KharDemon

Především za slušnou kameru a i když nemám moc rád ruské filmy protože z nich dýchá deprese dávám čtyři hvězdičky. ()

Baerdeller

Já vám nevím. Látka, tedy obrana Brestské pevnosti, je ideálním tématem na válečný film. I po technické stránce je film na výši a bez problému obstojí srovnání s Hollywoodem, jenže... Jenže jsem konečný výsledek nějak nemohl správně uchopit... Většinu filmu jsem si místo důkladného sledování spíše ptal sám sebe - "Ty voe, co bys dělal kdybys byl dislokovaný se svojí rodinou v Brestu ty?"... to samo o sobě není špatné - film vzbudil nějaké emoce, jenže prostě někdy toho patosu bylo vážně moc. Film od Rusů pro Rusy. 3* ()

Sao Saoi

Nové miesto, ten istý príbeh, tie isté emócie, tie isté nenaplnené očakávania... Nielen Michalkov vie natočiť pekný (aj keď čo je pekné na vojne?) ruský vojnový film. Kamera výborná, herecké výjavy tiež, hľadám dôvod, kvoli čomu by som tento film odporučil. Snaď okrem hercov, scény, je tetno film uveriteľný. Zomierajú na jednej aj druhej strane, boje, mŕtvy, živý, všetko vyzerá tak ako má... Až na poslednú titulkovú pesničku... Poctivá filmarina, ktorá získava odo mňa 4 hviezdičky. Pre tých, ktorý majú radi vojnové filmy premiešané s obyčajnými životmi, tak je to výborná voľba. Pre tých, čo hľadajú vo filme ešte neočakávaný vzrat plný napätia a prekvapenia, skúste niečo iné... Tento film je presne taký ako má byť pre normálnych ľudí. A aj vďaka tomu takéto hodnotenie: 82% ()

Iveta47

Možno trochu morbidne,ale tieto filmy z tématikou 2.svetovej vojny mám rada a vyhľadám ich.Od začiatku do konca som tento film sledovala z napätím a dúfala,že sa stane zázrak a sovietský vojaci odvrátia útok nemeckých vojakov,lebo som pred tým nepočula o tomto krvavom útoku na Brestsku pevnosť.No hrôza až do konca a to,že Nemci popravia deti a ženy,ktorým sľubovali slobodu,tak ja som verila,že ich naozaj prepustia,keď sa vzdajú.Vojna je svinstvo a dúfam,že my nič podobné nikdy nezažijeme.Veľmi dobre natočené a herecké výkony úplne skvelé.Odporúčam.5* ()

JanMarek

Rusové bezpochyby umějí točit vynikající válečné filmy, když chtějí. A mají takový jiný přístup než Američané. Takový sympatičtější. Nenudil jsem se ani chvíli, jeden z nejlepších válečných filmů, co jsem kdy viděl. Dal bych 5 hvězd, ale jednu musím ubrat za to přehnané hrdinství, kdy Rusové hrdinně běží vstříc Němcům ozbrojeni kromě pušek i židlemi a prkny a zaženou je na útěk. ()

+sfinx+

Úžasný film. Na rozdíl od většiny jiných z tohoto žánru se drží v určitých mezích. Pochopitelně i zde se vyzdvihují své hrdiny, ale tito hrdinové nejsou nesmrtelní nebo minimálně superhrdinové. Dělají co mohou nebo spíše - co musejí - bojují, bojí se, umírají.. Četl jsem tu stížnosti na zpodobnění Němců, jako příliš špatných - doporučil bych těmto neznalým lidem, aby si o tomto bojišti přečetli pár článků a projevili tak úctu alespoň těm zabitým civilistům. ()

arit

Pro mne jeden z nejlepších protiválečných filmů. Bez nákladných velkolepých bojových scén, nenapadený tupou ideologií, nepoškozený prostoduchou sentimentalitou. Jenom působivě vyprávěný příběh jednoho místa a jeho lidí. Jednoduchý příběh o tom, jak pěkný je i ten nejobyčejnější život, než začne hodovat smrt. ()

radek.896

Pěkná ukázka obrany pevnosti, častokrát odehrávající se v hrdinném boji muž proti muži. Malý chlapec Saňja se nebál a splnil nejen doručení věci ale i vylíčení krutých událostí při gerojské ruské obraně. Škoda jen nepovedeného konce hrajícího na divákovi city. ()