Hrdina filmu Konfident Adam pracuje po absolvování základní vojenské služby jako dispečer na sportovním letišti poblíž někdejší západní hranice Československa, kde prožívá i vojenskou invazi v srpnu 1968. Aniž si to tehdy sám uvědomí, právě tam začíná jeho dramatický příběh... Aby zachránil svou lásku Evu proti represím StB, podepíše „smlouvu s ďáblem“. Stane se profesionálním agentem, jehož prací je odposlouchávat lidi a shromažďovat na ně kompromitující materiály. Brzy ale zjistí, že i on je sledován. Když se pokouší najít odpověď na otázku proč, vrací ho pátrání do doby, kdy se stal na vojně svědkem vražedného rozkazu. Jeho tehdejší velitelé jsou dnes mocnými muži a Adamovo svědectví by bylo velmi nepohodlné. Dokáže Adam přežívat v atmosféře strachu a nejistoty, kde se nedá nikomu věřit? S rostoucími pochybnostmi sílí i jeho touha z toho temného labyrintu uniknout. Útěk však znamená být vždy o krok před nepřítelem. Bude na to mít Adam odvahu? (oficiální text distributora)

bakeero

Atmosféra doby je zachycena precizně. Trapně nepůsobí ani "výpravnější" sekvence s vojenskou technikou. Škoda jen, že příběh sám je tak předvídatelný a všechny charaktery naprosto ploché, že to celkový dojem sráží. ()

netWoor

začátek plný očekávání, který vydrží nadšencům až do půlky filmu ... pak nuda a konec ...hloupý, budu-li mírný. Přemýšlel jsem, proč ti herci hráli jako mimoni, ale ... ono to spíš bude tím, kdo psal ty dialogy (otřesné) ... přesto, je to český tak přivřu oko ... ()

mirra66 odpad!

Můj oblíbený námět s vůbec tím nejlepším panem hercem v hlavní roli. Jiřík Mádlů je ve filmu nastěhován do baráku vypadajícím, jako by se měl každou chvíli zřítit (avšak v době, kdy se film odehrává to byla patrně zcela nová stavba a nedivil bych se, že v něm bydlí lidé dosud) a vypadá to tak spíše na to, že se děj odehrává někde na předměstí Pekingu v šedesátkách (kde však navzdory kapitalismu, demokracie, lásky, spravedlnosti a vývozu lidských práv našimi novými spojenci do světa, to již patrně vypadá jinak a lidé tam bydlící, nám mávají z rychlovlaků). Nebudu se více trápit, hodnocení je dáno a dále je to jen škoda slov. Jen malá poznámka, kvalitní film s takovým nánosem balastu natočit nejde a poradil bych všem kovaným antikomunistickým a antisocialistickým filmovým tvůrcům, aby se podívali na klasiku v podobě "Všech dobrých rodáků", nebo Zdivočelé země, protože když už se má vzpomínat, tak alespoň kulturně a s grácií. Čest práci! ()

Psycho.R

Prvních dvacet minut nám dává velké naděje, neboť se příběh dobře rozehrává. Když přestanou časové skoky, zpomalí i příběh. A hlavně prvotní pocit, že se dostaneme do niter postav, je bolestně utlačen. Po nabídce "která se nedá odmítnout" začneme klouzat po povrchu děje i charakterů. On to vlastně není špatný film, bavil jsem se u něj, ale... ()

diffside

Pri tomto filme som nemal nejake prehnane ocakavania, no aj napriek tomu som z kina odchadzal spokojny. Ako tu uz niektori divaci spomenuli, scenar filmu nebol nicim vynimocny, no na druhej strane nebol z mojho pohladu ani vyslovene zly. Co musim vyzdvihnut je kamera, ta bola v niektorych castiach velmi dobra (napriklad tiez spominane letecke scenky). Nemame sa za co hanbit a dufam, ze takych filmov o nasej historii bude este dost :) ()

Robbi

Tenhle film je něco jako pro Američany Vietnam. Pořád musíme vysvětlovat, že tu v podstatě bylo tisíc lumpů, kterých se bálo téměř patnáct milionů. Proto má děj neskutečné mezery a vypadá, že se logika se skutečností vzaly za ruku a odešly na prázdniny. Psychologie postav má projít uvědoměním, pokáním a činem, přitom jediné, čeho se dočkáme, je egoismus a strach (dodávám, že pochopitelný). Velké množství nesmyslů v ději (opravdu byste poslali konfidenta slídit na místo, kde se pohybuje jeho bezúhoný soused a nebáli se, že se prozradí) včetně rádoby konspiračních momentů (zoufale nepovedená story se štěnicí) úroveň filmu hodně sráží. Pro jeho existenci je velkým štěstí profesionální výkon Jiřího Mádla, který mnohokrát zachraňuje nemožné. A jen otázku - měla role Jacka kromě toho, že si ve filmu zahrál muž známého jména a díky tomu přibyla jedna erotická scéna, nějaký hlubší smysl? Evidentně ne, když si Eva z jeho "vydírání" nic nedělá. A jen dodávám, že v celém filmu ani jednou nepadne slovo StB. ()

sunfreedom

Češi budou vždycky chtít, aby filmy z doby normalizace nebo okupace byly realistické. Pokud na 100 % nepopíší, co člověk tehdy cítil, nebudou evidentně přijaty. Když Tarantino natočí film o tom, jak parta Amíků zastřelí Hitlera v kině, všichni se z toho udělaj. Běda, pokud by ale podobně nerealistický, leč třeba i napínavý nebo jinak zajímavý snímek vznikl u nás. ()

