Hrdina filmu Konfident Adam pracuje po absolvování základní vojenské služby jako dispečer na sportovním letišti poblíž někdejší západní hranice Československa, kde prožívá i vojenskou invazi v srpnu 1968. Aniž si to tehdy sám uvědomí, právě tam začíná jeho dramatický příběh... Aby zachránil svou lásku Evu proti represím StB, podepíše „smlouvu s ďáblem“. Stane se profesionálním agentem, jehož prací je odposlouchávat lidi a shromažďovat na ně kompromitující materiály. Brzy ale zjistí, že i on je sledován. Když se pokouší najít odpověď na otázku proč, vrací ho pátrání do doby, kdy se stal na vojně svědkem vražedného rozkazu. Jeho tehdejší velitelé jsou dnes mocnými muži a Adamovo svědectví by bylo velmi nepohodlné. Dokáže Adam přežívat v atmosféře strachu a nejistoty, kde se nedá nikomu věřit? S rostoucími pochybnostmi sílí i jeho touha z toho temného labyrintu uniknout. Útěk však znamená být vždy o krok před nepřítelem. Bude na to mít Adam odvahu? (oficiální text distributora)

Kathykat

Nezaujalo mě to, dokonce jsem film vypla ještě před koncem.. Možná zajímavé téma, ale dle mého nudně zpracované.. ()

andydufrsn

Čekal jsem něco mnohem dramatičtějšího, ale tahle první věta rozhodně neznamená, že se mi film nelíbil – líbil a moc. Příběh zlomu člověka , kterému se koníček stane prací a posléze prokletím. Vedle tradičně skvělého pana Vetchého se slušně vytáhl i jeden z mých největších neoblíbenců - Mádl, takže jsem si u něj zas malinko zvýšil hodnocení,. ()

HolkazBolky

Souhlas s Enšpíglem. Jméno Ivana Hubače by mělo varovat už dopředu. Jak jsem na začátku v titulcích četla, že je šéfdramaturg, v tu chvíli mě napadlo, že to asi nebude ono a bohužel, zase jsem se nemýlila :( ()

bambiz

Film mě ničím neurazil, ale ani nenadchnul, přesně na tři hvězdy. Možná kdyby scénář ustoupil od epičnosti a věnoval víc prostoru psychologii postav, byl by působivější. A panu Vetchému stále víc věřím poctivého policajta Kozáka z 1. oddělení než zákeřného a tvrdého estébáka. ()

Kosir

Začíná být přeMádlováno a přeodbojářováno. Není od věci připomínat dobu před rokem 1990, nicméně problém je, že ještě žije hodně lidí, kteří tu dobu prožili a mohou komparovat s vlastními zážitky. Kdyby tomu tak nebylo, tak tyto schématické agitky mohou těm mladším cosi nastínit. Takhle jde spíše o grotesku vytvořenou na základě poptávky, která však zcela jistě není celospolečenská. Boj proti komunismu (přesněji: socialismu) totiž momentálně nefrčí, resp. frčí mezi politiky, kteří nemají co nabídnout. Prostě nedokonalé parazitování na smutných osudech autentických charakterů, především pro ekonomický efekt tvůrců. ()

Honey007

Upoutávky velmi působivé, ale také jediné, které se dají hodnotit pozitivně. Film o estébáckých praktikách a odposleších všech všemi lákal na zajímavý kousek o velké a nepříjemné kapitole naší historie. Bohužel ale takhle slabý a splácaný scénář by nezachránil v hlavní roli ani Karel Roden. Herecké výkony až na výjimky (Vetchý) byly průměrné až podprůměrné, scéna a výpravy taky nestály za moc a hlavně ten scénář - katastrofa. 40% ()

PORTER44

Trochu psycho podívaná z let komunismu a špehování stb.Docela dobré herecké výkony ale celkově film nijak moc zajímavý ještě že ta doba je pryč. ()

cristiano21

Kvalitních filmů z této doby neustále přibývá. Přiznávám, že od snímku Konfident jsem měl velké očekávání a musím říct, že jsem nakonec zklamaný až tak nebyl. Myslím, že příběh sám je zajímavý a originální, na druhou stranu je celkem prostý a nejde tedy o nějaké zvlášť dějově propracované dílo. Tento deficit (jestli o tom lze takto hovořit, neboť jednoduchost někdy není na škodu) je pak vynahrazen dobrými výkony herců a to především obou „záporňáků – estébáků" Vetchého a Budaře. Myslím, že snímek věrohodně postihuje obraz tehdejší doby, což je pro mě u tohoto žánru snad nejdůležitější kritériem. Navíc nápad ukázat socialismus z pohledu neobyčejného spolupracovníka STB a sice specialisty spojaře Jirky Mádla je při nejmenším zajímavý. 75% ()

