Hrdina filmu Konfident Adam pracuje po absolvování základní vojenské služby jako dispečer na sportovním letišti poblíž někdejší západní hranice Československa, kde prožívá i vojenskou invazi v srpnu 1968. Aniž si to tehdy sám uvědomí, právě tam začíná jeho dramatický příběh... Aby zachránil svou lásku Evu proti represím StB, podepíše „smlouvu s ďáblem“. Stane se profesionálním agentem, jehož prací je odposlouchávat lidi a shromažďovat na ně kompromitující materiály. Brzy ale zjistí, že i on je sledován. Když se pokouší najít odpověď na otázku proč, vrací ho pátrání do doby, kdy se stal na vojně svědkem vražedného rozkazu. Jeho tehdejší velitelé jsou dnes mocnými muži a Adamovo svědectví by bylo velmi nepohodlné. Dokáže Adam přežívat v atmosféře strachu a nejistoty, kde se nedá nikomu věřit? S rostoucími pochybnostmi sílí i jeho touha z toho temného labyrintu uniknout. Útěk však znamená být vždy o krok před nepřítelem. Bude na to mít Adam odvahu? (oficiální text distributora)

ANTYCHRYST

Praskacska a udavacska doba..hnus.. :( Vetchý dostal strašně málo prostoru a špatnou roli..škoda normálně na něm film stojí..Budar uchylnej dobrej.. Madl v téhle roli..obrovskej omyl.. nejvíce mě fascinovala ta jeho kurvička ..párkrát nic nebylo a už se nechala ojet od poláka.. čubka..50% celé to je nemastné.. neslané.. ()

topi80

Tak takhle opravdu ne. Námět o fízlování přímo v akci mohl být zajímavý, leč tvůrci se ho rozhodli totálně zabít. Totálně černobílé dialogy, které svou klišovitou šablonovitostí vyznívají skoro parodicky jak v Černých baronech. A k tomu obsazení Jirky Mádla, jehož skřehotání musí narušit sledování filmu i maximálně odolnému divákovi. Ve Snowboarďácích a snad i Probudím se včera byl obstojný, ale u rolí puberťáků měla jeho herecká kariéra také skončit anebo se rozvinout v nějaké vtipné figurky či skřety. Jiřího Krytináře, Aťku Janouškovou nebo Karla Effu také režiséři neobsazovali do charakterních rolí. Hvězdičku dávám jen za docela pěknou ukázku dobové techniky. ()

milwaukee odpad!

Naprosto souhlasím s Alexis74. A pokud hraje hlavní roli blb, kterej přemlouval bábu a dědka, tak není potřeba nic dodávat. A hlavní svině (role Dravec) Vetchý, který rozesílal svého času maily, jak máme volit. Takže jen z těchto dvou (cenzurováno) se mi chce vyprázdnit obsah žaludku. A třešničkou na dortu je úlisný Budař. Umí on hrát vůbec něco jiného? A rozhodně ve škole žáci nezdravili způsobem "čest práci, soudruhu učiteli". Debily z nás dělat nemusíte, paměť mám stále dobrou. Nebo že by 1984 v plném proudu? ()

Kellerman

Mádl výtečný,Nvotova režie mě překvapila svou "filmovostí" a celkově je mi sympatické,jak autoři k danému tématu přistoupili.Konfident je ale jako celek bohužel značně nevyrovnaný,doplácí na svou snahu ukázat a sdělit toho svému divákovi až moc a ve finále se všechny ty výpovědi tříští o sebe,takže divák odejde s ne úplně uspokojivým pocitem z toho,co mu právě bylo nabídnuto.A tak i když jde v mnoha ohledech o velmi sympatický film,kterému bych ty čtyři dal rád,nemůžu to pro spoustu nedotažeností udělat.Ale vypadá to,že jsme na docela správné cestě. ()

