Hrdina filmu Konfident Adam pracuje po absolvování základní vojenské služby jako dispečer na sportovním letišti poblíž někdejší západní hranice Československa, kde prožívá i vojenskou invazi v srpnu 1968. Aniž si to tehdy sám uvědomí, právě tam začíná jeho dramatický příběh... Aby zachránil svou lásku Evu proti represím StB, podepíše „smlouvu s ďáblem“. Stane se profesionálním agentem, jehož prací je odposlouchávat lidi a shromažďovat na ně kompromitující materiály. Brzy ale zjistí, že i on je sledován. Když se pokouší najít odpověď na otázku proč, vrací ho pátrání do doby, kdy se stal na vojně svědkem vražedného rozkazu. Jeho tehdejší velitelé jsou dnes mocnými muži a Adamovo svědectví by bylo velmi nepohodlné. Dokáže Adam přežívat v atmosféře strachu a nejistoty, kde se nedá nikomu věřit? S rostoucími pochybnostmi sílí i jeho touha z toho temného labyrintu uniknout. Útěk však znamená být vždy o krok před nepřítelem. Bude na to mít Adam odvahu? (oficiální text distributora)

Siegmund

Podle upoutávek v České televizi jsem se na film docela těšil. Nadšení z filmu však ze mne vyprchalo již po několika málo minutách děje. Ten je zejména ze začátku velmi zkratkovitě podaný, což vnáší do filmu zmatek. Ve filmu mně vadila i hromada chyb a historických nepřesností a velmi silná nepravděpodobnost děje. Škoda, námět byl pěkný. ()

blackrain

Mohlo to být velmi zajímavé téma. Místo toho vznikl zdlouhavý film, který misty působí hodně nudně. Nepotřebuju , aby byl film špionážní jízdou od začátku do konce, kdy akce střídá akci, ale chci, aby tam bylo něco, co mě dokáže zaujmout a přinutí k zamyšlení. V tomhle případě tady nic takového nebylo. Abych řekla pravdu, tak Mádlova postava mi byla ukradená a nakonec mi bylo úplně jedno, jak to s ní dopadne. Ondřej Vetchý dokáže zahrát všechno, proto je to pro mě Pan herec. Ovšem tady jeho postava byla nevyužitá a působila děsně škrobeně. Když to vezmu kolem a kolem, tak nejzajímavější postavou byl Jan Budař. Z něho se mohla rozvinout parádní svině, která po pádu komunismu na stopro převlékla kabát. Ovšem to jsou jen pouhé dohady. ()

kaylin

Pořád je to film o tom, jak se vyrovnat s komunistickou minulostí, s práskačstvím a prospěchářstvím, je to do jisté míry celkem očekávané ve svém průběhu, ale na druhou stranu je to snímek, který zdobí dobré herecké výkony, kdy Vetchý tu skvěle hraje neskutečnou svini, pozitivní je i zaměření jen na několik postav a určitá malost filmu. ()

movieband

Působivý, hořký, v druhé polovině temný a hutný snímek. Eštébák má rozhodně svou cenu i přes místy nevyužité motivy. Oproti zdejšímu hodnocení relativní překvapení. Scénář ze začátku trochu drhnul, ale Eštébák si svou věrohodnost získává s postupem dějství. Pro mě solidní snímek, který mě rozhodně zaujal a opakovanému shlédnutí se bránit nebudu. P.S. Mádl, Vetchý a Budař hráli hodně dobře. Ale Martin Geišberg ako učitel, písničkář (kterým v reálu i je) a člověk proti režimu, byl víc než věrohodný, věřím tomu, že v reálu se proti totalitě odkáže taky dobře prosadit. 78% ()

togaf

Další nuda z českých luhů a hájů, už mě opravdu unavuje, jak konvenčně točí čeští (a slovenští) režiséři. Mádla mám ráda a tak mě dvojnásob mrzí, v čem je nucen hrát. Fuj, vracím se k zahraniční tvorbě. ()

dom156

Já děkuji tvůrcům, že mne jako ročníku, který tuto dobu nezažil, dokázal celkem rozumně realisticky ukázat, co vše se v našich končinách dělo. Obsazení je solidní a celkový námět na první dobrou funguje a vše klape. Bohužel žádná hloubka postav a cit pro detail. Závěr je bohužel také useknutý a proto dávám jen průměr. ()

hygienik

Milý produkčný tím, pri všetkej úcte, to čo som práve videl bol asi vtip?? Od castingu, ktorý dával priestor menej známym hercom (dobre), ktorým boli pridelené nevhodné úlohy (ako ten mladý a životaschopný optimistický Mádl, môže zohrať rolu chlápka, ktorý to mal v živote nezávideniahodné)?? Majerníková: ďakujem, neprosím! Keď už neviete napísať scenár, ktorý by išiel postavám pod kožu, mohli ste sa poradiť s českými kolegami, tým to ide o treidu lepšie. ()

