Hrdina filmu Konfident Adam pracuje po absolvování základní vojenské služby jako dispečer na sportovním letišti poblíž někdejší západní hranice Československa, kde prožívá i vojenskou invazi v srpnu 1968. Aniž si to tehdy sám uvědomí, právě tam začíná jeho dramatický příběh... Aby zachránil svou lásku Evu proti represím StB, podepíše „smlouvu s ďáblem“. Stane se profesionálním agentem, jehož prací je odposlouchávat lidi a shromažďovat na ně kompromitující materiály. Brzy ale zjistí, že i on je sledován. Když se pokouší najít odpověď na otázku proč, vrací ho pátrání do doby, kdy se stal na vojně svědkem vražedného rozkazu. Jeho tehdejší velitelé jsou dnes mocnými muži a Adamovo svědectví by bylo velmi nepohodlné. Dokáže Adam přežívat v atmosféře strachu a nejistoty, kde se nedá nikomu věřit? S rostoucími pochybnostmi sílí i jeho touha z toho temného labyrintu uniknout. Útěk však znamená být vždy o krok před nepřítelem. Bude na to mít Adam odvahu? (oficiální text distributora)

mrsin

První polovina filmu je naprosto o ničem, ve druhé se již pár lepších momentů najde, ale jako celek to prostě nefunguje. Scénář je strašně slabý a některé (paradoxně ty nejlepší) scény vykradené z Kachyňova Ucha. Škoda. 2 hvězdy za pěknou kameru a letecké záběry. ()

JackStrange

Na takový scénáristický skvost Mádlovy dva výrazy naprosto dostačují. Horší je že celý film je spíše omluva udavačství a zesměšňování StB než reálná ukázka historie. ()

Dino13

Ukázka toho, jaký byl u nás komouškej režim sviňstvo...! A dnes se podobní lidi znovu volí, to je hodně k zamyšlení! Podobný film bych pouštěl povinně ve školách - film nám zajímavým způsobem připomíná to, že bychom si měli vážit svobody! 77% ()

kolodej1

podle mého poměrně vydařený film, jen by se dalo říct, že se snažil chytat moc zajíců najednou, sevřenějši příběh, který by se soustředil na jeden osud, by snímku prospěl. Celkem hezky ale bylo ukázáno, jak snadno se dalo zaplést s StB, stačilo jen něco umět a mít slabší povahu a už byl člověk jejich a už se vezl. Z toho vlaku se navíc pak dost těžko vystupovalo. Potěšilo obsazení Mádla a Vetchého ( umí i hajzla ) do rolí, které jsou pro ně netypické. Takovéto filmy jsou potřeba točit, třeba i kdyby jen proto, že pár lidí, kteří byli schopni tvrdit, že za totáče bylo líp, se zastydí. ()

iceworld

Veľmi dobre viem že táto stránka je skôr AntiČeskoslovenskéfilmy.cz nez csfd.cz ale tu je to nizke hodnotenie fakt prehnané. Dobre zahraný, zrežírovaný a aj celkom autentický film. ()

Kozlowski8

Příběh mladého muže, který se počátkem 70. let stal pracovníkem STB. Důvody, jež ho k tomu vedly, byly prosté. Chtěl pomoci své dívce, jejíž rodiče emigrovali, dostat se na vysokou školu. K tomu mladí dostali hned po svatbě byt, on měl slušný plat atd. atd. Jenže - začalo se ozývat svědomí... Samotný příběh není ničím zvláštní, natož vyjímečný. Ani způsob vyprávění, kdy momenty, představující zlo totalitní doby, střídaly výjevy poeticky satirické (společnost lidiček v jablečném sadu), mne nijak nevtáhl. Jednání většiny zůčastněných, ať těch zlých, tak hodných, bylo dle mého názoru poněkud přehnaně afektované a neskutečné. Neskutečná je ve filmu také koncentrace estébáků mezi lidmi a smíšených Česko - Slovenských manželství. Nenadchnul mne ani Jiří Mádl v titulní roli. Ten kluk mi prostě se svým vzezřením a hraním do těchto vážných poloh nesedí - nevěřím mu. Měl by zůstat u snowborďáků a rafťáků, kde se jeho neherectví jaksi více ztratí. Očekával jem víc, než jsem viděl. 45%. ()

SZYslak

Nechapu ty mistni bla bla bla kecy, JA rikam stokrat lepsi nez Hrebejkovy sracky z poslednich let. Navic Madl je borec, Budar je borec, Vetchy koneckoncu taky. Vic takovych filmu. Pet. ()

karnifex odpad!

Přesně tohle naše společnost potřebuje: další film, který se "vyrovnává s totalitní minulostí". V klidu se usadit do křesla, zaujmout jednoznačný morální postoj (v tom křesle raději posez) a opakovat si mantru pražských filmových tvůrců: "Hlavně neřešit současné problémy! Hlavně neřešit současné problémy!" ()

Anetulicek

Napriek tomu, že téma tohto "diela" ma zaujíma, tento film bol podľa mňa priemerný. Na hereckom obsadení mohli popracovať...Čo už..Nie všetky České filmy musia byť za 5*, ale cení sa snaha...Zase natočiť niečo čo ľudí presvedčí, že až tak zle ako bolo,...sa dnes nemajú. ()

Ironhead

Mohlo to byt o dost lepsi, kdyby predevsim preobsadili hlavni postavu, Madl tam nesedi a neverim mu tu jeho "rozervanost" ani chvilku.... bohuzel ()

kacer4

Super nápad zachytiť komuznizmus očami eštebáka. Pomerne slušný film. Znechulito ma len chovanie Evy. Bolo až smiešne. Chlap sa so mnou dve noci nevyspím tak dám cudziemu poliakovi... Asi mi ušiel zmysel toho konania. ()

PTuranyi

Vekmi dobre natočený film vracajúci nás do atmosféry normalizácie a života pod dohľadom ŠtB, Príbeh rádioamatéra Adama, ktorý sa musí potýkať s praktikami tajnej polície, výborne vykresľuje dilemy pred akými stáli mnohí a nie každý odolal. Vďaka Adamovmu zlyhaniu môžeme túto situáciu zažiť z oboch strán v jednej postave aj keď záverečný šťastný koniec trocha zľahčuje. Produkcia je kvalitná a na kvalitu hereckých výkonov Ondreja Vetchého, Jana Budařa, Jiřího Mádla či Táni Pauhofovej sa dá spoľahnúť. Vďaka koprodukcii tu hrá množstvo slovenských hercov, ktorí nemajú také bohaté skúsenosti, ale aj oni svoje postavy stvárnili so cťou. 75% ()

zipS

Tak majstrovské dielo to zrovna nebolo a aj z kina som šiel s pocitom, že či sa skôr neoplatilo si počkať na "domáce premietanie" ale inak film za silné 3* ... (na opakované pozretie sa v blízkej dobe ale určite nechystám) ()

Sonny

Každý film o totalitě má u mě předem body navíc. Ale Konfident má k dobrému filmu daleko. Zbytečně v něm autoři nahňácali snad všechna témata, která se dala - perzekuovaný kněz, bratro-zrada, disent prolezlý špicly, esenbák, který zjistí, že práská na souseda, paneláky, psycho doma, nevěra, zastrašování, blbý soudruzi, vydírání nepřijetím na vejšku, komprimitace všech, domácí odposlechy... je toho tolik, co nám měl film dát, že se to nedalo vylíčit jinak, než ve velkých zkratkách, které dělají film dost nedůvěryhodný a vyumělkovaný. Méně je někdy více.. ()