Frankenstein

(divadelní záznam)
  • Velká Británie National Theatre Live: Frankenstein

Pajky3

Díky za obnovení projektu National Theatre Live, díky tomu jsme se vypravili do kina v Chichesteru na divadelní představení Frankenstein. Viděli jsme v podání, kdy Cumberbatch hraje monstrum a Miller Frankensteina. A hned od úvodního "zrození monstra" až po ve závěrečnou děkovačku se mi představení líbilo. Přesto, že nepatřím mezi divadelní typy, tak mě toto "výrazové" divadlo zaujalo. Cumberbatche jsem měl za opravdu dobrého herce, ale po jeho výkonu v této hře ho řadím ještě mnohem, mnohem výš. To, co předvádí je opravdu dechberoucí záležitost, což má za následek zastínění ostatních herců, včetně Millera. (Vcelku by mě zajímala i verze v opačném gardu). Tohle se rozhodně musí vidět! ()

Ice123

Na můj vkus se hrozně táhl začátek, ale to je tak vše co bych tomu mohl vytknout. Frankenstein byl můj první přímý přenos z divadla do kina a bylo to.... famózní. Zpracování je velkolepý a úchvatný, plus skvělá hudba od Underworld. Nicméně tohle všechno bledne při srovnání s hereckými výkony hlavních herců. Boyle z obou (a hlavně z Cumberbatcha) vymáčkl naprosto všechno co v nich je a snad i to co v nich není. Nevím jak bych to popsal, tohle se prostě musí vidět abyste to pochopili. 98%!!! ()

mcvpn

Frankenstein je moja obľúbená kniha a asi práve preto som veľmi kritický voči všetkým filmom o ňom a jeho monštre. Táto verzia by mi asi ale nesedela aj keby som ju nečítal vôbec. Videl som verziu kde bol Cumberbatch monštrum, i keď si osobne nemyslím, že by vyzeral v tej druhej verzii pôsobil sympatickejšie... ()

Brandon

Divadlo, které se jen tak nevidí. Benedict Cumberbatch v roli monstra exceluje. Navíc jeho postava má i díky scénáři Nicka Deara ohromnou hloubku. Není to jen oživlá věc, je to dítě poznávající krutost svého okolí, je to člověk ve vší jeho složitosti. Osobně bych uvítal ještě víc muziky od legendárních Underworld. 3,5* ()

Ellimere

This is you universe, Danny Boyle! And it is awesome. Úžasná inscenace, ani příšerný camerový rip, ve kterém jsem to viděla nemůže zabránit emocím, které přímo tečou z obrazovky. Herecké výkony jsou naprosto geniální (viděna alternace Cumberbatch=Frankenstein, Miller=monstrum), ale možná byl vynálezce o trochu lepší. Nesplněný sen, co by česká divadla chtěla být, ale bohužel nejsou. ()

venalce

Skutečně velkolepý herecký koncert dvou hlavních představitelů. Snad by to jen chtělo vidět obě varianty, to by mohlo celkový zážitek ještě umocnit. Ach ano, a tento záznam navíc skýtá jedinečnou příležitost vidět Cumberbatche v jeho přirozeném prostředí...pro film je ho škoda. ()

klima777

Takže pozdě, ale přece... Pěkné to bylo. Ale bylo toho moc. Nabubřelá výprava jako by dusila občasné záblesky skutečného θέατρον. Což je vskutku škoda. Herci byli dobří velice velmi. Vlastně skvělí, když ten bombastický tyjátr "ustáli" a našli vnitřní sílu k nevšedním výkonům.----------- Nicméně třeba se pletu a Danny Boyle stvořil nadpozemskou inscenaci bez pachuti zahajovacího ceremoniálu Olympiády... Opravdu se mi tato verze Frankensteina líbila (je totiž líbivá...); jen se snažím vidět subjekty a objekty (prostě veškerá monstra) v souvislostech. A hlavně: Očekávám od divadla určitou míru intimity a sdílení. ()

