aa12

Rusové to natočili naprosto výborně, zaplaťpánbůh že se tohoto námětu neujali američani, to by z toho vznikl další stereotypní film o druhé světové. Z filmu je cítit ta oslava všech válečných hrdinů na které jsou rusové náležitě pyšní a to je právě ten jiný pohled na válečné filmy. V dnešní době bych dal válečnému filmu 5 hvězd jen v případě že by mě totálně dostal a toto je právě ten případ. Dovolím si říct jeden ze tří nejlepších filmů o nejhorší válce všech dob. Všichni herci i když úplně neznámí podávají výborný výkon, vynikající práce s kamerou, všechno působí neuvěřitelně realisticky. Navíc film je propleten osudy malého chlapce, který jako jediný přežil a mohl vyprávět o hrdinské obraně brestské pevnosti, tohle filmu ještě přidává na zajímavosti. Takže pokud chcete vidět špičkový film o druhé světové válce nabitý akcí, lidských příběhů, neuvěřitelných dramat a nebo se chcete jen víc dovědět o historii, tak je pro vás Brestskaya krepost ideální volba. ()

markyzgero

my tady taky nehrajeme první ligu, ale ta přehlídka ošklivejch ruskejch váňů mě až metafyzicky bolela. kdyby si lukašenkové odpustili ty sladkobolný příběhy, mohlo to bejt lepší, takhle z toho vzešlo jen válečný melodrama bez dramatu. ()

Adrai

Nejlepší Ruský film jaký jsem zatím viděl. Strhující příběh o místě s velkou historií z pohledu "domácích" má asi jen jednu slabost - je o něco delší než by bylo tak akorát. Jinak mu není co vytknout - zajímavý námět, dobří a přitom pro nás neznámí herci, místo, kamera, efekty ... celkově velmi velmi dobré válečné drama. ()

Tormentor665

Od tohohle režiséra jsem viděl konvoj PQ 17 a to měl dost zklamalo. Ale na pevné zemi se asi cítí lépe a tak vznikl válečný film, jež se dá zařadit do TOP 10 posledních let. ()

Maniik88

Film o ruských gerojoch, ktorí sa vrhajú na Nemcov holými rukami, prípadne stoličkami, či lopatkami. Áno, bolo to tam a áno, bolo to prehnané. Tu by ale moja kritika skončila, pretože vizuálna stránka bola naprosto vymakaná. Ak vám brala dych scéna vylodenia v Normandii v Raynovi, tu je podobných scén viacero. Bombardovanie, exteriéry, výbuchy, streľba, masky a slušný príbeh, ktorý rozpráva jediný preživší stavajú tento film po boku takých filmov, ako Nepriateľ pred bránami, Zachráňte vojaka Rayana, či Stalingrad. Je z nich možno najslabší, je ale hodne iný. Taký rozprávačský, historický a najmä ho robili Rusi, ktorí si hodne vo vojne a po nej vytrpeli. ()

beso74

Vojnový film, ktorý útočí na zmysly diváka ako kladivo na kovadlinu. Aj keď mu tu poniektorí užívatelia vyčítajú nadnesený pátos, plačú na nesprávnom hrobe. Ak chcú niečo podobné vidieť, nech si pozrú napr. Pearl Harbour. Toto tu je len kronikou posledných dni jednej kedysi slávnej pevnosti. Niet tu výkrikov za Stalina, za rodinu, väčšina vojakov tu bojuje za seba a a svoje rodiny. A niet tu nijaký epilóg v podobe záchrany na poslednú chvíľu ako v Saving Private Ryan či dobytie Berlína, čo by bol podobný koniec ako v Pearl Harbour. Jediným problémom je tak fakt, že tvorcom na konci došiel dych a film trochu stratil tempo, ale aj napriek tomu je sa na čo pozerať. ()

zly.dvojce

"Věděl jsem že se mi nemůže nic stát, protože jsem nesl rozkaz. A rozkaz musel být doručen". Saško se ocitl během chvíle z ráje dětství a první lásky v pekle mtvých a umírajícíh, masakrovaných německými vojáky. A spolu s ním i já, coby divák. A mohu říci, že jsem byl fascinován hned několikanásobně. Absencí falešného patosu či patriotismu i nesmrtelných gerojů. Naopak vypravění je maximálně upřímné a když se ženou rusové do protiútoku tak jim to věříte. I těm co se ženou proti samopalům se stoličkou v ruce. Ja Pevnost, Ja Pevnost! Bojuji, branim se! ()

