Hrdina filmu Konfident Adam pracuje po absolvování základní vojenské služby jako dispečer na sportovním letišti poblíž někdejší západní hranice Československa, kde prožívá i vojenskou invazi v srpnu 1968. Aniž si to tehdy sám uvědomí, právě tam začíná jeho dramatický příběh... Aby zachránil svou lásku Evu proti represím StB, podepíše „smlouvu s ďáblem“. Stane se profesionálním agentem, jehož prací je odposlouchávat lidi a shromažďovat na ně kompromitující materiály. Brzy ale zjistí, že i on je sledován. Když se pokouší najít odpověď na otázku proč, vrací ho pátrání do doby, kdy se stal na vojně svědkem vražedného rozkazu. Jeho tehdejší velitelé jsou dnes mocnými muži a Adamovo svědectví by bylo velmi nepohodlné. Dokáže Adam přežívat v atmosféře strachu a nejistoty, kde se nedá nikomu věřit? S rostoucími pochybnostmi sílí i jeho touha z toho temného labyrintu uniknout. Útěk však znamená být vždy o krok před nepřítelem. Bude na to mít Adam odvahu? (oficiální text distributora)

Ollie235

Citlivé téma, ale (opět) tomu chybí silnější scény, emoce, napětí či strach. Z Konfidenta sice čiší snaha zaujmout, to ale bohužel nestačí. Celou dobu jsem hledal postavu, se kterou bych se ztotožnil, motiv, který by skutečně zaujal, scénu, která by mě dostala. Ale nic z toho ne a ne přijít. A to přesně tomuto filmu nesmírně chybí. Příliš navíc nechápu, proč se zde otevírá tolik různých dvířek pro další dějové linie, ale přitom zůstávají zcela nevyužité. Co naopak neurazí je Mádlova role, solidně vylíčená atmosféra či scény s letadly. Celkově slabší 3*. ()

Jimmy15

Po doporučení jsem si film také pustil. Byl jsem snímkem mile překvapen. Jiřího Mádla mám rád a bylo vidět, že tahle role mu sedla. Téma bylo zvolené také dobře, protože filmů, které popisují hrůzné praktiky komunistické StB, není nikdy dost. ()

betyn

Před volbami je do kin uveden film o komunismu,o tom jak je špatný a co nikdo z nás určitě nechce,aby se vrátilo.Zajímavá náhoda :-),která ale nepomohla (všichni víme jak volby dopadly).K samotnému filmu,jedná se o průměrný film,který skřípe především v obsazení (Mádl),největší hvězdou je pak Vetchý,který se hodí téměř do každé role.Příběh je od vyprávěný strašně rychle a mnohdy chaoticky,přišlo mi jako by režisér chtěl do jednoho filmu nacpat až příliš mnoho.Oproti naposledy viděnému filmu Občanský průkaz je tento zklamání,kterému toho hodně chybí. ()

Johny303

Konfident je velice zajímavý film o slušném člověku, který je však komunistickým režimem donucen spolupracovat a který se tak jen velice těžce potýká s úkolem jemu přiděleným - s úkolem, během jehož plnění končí odposlouchávaní lidé ve vězení či rovnou na popravišti. Jiří Mádl se v této roli skutečně vyznamenal a velice dobří a přesvědčiví byli také hlavní komunističtí záporáci Ondřej Vetchý a Jan Budař, ze kterých šel pořádný strach. Atmosféra filmu byla neskutečně hustá a tísnivá, až jsem se při jeho sledování skoro začínal bát, jestli nemám ve zdi také zabudovanou štěnici. ;-) Tento film rozhodně doporučuji všem, kdo se o tuto dobu zajímají. A voliči rudých? Ti ať si ho pustí raději dvakrát! Rozhodoval jsem se mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale vzhledem ke zjevnému nedocenění filmu ze strany některých uživatelů se uchyluji k plnému počtu. ()

IvcaSammet

Ze začátku mě film vůbec nebavil, dalo by se říct, že i nudil, ale pak, když se to trochu rozjelo se z toho vyklubal docela zajímavý kousek. Taky mě trošku zarazila samá slovenština, protože jsem netušila, že je to slovenský film, protože pokud už je to slovenský film, měli by si brát slovenské herce, ne naše, aby tím vzbudili větší pozornost. Každopádně nakonec i to jsem nějak vstřebala a na film se dodívala. Konec mohl být ale trošku propracovanější, hlavně teda to s tou nahranou páskou ... Takže něco mezi třema a čtyřma hvězdičkama, přikláním se nakonec ke čtyřem, protože to nebylo zas tak hrozné jak se na první pohled zdálo a ani tak hrozné, jak tu někteří popisují ... ()

Maslord

Po druhom pozretí sa mi aj viac páčilo, takže zvyšujem svoje hodnotenie. Je to možno otrepaná téma, dokonca jednoducho spracovaná, ale film má pár svetlých momentov a dej je celkom sledovateľný. ()

edie sedgwic

Je len malo tem, ktore su nam take blizke ako prave temne stranky komunizmu, ktorou je aj tema Nvotovho filmu. Az na miestami pomale rozbiehanie a par hluchych momentov je to naozaj dobry film a ti, co este stale obhajuju komunizmus opat raz budu mat po chlebe. ()