Conducteir

Nerad bych byl za hnidopicha ale nějak mi na tomhle filmu něco nevonělo hned od začátku. Začátek filmu kde je zavražděn jakýsi estébák obyčejnými záklaďáky na základě rozkazu gumáka přes vojenskou vysílačku? Nějak mi to smrdělo. Nechce se mi věřit, že by byl někdo takto zavražděn před tolika svědky. Takhle se to přece nedělalo. Existovalo mnoho jistějších způsobů. Ale budiž. Příběh se pak odvíjel dost průhledně. Adam rozjel karieru konfidenta bez nějakého velkého zaváhání a už to jelo.Podpis, svatba, byt byť konspirační, romantika, píchání ( píchá se tam na takovej filmeček dost) a pak to přijde. Čert totiž nikdy nespí. Mno....asi takhle. Jirka Mádl to možná dobře zahrál na bábu s dědkem ale na mě jeho hereckej šarm v tomhle filmu nezapůsobil. Film od deseti k pěti za dvě hvězdičky. ()

Lilien

mám rád filmy ktoré vykreslujú dobu dávno minulú a vždy ma udivujú veci ktoré boli a naopak neboli možné. Veľkou slabinou je nevhodný výber hlavného herca. Taktiež záver je nedomyslený a mne absolútne nič nepovedal. ()

Leksland

Každý film co připomene tehdejší dobu je jedině dobře. Obzvlášť, když nám lidičky nějak zase táhnou do leva a to, že hooodně do leva.. Takže oceňuji každou snahu, pže komunismus a bolševici jsou svině. Sice tady stojí zas zmínku Budař a jak jinak, než Ondra. Jirka Mádl se snažil a i jeho chválím, ale není to pořád ono..Za Ondrou a Honzou prostě kulhal..A s tím knírkem kde se dohánělo co se mohlo to vypadalo komicky. 6/10 ()

TommyDiamond

Slovensko-český eštěbák. v Češtině pojmenovaný vznešeným názvem konfident se mi nijak zvlášť nelíbil. Je pravdou, že doba kdy vládli komunisté byla dobou utlačování a omezování. Stát ale tvoří lidé. A lidé můžou za to co tu bylo. Dejte blbcovi alespoň malý pocit moci a takto to dopadne (ale co člověk to názor)....film měl dobrý úmysl, ale proveden byl nezáživně... ()

Atia

Velice naivní film, který si zaslouží pozornost jen pro Budařův výkon a poslední hlášku o předcích z východního Německa. ()

havran

Z toho, co jsem o téhle době viděl, jeden z lepších filmů... Má chyby, ale je tam i atmosféra stihomamu, kterou pamatuju, za tu ty 4*. ()

Misulka93

Přesto, že český příběh o časech nepěkných, můj názor je takový, že hezky ztvárňuje danou dobu. Nedrží se jen známých tváří, ale obsazuje i neznámé, což dodává na autentičnosti. Trochu mi vadil ten moderní nádech a postava, kterou hrál Ondřej Vetchý, jelikož on je pro mě ''klaďas'' tělem i duší a stále jsem čekala, že vězňům bude pomáhat a ulevovat :D ... ()

J.e.r.e.c

Životy těch druhých v nepřesvědčivém česko-slovenském balení. Mraky detailů, které film v mých očích stahují do bahna průměrnosti. Všemocná Stb dělá místy nepochopitelné boty - Proč dávají odposlech na stejné místo, kde ho odposlouchávaný předtím odhalil ? Proč evidentně apatický a nedůvěryhodný Mádl dosáhl povýšení ? A největší wtf - proč tak dlouho čekali se zatčením a obviněním „nepřizpůsobivého“ učitele, když jim nakonec k tomu všemu stačil jeden nic nedokazující výkřik „Kurvy červené !“ po usednutí do mraveniště? Mádl je celý film pasivní, a přestože mu evidentně vadí, jakou práci vykonává (což poznáme podle předpisově zmučeného výrazu tváře), není schopen s tím udělat zhola nic! Místo hledání rozumného řešení raději přestane souložit s manželkou a bavit se se sousedy. A s tímhle pitomcem mám nějak soucítit? Ale není všechno úplně špatně, třeba ta atmosféra života v umakartových bolševických králíkárnách, kde sousedi slyší každé vaše uprdnutí, je trefená dobře. Nejvíc jsem se vždycky těšil na výměny názorů prchlivého majora Vetchého s jeho kalkulujícím podřízeným Budařem. Je v nich totiž to, co zbytku filmu tak chybí – tenze, humor a taky vlastní názor. 60 % ()

Godhaj

,,Chalani, pozdravit!“ ,,Čest práci, súdruh súsed.“ Tak nejprve, co se povedlo. Líbila se mi kamera, pěkné dobové, i když evidentně finančně omezené kulisy, kostýmy a dekorace. Přesto jsem z tohoto filmu necítil tu pravou atmosféru tehdejšího socialismu, vše bylo na můj vkus moc nové, jakoby čerstvě ušité a vyžehlené. Scénář opět zabil celý film, obsahuje totiž umělé repliky, divně jednající postavy a vůbec celý děj je přeplněn různými dějovými liniemi, že nakonec nezbývá moc času na tu hlavní, a to je dost velký problém se pak s postavami aspoň trochu identifikovat. Například dějová linie s intelektuály kdesi na samotě mi přišla úplně zbytečná a druhotná a film by se bez ní obešel. Herci se příliš neukázali, Vetchý si hraje ten svůj průměr, Mádlovi to nejde a Budař zase přehrává. Celkově tedy žádná sláva, Konfident je tedy další český nový film s velmi nevěrohodným scénářem. ()