Clerfayt

Len málo vojnových filmov má nejaký ten zvláštny lyrický okamih. Ako príklad u vediem Idi i smotri, ktorý má tých okamihov viac. V Brestskej pevnosti je to u mňa moment keď chlapec visí na strome a prilietajú nemecké bombardéry. čo ma zarazilo bolo to, že len čo som sa stihol oboznámiť s postavami tak prvá už bola mŕtva. Miestami som ledva stíhal sledovať kto je pri ktorej bráne a čo sa presne kde deje. No príjemne ma prekvapilo zobrazenie bojov, efekty a hudba. Bolo vidieť, že sa tvorcovia snažili vyhnúť zbytočnému pátosu aj keď sa im to nie vždy darilo. Pravdou je, že je to asi ťažké vo filme o hrdinskom odpore. Rozhodne jeden z najlepších ruských vojnových filmov za posledné roky. ()

DJ Kritik

Prvé dni vojny v tomto filme skutočne zaujmú ako vylodenie spojencov vo filme Zachráňte voj. Ryana. Nie je tu síce tak dokonale a inovátorsky vykreslený útok, ale pocitovo a hlavne kamerovo veľmi dobre zvládnutý. Film je akokeby kombináciou Ivanovo detstvo, Nepriateľ pred bránami a Assembly. U mňa je to po dlhej dobe skutočne vojnový film. Vtiahnutie do deja: ***** Akcia: **** Dramatičnosť: **** Historičnosť: **** ()

kikulin

Už mě to neustálé vážně ("seriózně") brané vychvalování komunistů a udělování Leninových řádů in memoriam rozčiluje. Cožpak se tohoto hanebného rezidua už Rusko nikdy nezbaví? ()

offlineman

Vynikající film!!! No film, tohle přece byla skutečnost.............. A pokud i někdo dělá srandu z toho, že proti Němcům šel do útoku bosý Rus s okenním rámem v rukách, tak je to idiot! Důležité je, že tam šel, beze zbraně, ale šel....... Neutekl ani se neklepal v rohu a nedovolával se pomoci od Knížepána nebo3-urnového chrchly s odůvodněním, že byl podporovatelem Chátry a disentu, což by dělali hloupí Čecháčkové....... Tomuto se říká hrdinství a ne provozování spolku zfetovaných a ožralých individuí, kterému se po pochybném převratu dostalo honosnému názvu "Bytové divadlo"!!!!! ()

dzberry

Dá se to vydržet, ale místy taktak. Být to o půl hoďky kratší, mohli tvůrci udělat službu divákovi i Rudé armádě. Rusky přemrštěné, místy lehce chaotické. Některé postavy by mi - vím, trochu přeháním - seděly spíše do některého ze "Svérázů"... Bumbum akce v pořádku. Slabší tři. ()

Fajt

Velice naturalisticky provedený maskrový film. Zoufalé digit. provední leteckých náletů a soubojů !!! ()

thomasnikrs

Naprosto úchvatná podívaná. Divák má pocit, že se stává součástí děje a doslova prožívá utrpení společně s aktéry filmu. ()

gicous

Velkolepý válečný pomník, připomínající padlé hrdiny i obyčejné lidi, kteří zemřeli během bitvy o Brestskou pevnost. Natočen se vším, co k tomu patří - s potřebou dávkou patosu (náležející k válečným filmům), s technicky bravurní výpravou a přesvědčivými hereckými výkony a konečně i s typicky ruským důrazem na realističnost a brutalitu probíhajících bitev. Místy se film nevyhnul začarovanému kruhu neustále se opakujících útoků, nicméně, naturalistické zpracování bojů je natolik působivé, že to ani moc nevadí. Na konci mně film trochu ztrácel, protože se až příliš okatě snažíl dojímat a to já moc nemusím. Ale to byl až úplný konec, to co předcházelo bylo natolik divácky vděčné, že si to zaslouží náležitě ocenit. Důstojná filmová pocta obětem Druhé světové války. 8/10 ()