Jean_Calid

Zajímavý film, na kterém jsem si všiml určité, možná neúmyslné zkratky: skoro všichni STBáci mluví česky, jeden polsky a jeden slovensky. Čeští STBáci kontrolují slovenské disidenty. Ať už opravdové, nebo jen domnělé, kteří k tomu stejně jako hrdina příběhu, přišli jako slepí k houslím. ()

k.rakonos

Nevyrovnaný film, nevyrovnané herecké výkony, čekal jsem od toho rozhodně víc. Jinak část komentáře Canakji musím s dovolením citovat: "Ruka stále ruku myje, dveře jsou otevřeny jen kamarádům, odposlechy jsou běžnou praxí, ukládají se všechny hovory i smsky, ani internet už není svobodným médiem, kdo práská, leze do prdele a odpichuje se druhým od zad, ten jede, vládne nám parta ušmudlaných kriminálníků a všichni jsme si rovni, jen někteří jsou rovnější.. " ()

quido.morava

Dobrá volba herců a dobře vykreslená ponurá epocha československého socializmu. Na druhou stranu poněkud plochý příběh s řadou nelogičností. Ale budiž. ()

serbero

celkom zaujímavý film aj keď niektoré veci sa mohli urobiť lepšie dotiahnuť do konca, viac rozvinúť, je to miestami dosť chaotické, neprehľadné až napokon nudné. Niektoré postavy sú tam zbytočné a niektorým by som dal väčší priestor vo filme ale inak dá sa to pozerať - také slabé 3* ()

maxs

Jako jo, pár scénáristických mušek a pár přemotivovaných herců jsem si všiml také, ale podle mě jde hlavně o atmošku toho filmu (té doby). A ta je perfektní, věrná a vypovídající. Pokud bychom zcela upozadili příběh filmu, pak jen kulisy řeknou víc, než tisíc slov. Za mě perfektní dílo, povedený kousek, který věrně vykresluje ponurou dobu normalizační. Věty typu "My o Vás víme všechno" a arogantní nadřazenost agentů STB, až mi místy šel mráz po zádech. Ani nemluvě o mučení zatčeného, odpírání spánku, vydírání skrz rodinu "Vaše děti půjdou do ústavu a o manželku se jistě taky někdo postará". Fuj, ještě že je ta doba pryč. Vzpomínky na ní mi při sledování Konfidenta ožily víc, než by bylo zdrávo. Takže film svůj účel splnil beze zbytku. ()

horskejvlk

Tématicky smutný námět v komediálním provedení. STB v 60tých letech vše zachránili herci. Excelentní Budař s Vetchým který má neuvěřitelný komický  talent: měl jsi hlídat každý pohyb! Mal osm hlídat Adama a nie vyťah…Drž hubu !!! . Zápletka jednoduchá konfrontace práce s realitou odposlouchání. Vše dobře dopadne a hlavní hrdina je v suchu ve svobodném světě. Zbude po něm Kolorový televizor a zjištění že Budař má německé předky, naštěstí východní😀 ()

endura

A vy nemáte pocit viny? Za to, čo sa tu deje... Já? Já přece nic nedělám! Veď práve. Nikdy bych ani nepomyslel na to, že bych dal jakémukoli novodobému cz/sk filmu více než dvě hvězdy. Tenhle jich vyfasoval rovnou pět. Alespoň vím, že platí bondovské never say never. Velice příjemné překvapení v podobě díla, které by klidně mohlo mít pracovní název "Pozor, nepřítel naslouchá". Nejsem tak naivní, abych si myslel, že nás teď nikdo neposlouchá. Máme přece své smartfouny, internety, navigace, gúgly a fejsbúky, kterým sami dobrovolně odevzdáváme velikou část našeho soukromí výměnou za trochu pohodlí a zábavy. Ale z filmu jsem si odnesl ponaučení, že našim největším nepřítelem jsou naše tajné služby. A proto sběru a třídení informací zdar, soudruzi tajní. A Michaela jest kobieta brutalna. ()