Skip

Přijít na toto téma s něčím novým nebo aspoň ne moc okoukaným je dost těžké a tady se to moc nepovedlo. Takže tu máme sice dobrý film, ale jaksi ne a ne pořádně zaujmout, což je velká škoda. ()

kajas

Proti Mádlovi nemám vůbec nic, chraň bůh, považuji ho za velký režisérský talent, ale do této ústřední role mi prostě neseděl. Jaký měla smysl většina vedlejších postav, to mi taky nebylo úplně jasné. Na druhou stranu potěšily výkony pánů Budaře a Vetchého... slabší 3*. ()

Kosmik

Film, který se určitě měl natočit i když Poutům se svoji atmosférou nevyrovná. Asi jsem měl velká očekávání. Ondřej Vetchý není zas tak nekompromisní a bezcitný náčelník STB, jak jsem čekal. Stále tam zůstává trošičku komické figurky z Okresního přeboru, takže občas to vyvolává v publiku smích, což asi Juraj Nvota neplánoval. Poněkud zmatená je tam i postava ztvárněná Arnoštem Goldflamem, o které se až na závěr dozvíme, že byl jakýmsi disidentem. Výborná kamera Jana Malíře. Výborné 3D modely MIGů pronásledujících emigranty v malých letadlech. ()

Aljak

Vydarené, no napriek tomu niečo chýbalo... Celý scenár mal ešte oveľa väčší potenciál, ktorý sa mohol pekne rozvetviť, alebo minimálne dokončiť to čo bolo načaté, keďže osudy väčšiny postáv ostali nevyriešené. Napriek tomuto nedostatku hodnotím film štyrmi hviezdičkami - hlavne vďaka autenticite, scenáru, samotnému príbehu, posolstvu, žánru, no a samozrejme aj vydareným hereckým obsadením. Zo snowboarďáka Mádla vyrástol napokon skvelý herec vhodný aj do dramatickejších rolí. ()

Martin741

K obsahu filmu sa nejdem vyjadrovat, len k filmu samotnemu. Cele je to take povrchne, plytke a mnohe sceny su spravene len v naznakoch. K tomu vybrali tragickeho "herca" - Jiri Madl. Madl hrat nevie, co predviedol uz vo filmoch skor natocenych. Pacila sa mi len 1 vec, a to uvodna scena, ale aj ta mala byt prepracovanejsia. 5 % ()

rakovnik

Politický thriller po Česku? Nuda a šeď bez napětí. Kvituji s povděkem jediného člověka s emocemi, také rekvizity. Ovšem děj, včetně finále, byl nuda, horší než doba normalizace. V tomto filmu to ještě Mádl nedal. ()

bourec

Dost těžko se na to kouká,člověku se celej film votáčí žaludek,a je vlastně úplně jedno,jestli je to dobře nebo blbě natočený.Navíc selhal výběr herců,Vetchý přehrává ,je to jak postava z parodie.Jirka Mádl se hodně herecky posunul,ale sem taky nepasuje.Ten závěr mi ale udělal docela radost,přál sem jim,aby zmizeli za čárou.Koukatelný,ale s výtkama.60%. ()

Streeper

Více než Mádl je mi sympatičtějši Kotek, ale na druhou stranu, herecky se víc ukázal právě Mádl. Jsem překvapená, jak se mi Konfident líbil. Od české/slovenské kinematografie toho moc nečekám, hlavně od té novější, a proto jsem pak vždycky mile překvapená, co za dobré filmy dokážeme natočit. U filmu jsem se zasmála, byla jsem napnutá, pak zdlouhavějších scének tam bylo, ale jinak se mi to líbilo a klidně bych se na to podívala znovu. ()

campix

Bohužel musím znovu uvést podobný komentář jako k filmu Prozacový národ. A to takový, že je vybráno velmi atraktivní námět, týkající se událostí pro nás Čechy a Slováky moc dobře známé, jenže existuje spousta daleko lepších filmů s podobnou tématikou. Podobných retro filmů z naší historie neustále přibývá a to je jen dobře, jelikož náš národ má tu historii natolik bohatou, že je z čeho brát a vždy to bude poměrně silné téma. Konfident má několik chyb, některé vztahy mezi postavami jsou podivné a také postavy členů StB ztvárněné pány Vetchým a Budařem působí vyloženě komicky a to si v té době nedokáži pořádně představit, spíše mi tato část připomíná nějakou satiru. Jinak na české/slovenské poměry kvalitní film. ()

zette

Film je prehnane vykonstruovany a neduveryhodny. Takhle se chovat STB, tak je po socialismu uz v roce 1971:-). Presto se mi film celkem libil a hlavne me bavil. Holt, mam pro tyto filmy slabost. Ac z hercu nikdo vyrazneji nezaujal, tak vykony vsech hodnotim jako dobre. ()