darthvader77

Vynikající zobrazení válečných hrůz, která poukazuje na jedno z mála míst zuřivého odporu a předem k záhubě odsouzený souboj Sovětských obránců proti německé převaze. Skvělé scény, které pořádně znechutí, výborná akce, kdy Sověti nabíhají v běhu na němce, pořádný kruťárna, kdy charakteru ubývají a ubývají. Za mne rozhodně palec nahoru, protože tohle je určitě jiný pohled na věc, který se cení. A ten dovětek na se starým Akimovem slast. ()

johnsnow

Videl som 9.rotu, videl som priesmyk smrti, veľa ľudí hovorili, že sú tam silné emócie, ja som to kukal a bolo mi to jedno, keď niekto zomrel nehol som ani brvou. Tu som si však doslova okusoval nechty, čo som bol v takom napätí. HERCI: Dokonalý, či už skúsený starý veliteľ, dvaja mladší alebo mladučký chlapec, všetci to zahrali perfektne. AKCIA: Krvavá, skvelá, veľkolepá a prehľadná, výbuchy a deštrukcia taktiež výborné. PRÍBEH: Založený na skutočnosti, smutný, dojímavý, a s nepekným koncom. 5* a keby sa dalo dám aj 10 ()

CaladanChmur

Jsem dost ovlivněný znalostmio WW2 a tak si myslím, že kdokoliv, vyjma historické prasárny popírající nácky všech národností, na to bude pohlížet přibližně stejně. Film je to surově syrový a opravdu až neuvěřitelně překvapivě sledovatelný. Kdokoliv z blbců, který znevažuje obyčejné lidství, či hrdinství z donucení ...(jinýmy slovy..rusové kecají a ww2 je jen bolševická propaganda)...by si zasloužil prožít Brest na vlastní kůži. A nebo cokoliv jiného, co je synonynem hrůzy vymykající se chápání. Osobně myslím, že každý, i průměrně inteligentní člověk tohle chápe. A filmy jako Brest toto připomínají. Svět nejsou jen smetana a vánoce.... ()

helrohir

Rusi vojnové filmy jednoducho točiť vedia, hoci čo sa týka patriotizmu alebo pátosu, občas je to tam naozaj cez čiaru. V tomto prípade sa ale tvorcovia držali na uzde, a okrem pár dojemne hrdinských scén som vôbec nezaregistroval nejaké extréme dávky týchto prvkov. Film je viac zameraný na ľudskú a psychologickú stránku, ktorá však ide ruka v ruke s výpravným a technicky kvalitným spracovaním vojnových scén, takže filme je celkom dobre vybalansovaný po príbehovej aj vojnovo/akčnej stránke. Poteší aj dobovo verné spracovanie reálií, naturalistické bojové scény a slušné herecké výkony. Určite ide o jeden z najlepších ruských vojnových filmov z posledného obdobia. 80%. ()

warpcore

Nemôžem inak, milujem vojnové filmy/drámy. S jedným okom prižmúreným a druhým úplne otvoreným verím, že to takto nejako mohlo v lete 1941 vyzerať. Tento film mi pripomína operu, prudko na vás gestikuluje, chytí vás za srdce, aby vás vzápätí rozstrieľal delostreleckou prípravou a tankami pzkpw III Ausf.A. Herecké výkony sú fajn, kamera úchvatná a drsná. Po dlhej dobe tu je opäť film, ktorý medzi milovníkmi vojnových epopejí bude rezonovať ako struna na Slashovej gitare. Na ***** mu už chýba iba jediné....v pamätiach ruských a nemeckých vojakov z toho leta je napísané, že noc pred začiatkom vojenskej operácie kvákali žaby ako nikdy predtým, keď sa započúvate do tejto pásaže vo filme, je tam len cvrlikanie cvrčkov, beriem to ako historickú nepresnosť :-) **** 1/2* ()