Hank

Pár dobrých scén a slušný konec - to jediné zapříčinilo, že Konfident unikl o kousek "Odpadu". Už dlouho jsem neměl v kině tak intenzivní pocit marnosti a hlavně naprosté zbytečnosti z filmu. Herecké obsazení (ujde Budař, ale kdo tam dal Mádla?), umělé a těžko uvěřitelné dialogy, splácaný scénář, nulově prokleslené postavy, vtipy na úrovni žáků pomocné školy...."typický česká" normalizační pohodička bořící se v bahnu vlastní marnosti a blbosti. ()

Lucius55

Ze začátku (necelou hodinu) mi to připadalo jako divadelní představení - jednotlivé scény působily tak nějak zmateně, nesynchronně a dialogy nereálné, prostě jsem se do toho nedokázal vžít tak, jak bych chtěl. Naštěstí se to pak změnilo, děj přitvrdil a já zavrhnul myšlenku to vypnout. Mádl mi nevadil, myslím, že se role zhostil dobře, vadil mi jen (tragi)komický podtext rolí O.Vetchého a J.Budaře. Ale možná to tak mělo být:-) No a za ten "český happy end" na konci dávám třetí hvězdu. ()

Coliseum

Opět jedno z dílek, které se pár minut po shlédnutí spolehlivě vykouří z hlavy, byť vypovídá (má vypovídat) o temné etapě naší historie, a mělo by se tudíž, pro výstrahu další generaci, v mysli bezpodmínečně udržet. A to, myslím, mluví za vše. ()

Romeroo

Ve všech ohledech na české a slovenské poměry velmi slušný film. Nic nebije vysloveně do očí, herci hrají celkem uvěřitelně. Škoda Mádla, toho mám spojeného s przněním snowboardů a raftů a tady mi připadal o dost slabší než Budař a "sviňák" Vetchý. A celkem škoda závěrečného přeletu, dramaticky mě moc nepoznamenal...tučné tři hvězdy. ()

subic

Velká škoda je, že první polovina je dost blátivá a něco se začne dít až v té druhé. Na kino je to slabší, spíš se jedná o televizní produkci. Vyzdvihl bych herecké výkony Jana Budaře, on se v těch bolševických sviních fakt vyžívá, a Ondry Vetchého. 5/10 ()

offlineman

Mádl je skutečně tak nepřesvědčivý, že mu nepomůže asi nic! Film jako takový bych nezatracoval, našlo se tam pár dobrých scén! ()

maoc

Žádná extraliga, imho nepochopitelně obsazený Mádl, ale propadák to nebyl. Potěšil nejednoznačný konec. Měl jsem poněkud kafkovský pocit. ()

hynn3k

Problém Konfidentu je v tom, že se začne rozjíždět zhruba až po hodině. Pak už začne být zajímavější, ale i tak pořád přeskakuje mezi postavami. A ten konec? Když to chtěli takhle useknout, tak to klidně mohli udělat o deset minut dřív. ()

nula87

Do Pout to má daleko, do Životů těch druhých ještě dál. Zajímavy pokus o další normalizační film s otázkou svědomí a viny, nicméně ne tak záživný, trochu moc jednoduchý a plochý, a celkově ne tak povedený jako zmíněné filmy na podobné téma. 60% ()

zubrik66

Film si pláva v normalizačnom bahne až príliš pokojne. Slovenské vyrovnávanie sa so socialistickou minulosťou je mdlé, bez jasnej vízie. Filmu chýba náboj, emócie hlavných protagonistov sú málo presvedčivé. ()

SAINTS

Eštebak je dalši gyčovity film o koministickej minulosti plna klišeovitych historiek ktore sme počui už milionkrat.Motivacia postav je často nejasna a vela krat nelogicka.Niektore postavy vo filme pôsobia vyslovene hlupo.K obsadeniu by sa našli tiež vyhradi a niektore herecke vykony su polemicke.Vysledkom je povrchny film ktory velku dieru do sveta neurobyl. ()