní a naroubovaná úplně všude. Sralo mě humánní poselství Mádlova "estébáctví z donucení", protože to asi není úplně z reality. Pár bývalých estébáků znám osobně a všechno to jsou bezcharakterní zmrdi, který se akorát chtěli mít dobře a klidně proto kolaborovali s režimem a ničili ostatní lidi. Žádnou oběť systému jsem mezi nimi nezaznamenal. Skvěle ve filmu jako vždy sehráli své role Budař a Vetchý; ostatně začínám mít dojem, že Vetchý je zdaleka náš nejlepší současnej herec. ()

vodafone

Kdybych porovnával podobný žánr se zahraničním filmem či filmy, tak by neuspěl a nebo se držel na průměru. Myslím si však, že v tomto žánru a v podobném duchu moc českých filmů není a zpracování na takové kvalitě jsem nečekal. Proto dávám 4hvězdy. Btw: Mádl začíná patřit k těm lepším hercům co v ČR považuji za herce. ()

Foxhound#1

Námět zajímavý, ale jinak herecká rutina - klasicky dobrý Vetchý, jako obvykle odporný a slizský Budař a tradičně nevýrazný Mádl. ()

prezdivaka

Vyzdvihl bych skvělou kameru a líbily se mi dialogy, někdy vtipně kruté či smutné. Všechny postavy se mi zdály velmi věrohodně popsané a herecké výkony v hlavních rolích velmi dobré. Musím říci, že mě překvapilo nižší ohodnocení. To už jsem tady zmiňoval mockrát - plytká komedie má proti závažnějšímu a mnohem lepšímu filmu většinou lepší ohodnocení. ()

Disease

Příjemné překvapení. Škoda, že se to nedrželo jen psychologie postavy Jiřího Mádla (který ale nebyl konfident, ale agent). Další negativum jsou herecké výkony Vetchého a překvapivě Budaře (ten ty komoušský zmrdimíry hraje pořád stejně). ()

Santino7

Vzhľadom na to, ako som sa na film Konfident tešil a aké som mal očakávania, musím povedať, že ma to celkom sklamalo. Vždy ma poteší, keď sa objaví snímok o minulom režime, vždy si to s chuťou pozriem, no tento bol taký nemastný-neslaný. Nie že by to bol úplný prúser, to sa nedá povedať ale jednoducho som od takej sľubnej témy čakal niečo viac. Bolo to síce pozerateľný ale to je tak všetko, dej ako taký príliš nenadchol a hneď po skončení som to pustil z hlavy, žiaden záujem. Ani z hercov nikto príliš nevyčnieval, bol to taký štandard vo všetkých smeroch. Jiří Mádl sa do svojej "dramatickej" úlohy podľa mňa moc nehodil, omnoho viac mu sedeli tínedžerské komédie (Rafťáci, Snowboarďáci, Gympl), ktoré neboli síce hlboké ale dalo sa pri nich aspoň zasmiať. 2/5 ()

mira007

Hodně překvapivě solidní film. Čekal jsem něco hloubavě černobílého, ale dá se na to koukat jako na svižný mírný thriller než jako nějaké hloubavé zamyšlení nad fízzlovskou minulostí. ()