Ukradené Vánoce

• Česko Ukradené Vánoce Tima Burtona (více)

Jack Skellington je oblíbený vládce městečka Halloween, který dohlíží na tvoření všech morbidních potěšení, hrůz a překvapení. Jack je svou každoroční neměnnou rutinou absolutně znuděný. Jednoho dne se ocitne v sousedním Vánočním městě a za zvuků vánoční hudby prozkoumává zdejší tradice a obyvatele. Rozhodne se, že unese Santu Clause a uspořádá si Vánoce podle vlastních představ. Na pomoc si pozve své přátele ze záhrobí a vyrobí nádherné dárečky pro všechny hodné děti. Naloží je na sáně tažené kostrami sobů a vyráží nadělovat vánoční pohodu. Co na to budou říkat děti, až jim dárky budou předávat duchové a vlkodlaci? (Nova Cinema)

2Pac

Po druhom zhliadnuti musim zmenit hodnotenie zo 4* na 5*. Okrem uzasne graficky spracovanych scen (na ktore sa da pozerat do nekonecna a stale v nich nachadzat nieco nove), som si az na druhykrat uvedomil vynikajucu hudbu. Dalsie zo skvelych, ponurych Burtonovych diel. Najkrajsia, najmorbidnejsia a najvtipnejsia vianocno-halloweenska rozpravka. [ Napriek tomu, ze je Sally handrova babika vypchata listim, vyzera celkom hot ;-) ] ()

Amarcord_1

60% - One-man-show skladatele Dannyho Elfmana. Muzikálů tohoto typu jsem si nikdy moc nevážil, a ačkoli jsem Elfmanův fanda, ani tato nekrofilní záležitost mi k srdci nepřirostla. Tři hvězdy jsou za originální, zajímavý nápad, za explozi fantazie, a za barevnou hudbu, která roztomile osciluje mezi Saint-Saensem a Čajkovským. Nightmare Before Christmas je Úsměvný Úchylný Umrlčí Úlet.Úůůůů… ()

Xmilden

Bohužel mé hodnocení nebude tak vysoké jako u většiny uživatelů. Dílko mě zase tolik neoslovilo, pár povedených scén a Danny Elfman mě sem tam dokázali opět vtáhnout do děje. Ale jinak mi tento film trošku unikl:( Na můj vkus to bylo až moc muzikálové. Mrtvá něvesta se mi líbila přece jen více. ()

Arbiter

hihihi :-) takhle to dopadá, když se někdo pustí do něčeho, čemu ale vůbec nerozumí :-) Jednou za čas bych si takovýhle Vánoce nechal líbit :-) ()

lesumir

Ukradené Vánoce a Mrtvá nevěsta jsou dva filmy, které jsou tak diametríálně odlišné, že byhc je nenazval vůbec animákem, ale Burtonovkou. Opravdu kouzelný film, který i přes všechny ty strašidla působí tak hezky před/vánočně. ()

darkrobyk

Burton miluje temnotu ve všech podobách...bubák pod postelí, bubák pod schody, upíři, vlkodlaci a mrtvá, pardon sešívaná, nevěsta. Všechno je tak krásně hnusné, zubaté, okaté a k tomu parádní písničky. Úchylné, a proto báječné. Ať žije dýňový král Jack a jeho ansábl! ()

kinej

Zde si přijde na své každý, kdo má rád výtvarnou stránku Burtonových filmů. Strašidelné postavičky a hororová krajina jakoby k sobě s Elfmanovou hudbou neoddělitelně patřily. Troufám si říci, že je to nejlepší Burtonův film, i když ho vlastně sám ani nerežíroval. ()

nunka

Ponuré halloweenové mestečko s temnými postavičkami je aj po rokoch príjemnou zábavou. Ako to už v produkcii Tima Burtona býva, konvencie a normalita idú tak trochu bokom. Tento animovaný filmík má určite svojský nápad, ktorý baví od začiatku do konca, muzikálne vystúpenia sú svieže a dodávajú celému feelingu určitú vážnosť a dôstojnosť. Mohlo sa trochu popracovať na tom, aby hlavné postavičky boli viac výraznejšie, inak úplná spokojnosť. ()

juta

Postavičky ze záhrobí byly úžasné, hlavně Jack, ale mně se tam ty muzikálové prvky moc nelíbily. Hudba od Elfmana opět skvělá i děj celkem ušel. ()

MISSha

''Vánoce řídí děsivý král. Mocného hlasu každý by se bál. Tak jsem to alespoň pochopil já. A slyšel jsem, že stojí za to, je obrovský a červený jak krab. Vydává se vraždit v saních, těžké pytle v silných dlaních. Tak jsem to slyšel já. V mrazivé úplňkové noci krouží v mlze jako sup. A říkají mu Satan Kalous! '' Zapomeňte na cukrkandlové vánoční pohádky, a koukněte se na pohádku pro odrostlejší publikum (děti by z ní asi měli opravdové Noční můry :)), morbidní a vtipem protkanou Předvánoční noční můru, na kterou hned tak nezapomenete… Osobně si ji každoročně pouštím na Štědrý večer kolem půlnoci. A pokaždém zhlédnutí jsem jí čím dál více okouzlena, navodí báječnou vánoční atmosféru a nepostrádá poutavý příběh, přenádhernou hudbu, skvostnou výpravu, excelentní "hororovou" animaci která se skládá od kostlivců přes duchy až po upíry. Jestli se chcete pobavit, dojmout, navodit báječnou vánoční atmosféru tak jsou Ukradené Vánoce Tima Burtona pro vás tou pravou volbou. Budete svědky toho, jak se katastrofálně střetnou dva zcela úplně odlišné svátky- Halloween a Vánoce. A právě okouzlený král Halloweenu kostlivec Jack, se rozhodne dělat dětem Vánoce po svém… ()

Kass

"My dearest friend, if you don't mind... I'd like to join you by your side. Where we can gaze into the stars... And sit together, now and forever. For it is plain, as anyone can see. We're simply meant to be." ()

Shakers

Chcel som dať tomu šancu, pretože každý to tu ospevuje, no aj keď ma rád Burtonovú tvorbu, toto išlo úplne mimo mňa. Dávam jednu za super gotické prostredie. 25% - 1* ()

ajuska

Originální námět, bezvadná atmosféra, chytlavé písničky, neotřelá animace, ale ve srovnání s Mrtvou nevěstou je to pro mě dvojka (což neznamená snížené hodnocení :) ()

Jhershaw

Úžasný vánoční film pro lidi mírně zvrhlé:-) Skvělý nápad (příběh), kouzelné postavy (loutky) a opravdu nezapomenutelná hudba (písničky). ()

JohnnyD

Najlepší muzikál ever. Každá jedna pieseň je silná, nie je tu žiadna vata, texty sú úžasné, animácia dychberúca (upíri!) a k tomu originálny príbeh. Len nechápem, prečo nenechali Dannyho Elfmana nahovoriť Jacka Skellingtona. ()

playboxguest

Kultovní pohádka, kolem níž jsem léta chodila, nejen proto, že mě ani Mrtvá nevěsta příliš neoslnila. This is Halloween je parádní song, ty ostatní mi bohužel připadají všechny na jedno brdo, ačkoli jinak muzikály miluju, a tak mě z Ukradených Vánoc bavily jen nezpívané pasáže. A těch bylo setsakramentsky málo. ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (více)