Ichabod

Perfektní herecké výkony a výborná scénografie mne rychle pohltili. Hra má občas lehce přetaženou délku jednotlivých scén, na deuhou stranu scénář několikrát překvapil a konec mi přišel vyloženě skvělý. ()

Molir

Prostě famózní, Benedict Cumberbatch je opravdu skvělý herec a Sherlock není nehoda, Jonny Lee Miller zdatně sekunduje ale na C. prostě při vší dobré vůli nemá (Cumberbatch jako Monstrum, Miller jako Frankenstein). Uvidíme, co opačná alternace. P.S. dá se to i brát jako face2face souboj dvou Sherlocků :) ()

sl4necek

Cumberbatch byl jako Monstrum skvělý, Johnny Lee Miller mu zdatně sekundoval, ale zbytek ansámblu byl jaksi do počtu. Některé scény (lokomotiva) byly svým zasazením do děje WTF, celkově to bylo super. Asi skočím na projekci s Millerem v roli Monstra. ()

Tery16

Viděla jsem verzi s Millerem - Monstrem a Cumberbatchem - Frankensteinem. Výkony obou jsou úžasné, Miller monstru propůjčuje vtip, některé jeho narážky jsou vskutku trefné, zatímco Frankenstein v podání Cumberbatcha je do sebe zahleděný génius, kterému jeho posedlost snadno uvěříte. Pro milovníky divadla a anglického akcentu je tato inscenace jedinečným zážitkem. ()

MrNamremic

Boylův Frankenstein mě dostal. Spolu se scénou londýnského Národního divadla a skvělými herci vznikl neobyčejný počin. V roli monstra jsem měl tu čest vidět výborného Benedicta Cumberbatche a musím říct, že z jeho interpretace netvora od "narození", coby plácajícího se zvířete, až po "dospělého člověka" schopného přetvářky, mi padla čelist až na zem. Myslím, že jsem to věděl už dávno, ale teď to řeknu naplno. Cumberbatch je Pan Herec. ()

Greg25

Silnější v jednotlivých scénách než v celku, což je ale pro Boyleovu režii typické. Brilantní herecké výkony (viděno ve variaci Cumberbatch - Monstrum, Miller - Frankenstein) a nezapomenutelný divácký zážitek se silnou atmosférou, kterou trošičku podporuje i samotné promítání v klubových kinech. Vynikající kamera i Boylovy filmové postupy na divadle umožňují autentický zážitek se skvělými záběry, tolik vzdálené statickému snímání českých divadelních představení. 100% ()

PhillM.

Je to sice už tak dva roky zpátky a byl to první záznam divadelního představení natočený divákem postiženým Parkinsonovou chorobou na mobilní telefon, který jsem kdy viděl, ale to představení je tak skvělé, že jsem to vydržel až do konce, ba co víc, s ohromnou chutí a zatajeným dechem si to užil. (Verze, kdy je Miller Frankensteinem a Cumberbatch obludou). Tohle je prostě úplně za všechny bludišťáky a ještě Evu Brettschneiderovou k tomu! ()

rerabinka

Úžasná artová záležitost, která mě přesvědčila o tom, jaký je pan Benedict Cumberbatch herec. I předloha mockrát již ohraná může být takto parádně pojatá by UK National Theatre, tleskám! ()

Lukin413

(viděna verze s Cumberbatchem jako monstrem) Minimalistická scéna, velké množství fyzického herectví, několik vynikajících vizuálních nápadů (zrození monstra, město). Příběhem se oproti většině filmových zpracování více drží povídky a je víceméně popisován z pohledu monstra, které není jen stroj na zabíjení, ale je zákeřné, pomstychtivé a hlavně osamělé. Lee Millerv roli Frankensteina má podstatně méně prostoru a jeho herectví je spíše nevýrazné. Cumberbatch oproti tomu prakticky nesleze z jeviště a jeho výkon je uhrančivý i pro heterosexuální muže. ()

Dexihno

Famózní. Cumberbatch v roli monstra excelentní. Naprosto. Lee Miller mi přišel o chlup horší v roli monstra. Skvělé nápady, skvělá hudba, hodně nadčasové dílo... GRANDIÓZNÍ! ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let