Snake.Charmer

Konfident je velmi vydařený příspěvek k oblíbenému tématu české/slovenské kinematografie - období komunismu v Československu. Až na konec, který by i idealista nazval zromantizovaným, působí film vcelku uvěřitelně. Svůj podíl na tom má určitě také poctivá výprava, herecké výkony i režijní vedení. Mádl hraje příjemně civilně, Vetchý je vyloženě démonický a Budař také znovu potvrzuje své všestranné herecké nadání. Dále zaslouží vyzdvihnout i hudba a perfektní kamera Jana Malíře - například scéna příjezdu ruských tanků je vizuálně ohromující. Konfident má rozhodně co nabídnout i přesto, že bezútěšnost a dusná atmosféra není tak dokonalá jako v Poutech a konec vyznívá velice zidealizovaně a až moc smířlivě. ()

dawe787

Příběh z doby normalizace o člověku, který se zapletl s STB proti své vůli. Svižný děj, zápletky, napětí, snaha o autentické dobové prostředí, mě se to moc líbilo. ()

mh.mail

50% - Poněkud slabší film o naší nedávno minulé realitě. Hodně naředěné Ucho. Příběh mi moc neseděl, připadal mi velmi málo pravděpodobný. ()

Móó

70% - Až na ten závěr velmi povedené. Oceňuji snahu ukázat totalitní režim i z trochu jiné stránky. ()

Mlle

Úplně se to nepovedlo, zejména ta třeskutá inspirace nedosažitelně vynikajícím Das Leben der Anderen je bohužel do očí bijící – zde aplikované vykradené motivy jsou kvalitou žel zcela jinde. Bulvární slovo „socík“ je termín používaný bůhvíproč, ale s železnou pravidelností, výhradně bývalými komunisty, resp. komunistkami, kterým sice za komunistů nic nebránilo v užívání červených knížek a veškerých výhod, jež z jejich držení plynuly, ale dnes se cítí ukřivděně, a na rozdíl od bojovníků za svobodu pláčí nad možnostmi, které jim tento „socík“ vzal – což byly nákupy na Marie Hilfe Strasse a příbuzné libůstky, nic jiného nikdy nepostrádaly. Při svých nářkách se neopomenou hlasitě a setrvale vzdávat byť jen náznaku osobní zodpovědnosti. Tento film chtěl možná vykreslit strastiplnou situaci, do které se dostávali někteří jedinci tváří v tvář problémům dohnáni do kouta, kde se jim jevila i spolupráce s Stb jako východisko svého druhu, jež samozřejmě nelze přímočaře soudit. Ve skutečnosti je to ale jen snaživý a v jistých ohledech i docela trefný popis tohoto „socíku“ – tedy strašlivého morálního a ideového úpadku, do kterého naše země za komunismu zabředly, a ze kterého se už asi sotva kdy dostanou. Neměl to ale být film víc na tělo? O osobním dilematu? Tlaku režimu a o tom, jak se s ním bylo či nebylo možné v osobní rovině vyrovnat? Něco takového jakoby tu divák tušil, ale přitom zároveň naprosto postrádal – a to hlavně v performanci Jiřího Mádla i jeho dialozích. Ke konci film získává na autenticitě, přesto jsou zdejší filmové představy dětinsky zjednodušené a místy dost naivní. Neúplné tři hvězdy. ()

Rockerman

O potřebě točit i dnes filmy na takové téma nepochybuji. Mělo by se stále připomínat a mladé lidi zasvěcovat do toho, jakým způsobem vládla komunistická strana a jaké metody používalo STB. Musí to však být natočeno přitažlivější formou, než je toto. Tady je to celé nějaké povrchní, zkratkovité a útržkovité. Také dialogy nejsou ozdobou tohoto filmu. Má to i silné momenty (prásknutí svého bratra výměnou za svou svobodu nebo když "estébák" chce po Evě, aby donášela na svého muže). Někdy to celé ztrácí na věrohodnosti tím, že jde všechno tak lehce až k Adamově a Evině emigraci. Přestože si to film nezaslouží, tak dávám nadprůměrné hodnocení. Jednak kvůli tomu, co jsem psal na začátku a druhak za to, že se i slovenský filmař rozhodl natočit snímek na toto citlivé téma. ()

agassi68

Mádl potiahol celý film ako skúsený mazák. Inak prehliadka amatérskych výkonov plno akoževtipných klišé - červené mravce = komunisti, nasilu podpísaný dobrák - eštebák, slovenky - manželky čechov atď. Škoda lebo som si naivne myslel, že dokážeme konečne urobiť seriózny príbeh týkajúci sa tak citlivej témy a toto bola len slabšia paródia na nemeckú snímku Životy tých druhých. Ale to som už spomínal pri Poutach.. ()

Luk Skywalker

Námět dobrý, ale to zpracování bylo dost nudné, utahané, začátek "rozevlátý" (dalo by se říct, že se cca 40 minut nic neděje). Příběh klasický, jak okolnosti běžného člověka dovedly (tady víc než) ke spolupráci, ale jsou tu i zbytečné odbočky, na které potom si nijak nenavazuje nebo jen velmi málo. Na konec i konec není špatný, když je tu jedna nezodpovězená otázka, ale nebudu prozrazovat :-). Obsazení mi celkem sedlo, nejvíc Budař (ten už má zkušenost - hrál komunistického pohlavára v Českém století). ()